Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε σεις παλικαρια ειμαι τελειως ασχετος με οσες επιστιμονικες ωρολογιες γραφετε-απλα θελω να ρωτησω..

 

υπαρχει καποια εκδοση που μπορω να περασω χωρις να δυσλειτουργει το κινητο μου? εχω την 2.3.6 εκδοση

 

αν οχι..στην παραπανω ερωτηση...-αν κανω επαναφορα εργοστασιακης λειτουργειας...χανω επαφες κ εφαρμογες κ βιντεο εικονες??τι πρεπει να προσεξω δλδ μιας κ εσεις τα ξερετε καλυτερα?

 

ευχαριστω πολυ για τις οποιες απαντησεις σας!

Η 2.3.6 είναι ίσως η πιο σταθερή έκδοση που είχε ποτέ το κινητό μας. Αν δεν έχεις σοβαρό λόγο μην την αλλάζεις. Στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου. Όλα χάνονται εκτός αν τα έχεις συγχρονισμενα στο Google Account σου. Το πιο απλό είναι οι επαφές, αν τις έχεις στο account περνιουνται αυτόματα. Οι εφαρμογές αν έχεις επιλέξει συγχρονισμό θα κατέβουν ξανά από την αρχή μόνες τους. Τις φωτογραφίες επειδή δεν νομίζω να τις έχεις και στο cloud καλύτερα να τις σώσεις κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι υπηρεσία της Google για να ανεβάζεις τις φωτογραφίες σου σε δικό της server ώστε να μπορείς μετά να τις κατεβάσεις. Δεν τη χρειάζεσαι ούτε τη θες, είδες τι έπαθε η Jennifer Lawrence!
Link to comment
Share on other sites

Και ενα τελευταιο....-το μινι ημερολογιο που εχουμε σαν εφαρμογη στο κινητο-πως γινεται να περασω ολα οσα εχω σημειωσει στο πισι..κ να τα επαναφερω οταν του κανω φορματ..??με airandroind που δοκιμασα ...δεν εχει τετοια επιλογη-ουτε βρισκει αυτον τον φακελο...!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο συγχρονισμός του Google Account περιλαμβάνει και το ημερολόγιο, οπότε μάλλον θα περαστούν αυτόματα οι σημειώσεις σου μετά. Δεν είμαι 100% σίγουρος, ψαξτο και αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το περασα απο την αρχη-το google συνχρονιζει μονο το κανονικο ημερολογιο-οχι το μινι ημερολογιο
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα (και έκανα) root το S Advance (4.1.2) μέσω αυτού του οδηγού, αλλά μετά από αυτό δεν κάνει Update στα applications του Google Play (π.χ. Google, Hangouts κλπ.), κολλάει δηλαδή στο 50%, 60%, 70%....!

Τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το φτιάξω, ή τέλος πάντων να ξαναβάλω την stock.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα (και έκανα) root το S Advance (4.1.2) μέσω αυτού του οδηγού, αλλά μετά από αυτό δεν κάνει Update στα applications του Google Play (π.χ. Google, Hangouts κλπ.), κολλάει δηλαδή στο 50%, 60%, 70%....!

Τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το φτιάξω, ή τέλος πάντων να ξαναβάλω την stock.....?

Περίεργο αυτό που λες, εγώ θα έκανα ένα wipe cache από το recovery μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που λες, εγώ θα έκανα ένα wipe cache από το recovery μπας και στρώσει.

Θα το δοκιμάσω.....

Σ' ευχαριστώ...!

 

Edit: Τελικά, απ' ότι βλέπω, ενώ στις άλλες εφαρμογές (όπως π.χ. Googe+, Gmail, Superuser κλπ.) κάνει κανονικά update σε ένα νορμάλ χρονικό περιθώριο, ειδικά για τις εφαρμογές Google, Hangouts και Google Talkback παίρνει δυασνάλογα μεγάλο χρόνο για το update.

Τέλος πάντων, ελπίζω να είναι οι μόνες και να μην έχω άλλα προβλήματα με το update στην συνέχεια.

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εχει η κόρη μου το κινητό εδώ και ενάμιση χρόνο, με jellybean χωρίς root, και της έχει αρχίσει τα παλαβά! Το βάζει να φορτίσει και ενώ φορτίζει δέν το δείχνει ή το ανάποδο, ανάλογα με τα κέφια του! Μπαταρία της άλλαξα (αυθεντική). Αν προσπαθήσει να το κλείσει, αυτό κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Το ίδιο κι αν βγάλει την μπαταρία. Με το που την βάλει, ανάβει από μόνο του! Όσο για τα κολλήματα, άστα να πάνε! Έχω το s4, και όταν προσπαθώ να το κοιτάξω, μου έρχεται να το πετάξω από το παράθυρο! Επαναφορά εργοστασιακών έχω κάνει. Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη! :cool:

 

Μια είναι η συμβουλή.. Πέτα το..

 

Δοκίμασε μήπως πιάσει κανένα 50αρικο βάλε άλλα 70 και παρτης ένα κινητό από Κίνα γιατί κρίμα είναι να ταλαπωριεται και το κορίτσι.

 

Αν τώρα δεν υπάρχουν λεφτά.

 

Άρχισε κάνοντας Root και ξηλωσε όσες τις βλακειες που έχει η Samsung.. Βαλε και greenify.. Αν δεν στρώσει ούτε έτσι μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις kernel.. Θα προτείνω τον cocore η κάπως έτσι.. Θα τον βρεις αν το πατήσεις στο google.

 

Αν και πάλι δεν δεις φως και δεν το έχεις σπάσει δοκίμασε αλλαγή ρομ.. Κοίτα κάποιες σελίδες πίσω θα βρεις μερικές να αναφέρονται..

 

Πάντως ότι και να κάνεις το κινητό έχει παλιωσει αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί αλλαγή..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι και να κάνεις το κινητό έχει παλιωσει αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί αλλαγή..

 

Αν ομως παρ ολα αυτα θελεις να το κρατησεις, η εστω να παιξεις μαζι του, βαλε την 4.4.4 του Vanir απο το XDA και θα εκπλαγεις.

Αλλη συσκευη. Ειναι AOSP.

Θα την βρεις εδω.

 

Αν δεν σου αρεσει και μ αυτην, το περτας στα σκουπιδια, μαλλον εχει προβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εχει η κόρη μου το κινητό εδώ και ενάμιση χρόνο, με jellybean χωρίς root, και της έχει αρχίσει τα παλαβά! Το βάζει να φορτίσει και ενώ φορτίζει δέν το δείχνει ή το ανάποδο, ανάλογα με τα κέφια του! Μπαταρία της άλλαξα (αυθεντική). Αν προσπαθήσει να το κλείσει, αυτό κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Το ίδιο κι αν βγάλει την μπαταρία. Με το που την βάλει, ανάβει από μόνο του! Όσο για τα κολλήματα, άστα να πάνε! Έχω το s4, και όταν προσπαθώ να το κοιτάξω, μου έρχεται να το πετάξω από το παράθυρο! Επαναφορά εργοστασιακών έχω κάνει. Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη! :cool:

 

Ή κάνε επαναφορά σε 2.3.6

Είναι ίσως η πιο σταθερή έκδοση που είχε ποτέ το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ή κάνε επαναφορά σε 2.3.6

Είναι ίσως η πιο σταθερή έκδοση που είχε ποτέ το κινητό.

Μπορει η 2.3.6 να ειναι πραγματι σταθερη, αλλα ειναι πιο αργη κι απο χελωνα.

 

Δοκιμασε Vanir AOSP, που ειναι πανευκολο οταν ηδη εχεις jellybean, κι αν δεν σου αρεσει, πας στην 2.3.6 η στα σκουπιδια.

 

Καλο ειναι βεβαια, πριν περασεις custom, να κανεις μια καθαρη εγκατασταση jellybean τελευταιας εκδοσης με odin.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Χθες το βράδυ πέρασα στο κινητό μου την τελευταία έκδοση της slimkat και όλα φαίνονται μια χαρά.

Έχω μια απορρία.

Όταν κλειδώνω το κινητό δίπλα στην ώρα μου βγάζει ένα μικρό συμπαγές κυκλάκι με δύο παύλες δίπλα.

κάτι τέτοιο: •--

απλά είναι λίγο πιο μεγάλος ο κύκλος.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι και αν γίνεται να φύγει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με cm11 και θελω να γυρισω σε 2.3 gingerbread μεσω Odin εαν γυρισω σε stock rom θα χασω τα αρχεια που εχω στη μνημη του τηλεφωνου;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω για 4η φορά το ίδιο πρόβλημα. Μετά από μια περίοδο όπου το τηλέφωνο δεν άνοιγε, και όταν συνέδεα φορτιστή έβγαζε το μήνυμα "USB charger disconnected", είχα βρει προσωρινή λύση να βγάζω την μπαταρία και το πρόβλημα λυνόταν. Σήμερα ούτε αυτό δούλεψε. Είναι η 4η φορά που συμβαίνει σε 2 μήνες. Την πρώτη που το έστειλα μέσω public στο service της Samsung έκανε 2 εβδομάδες να έρθει και όταν το πήρα μου είπαν ότι έκαναν αλαγή κοννέκτορα USB. Την τελευταία φορά που το πήγα σε εξουσιοδοτημένο κοντά στην περιοχή μου, μου το έκαναν σε μία μέρα, αλλά του ξαναβάλανε μόνο το firmware. Την τρίτη φορά το ίδιο. Προφανώς αυτό δεν λύνει το πρόβλημα και χρειάζεται κάτι άλλο. Επειδή είμαι κοντά στην λήξη της εγγύησης, μπορεί να με συμβουλέψει κάποιος τι να κάνω ώστε να μου λύσουν το πρόβλημα μια και καλή και να μην ταλαιπωρούμαι συνέχεια?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έκανα update σε 4.1.2 (όπως μου έγραφε ότι πρέπει να κάνω) απο Android 2.3.6 και από τότε έχει τρελαθεί λίγο το κινητό και με παίδεψε για να την κάνει...:wacko:

Internet μια μπαίνει μια όχι,όταν μπαίνει με πετάει συνέχεια,και κοντά στο router,γενικότερα έχει γίνει αργό λίγο,το καθάρισα από διαφορα k ψιλό πηγαίνει καλά,αλλα το βασικό πρόβλημα που έχω είναι με το internet wifi...

καμια ιδέα κάποιος?

διαβάζω ότι κάποιοι θέλουν να πάνε κάποια version πίσω από πάλι λένε σε ξένα site για την Kit Κατ,τελικά τι είναι πιο καλο ώστε να έρθει πάλι στο λογικά του το κινητό?:blink:

Edited by nick693
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να πας σε μια kit Kat έκδοση. Μπορείς επίσης να μεινεις όπως είσαι, να αλλάξεις kernel και να καθαρίσεις από τα άχρηστα που υπάρχουν. Τέλος αν σε ενδιαφέρει η ταχύτητα του κινητού κυρίως, επέστρεψε σε 2.3.6. Όλα έχουν αναφερθεί εδώ σε παλαιότερα post.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο εδω και 2 μερες κανει απο μονο του επανεκκινηση δεν μπορω να κανω τιποτα με το που παω να μπω σε μια εφαρμογη ή να παρω ενα τηλεφωνο κανει επανεκκινηση επισης πολλες φορες και χωρις καν να το πειραξω μπορει να το κανει και μολις βαλω τον κωδικο της sim για να ανοιξει καπακι να το ξανακανει γνωριζετε τι θα μπορουσε να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο εδω και 2 μερες κανει απο μονο του επανεκκινηση δεν μπορω να κανω τιποτα με το που παω να μπω σε μια εφαρμογη ή να παρω ενα τηλεφωνο κανει επανεκκινηση επισης πολλες φορες και χωρις καν να το πειραξω μπορει να το κανει και μολις βαλω τον κωδικο της sim για να ανοιξει καπακι να το ξανακανει γνωριζετε τι θα μπορουσε να ειναι?

Λογικά είναι software πρόβλημα, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πιστεύω θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι software πρόβλημα, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πιστεύω θα στρώσει.

 

και εγω αυτο σκεφτηκα να κανω σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου το εκανα και ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

2 ερωτήσεις για να μην μπλέξω με το νήμα.

Θελω να γυρισω το s advance του πατερα μου σε 2.3.6 ποιον odin χρησιμοποιούμε για το συγκεκριμενο κινητο, των V 1.85?

Απο το sammobile εχετε να μου προτείνετε καμια απο αυτες της 3 που εχει σε 2.3.6,σκευτομαι αυτης της χιλης.

Θα ειναι κομπλε, την εχει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω θελω να γυρισω απο carbon σε στοκ jelly αλλα εχω καιρο να ασχοληθω μπορει να μου πει καποιος την διαδικασια με 2 λογια ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...