Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράγγειλε το από public τα μεταφορικά είναι δωρεάν και έρχεται σε 3 εργάσιμες μέρες.

 

Πως κατεβαζω μια φωτογραφία από το google στο κινητό; με default browser

 

μπορείς να μου πεις σε ποια public να τηλεφωνήσω; Η προσφορά ισχύει ακόμα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω συμβουλή.

1. Ανάμεσα σ αυτό και στο ace 2 ποιό προτείνετε ; ( αν και πιστεύω πως είναι χαζή ερώτηση καθώς θα πείτε το s advance

2. Θέλω να γλιτώσω χρήματα. 'Εχω το xperia neo V. Το αγόρασα το καλοκαίρι . Δεν έχει κλείσει ούτε χρόνο. Δεν έχει ιδιαίτερα κολλήματα το έχω επαναφέρει σε gingerbread όπως το αγόρασα. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι κάπως είναι έτοιμο να ξεκολλήσει κομμάτι απ' τα πλάγια και φαίνεται. Αν το πάω στα public με το trade n save θα κερδίσω τίποτα ; Το ξέρω το πρόγραμμα είναι κοροιδία απλά δεν έχει συμπληρώσει χρόνο το κινητό και έχω ελπίδες. Η δεύτερη εναλλακτική είναι να το βάλω αγγελία στο ιντερνετ να κερδίσω 100-150 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω συμβουλή.

1. Ανάμεσα σ αυτό και στο ace 2 ποιό προτείνετε ; ( αν και πιστεύω πως είναι χαζή ερώτηση καθώς θα πείτε το s advance

2. Θέλω να γλιτώσω χρήματα. 'Εχω το xperia neo V. Το αγόρασα το καλοκαίρι . Δεν έχει κλείσει ούτε χρόνο. Δεν έχει ιδιαίτερα κολλήματα το έχω επαναφέρει σε gingerbread όπως το αγόρασα. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι κάπως είναι έτοιμο να ξεκολλήσει κομμάτι απ' τα πλάγια και φαίνεται. Αν το πάω στα public με το

θα κερδίσω τίποτα ; Το ξέρω το πρόγραμμα είναι κοροιδία απλά δεν έχει συμπληρώσει χρόνο το κινητό και έχω ελπίδες. Η δεύτερη εναλλακτική είναι να το βάλω αγγελία στο ιντερνετ να κερδίσω 100-150 ευρώ

 

Δες το συγκριτικο τεστ και συγκρινε ποιο εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικά

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=4559

 

Η διαφορα τιμης ειναι πιο πανω το Advance καπου 20 ευρω νομιζω οτι αξιζει να πας στο S Advance

 

http://www.skroutz.gr/s/1703803/Samsung-Galaxy-Ace-2.html

 

http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html

 

Για το trade n save δεν νομιζω οτι θα σε συμφέρει

 

Μα η D3 είναι πιο παλιά από την Κ2. H μια είναι τον Απρίλιο και η άλλη το Νοέμβριο του 2012. Μάλιστα η D3 δεν υποστηρίζεται από το KIES γι' αυτό είναι γκριζαρισμένο;

 

+1000

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Δες το συγκριτικο τεστ και συγκρινε ποιο εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικά

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=4559

 

Η διαφορα τιμης ειναι πιο πανω το Advance καπου 20 ευρω νομιζω οτι αξιζει να πας στο S Advance

 

http://www.skroutz.gr/s/1703803/Samsung-Galaxy-Ace-2.html

 

http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html

 

Για το trade n save δεν νομιζω οτι θα σε συμφέρει

 

ευχαριστώ για τα links. για το neo v στα 140 σε αγγελία στο ιντερνετ πώς το βλέπεις ; Δεν έχει κολλήματα δουλεύει κανονικά. Μόνο έχει σπάσει ένα κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

για το neo v στα 140 σε αγγελία στο ιντερνετ πώς το βλέπεις ; Δεν έχει κολλήματα δουλεύει κανονικά. Μόνο έχει σπάσει ένα κομμάτι.

 

πολλά είναι 140. έχω κάνει πολλές αγοραπωλησίες και πιστεύω πως δεν θα το πουλήσεις.

εδώ το galaxy S που είναι (κατά τη γνώμη μου) μακράν καλύτερο το δίνουν στα 100 πλέον.

βάλτο 120 και γράψε συζητήσιμη. πιστεύω θα φύγει γύρω στα 100-110.

εγγύηση, κουτί, αξεσουάρ έχει?

κάντου και την αναβάθμιση σε ics, είναι πιο πιασάρικη!

Link to comment
Share on other sites

Πατας συνεχομενα πανω της και θα σου βγάλει κάτι επιλογές. Επιλέγεις αποθήκευση

 

Δεν μου εμφανίζει τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

πολλά είναι 140. έχω κάνει πολλές αγοραπωλησίες και πιστεύω πως δεν θα το πουλήσεις.

εδώ το galaxy S που είναι (κατά τη γνώμη μου) μακράν καλύτερο το δίνουν στα 100 πλέον.

βάλτο 120 και γράψε συζητήσιμη. πιστεύω θα φύγει γύρω στα 100-110.

εγγύηση, κουτί, αξεσουάρ έχει?

κάντου και την αναβάθμιση σε ics, είναι πιο πιασάρικη!

 

Συμφωνώ μέ τόν petran7 εκει γύρω στο 100 άρικο το βλέπω να φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα τον παρακατω οδηγο για root εκανα τα παντα οπως τα λεει αλλα δεν ρουταρεται ενω η διαδικασια εγραψε οτι ηταν επιτυχης

 

http://www.technikan.com/how-to-root-samsung-galaxy-s-advance-i9070-running-on-android-2-3-6-firmwares/

Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρα τη νύχτα. Ήταν απίστευτα εύκολη διαδικασία, αλλά φοράω jelly bean.

Όταν πάω σπίτι θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω.

Το μεγαλύτερο κέρδος είναι οτι πλέον δεν εμφανίζονται οι διαφημίσεις στις εφαρμογές :ρ

Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρα τη νύχτα. Ήταν απίστευτα εύκολη διαδικασία, αλλά φοράω jelly bean.

Όταν πάω σπίτι θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω.

Το μεγαλύτερο κέρδος είναι οτι πλέον δεν εμφανίζονται οι διαφημίσεις στις εφαρμογές :ρ

 

οκ φιλε μου θα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πραμα με τις διαφημησεις εχει καταντησει ακρως σπαστικο. δεν υπαρχει κατι να το μπλοκαρει το διαφημιστικο κομματι ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

αυτο το πραμα με τις διαφημησεις εχει καταντησει ακρως σπαστικο. δεν υπαρχει κατι να το μπλοκαρει το διαφημιστικο κομματι ρε παιδια?

 

Η εφαρμογή ad block δουλεύει τέλεια αλλα θελει root.

Και κάτι ευχάριστο. Ενώ το ρουταρα και άλλαξα κερνελ το binary counter παρέμεινε 0 !!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το binary counter??

 

Ένας μετρητής της Samsung που όταν κανείς μόντες στο κινητό αλλάζει και χάνεις την εγγύηση.

Πιθανόν να αλλάζει μόνο μεcustom roms γιατί με το root και την αλλαγή κερνελ δεν πειραχτηκε

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η puro από public. Καλή φαίνεται αλλά την περίμενα πιο μαύρη και όχι τόσο διαφανείς, τουλάχιστον είναι καλής ποιότητας.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή ad block δουλεύει τέλεια αλλα θελει root.

Και κάτι ευχάριστο. Ενώ το ρουταρα και άλλαξα κερνελ το binary counter παρέμεινε 0 !!

ποιο κερνελ έβαλες και σε ποια ρομ? βλεπεις διαφορά?

Έχουμε κάποιον καλό και ολοκληρωμένο οδηγό για rooting και jb;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

αντι για τη ρομ που δινει το παλικαρι βάλε καλύτερα τη σερβικη (XXLQB)

κάνεις όλο το JELLYBEANIZATION, και από το δεύτερο στάδιο μόνο τα βήματα 1,4,5,6 μετά το 6: After installation, keep going back until the main recovery screen, and hit reboot.

 

επισης καλο ειναι αφου περασεις τη jb και αφου κρατήσεις ότι backup θέλεις, να κάνεις ένα factory reset (θα σβήσει τα πάντα από το σύστημα) για να κατσει με όσο το δυνατόν λιγότερα σκαλώματα..

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιον καλό και ολοκληρωμένο οδηγό για rooting και jb;

 

Εγώ μ αυτο τον οδηγό έκανα root απλα και ευκολα:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

 

χιλια συγνωμη ειναι η ιδια μεθοδος που αναφερει ο φιλος petran 7 παραπανω.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η puro από public. Καλή φαίνεται αλλά την περίμενα πιο μαύρη και όχι τόσο διαφανείς, τουλάχιστον είναι καλής ποιότητας.

 

Από εφαρμογή καλή;

Link to comment
Share on other sites

Από εφαρμογή καλή;

 

Πολυ καλη εφαρμογη ,αλλα ειναι λιγο δυσχρηστη στο μπουτόν on-off ,θελει λιγο παραπανω πιεση για να το αντιληφθή,κατά τα άλλα απο εφαρμογη τέλεια,αφηνει επακριβως τα κενα ( μικροφωνο-ηχειο-led-φωτό-usb-ακουστικά)

Το μπουτον του μεγαφώνου δεν έχει προβλημα η αν εχει ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι με τα πλαϊνα κουμπιά όπως λες, δεν πατιόνται ούτε με αίτηση....

 

Γι αυτό εγώ παρήγγειλα άλλες 2-3 από ebay που έχει μεγάλη ποικιλία σε πολύ καλές τιμές και αναμένω....

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή ad block δουλεύει τέλεια αλλα θελει root.

Και κάτι ευχάριστο. Ενώ το ρουταρα και άλλαξα κερνελ το binary counter παρέμεινε 0 !!

φιλε oregon τι kernel εβαλες και με ποια διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια !!!!! έχω 2 φίλους κ οι 2 samsung galaxy. Στο media player πώς γίνεται να μην εμφανίζονται αυτές οι εικόνες που χει από μόνη της η samsung ; Μπορούμε να τις απενεργοποιήσουμε ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω root την 2,3 χωρίς odin?

Κάτι άλλο το κινητό έχει την XXLK2 αυτή είναι η τελευταία αναβάθμιση;Γιατί πατάω αναβάθμιση από το kies και μου βγάζει αυτό "Το 'GT-I9070' δεν υποστηρίζει τη λειτουργία"

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Από εφαρμογή καλή;

Όπως σου είπαν και τα παιδιά το μόνο κακό είναι ότι καλύπτει τα πλαϊνά κουμπιά και σε δυσκολεύει λίγο να τα πατήσεις.

Λέτε αν πάρω ένα κοπίδι και κόψω τις συγκεκριμένες επιφάνειες που καλύπτουν την ένταση και το on/off να χαλάσει η θήκη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...