Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα δεδομένα καθώς τα ενεργοποιώ, αλλά δεν δουλεύουν. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά το έχει εμφανίσει καμιά δεκαριά φορές. Το κλείνω και το ανοίγω αλλά τίποτα το πρόβλημα παραμένει μέχρι να ξεκολλήσει μόνο του. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα? Ξέρετε κανένα τρόπο για να το διορθώσω?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα δεδομένα καθώς τα ενεργοποιώ, αλλά δεν δουλεύουν. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά το έχει εμφανίσει καμιά δεκαριά φορές. Το κλείνω και το ανοίγω αλλά τίποτα το πρόβλημα παραμένει μέχρι να ξεκολλήσει μόνο του. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα? Ξέρετε κανένα τρόπο για να το διορθώσω?

 

Μιά φορα το παρατηρησα αυτο και το εγραψα κιολας,αλλα με το που το απενεργοποιησα και ενεργοποιησα το τηλέφωνο ολα οκ .

Τακτικα το τσεκαρω να δω αν ηταν τυχαιο γεγονος η προβλημα,δεν το ξαναπαρατήρησα μεχρι στιγμης.

Μηπως εγκατεστησες καμμια νεα εφαρμογη τελευταια ?

Μηπως το σημα ειναι πολυ ασθενές ?

Κλεινης και ανοιγεις το τηλεφωνο ? η απλα κλεινεις και ανοιγεις τα δεδομενα πακετου ? γιατι αν κλεινεις και ανοιγεις μονο τα δεδομενα πακετου δεν ξεμπλοκάρη,θελει επανεκινηση του τηλεφωνου,τουλαχιστον εγω αυτο παρατήρησα.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ξανά μια επανεκκίνηση του κινητού και επανήρθε. Δεν έχω βάλει κάποια καινούργια εφαρμογή, ούτε είμαι root, ούτε τίποτα. Το σήμα δεν είναι και άριστο (2 γραμμές) αλλά με το ίδιο σήμα συνδεόμουν κανονικά άλλες φορές.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ξανά μια επανεκκίνηση του κινητού και επανήρθε. Δεν έχω βάλει κάποια καινούργια εφαρμογή, ούτε είμαι root, ούτε τίποτα. Το σήμα δεν είναι και άριστο (2 γραμμές) αλλά με το ίδιο σήμα συνδεόμουν κανονικά άλλες φορές.

 

Απο public το εχεις παρει και εσύ ?

Μηπως εχεις cosmote ? μηπως ειναι και θεμα δικτυου το κολλημα,τι να πω.

Θα το παρακολουθάμε

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά;

 

Aν φορτιζει και σερφάρω ,ναι ζεσταίνεται λογο φορτισης της μπαταριας,αν δεν φορτιζει τοτε ζεστενεται λιγο σε λογικα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

με jellybean και nova κραταει ισα ισα μια μερα...παλια που το χα στην 2.3 μπορει να κραταγε και 3..τι φταιει λετε?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ. Το ολονύκτιο φορτισμα max 15 ώρες το προτείνετε;

 

Tσαμπα κόπος

Γιατί οταν φορτισει το κινητο κοβεται η φορτιση αυτοματα ( π.χ το βαζεις να φορτισει 10 το βραδυ και ειναι στο 20 % η μπαταρια,στις 12 - 12:30 τα μεσανυχτα εχει φορτισει πληρως η μπαταρια και κλεινει αυτοματα o φορτιστης,και ετσι απο τις 12 - 12:30 τα μεσανυχτα μεχρι το πρωι αρχιζει η αντιστροφη μετρηση της μπαταριας) ,και κατα συνεπεια οταν το ανοιξεις το πρωι θα δεις να ειναι κατω απο το 99 % η μπαταρια

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Tσαμπα κόπος

Γιατί οταν φορτισει το κινητο κοβεται η φορτιση αυτοματα ( π.χ το βαζεις να φορτισει 10 το βραδυ και ειναι στο 20 % η μπαταρια,στις 12 - 12:30 τα μεσανυχτα εχει φορτισει πληρως η μπαταρια και κλεινει αυτοματα o φορτιστης,και ετσι απο τις 12 - 12:30 τα μεσανυχτα μεχρι το πρωι αρχιζει η αντιστροφη μετρηση της μπαταριας) ,και κατα συνεπεια οταν το ανοιξεις το πρωι θα δεις να ειναι κατω απο το 99 % η μπαταρια

 

κάνεις λάθος.. του δίνει συνέχεια ρεύμα για να κρατάει την μπαταρία στο 100%.. και όχι δεν είναι καλό να το αφήνεις όλη την νύχτα στην μπρίζα

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειναι γραμμενω καμια 10 φωρες.. αλλα την τυφλα μου δεν μπορω να το βρω.

Ποτε λενε η Official?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

κάνεις λάθος.. του δίνει συνέχεια ρεύμα για να κρατάει την μπαταρία στο 100%.. και όχι δεν είναι καλό να το αφήνεις όλη την νύχτα στην μπρίζα

 

Οταν γραφει διαδικασια φορτισης ολοκληρώθηκε ,τοτε ο φορτιστης κοβει την φορτιση,αν του εδινε ρευμα συνεχεια τοτε δεν θα εγραφαν διαφορα μελη οτι το ειχαν στην μπριζα ολο το βραδυ,και το πρωι εδειχνε κατω απο το 95 % η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφει διαδικασια φορτισης ολοκληρώθηκε ,τοτε ο φορτιστης κοβει την φορτιση,αν του εδινε ρευμα συνεχεια τοτε δεν θα εγραφαν διαφορα μελη οτι το ειχαν στην μπριζα ολο το βραδυ,και το πρωι εδειχνε κατω απο το 95 % η μπαταρία.

 

τι να σου πω το κινητό μου και άλλες τρεις συσκευές που έχω όσο είναι στην πρίζα δεν πέφτουν κάτω από 100%..

Link to comment
Share on other sites

Δεν σταματάει ο φορτιστής, τουλάχιστον στο δικό μου. Όταν το έχω για φόρτιση και μιλήσω στο τηλέφωνο, ή αρχίζω να λαμβάνω mail/viber, κλπ παραμένει στο 100%. Πολλές ώρες την ημέρα το έχω συνδεδεμένο είτε με φορτιστή, είτε στη θύρα usb του λάπτοπ, καθώς δεν μου φτάνει η μπαταρία του ούτε για πλάκα. Στο δικό μου μετα βίας βγάζει 1-1.5 ημέρα, λόγω ανοιχτού wifi/3g συνεχώς, με viber, whatsapp και skype μονίμως ενεργοποιημένα. Επειδή το χρησιμοποιώ και σαν gps στο αυτοκίνητο, το βάζω στον αναπτήρα για να έχω μπαταρία. Να σημειώσω ότι το χρησιμοποιώ σχετικά πολύ και για κλήσεις, ειδικά viber (να'ναι καλά αυτόι που το έβγαλαν) και λαμβάνω/απαντώ αρκετά email.

 

Στο κάτω-κάτω, ας χαλάσει η μπαταρία. 20 ευρώ κάνει ρε παιδιά, και σε ιμιτασιόν (1800mA) κάνει 10. Το θέμα είναι να το ευχαριστηθούμε το τηλέφωνο. Αν δεν ήταν και τόσο μαλακό το πλαστικό στο πίσω μέρος του τηλεφώνου, θα είχα και δεύτερη μπαταρία. Αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι αν το ανοίξω καμιά 20ριά φορές, θα σπάσει.

 

Το τηλέφωνο σε γενικές γραμμές είναι εξαιρετικό και ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ σε τι είναι καλύτερα τα σαφώς ακριβότερα.

Edited by britgreek
Link to comment
Share on other sites

με jellybean και nova κραταει ισα ισα μια μερα...παλια που το χα στην 2.3 μπορει να κραταγε και 3..τι φταιει λετε?

Το Android 4+ τρώει περισσότερη μπαταρία από την 2,3. Αυτό ισχύει πάντα και παντού.

κάνεις λάθος.. του δίνει συνέχεια ρεύμα για να κρατάει την μπαταρία στο 100%.. και όχι δεν είναι καλό να το αφήνεις όλη την νύχτα στην μπρίζα

Το ίδιο ισχύει και για μένα. Όσες ώρες και να το έχω δεν πέφτει από το 100.

Τελικά παιδιά, όσοι βάλατε jelly bean άλλων χωρών, έχει zoom η κάμερα??

Στη σέρβικη που έχω εγώ έχει κανονικά ζουμ. Νομίζω 4x.

Ξερω οτι ειναι γραμμενω καμια 10 φωρες.. αλλα την τυφλα μου δεν μπορω να το βρω.

Ποτε λενε η Official?

Καλή ερώτηση.. κανείς δεν ξέρει φίλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν φορτιστη πλήρως η μπαταρία λογικά σταματάει η φορτιση,γιατι αν συνεχιζοταν η μπαταρια θα ειχε προβλημα υπερφόρτωσης.Και κατά συνέπεια το τηλεφωνο λειτουργει απο τον φορτιστή.

Οταν βγει ο φορτιστής τοτε ξεκινάει να δινει η γεματη μπαταρία ρευμα στο τηλεφωνο,που λογικα θα παει ευκολα κατω απο το 99 %,αν ειναι εκτος φορτισης αρκετες ωρες,οταν εννοω εκτος φορτισης π.χ 10 το πρωι να ειναι πληρως φορτισμενη η μπαταρια και εμεις να χρησιμοποιουμε το τηλεφωνο με φορτιστη μεχρι το απογευμα 4-5 ωρα.Αν 4-5 το απογευμα τραβηξουμε τον φορτιστη απο το ρευμα θα δουμε γρηγορα το τηλεφωνο στο 99 % και κατω ,απο οταν αν βγαζαμε τον φορτιστη απο το ρευμα 10 και 1 λεπτο το πρωι που ηταν πληρως φορτισμενο .

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σε γενικές γραμμές είναι εξαιρετικό και ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ σε τι είναι καλύτερα τα σαφώς ακριβότερα.

 

Συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Το ακουστικό του τηλεφώνου, όταν δεν χρησιμοποιείτε hands-free, τρίζει/συντονίζει; Το δικό μου το κάνει, όπως και 2 φίλων μου που έχουν το ίδιο τηλέφωνο. Είναι θέμα κατασκευής;
Link to comment
Share on other sites

Δεν σταματάει ο φορτιστής, τουλάχιστον στο δικό μου. Όταν το έχω για φόρτιση και μιλήσω στο τηλέφωνο, ή αρχίζω να λαμβάνω mail/viber, κλπ παραμένει στο 100%. Πολλές ώρες την ημέρα το έχω συνδεδεμένο είτε με φορτιστή, είτε στη θύρα usb του λάπτοπ, καθώς δεν μου φτάνει η μπαταρία του ούτε για πλάκα. Στο δικό μου μετα βίας βγάζει 1-1.5 ημέρα, λόγω ανοιχτού wifi/3g συνεχώς, με viber, whatsapp και skype μονίμως ενεργοποιημένα. Επειδή το χρησιμοποιώ και σαν gps στο αυτοκίνητο, το βάζω στον αναπτήρα για να έχω μπαταρία. Να σημειώσω ότι το χρησιμοποιώ σχετικά πολύ και για κλήσεις, ειδικά viber (να'ναι καλά αυτόι που το έβγαλαν) και λαμβάνω/απαντώ αρκετά email.

 

Στο κάτω-κάτω, ας χαλάσει η μπαταρία. 20 ευρώ κάνει ρε παιδιά, και σε ιμιτασιόν (1800mA) κάνει 10. Το θέμα είναι να το ευχαριστηθούμε το τηλέφωνο. Αν δεν ήταν και τόσο μαλακό το πλαστικό στο πίσω μέρος του τηλεφώνου, θα είχα και δεύτερη μπαταρία. Αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι αν το ανοίξω καμιά 20ριά φορές, θα σπάσει.

 

Εκτος των viber και whatsapp που δεν χρησιμοποιω εχω κι εγω μονιμα δεδομενα/wifi, 2 mail f/b kai skype στον συγχρονισμο, καθε μερα στη δουλεια ναυτικους χαρτες με το gps on, ομιλια παρα πολυ, καμμια ταινια/σειρα καμμια φορα την εβδομαδα περιπου σε κανα βαρετο ταξιδι, και τον φορτιστη τον καλυτερο φιλο μου, μερα νυχτα δεν με νοιαζει, αμα χαλασει η μπαταρια θα παρω αλλη ειναι φτηνη οπως λες, δεν παιρνω δευτερη γιατι βαριεμαι το βαλε βγαλε, αλλα δεν νομιζω να σπαει το πισω καπακι οπως λες ετσι ευκολα, σου δινει αυτη την αισθηση, αλλα ειναι καλη η ποιοτητα του πλαστικου. Κανω την δουλεια μου σουπερ με το εργαλειο το χω αγαπησει χαχαχαχα

 

 

Να ρωτήσω κάτι. Το ακουστικό του τηλεφώνου, όταν δεν χρησιμοποιείτε hands-free, τρίζει/συντονίζει; Το δικό μου το κάνει, όπως και 2 φίλων μου που έχουν το ίδιο τηλέφωνο. Είναι θέμα κατασκευής;

 

δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο μια χαρα μου δουλευει, σε αντιθεση με το hands free που μετα μια σουπερ τουμπα του κιν. δεν μπορει να ακουσει ο συνομιλητης λογω εντονου θορυβου

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθώ να κατεβάσω από το Play Store τον Chrome και δεν με αφήνει. Μου γράφει "Your device isn't compatible with this version". Πώς γίνεται αυτό; Έχω εγκατεστημένο τον firefox αλλά θέλω να βάλω τον chrome για το flash.

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθώ να κατεβάσω από το Play Store τον Chrome και δεν με αφήνει. Μου γράφει "Your device isn't compatible with this version". Πώς γίνεται αυτό; Έχω εγκατεστημένο τον firefox αλλά θέλω να βάλω τον chrome για το flash.

 

Καμιά βοήθεια;

Δοκίμασε Opera

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...