Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ακριβως κανει αυτη η εφαρμογη ? Πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο το "Enable RNG seeding service" ?

 

ναι πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο... δεν ξερω τι ακριβως κανει δηλαδη δε ξερω να σ αναλυσω γιατι λειτουργει και πως αλλα μειωνει αρκετα ( σε μενα τουλαχιστον ) το λαγκ και τα διαφορα τυχαια κολληματα που ειχα με την 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω το Seeder 2.0.0 εγκατασταση κανω σαν απλο apk?τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?εχω τον cocore 6.8 TWRP αν βαλω τον 7.0 TWRP θα δω διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω το Seeder 2.0.0 εγκατασταση κανω σαν απλο apk?τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?εχω τον cocore 6.8 TWRP αν βαλω τον 7.0 TWRP θα δω διαφορα?

 

Απλη εγκατασταση ως εφαρμογη και το τρεχεις... εγω το εχω ετσι... εκει που λεει moderate μπορεις να βαλεις και aggresive...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου με ολα τα μελη και τους κατοχους του Galaxy S Advance οσον αφορα το Jelly Bean 4.1.2. Εκανα την πρωτη αναβαθμιση πριν απο περιπου 20 μερες με την επισημη ελβετικη ρομ (CSC AUT) μεσω του Kies και μετα απο soft reset παρατηρησα οτι υπηρχε lag και μειωμενη διαθεσιμη μνημη στο κινητο σε σχεση παντα με την 2.3 Gingerbread. Εκανα επιτυχως downgrade και χθες επιχειρησα το εξης: εκανα και παλι την αναβαθμιση μεσω Kies αλλα αυτη τη φορα αμεσως μετα εκανα Hard Reset (Volume Up+Home+Power Button) και επελεξα wipe cache και wipe data. Το αποτελεσμα ηταν καταπληκτικο! Ελευθερη ραμ πανω απο 250 χωρις τη χρηση taskiller και γενικα το τηλεφωνο πεταει! Εχω δοκιμασει αναπαραγωγη 720p βιντεο και δεν εχει το παραμικρο lag!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου με ολα τα μελη και τους κατοχους του Galaxy S Advance οσον αφορα το Jelly Bean 4.1.2. Εκανα την πρωτη αναβαθμιση πριν απο περιπου 20 μερες με την επισημη ελβετικη ρομ (CSC AUT) μεσω του Kies και μετα απο soft reset παρατηρησα οτι υπηρχε lag και μειωμενη διαθεσιμη μνημη στο κινητο σε σχεση παντα με την 2.3 Gingerbread. Εκανα επιτυχως downgrade και χθες επιχειρησα το εξης: εκανα και παλι την αναβαθμιση μεσω Kies αλλα αυτη τη φορα αμεσως μετα εκανα Hard Reset (Volume Up+Home+Power Button) και επελεξα wipe cache και wipe data. Το αποτελεσμα ηταν καταπληκτικο! Ελευθερη ραμ πανω απο 250 χωρις τη χρηση taskiller και γενικα το τηλεφωνο πεταει! Εχω δοκιμασει αναπαραγωγη 720p βιντεο και δεν εχει το παραμικρο lag!

 

Γεια χαρα φιλε! Νμζ οτι ολοι οσοι εχουν πει οτι ειναι κομπλε η jb εκανα αυτο το πραγμα! Οποτε καλοριζικο το κινητο? :)

Link to comment
Share on other sites

Καποιον οδηγο για downgrade απο 4.1.2 σε 2.3.6 υπαρχει (και να μπορεις να παρεις ξανα αναβαθμιση μεσω keys) υπαρχει ?

 

Πολυ lag η JB.

 

ποια περασες και εχεις λαγκ>?

 

παιδια λεω να ξαναδοκιμασω να βαλω παλι την jelly!!

οταν συνδεω το κινητο στο kies μου βγαζει τα εξης:

PDA:LK2 / PHONE:LK2 / CSC:LI1(EUR)

ποια πρωτεινετε να περασω λεω να δοκιμασω την Ιταλικη!?

να δοκιμαζω να αλλαξω to CSC η να το αφησω ως εχει!?

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

ποια περασες και εχεις λαγκ>?

 

παιδια λεω να ξαναδοκιμασω να βαλω παλι την jelly!!

οταν συνδεω το κινητο στο kies μου βγαζει τα εξης:

PDA:LK2 / PHONE:LK2 / CSC:LI1(EUR)

ποια πρωτεινετε να περασω λεω να δοκιμασω την Ιταλικη!?

να δοκιμαζω να αλλαξω to CSC η να το αφησω ως εχει!?

 

Ειχα την γερμανικη, κανω downgrade (ρολαρει καλυτερα εκει το κινητο, η μεταβαση στα μενου, στις επαφες, αρχεια επαφων, μυνηματα κτλ.) αλλα ξαναεβαλα JB, την ιταλικη αυτη την φορα, γιατι εχω συνηθησει την JB και πολλα απο τα ωραια της (συντομευσεις, interface) ασε που το κινητο "βλεπει και πιο πολυ RAM σε σχεση με την GB.

 

Το CSC δεν το αλλαξα αλλα δε νομιζω να παιζει και κανενα ρολο σε τιποτα περα απο το update μεσω kies.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την γερμανικη, κανω downgrade (ρολαρει καλυτερα εκει το κινητο, η μεταβαση στα μενου, στις επαφες, αρχεια επαφων, μυνηματα κτλ.) αλλα ξαναεβαλα JB, την ιταλικη αυτη την φορα, γιατι εχω συνηθησει την JB και πολλα απο τα ωραια της (συντομευσεις, interface) ασε που το κινητο "βλεπει και πιο πολυ RAM σε σχεση με την GB.

 

Το CSC δεν το αλλαξα αλλα δε νομιζω να παιζει και κανενα ρολο σε τιποτα περα απο το update μεσω kies.

 

Και με Ιταλικη παει καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα κάνω και εγώ την αναβάθμιση με τις οδηγίες από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

Ποιά έκδοση προτείνετε;Την Ιταλική ή κάποια άλλη;Kernel;:help:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την Ιταλικη χωρις να πειραξω τιποτα αλλο!!!

σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος!!

δεν ειναι αυτο που λεμε super smooth αλλα παει μια χαρα!

με μια εκαθαριση μνημης εχω 477/625 δεσμευμενα!

το wifi μου εκανε κατι νουμερα ετρωγα αποσυνδεσεις!!

αυτα μεχρι στιγμης.. :)

και μια ακυρη ερωτηση σε εσας ο φορτιστης "παιζει" στην υποδοχη οταν το βαζετε για φορτιση?

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την Ιταλικη χωρις να πειραξω τιποτα αλλο!!!

σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος!!

δεν ειναι αυτο που λεμε super smooth αλλα παει μια χαρα!

με μια εκαθαριση μνημης εχω 477/625 δεσμευμενα!

το wifi μου εκανε κατι νουμερα ετρωγα αποσυνδεσεις!!

αυτα μεχρι στιγμης.. :)

και μια ακυρη ερωτηση σε εσας ο φορτιστης "παιζει" στην υποδοχη οταν το βαζετε για φορτιση?

 

Βγάλε bloatware και βάλε και cocore kernel 7.0 έτσι θα πηγαίνει σφαίρα.

Παίζει και μένα λίγο ο φορτιστής στην υποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε bloatware και βάλε και cocore kernel 7.0 έτσι θα πηγαίνει σφαίρα.

Παίζει και μένα λίγο ο φορτιστής στην υποδοχή.

 

παιδια με την αλλαγη κερνελ τι ακριβως πειραζω στο hardware του κινητου?

bloatware εννοεις να το κανω root?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καμιά custom rom έχετε βάλει τώρα τελευταία; βαρέθηκα με τις buggy stock roms... αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς;: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2342314
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την αλλαγη κερνελ τι ακριβως πειραζω στο hardware του κινητου?

bloatware εννοεις να το κανω root?

 

Δεν θα αλλάξει κάτι ο kernel στο hardware μόνο overclock την cpu μπορείς να κάνεις με μερικούς,απλά τον βάζεις και αλλάζεις schedulers & governors.

Bloatware είναι όλα αυτά τα άχρηστα apps που φορτώνουν οι κατασκευαστές στις roms και τρώνε ram και μπαταρία αν τα βγάλεις το κινητό θα ανασάνει.

Εχει εδώ κάποιες λίστες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135528

*Προσοχή Κοίταξε καλά τι πρέπει να βγάλεις αν κάνεις κάποιο λάθος θα επηρεάσεις την ομαλή λειτουργία του κινητού.

 

παιδιά καμιά custom rom έχετε βάλει τώρα τελευταία; βαρέθηκα με τις buggy stock roms... αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς;: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2342314

 

Ψήνομαι τις τελευταίες μέρες να δοκιμάσω αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206406

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αλλάξει κάτι ο kernel στο hardware μόνο overclock την cpu μπορείς να κάνεις με μερικούς,απλά τον βάζεις και αλλάζεις schedulers & governors.

Bloatware είναι όλα αυτά τα άχρηστα apps που φορτώνουν οι κατασκευαστές στις roms και τρώνε ram και μπαταρία αν τα βγάλεις το κινητό θα ανασάνει.

Εχει εδώ κάποιες λίστες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135528

*Προσοχή Κοίταξε καλά τι πρέπει να βγάλεις αν κάνεις κάποιο λάθος θα επηρεάσεις την ομαλή λειτουργία του κινητού.

 

μονο με το titanium βγαινουν αυτες η και καπως αλλιως?

συγκεκριμενα ο cocore kernel 7.0 τι πειραζει στο κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλοι uninstallers αλλά προτιμώ titanium που κάνει και άλλες δουλειές.

Δεν ξέρω τι πειράζει το μόνο που ξέρω είναι ότι κάνει το κινητό super smooth.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αλλάξει κάτι ο kernel στο hardware μόνο overclock την cpu μπορείς να κάνεις με μερικούς,απλά τον βάζεις και αλλάζεις schedulers & governors.

Bloatware είναι όλα αυτά τα άχρηστα apps που φορτώνουν οι κατασκευαστές στις roms και τρώνε ram και μπαταρία αν τα βγάλεις το κινητό θα ανασάνει.

Εχει εδώ κάποιες λίστες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135528

*Προσοχή Κοίταξε καλά τι πρέπει να βγάλεις αν κάνεις κάποιο λάθος θα επηρεάσεις την ομαλή λειτουργία του κινητού.

 

 

 

Ψήνομαι τις τελευταίες μέρες να δοκιμάσω αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206406

 

Υπάρχουν και άλλοι uninstallers αλλά προτιμώ titanium που κάνει και άλλες δουλειές.

Δεν ξέρω τι πειράζει το μόνο που ξέρω είναι ότι κάνει το κινητό super smooth.

 

πρεπει να εισαι root για το titanium?

επισης εψαξα να βρω καποια διαδικασια για να βαλω τον 7 απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597&page=171

αλλα δεν βρηκα καποια βηματα...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να κάνεις root για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το titanium και να βάλεις και τον kernel.

H διαδικασία για root περιγράφεται εδώ και είναι πανεύκολη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

Link to comment
Share on other sites

Έχω περιέργεια ποίας χώρας θα σου περάσουν..

Μόλις παραλάβεις με το καλο κανε ένα post.

 

τελικα ολλα καλα το πηρα σημερα. ευτιχως την 2,3,6 μου βαλανε.και θα κρατησω αυτην.δεν νομιζω να κανω το update ξανα. θα του βαλω κ εναν launcher και ολλα καλα! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ο CoCore 7 εβγαλε προβληματα τελικα και γυρισα στον 6.8...

 

Τι προβλήματα σου έβγαλε μπορείς να μας πεις;; Γιατί και εγώ τον έχω αλλά όλα φαίνονται καλά..

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα σου έβγαλε μπορείς να μας πεις;; Γιατί και εγώ τον έχω αλλά όλα φαίνονται καλά..

 

Αρχισε να κολλάει ο dialer....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...