Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάς το menu capacitive και επιλέγεις "προβολή κατά"-->"όλες οι κλήσεις"

αδερφε ευχαριστω για την απαντηση το γνωριζα αυτο ..

αν βγεις και ξαναμπεις ομως αλλαζει παλι .

να γινει μονιμο ρωταω αν υπαρχει τροπος γτ ειναι εκνευριστικο

ετσι οπως το εχουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κ από μενα!

Eχω bluetooth ακουστικό κ όταν πατάω 2 φορές το πλήκτρο του bluetooth για επανάκληση του τελευταίου κληθέντα αριθμού,μου ανοίγει το Voice talk. Ξέρετε μήπως πως μπορώ να το σταματήσω?

Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση..γιατι τα μηνυματα που μου στελνουν φιλοι απο fb , μου ερχονται μεσω facebook και οχι κανονικα? πως το απενεργοποιω αυτο?

 

λεω να περασω την σερβικη jb..σιγουρα δεν χανεται η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση..γιατι τα μηνυματα που μου στελνουν φιλοι απο fb , μου ερχονται μεσω facebook και οχι κανονικα? πως το απενεργοποιω αυτο?

 

λεω να περασω την σερβικη jb..σιγουρα δεν χανεται η εγγυηση?

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως κάτι παίζει με το συγχρονισμό των επαφών. Ψάξε λίγο τις ρυθμίσεις και αν δεν βγάλεις άκρη βγάλε την εφαρμογή του φβ και βάλτην πάλι αλλά μην επιλέξεις συγχρονισμό επαφών.

 

Η ρομ είναι οφίσιαλ. Δεν χάνεις τπτ. Και αν θες φλασάρεις άλλη ρομ (μια 2,3) μέσω odin για να το στείλεις στη samsung σε περίπτωση βλάβης.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε μου. Χαίρομαι που σε βοήθησα. :)

Να ξέρεις (αν δεν το έχεις καταλάβει έως τώρα) πως η ρομ αυτή έχει κάποια κολλήματα. Όταν με το καλό βγει κάποια άλλη, είτε ελληνική είτε κάποιας άλλης χώρας, θα είναι καλύτερη λογικά, οπότε θα την φλασάρεις από πάνω μέσω odin. Λογικά τότε δεν θα θες και factory reset.

Εγώ σκέφτομαι να φλασάρω άλλο κέρνελ γιατί πολλοί λένε πως βελτιώνεται πάρα πολύ το κινητό.

 

Κάνει μερικά ψιλοκολλήματα αραιά και πού αλλά δεν είναι ενοχλητικά, βέβαια δεν το φορτώνω ιδιαίτερα.

Η μνήμη RAM από 555ΜΒ πήγε 625ΜΒ.

Αν βγει επίσημη αναβάθμιση θα την εμφανίσει στις ενημερώσεις ή θα πρέπει να κάνουμε μέσω odin; Μιλάω πάντα για unrooted γιατί αν είναι rooted βγάζει μην. ότι δεν.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό για τη γυναίκα μου και πήγα σήμερα στο PUBLIC. Είχα διαβάσει , νομίζω σε αυτό το θέμα, μερικές σελίδες πίσω, ότι σου δίνουν το κινητό στην τιμή προσφοράς που έχουν μέσω Internet (189 ευρώ). Στο PUBLIC του Συντάγματος μου είπαν ότι αυτό δεν γίνεται και ότι πρέπει να κάνω την παραγγελία μέσω Internet για να έχω την τιμή αυτή.

Μήπως αυτό ισχύει για άλλα υποκαταστήματα του PUBLIC;

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

Link to comment
Share on other sites

ενταξει περασα την σερβικη ολα οκ, ομως οι εφαρμογες κλπ δεν σβηστηκαν..λετε να τα σβησω ολα? θα βοηθησει? αν ναι πως το κανουμε αυτο ? :D
Link to comment
Share on other sites

Όταν και αν πάρουμε την αναβάθμιση, μήπως ξέρουμε από τώρα ποιες θα είναι οι αλλαγές που θα έχει το τηλέφωνο;

Κάτι σαν changelist ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό για τη γυναίκα μου και πήγα σήμερα στο PUBLIC. Είχα διαβάσει , νομίζω σε αυτό το θέμα, μερικές σελίδες πίσω, ότι σου δίνουν το κινητό στην τιμή προσφοράς που έχουν μέσω Internet (189 ευρώ). Στο PUBLIC του Συντάγματος μου είπαν ότι αυτό δεν γίνεται και ότι πρέπει να κάνω την παραγγελία μέσω Internet για να έχω την τιμή αυτή.

Μήπως αυτό ισχύει για άλλα υποκαταστήματα του PUBLIC;

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

 

Tα 189 ευρω ήταν μονο μεσω ιντερνετ (δεν νομιζω να ειπωθηκε οτι στο δινουν στο καταστημα 189) ,στα καταστηματα ειχε 199,τωρα πια τελειωσε απο οτι βλεπω αυτη η προσφορα,και πηγε στα 199 καταστημα-ιντερνετ.

Κανε λιγο υπομονη μεχρι το Πασχα ισως κανουν καποια καλυτερη προσφορα.

 

Εdit : Τωρα ειδα οτι μόνο το μαύρο S Advance το εβαλαν παλι προσφορα στο ιντερνετ στα 189 ευρω,ενω το ειχαν βγάλει το μεσημέρι.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Όταν και αν πάρουμε την αναβάθμιση, μήπως ξέρουμε από τώρα ποιες θα είναι οι αλλαγές που θα έχει το τηλέφωνο;

Κάτι σαν changelist ψάχνω.

 

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

Link to comment
Share on other sites

παντως αν κρινω απ την κινηση του φορουμ και τη δικη μου περιπετεια πριν καιρο που οπου πηγαινα απο σκρουτσαδικα σε παμπλικ και τουμπαλιν μεχρι να το βρω διαθεσιμο, το κινητακι πρεπει να εχει κανει τρελες πωλησεις τουλαχιστον εδω στην ελλαδα της στενοτητας και μπραβο του γιατι το αξιζει γι αυτα που δινει σε αυτην την τιμη. μπορει να εχει συναγωνιστει και πολλα hi end στις πωλησεις ισως στην χωρα μας. Φανταζομαι τι θα γινονταν αν το φερναν και οι εταιρειες κινητης και το μαθαινε και ποιο πολυς κοσμος που δεν ασχολειται με τα φορουμ και υπαρχουν πααααααρα πολλοι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πρόκειται να μεταφέρει όλη την ώρα δεδομένα, άρα και να χρειάζεται μεγαλύτερες ταχύτητες μεταφοράς, δε χρειάζεται Class 10 imho.

 

Βέβαια, αν η διαφορά στα χρήματα είναι μικρή, θα συμφωνήσω στο να προτιμήσει Class 10.

Link to comment
Share on other sites

Tα 189 ευρω ήταν μονο μεσω ιντερνετ (δεν νομιζω να ειπωθηκε οτι στο δινουν στο καταστημα 189) ,στα καταστηματα ειχε 199,τωρα πια τελειωσε απο οτι βλεπω αυτη η προσφορα,και πηγε στα 199 καταστημα-ιντερνετ.

Κανε λιγο υπομονη μεχρι το Πασχα ισως κανουν καποια καλυτερη προσφορα.

 

Εdit : Τωρα ειδα οτι μόνο το μαύρο S Advance το εβαλαν παλι προσφορα στο ιντερνετ στα 189 ευρω,ενω το ειχαν βγάλει το μεσημέρι.

 

Τελικά το παρήγγειλα μέσω διαδικτύου με τιμή 189 ευρώ.

Αν δεν αρέσει στη γυναίκα μου (λέμε τώρα...) θα το κρατήσω εγώ :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,το κντ με την καινουργια αναβαθμιση σε jb κανει ζουμ???

 

Κάνει ζουμ στην φωτογραφική, κάνει ζουμ στο βίντεο, ενώ πλέον μπορείς να τραβήξεις βίντεο και από την μπροστινή κάμερα.

Επίσης μπορείς να κανείς ζουμ και κατά την αναπαραγωγή του βίντεο

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα το νόημα του ψηφιακού zoom...

 

Ίδιο πράγμα με το να την τραβήξεις χωρίς zoom και να την κάνεις zoom στον υπολογιστή δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα το νόημα του ψηφιακού zoom...

 

Ίδιο πράγμα με το να την τραβήξεις χωρίς zoom και να την κάνεις zoom στον υπολογιστή δεν είναι;

 

Ακριβώς το ίδιο αρα το μόνο που εξυπηρετεί είναι να σου κερδίζει 20 δευτερόλεπτα από το να την κάνεις μετά crop μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελείως άχρηστο είναι στην πράξη. Μάλλον πιο πολύ ψυχολογικό είναι για όσους θέλουν να το έχουν ή για όσους δεν ξέρουν πως ακριβώς λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Κάνει μερικά ψιλοκολλήματα αραιά και πού αλλά δεν είναι ενοχλητικά, βέβαια δεν το φορτώνω ιδιαίτερα.

Η μνήμη RAM από 555ΜΒ πήγε 625ΜΒ.

Αν βγει επίσημη αναβάθμιση θα την εμφανίσει στις ενημερώσεις ή θα πρέπει να κάνουμε μέσω odin; Μιλάω πάντα για unrooted γιατί αν είναι rooted βγάζει μην. ότι δεν.

Odin!

ενταξει περασα την σερβικη ολα οκ, ομως οι εφαρμογες κλπ δεν σβηστηκαν..λετε να τα σβησω ολα? θα βοηθησει? αν ναι πως το κανουμε αυτο ? :D

Καλύτερα σβήστα όλα. Πας Settings -> Backup & reset -> Factory reset data -> reset device -> delete all (Νομίζω το τελευταίο πρέπει να το κρατήσεις συνεχόμενα πατημένο μέχρι να κάνει επανεκκίνηση η συσκευή.

καρτα sd 6 class ειναι κομπλε για το κινητο η να κοιταμε σε class 10 ?

Και η 6 κομπλέ είναι. Κάτω από 6 μην πας.

Link to comment
Share on other sites

κανω back up τις εφαρμογες μου τις επαφες κτλ αλλα δεν εχω καρτα μνημης εξωτερικη, οταν περασω την jelly bean και μετα κανω το ρουτ θα τις χασω επειδη θα γινουν back up στη μνημη του κινητου ?
Link to comment
Share on other sites

κανω back up τις εφαρμογες μου τις επαφες κτλ αλλα δεν εχω καρτα μνημης εξωτερικη, οταν περασω την jelly bean και μετα κανω το ρουτ θα τις χασω επειδη θα γινουν back up στη μνημη του κινητου ?

Γίνε λίγο πιο σαφής.. κάνε ενα quote το μήνυμα στο οποίο απαντάς..

Τώρα έχεις κάρτα μνημης ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...