Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Πήρα το κινητό κ γω χτες από public. Δείτε όμως τις 2 συνημμένες φωτογραφίες, είναι κάτι σαν εσωτερικό ράγισμα, όπως κοιτάζεις το κινητό κάτω αριστερά. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το μικρόφωνο ή κάτι του κινητού αλλά τελικά είναι σπάσιμο. Φαίνεται ελάχιστα βέβαια. Ποια είναι η γνώμη σας? Και να το γυρίσω τώρα θα το αλλάξουν ή να συμβιβαστώ?

 

Σας ευχαριστώ.

 

Το γυρνάς. Εννοείται! Πλήρωσες την τιμή ενός προϊόντος άρτιου ( όσο περισσότερο γίνεται ), τόσο σε software, όσο και σε hardware. Δε νομίζω να σου πουν όχι στα Public. :) Λογικά επιτόπου θα στο αλλάξουν.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

το πηρα εγινα και εγω μελος της οικογενειας advanceee yupii:) ρε παιδια πολυ ελαφρι ειναιιι τελεειοο παιδια τωρα περιμενω να φορτωσειι και μετα θα παιξω μαζι του χαχαχ ξερετε που μπορω να βρω φτηνη οθονη προστασιας? και θηκη?
Link to comment
Share on other sites

το πηρα εγινα και εγω μελος της οικογενειας advanceee yupii:) ρε παιδια πολυ ελαφρι ειναιιι τελεειοο παιδια τωρα περιμενω να φορτωσειι και μετα θα παιξω μαζι του χαχαχ ξερετε που μπορω να βρω φτηνη οθονη προστασιας? και θηκη?

 

Εμένα πήγε να μου πλασάρει η πωλήτρια στο public μια θήκη και ζελατίνα για την οθόνη αλλά δεν τα πήρα σιγα μην εδινα 20e για αυτά.

Ετσι παρήγγειλα απο ebay αυτή τη θήκη http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SLINE-WAVE-GEL-CASE-SCREEN-PROTECTOR-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S-ADVANCE-I9070-/180846167928?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a1b458778 και αυτές τις ζελατίνες http://www.ebay.co.uk/itm/10-x-Clear-Screen-Protector-Cover-For-Samsung-Galaxy-S-Advance-I9070-/261009319582?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item3cc55e269e σύνολο ~5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πήρα το κινητό κ γω χτες από public. Δείτε όμως τις 2 συνημμένες φωτογραφίες, είναι κάτι σαν εσωτερικό ράγισμα, όπως κοιτάζεις το κινητό κάτω αριστερά. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το μικρόφωνο ή κάτι του κινητού αλλά τελικά είναι σπάσιμο. Φαίνεται ελάχιστα βέβαια. Ποια είναι η γνώμη σας? Και να το γυρίσω τώρα θα το αλλάξουν ή να συμβιβαστώ?

 

Σας ευχαριστώ.

 

Παιδιά ενημερώνω ότι το κινητό αντικαταστάθηκε αμέσως από το Public χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια λοιπον οπως σας ειπα χθες πηρα το κινητο ολα καλα το φωρτησα για 2 ωρες και κτ λιγο ειχε παει 100% και απο τις 3 ωρα χθες το μεσιμερι μεχρι σημερα τα ξημερωματα μου τελιωσε η μπαταρια ειναι φυσιολογικο? επρεπε να το αφησω περισοτερο? τωρα το ξαναβαλα για να φωρτιση.

λοιπον τωρα κατι αλο οταν παω να βγαλω φωτογραφια ενω μου τι διχνει φωτινει την ωρα που την βγαζει.

μετα ειναι ποιο σκοτινη

μου εχει ερθει ενημερωση λογισμικου να κανω? και τι θα γινει με αυτο?

και εσας ποσες ωρες σας κραταει η μπαταρια

και οταν φορτιζω το κινητο να το εχω κλειστο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια λοιπον οπως σας ειπα χθες πηρα το κινητο ολα καλα το φωρτησα για 2 ωρες και κτ λιγο ειχε παει 100% και απο τις 3 ωρα χθες το μεσιμερι μεχρι σημερα τα ξημερωματα μου τελιωσε η μπαταρια ειναι φυσιολογικο? επρεπε να το αφησω περισοτερο? τωρα το ξαναβαλα για να φωρτιση.

λοιπον τωρα κατι αλο οταν παω να βγαλω φωτογραφια ενω μου τι διχνει φωτινει την ωρα που την βγαζει.

μετα ειναι ποιο σκοτινη

μου εχει ερθει ενημερωση λογισμικου να κανω? και τι θα γινει με αυτο?

και εσας ποσες ωρες σας κραταει η μπαταρια

και οταν φορτιζω το κινητο να το εχω κλειστο?

 

Καλημερα αν γυρισεις πισω μερικες σελιδες και διαβασεις, θα σου φυγει το αγχος που σε εχει καταβαλει για την μπαταρια. Οπως επισης εχει γραφτει πολλες φορες απο πολλους και απο εμενα, τι ρυθμισεις πρεπει να κανεις για να εχεις περισσοτερη αυτονομια της μπαταριας.

Οσο για τις φωτο που λες, προσεξε τις ρυθμισεις για την φωτηνοτητα της οθονης.;)

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω μπορεις να μου στηλεις ποια σελιδα λεει για της ρυθμισεις? για την μπαταρια τι να κανω? και σχετικα με την ενημερωση λογισμικου τι να κανω? να το πατησω?
Link to comment
Share on other sites

Το advance παρε. Δεν εννοουσα αυτό που καταλαβες απο το μήνυμα μου. Και στην τελική και το ace 2 Samsung ειναι οποτε εκεινο δε το φοβάσαι; :p

 

Το πήρα :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο ειναι το maximum class που μπορει να παρει στην microsd το κινητο? Αν μπορει καποιος ας απαντησει για να δω τι θα αγορασω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε μηπως γινεται να αλλαξω την οθονη (το τζαμι το εξωτερικο) γιατι σημερα δεν ξερω πως τα καταφερα εκανα μια γρατζουνια και εχω ξενερωσει πολυ ασχημα..τοσο καιρο δεν ειχε ουτε σημαδι και το βαζω σημερα στην τσεπη μου μαζι με το ηλεκτρονικο τσιγαρο και μετα μολις το εβγαλα ειχε παθει την ζημια...και το θεμα ειναι οτι ειναι βαθια..περναω το νυχι απο πανω και το νιωθω...

 

Υ.Γ-Ηθικο διδαγμα

Το τσιγαρο καταστρεφει την ζωη μας ειτε ειναι ηλεκτρονικο ειτε κανονικο :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια λοιπον οπως σας ειπα χθες πηρα το κινητο ολα καλα το φωρτησα για 2 ωρες και κτ λιγο ειχε παει 100% και απο τις 3 ωρα χθες το μεσιμερι μεχρι σημερα τα ξημερωματα μου τελιωσε η μπαταρια ειναι φυσιολογικο? επρεπε να το αφησω περισοτερο? τωρα το ξαναβαλα για να φωρτιση.

λοιπον τωρα κατι αλο οταν παω να βγαλω φωτογραφια ενω μου τι διχνει φωτινει την ωρα που την βγαζει.

μετα ειναι ποιο σκοτινη

μου εχει ερθει ενημερωση λογισμικου να κανω? και τι θα γινει με αυτο?

και εσας ποσες ωρες σας κραταει η μπαταρια

και οταν φορτιζω το κινητο να το εχω κλειστο?

 

Οταν παει η μπαταρια στο 100 % δεν εχει φορτισει πληρως,πρεπει να το βγαλεις απο τον φορτιστη οταν σου βγαλει πανω στην μπαρα εικονείδιο που θα σου λεει οτι ειναι φορτισμενο και μπορεις να βγαλεις τον φορτιστη,δεν εχω το advance ακομα ,αλλα σε αλλο samsung smartophone που εχω αυτο ισχυει, και νομιζω το ιδιο ισως γινεται και στο advance.

 

Aς το επιβεβαιωση η οχι καποιος φιλος που εχει το advance αν στεκει αυτο που λεω.

 

Οπως επισης αυτο που λεει ο magos13

Να Διαβασεις οτι για εξοικονομιση μπαταριας πρεπει να εχεις κλειστο το wi-fi ,το bluetooth,να το εχεις σε δικτυο 2G,η φωτεινοτητα της οθονης να ειναι στην μεση ,να εχεις κλειστη την χρηση δεδομενων πακετου στο ιντερνετ,να εχεις κλειστο το GPS

κ.τ.λ

 

Αν απο τις 3 το μεσημερι μεχρι αργα το βραδυ το ειχες συνεχεια με ανοικτη οθονη για να το μαθεις οπως ειναι φυσικο κανουμε στην αρχη ολοι μας,φυσιολογικο το βλεπω.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=s+advance+screen+digitizer&_sacat=0&_from=R40

 

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=15972&s=1

 

Παίζει να σε συμφέρει περισσότερο να το πουλήσεις και να πάρεις καινούριο.

Edited by phanispal
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκτως απο ebay ξερετε κανα αλο καταστημα ελλαδα?που να πουλαει φτηνες θηκες και ζελατινες? και παιδια διαβασα και παλιοτερα ποστ και ειδα σε μερικα ατομα που λεγανε οτι η μπαταρια κραταει και 2 μερες.. βεβαια δεν κανουν τοσο πολυ χρηση εγω χθες ειμουνα φβ επαιζαι youtube... και μου τελιωσε γρηγορα το θεωρειται φυσιολογικο η να παω public Edited by Giross
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...