Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή για να καταλάβουμε και εμείς για μελλοντική χρήση...? :)

δηλαδη για να κανεις ροοτ το κινητο :

 

1.Περνας την στοκ ρομ (οποια θες) μεσω odin

2. περνας μεσα στην sd την custom rom,gapps

3. μπαινεις στο recovery mode και επιλεγεις να γινει install απο sd,και επιλεγεις πρωτα το αρχειο της custom rom

4. με τον ιδιο τροπο κανεις install και τα gapps.

 

5. σε περιπτωση που η stock recovery στο install της custom rom σας βγαλει signature failure ή με λιγα λογια δεν την περασει,μην πανικοβληθειτε..περαστε μεσω odin την custom recovery και ξανακανετε τα βηματα 2,3,4 ;)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο cocore 8.8 me δυνατότητα overclocking. Ανεβάζει τη συχνότητα σε 1,228 GHz. Εγώ την έβαλα σε 1,2 GHz και μου έκανε μια επανεκκίνηση σε 12 ώρες. Στο τεστ του antutu ανέβηκε από 6968 σε 7255.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο cocore 8.8 me δυνατότητα overclocking. Ανεβάζει τη συχνότητα σε 1,228 GHz. Εγώ την έβαλα σε 1,2 GHz και μου έκανε μια επανεκκίνηση σε 12 ώρες. Στο τεστ του antutu ανέβηκε από 6968 σε 7255.

 

Εγώ με τον 8.2 έχω 9388 στο AnTuTu. Είμαι root σε στοκ JB και έχω μερικά προγράμματα που πιστεύω βοηθάνε όπως το seeder και το ram manager pro με ρύθμιση για απαιτητικά παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον 8.2 έχω 9388 στο AnTuTu. Είμαι root σε στοκ JB και έχω μερικά προγράμματα που πιστεύω βοηθάνε όπως το seeder και το ram manager pro με ρύθμιση για απαιτητικά παιχνίδια.

 

Και από μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία;

 

Τώρα είμαι με 31% μετά από 20 ώρες με 1.15 οθόνη και 1 ώρα κλήσεις. Πάντως μου βγάζει πάντα μέρα οπότε δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την εμπειρία μου. Τελείως άσχετος από ροοτ άκουσα τον Μάνο που είπε ότι αν περάσουμε την carbon θα δούμε πραγματικά τι κινητό έχουμε στα χέρια μας, με 1-2 προσπάθειες, και ακολουθώντας την σειρά που λένε τα παιδιά πιο πάνω πλέον Έχω ένα κινητό που τρέχει σφαίρα,4-5 μέρες δεν κολλάει πουθενά...

Επίτηδες κιόλας το πιέζω με διάφορα.(Π.Χ. να βλέπω βιντεάκι στο you tube και στα καπάκια να με παίρνω τηλ. Το κλείνω και ανοίγω καπάκια την κάμερα... πιο παλιά παίζει να έβγαζε μήνυμα "που πας ρε Καραμητρο!" Και να έκλεινε αλλά τώρα όλα σούπερ!!! με βάζει ασπροπροσωπο :-)

 

Μπορεί να είπα πολλά άλλα επιτέλους Έχω κινητό ;-)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την εμπειρία μου. Τελείως άσχετος από ροοτ άκουσα τον Μάνο που είπε ότι αν περάσουμε την carbon θα δούμε πραγματικά τι κινητό έχουμε στα χέρια μας, με 1-2 προσπάθειες, και ακολουθώντας την σειρά που λένε τα παιδιά πιο πάνω πλέον Έχω ένα κινητό που τρέχει σφαίρα,4-5 μέρες δεν κολλάει πουθενά...

Επίτηδες κιόλας το πιέζω με διάφορα.(Π.Χ. να βλέπω βιντεάκι στο you tube και στα καπάκια να με παίρνω τηλ. Το κλείνω και ανοίγω καπάκια την κάμερα... πιο παλιά παίζει να έβγαζε μήνυμα "που πας ρε Καραμητρο!" Και να έκλεινε αλλά τώρα όλα σούπερ!!! με βάζει ασπροπροσωπο :-)

 

Μπορεί να είπα πολλά άλλα επιτέλους Έχω κινητό ;-)

 

+++:)1111111:lol::D:p:D

βαλε και για launcher ton TSF για να δεις και αλλη διαφορα στο τηλ.

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που δούλευαν όλα "καλά", όσο καλά μπορούν να δουλεύουν με την 4.1.2, εκεί που σέρφαρα μέσω Dolphin, κλείνει ο browser, ανεβάζει τρελή θερμοκρασία στο πίσω μέρος, σε βαθμό που να το πετάξω από τα χέρια μου και να λιώσει λίγο το καπάκι. Αποτέλεσμα, ένα σημάδι από λιώσιμο στο καπάκι, ένα λιώσιμο δεξιά από την υποδοχή της sd, και απ' ότι κατάλαβα, κατεστραμμένη η υποδοχή των καρτών sd. Α, ναι. Και χάθηκαν όλες οι εφαρμογές από την κάρτα. "Ανα" - βάθμιση.... :down:

 

Καλησπέρα. Σχετικά με το παραπάνω πρόβλημα, αποφάσισα να το στείλω στην αντιπροσωπεία. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Είναι καλό να κάνω ένα hard reset, πριν το στείλω, αφού το θέμα που έχω είναι hardware related;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ποιοσ ειναι πιο stable σαν custom rom ρε παιδια?και ο πιο λειτουργικος; cm 10.2 ή ο carbon?

 

 

Και οι δυο ειναι stable. Εγω με τον carbon δεν εχω προβλημα...αλλα μαλλον και ο cm 10.2 καλος θα'ναι... Αν βαρεθω αυτον που εχω σε κανα 2μηνο θα δοκιμασω και τιποτα αλλο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

+++:)1111111:lol::D:p:D

βαλε και για launcher ton TSF για να δεις και αλλη διαφορα στο τηλ.

 

Αν εψαξα καλα στο play store δεν ειναι δωρεαν...και απο την στιγμη που δεν με χαλαει ο stok rom δεν εχω σκοπο να δωσω χρηματα.

Να δοκιμασω τον NOVA που ειναι δωρεαν? Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

@mr_47 Κάνε backup τα πράγματα που θες και μετά hard reset/full wipe μη το στείλεις με τα προσωπικά σου δεδομένα σε service.

 

@vagelis3k Γενικά το κινητό μας είναι αξιοπρεπέστατο και αδικείται από την stock rom της samsung με οποιαδήποτε custom πετάει,αυτές τις μέρες δοκίμασα άλλες δύο και πραγματικά έμεινα άφωνος

 

OmniROM 4.3

LiquidSmooth 4.3

 

Εχω κρατήσει την δεύτερη έχει και nova launcher σαν αρχικό και πραγματικά πετάει,έτσι κ αλλιώς σε ότι rom έβαζα πάντα χρησιμοποιούσα τον Nova κάνει το κινητό μας να πετάει αξίζει να τον δοκιμάσετε.

Απίστευτη παραμετροποίηση η LiquidSmooth και παραδόξως πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας 5 ώρες οθόνη!

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

@mr_47 Κάνε backup τα πράγματα που θες και μετά hard reset/full wipe μη το στείλεις με τα προσωπικά σου δεδομένα σε service.

 

Thanks. Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Και μια τελευταία ερώτηση. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα απ' το μενού ή με το συνδυασμό των πλήκτρων;

 

P.S.: Δε θυμάμαι τον συνδυασμό..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρα από ταχύτητα κτλ των Custom roms, καλό θα είναι όσοι βρίσκεται και κάποιο πρόβλημα της εκάστοτε rom να το αναφέρετε και εδώ μέσα...

Γιατί πολλούς μας ενδιαφέρουν οι customs αλλά και τα προβλήματα αυτών... ;)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εγώ είμαι ρουτ, με CoCore 8.2 και vanilla.Όλα καλά απλά τη βαρέθηκα!Για να βάλω άλλη ρομ,πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν ή απλά τη φλασάρω πάνω από την άλλη; Και dimitri99 πρέπει να έχω κάποιο συγκεκριμένο κέρνελ για να δοκιμάσω αυτές που προτείνεις; Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται τελικά το S Advance δεν θα πάρει Kitkat....

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-bringing-android-4-4-kitkat-7633/

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται τελικά το S Advance δεν θα πάρει Kitkat....

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-bringing-android-4-4-kitkat-7633/

 

τοτε παρτηνε μονος σου και μην περιμενεις την τσαμτσουνγκ ΑΝ - ΠΟΤΕ -ΠΩΣ -ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ!!

:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593582;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εγώ είμαι ρουτ, με CoCore 8.2 και vanilla.Όλα καλά απλά τη βαρέθηκα!Για να βάλω άλλη ρομ,πρέπει να κάνω κάτι άλλο πριν ή απλά τη φλασάρω πάνω από την άλλη; Και dimitri99 πρέπει να έχω κάποιο συγκεκριμένο κέρνελ για να δοκιμάσω αυτές που προτείνεις;

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ποια ειναι η πιο καλη ρομ?απο αποψης γρηγορης ανταποκρισης,με λιγοτερα bugs αλλα και καλη διαρκεια μπαταριας;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;:confused:

 

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος... κατεβασε ενα καλο backup προγραμμα(to titanium προτεινουν πολλοι),καντα ολα backup!

Και μετα για να περασει καλυτερα η νεα ρομ κανε τα γνωστα wipe και περνα την καθαρα την καινουρια για να μην εχεις κανενα θεμα με τιποτα υπολείμματα της παλιας!

Δεν το εχω κανει αλλα η λογικη ετσι λεει.

Οπως οταν σε ενα pc θελεις να αλλαξεις λογισμικο το καλυτερο που πρεπει να κανεις ειναι ενα format...οχι πως δεν θα δουλεψει χωρις format αλλα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μετα :)

 

υγ.την γνωμη μου λεω..περιμενε να σου πει καποιος που το εχει κανει

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;:confused:

 

Αφού είσαι ευχαριστημένος φίλε προτείνω να μην αλλάξεις rom. Άμα θες αισθητικές αλλαγές μπορείς να βάλεις κάποιον launcher, διαδικασία δευτερολέπτων.

Link to comment
Share on other sites

Power+home+vol up μπαινει στο recovery και απο εκεί κάνε όλα τα wipe.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :) Έκανα hard reset και τα 2 wipes που "βρήκα". 2 δεν είναι;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται τελικά το S Advance δεν θα πάρει Kitkat....

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-bringing-android-4-4-kitkat-7633/

 

Η λίστα πρέπει να είναι ελλιπής φίλε μου.

Απουσιάζει και το S4 mini... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα πρέπει να είναι ελλιπής φίλε μου.

Απουσιάζει και το S4 mini... ;-)

 

Η λίστα δεν είναι επίσημη, απλά πληροφορίες-φήμες από ένα site. Πιστεύω θα μας δώσει την kitkat η Samsung αλλά θα περιμένουμε αρκετά. Καλό θα ήταν να βγάλει η Samsung μια επίσημη ανακοίνωση όπως έκανε η Sony πριν λίγες μέρες για το ποια μοντέλα θα αναβαθμιστούν.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...