Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΕΝ χρειάζεται ίντερνετ μόνο αν χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα εκτός από τους χάρτες και γενικότερα ότι είχε το κινητό.

Για να καταλάβεις το Google Maps χρειάζεται ίντερνετ για να βλέπει το χάρτη. Εσύ αγάρασε/κατέβασε ένα πρόγραμμα πλοήγησης (πχ CoPilot, Destinator κλπ) και θα τους έχεις τους χάρτες μέσα στο κινητό, άρα δεν θες ίντερνετ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το CoPilot, μόλις το βάζεις θέλει ίντερνετ για να κατεβάσει τα δεδομένα και τους χάρτες και μετά δεν χρειάζεται. Για το μόνο που θέλει ίντερνετ είναι για τον καιρό και για την κίνηση, όπως καταλαβαίνεις αυτά είναι προαιρετικά, εγώ δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ.

 

Μα σήμερα το μεσημέρι που το δοκίμασα με ανοικτό το gps και κλειστό το wi-fi, μια και ήμουνα στο δρόμο, καθ' όλη την διάρκεια του ταξιδιού μου έδειχνε που ήμουν! Και μιλάω για το Google Maps που έχει μέσα το κινητό.

Πως γίνεται αυτό; Υπάρχει περίπτωση να είναι ενεργοποιημένο το ίντερνετ του κινητού από data και να μας χρεώνει;

 

Πως γίνεται να απενεργοποιήσω ΜΟΝΙΜΑ το ίντερνετ από data έτσι ώστε να μην κινδυνεύω από περίεργες χρεώσεις;

Edited by theo72
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Το κινητό δε σας λειτουργεί τέλεια με GB; Τόσο καιρό, εκτός από ορισμένες περιπτώσεις, με GB δεν το λειτουργείτε; Έγραφε στη συσκευασία ότι θα πάρει JB και δε θα την πάρουμε; Για 'μένα, πάρει δεν πάρει το update, πάλι θα τη "σκίζω" τη συσκευή, γιατί όπως είναι τώρα, με εξυπηρετεί σε αυτά που θέλω, ακριβώς όπως θέλω. Επίσης, η JB δεν είναι και το Άγιο Δισκοπότηρο. Αυτό το σύστημα με τις καρτέλες, αντί για τους φακέλους ( που είδα μέσω διαφόρων launchers ), παίζει να είναι ότι πιο μη πρακτικό. Όταν βάλεις πάνω από 2 καρτέλες, οι ονομασίες τους στην κορυφή της οθόνης χάνονται και φαίνονται μόνο 2. !;!;!;!;! Επίσης, αν έχω καταλάβει καλά, δε θα μπορούμε να αποθηκεύουμε εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη της συσκευής; :confused: Οπότε, επειδή δεν έχουμε το Note 2, καλό είναι να το σκεφτούμε 2 φορές, πριν προβούμε στο update. :)

 

P.S.: Sorry για το μεγάλο post..

Δε ξέρω που τα έχεις δει αλλά δε νομίζω πως ισχύει τίποτε από αυτά. Ο Launcher που θα έχεις θα είναι πάλι αυτό το άθλιο touchwiz της Samsung που ούτε καν θα αλλάξει εμφάνιση. Βάζεις ότι άλλο θες και μάλιστα αν βάλεις JB τότε θα μπορείς να βάλεις και πιο όμορφους και καλύτερους launcher (Nova, Apex οι οποίοι δεν υπάρχουν σε GB) Στην εσωτερική sdcard μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές από Froyo 2.2 και μετά χωρίς καμία πατέντα (όπως συνέβαινε παλιά σε Eclair για παράδειγμα). Από την διαχείριση εφαρμογών υπάρχει μεταφορά στην SD.

Λίγο εκτός θέματος αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, εφαρμογές αγορασμένες από Play store όταν αλλάξεις συσκευή τις ξανά αγοράζεις;

 

Όχι υπάρχουν στον λογαριασμό του gmail σου και τις κατεβάζεις αμέσως από όποια συσκευή έχεις το gmail αυτό.

Μα σήμερα το μεσημέρι που το δοκίμασα με ανοικτό το gps και κλειστό το wi-fi, μια και ήμουνα στο δρόμο, καθ' όλη την διάρκεια του ταξιδιού μου έδειχνε που ήμουν! Και μιλάω για το Google Maps που έχει μέσα το κινητό.

Πως γίνεται αυτό; Υπάρχει περίπτωση να είναι ενεργοποιημένο το ίντερνετ του κινητού από data και να μας χρεώνει;

 

Πως γίνεται να απενεργοποιήσω ΜΟΝΙΜΑ το ίντερνετ από data έτσι ώστε να μην κινδυνεύω από περίεργες χρεώσεις;

Ρυθμίσεις> ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα> δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Αν δεν έχεις επιλεγμένο το Χρήση δεδομένων πακέτου τότε δε χρησιμοποιεί ίντερνετ από τον πάροχο σου. Αν θες κάτι ακόμα πιο σίγουρο είναι να σβήσεις το APN του ιντερνετ από το: Ονόματα σημείων πρόσβασης και κάτι πιο ακραίο να ζητήσεις φραγή του ίντερνετ από τον πάροχο σου.

 

Το google maps έχει πλέον λειτουργία να κατεβάσεις ένα μέρος του χάρτη στην μνήμη του κινητού ώστε να μην χρειάζεται ίντερνετ αν βρίσκεσαι σε εκείνο το μέρος του χάρτη αφού θα τον έχει ήδη κατεβασμένο. Μήπως παίζοντας και ψάχνοντας το έκανες αυτό;

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιησεις το ιδιο gmail οχι, γιατι ειναι συνδεδεμενες στο λογαριασμο σου.

Μπορεις επισης να τις χρησημοποιησεις ταυτοχρονα σε παραπανω απο μια συσκευη με το ιδιο gmail παντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα> δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Αν δεν έχεις επιλεγμένο το Χρήση δεδομένων πακέτου τότε δε χρησιμοποιεί ίντερνετ από τον πάροχο σου. Αν θες κάτι ακόμα πιο σίγουρο είναι να σβήσεις το APN του ιντερνετ από το: Ονόματα σημείων πρόσβασης και κάτι πιο ακραίο να ζητήσεις φραγή του ίντερνετ από τον πάροχο σου.

 

Το google maps έχει πλέον λειτουργία να κατεβάσεις ένα μέρος του χάρτη στην μνήμη του κινητού ώστε να μην χρειάζεται ίντερνετ αν βρίσκεσαι σε εκείνο το μέρος του χάρτη αφού θα τον έχει ήδη κατεβασμένο. Μήπως παίζοντας και ψάχνοντας το έκανες αυτό;

 

Δεν ξέρω.....τι να σου πω! :cry: Πάντως είμαι σίγουρος πως είχα απενεργοποιημένο το wi-fi αδερφέ μου και μου έκανε εντύπωση η μεγάλη ακρίβεια με την οποία με απεικόνιζε!

Μπορώ κάπου να δω αν έχω αποθηκεύσει χάρτες όπως λες;

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοήθεια ... μολις αγορασα το samsung galaxy s advance και δε ξερω τιποτα απο αναβαθμισεις . Το επισιμο site της εταιριας με παραπέμπει στο KEIS αλλα δε γινετε μεσω αυτου του προγραμματοσ αναβάμιση ... Μπορειτε να μου πείτε πως θα κανω με ασφάκεια βεβαια αναβάθμιση την τελευταία έκδοση ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.....τι να σου πω! :cry: Πάντως είμαι σίγουρος πως είχα απενεργοποιημένο το wi-fi αδερφέ μου και μου έκανε εντύπωση η μεγάλη ακρίβεια με την οποία με απεικόνιζε!

Μπορώ κάπου να δω αν έχω αποθηκεύσει χάρτες όπως λες;

 

Aπλα με κλειστο wi-fi και με απενεργοποιημενα τα δεδομενα πακετου κινητης,ανοιξε τον χαρτη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες εκει που εψαχνα το κινητο βλεπω μια εφαρμογη που εγραφε 'Ρυθμισεις Google' την οποια δεν την ειχα και μπορουσα και να την σβησω και την εσβησα..μετα απο λιγο ομως μου την ξανακανει εγκατασταση μονο του και την ξαναεσβησα αλλα παλι το ιδιο..και γινεται συνεχεια αυτο..την εχει καποιος αλλο ή ειναι κανενας 'ιος' που την βγαζει μονο σε μενα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες εκει που εψαχνα το κινητο βλεπω μια εφαρμογη που εγραφε 'Ρυθμισεις Google' την οποια δεν την ειχα και μπορουσα και να την σβησω και την εσβησα..μετα απο λιγο ομως μου την ξανακανει εγκατασταση μονο του και την ξαναεσβησα αλλα παλι το ιδιο..και γινεται συνεχεια αυτο..την εχει καποιος αλλο ή ειναι κανενας 'ιος' που την βγαζει μονο σε μενα??

 

Ποσταρω το ιδιο μυνημα που ποσταρα σε εναν φιλο στο thread του galaxy S

 

Α και κατι αλλο....(που αν διαβαζεις το thread του S2 θα το ξερεις ηδη)

Για το σηματακι "g" που σου εβγαλε δες εδω

http://androidspin.com/2013/02/27/dont-be-alarmed-the-new-google-settings-icon-is-supposed-to-be-there/

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που τα έχεις δει αλλά δε νομίζω πως ισχύει τίποτε από αυτά. Ο Launcher που θα έχεις θα είναι πάλι αυτό το άθλιο touchwiz της Samsung που ούτε καν θα αλλάξει εμφάνιση. Βάζεις ότι άλλο θες και μάλιστα αν βάλεις JB τότε θα μπορείς να βάλεις και πιο όμορφους και καλύτερους launcher (Nova, Apex οι οποίοι δεν υπάρχουν σε GB) Στην εσωτερική sdcard μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές από Froyo 2.2 και μετά χωρίς καμία πατέντα (όπως συνέβαινε παλιά σε Eclair για παράδειγμα). Από την διαχείριση εφαρμογών υπάρχει μεταφορά στην SD.

 

Για τους φακέλους, τους έχω δει σε launchers, στο Google Play Store. Και άλλαξα 4 - 5, όχι επειδή δε με βόλευε το Touchwiz, αλλά για να δω τι το παραπάνω έχουν, πέρα από διαφορετική εμφάνιση. Προσωπικά, ούτε άθλιο θα το έλεγα, αλλά ούτε και "πανέμορφο". Είναι απλά πρακτικό. Κι αφού αυτό το πρακτικό με βολεύει, δε βλέπω να το αλλάζω, τουλάχιστον όχι σύντομα. Τέλος, για τις εφαρμογές, εδώ ( myphone ) έχω διαβάσει ότι θα αποθηκεύονται μόνο στην εσωτερική μνήμη. Εκτός κι αν έχω διαβάσει τα λάθος posts. :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.....τι να σου πω! :cry: Πάντως είμαι σίγουρος πως είχα απενεργοποιημένο το wi-fi αδερφέ μου και μου έκανε εντύπωση η μεγάλη ακρίβεια με την οποία με απεικόνιζε!

Μπορώ κάπου να δω αν έχω αποθηκεύσει χάρτες όπως λες;

Να ξέρεις ότι δίνει προτεραιότητα στο wifi. Δηλαδή αν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα πακέτου από τις ρυθμίσεις δικτύου και ανοίξεις και το wifi τοτε η συσκευή θα προτιμήσει το wifi αλλά από τη στιγμή που θα το κλείσεις θα το γυρίσει σε δεδομένα πακέτου (ιντερνετ μέσω παρόχου κινητής τηλεφωνίας) με ότι αυτό συνεπάγεται (χρεώσεις). Αν κλείσεις και αυτό που σου είπα στο προηγούμενο μήνυμα ("Χρήση δεδομένων πακέτου") τότε δεν έχει από που να μπει ιντερνετ.

 

Όταν είναι συνδεδεμένο από τον πάροχο σου δείχνει κάποιο άλλο συμβολακι πάνω από την μπάρα σήματος. (2G, 3G, H αναλόγως)

Χρειαζομαι βοήθεια ... μολις αγορασα το samsung galaxy s advance και δε ξερω τιποτα απο αναβαθμισεις . Το επισιμο site της εταιριας με παραπέμπει στο KEIS αλλα δε γινετε μεσω αυτου του προγραμματοσ αναβάμιση ... Μπορειτε να μου πείτε πως θα κανω με ασφάκεια βεβαια αναβάθμιση την τελευταία έκδοση ? ευχαριστω

Δεν υπάρχει αναβάθμιση ακόμα αλλά αν βγει θα σου την δώσει το KIES μην ανυσηχείς :p

Εκτός κι αν έχω διαβάσει τα λάθος posts. :worry:

Εντάξει το θέμα launcher είναι καθαρά θέμα γούστων. Απλά μερικές φορές ακούγονται παράπονα για την συμπεριφορά του κινητού λόγω του touchwiz και ο launcher απλά επιβαρύνει την κατάσταση. Όσο σε καλύπτει δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις. Φαντάζομαι πως όσο περνάει και ο καιρός θα βελτιώνεται (εγώ έχω galaxy S)

Για τις εφαρμογές μήπως κατάλαβες λάθος την έννοια: "εσωτερική μνήμη"; Τις εφαρμογές στο συγκεκριμένο κινητό μόνο στην εσωτερική μνήμη μπορείς να τις βάλεις. Είτε στο μέρος /data είτε στην εσωτερική /sdcard. Στην εξωτερική sdcard δεν υπάρχει δυνατότητα να μπουν όπως είναι το κινητό από default (κάπως γίνεται αλλά με mod). Οπότε λέγοντας εσωτερική τι ακριβώς εννοούσαν; Και στις 2 περιπτώσεις είναι εσωτερική μνήμη είτε τις μετακινήσεις στην εσωτερική sdcard είτε τις αφήσεις εκεί που είναι στο /data. Μεταφορά στην εξωτερική SD γίνεται μόνο σε συσκευές που δεν διαθέτουν χώρο ως εσωτερική sdcard. (βλέπε μερικά sony ericsson για παράδειγμα τα οποία ήθελαν και υποχρεωτηκά external SD)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μα σήμερα το μεσημέρι που το δοκίμασα με ανοικτό το gps και κλειστό το wi-fi, μια και ήμουνα στο δρόμο, καθ' όλη την διάρκεια του ταξιδιού μου έδειχνε που ήμουν! Και μιλάω για το Google Maps που έχει μέσα το κινητό.

Πως γίνεται αυτό; Υπάρχει περίπτωση να είναι ενεργοποιημένο το ίντερνετ του κινητού από data και να μας χρεώνει;

 

Πως γίνεται να απενεργοποιήσω ΜΟΝΙΜΑ το ίντερνετ από data έτσι ώστε να μην κινδυνεύω από περίεργες χρεώσεις;

 

ειδα σου απάντησε ένα άλλο μέλος, απλά να σου πω πως η ενεργοποιηση/απενεργοποίηση των data γίνεται και πιο γρήγορα πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης συνεχόμενα και στο μενου που βγάζει επιλέγεις τη δεύτερη επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη να μπλοκαρουμε τις διαφημισεις απο τα παιχνιδια και τις εφαρμογες?

 

Adfree εχω εγω αλλα θελει root

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το θέμα launcher είναι καθαρά θέμα γούστων. Απλά μερικές φορές ακούγονται παράπονα για την συμπεριφορά του κινητού λόγω του touchwiz και ο launcher απλά επιβαρύνει την κατάσταση. Όσο σε καλύπτει δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις. Φαντάζομαι πως όσο περνάει και ο καιρός θα βελτιώνεται (εγώ έχω galaxy S)

Για τις εφαρμογές μήπως κατάλαβες λάθος την έννοια: "εσωτερική μνήμη"; Τις εφαρμογές στο συγκεκριμένο κινητό μόνο στην εσωτερική μνήμη μπορείς να τις βάλεις. Είτε στο μέρος /data είτε στην εσωτερική /sdcard. Στην εξωτερική sdcard δεν υπάρχει δυνατότητα να μπουν όπως είναι το κινητό από default (κάπως γίνεται αλλά με mod). Οπότε λέγοντας εσωτερική τι ακριβώς εννοούσαν; Και στις 2 περιπτώσεις είναι εσωτερική μνήμη είτε τις μετακινήσεις στην εσωτερική sdcard είτε τις αφήσεις εκεί που είναι στο /data. Μεταφορά στην εξωτερική SD γίνεται μόνο σε συσκευές που δεν διαθέτουν χώρο ως εσωτερική sdcard. (βλέπε μερικά sony ericsson για παράδειγμα τα οποία ήθελαν και υποχρεωτηκά external SD)

 

Ας ελπίσουμε να μην εννοούσαν την εσωτερική /sdcard... Λες να διάβασα για τα sony ericsson και να μου έμεινε; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην εννοούσαν την εσωτερική /sdcard... Λες να διάβασα για τα sony ericsson και να μου έμεινε; :lol:

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε αφήνει να μεταφέρεις εφαρμογές στην εσωτερική sdcard. Δεν το αφαίρεσαν αυτό από το android. :p

όσο για τα ericsson νομίζω πλέον βάλανε μυαλό και βάζουν και λίγη ενσωματωμένη μνημούλα σαν sdcard. Άσε που κάποια μοντέλα πλέον (Sony xperia P για παράδειγμα) δεν παίρνουν καν επέκταση μνήμης οπότε αναγκαστηκά έχουν εσωτερική :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο βοήθεια, πρίν λίγο πήγα να ανοίξω την εφαρμογή android system info να δω πόση μπαταρία έχω, το κινητό κολλισε και δεν εμπαινε στην εφαρμογή, πάτηση το home με εφερε στην αρχη πηγα να μπω στην διαχειριση λειτουργιων και ξανακολισε και νομιζω εκανε ρεσταρτ μονο του το το κινητο και τώρα όλες οι εφαρμογες που ειχα μεταφερει στην microsd ειναι διαφανείς και οταν παταω να τις ανοιξω λει οτι δεν ειναι εγκατεστημενες στο τηλεφωνο μου... Δεν πείραξα τίποτα στο κινητο έτσι ξαφνικά το έκανε... (1 βδομάδα το έχω)

τι συνεβη τώρα;;;;;;;; :(

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Τί συνέβει κανείς δε μπορεί να σου πει με σιγουριά μιας και σε τέτοιες περιπτώσεις μπορεί να οφείλονται πολλά και να φάει τέτοιο σκάλωμα. Είχες αρχεία στην sdcard; Υπάρχουν ακόμα ή εξαφανίστηκαν; Αν δε βλέπεις κάποιο άλλο πρόβλημα ξαναβάλε τις εφαρμογές που είναι διάφανες και θα έλεγα να το αγνοήσεις. Τώρα δε ξέρω βέβαια αν έχεις βάλει καμιά περίεργη εφαρμογή που μπορεί να κάνει τέτοια ζημιά στο κινητό :wacko: Περίεργο είναι πάντως αυτό που σου έγινε δεν το έχω ξανάσυναντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία εφαρμογή ήταν το angry birds (το πρωί το έβαλα) αλλά πολύ λίγο το έπαιξα... το έκλεισα το κινητο και το άνοιξα πρίν και ήταν εντάξει, άνοιξα λίγο το angry birds το εκλεισα και πηγα να ανοιξω το android system info και πάλι κόλησε και έκανε πάλι κατι σαν ρεσταρτ (ακουγεται ο ηχος και με βγαζει στην lock screen)και πάλι οι ερφαρμογες της microsd δεν ανοίγουν... παίζει να φταίει η microsd??? αυτή είναι http://www.skroutz.gr/s/336098/Kingston-microSDHC-16GB-Class-10-with-Adapter.html μα γιατί να κολάει έτσι; μέχρι και antivirus εβαλα μηπως κολησε κανα ιο αλλά είναι καθαρό!
Link to comment
Share on other sites

Η SD πρέπει να είναι μια χαρά (kingston? δε νομίζω να είναι μούφα) αλλά όταν κάνεις μεταφορά εφαρμογών στην sdcard νομίζω ότι δεν πάνε στην εξωτερική SD αλλά στην εσωτερική. Και για να σιγουρευτούμε (μιας και δεν έχω την συσκευή στα χέρια μου τώρα αλλιώς θα το δοκίμαζα για να το επιβεβαιώσω) δοκίμασε να βγάλεις την εξωτερική SDcard από την συσκευή και να ανοίξεις μία εφαρμογή η οποία λέει ότι είναι στην sd. Κανονικά πρέπει να δουλέψει γιατί είναι αποθηκευμένη στην εσωτερική sdcard. Αν είναι έτσι, τότε προφανώς η δική σου sdcard δεν παίζει κανένα ρόλο. Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Η SD πρέπει να είναι μια χαρά (kingston? δε νομίζω να είναι μούφα) αλλά όταν κάνεις μεταφορά εφαρμογών στην sdcard δεν πάνε στην εξωτερική SD αλλά στην εσωτερική. Και για να σιγουρευτούμε (μιας και δεν έχω την συσκευή στα χέρια μου τώρα αλλιώς θα το δοκίμαζα για να το επιβεβαιώσω) δοκίμασε να βγάλεις την εξωτερική SDcard από την συσκευή και να ανοίξεις μία εφαρμογή η οποία λέει ότι είναι στην sd. Κανονικά πρέπει να δουλέψει γιατί είναι αποθηκευμένη στην εσωτερική sdcard. Αν είναι έτσι, τότε προφανώς η δική σου sdcard δεν παίζει κανένα ρόλο.

Ενώ έκανα ρεσταρτ το κινητό αφου κόλησε και δεν εβλεπε τις εφαρμογές που ειχα περάσει στην microsd δεν τις βλέπει πάλι, και μάλιστα στην ¨Αποθήκευση" δεν μου εμφανίζει καν την microsd στον συνολικό χώρο! Δηλαδή δεν την διαβάζει καν!

 

edit: εβγαλα και ξαναβαλα την microsd και τωρα τις δειχνει κανονικα τις εφαρμογές! Μαλλον η microsd φταίει;; πως θα σιγουρευτω ομως, και δεν κράτησα και την απόδειξη προχθές που την πήρα!!

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έκανα ρεσταρτ το κινητό αφου κόλησε και δεν εβλεπε τις εφαρμογές που ειχα περάσει στην microsd δεν τις βλέπει πάλι, και μάλιστα στην ¨Αποθήκευση" δεν μου εμφανίζει καν την microsd στον συνολικό χώρο! Δηλαδή δεν την διαβάζει καν!

 

edit: εβγαλα και ξαναβαλα την microsd και τωρα τις δειχνει κανονικα τις εφαρμογές! Μαλλον η microsd φταίει;; πως θα σιγουρευτω ομως, και δεν κράτησα και την απόδειξη προχθές που την πήρα!!

 

:blink: μου φαίνεται περίεργο που αποθηκεύει εφαρμογές στην εξωτερική SD. Θα το τσεκάρω σε λίγες μέρες όταν πάρω το κινητό στα χέρια μου.

 

Όταν την έβαλες έκανες διαμόρφωση; Αν όχι δοκίμασε να της κάνεις διαμόρφωση μέσα από το κινητό (ρυθμίσεις> Χώρος αποθήκευσης...) κάνε πρώτα αποσύνδεση και μετά διαμόρφωση. Θα σβηστούν όλα τα αρχεία που έχεις στην sd οπότε κράτα τα στον υπολογιστή σου πριν το κάνεις.

Μία ερώτηση από περιέργια μιας και δεν μπορώ να το δω μόνος μου. Εκεί στον χώρο αποθήκευσης έχει 3 συσκευές σωστά; Κάρτα SD, Συσκευή αποθήκευσης USB, Μνήμη συσκευής.

Αν ναι, πόσο χώρο λέει στα 2 τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

:blink: μου φαίνεται περίεργο που αποθηκεύει εφαρμογές στην εξωτερική SD. Θα το τσεκάρω σε λίγες μέρες όταν πάρω το κινητό στα χέρια μου.

 

Όταν την έβαλες έκανες διαμόρφωση; Αν όχι δοκίμασε να της κάνεις διαμόρφωση μέσα από το κινητό (ρυθμίσεις> Χώρος αποθήκευσης...) κάνε πρώτα αποσύνδεση και μετά διαμόρφωση. Θα σβηστούν όλα τα αρχεία που έχεις στην sd οπότε κράτα τα στον υπολογιστή σου πριν το κάνεις.

Μία ερώτηση από περιέργια μιας και δεν μπορώ να το δω μόνος μου. Εκεί στον χώρο αποθήκευσης έχει 3 συσκευές σωστά; Κάρτα SD, Συσκευή αποθήκευσης USB, Μνήμη συσκευής.

Αν ναι, πόσο χώρο λέει στα 2 τελευταία;

συσκευη αποθηκευσης usb 3.91

συστηματος 1.76

 

οχι δεν ειχα κανει διαμορφωση οκ θα το δοκιμασω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειδα σου απάντησε ένα άλλο μέλος, απλά να σου πω πως η ενεργοποιηση/απενεργοποίηση των data γίνεται και πιο γρήγορα πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης συνεχόμενα και στο μενου που βγάζει επιλέγεις τη δεύτερη επιλογή!

 

Πολύ βολικό φίλος....Τhanks! :happy:

 

Όσοι το πήρατε πρόσφατα από public η τιμή 199 ισχύει και στα φυσικά καταστήματα ή μονο από internet???

 

Και στα καταστήματα φυσικά! Το πήρα εγώ πριν μια βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...