Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα παλι Πολωνικη και όταν έχω ανοιχτό το wifi ακούγεται κάθε λίγο μια φωνη κ λέει κάτι περιεργα. Έχει ιδέα κανείς τι είναι;

Ιησους Χριστος νικα και ολα τα κακα σκορπα...Γρηγορα για εξορκισμο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχα. Εκανα και factory reset αλλά τιποτα. Συνεχίζει να λέει....Κάτι Πειραιά και η φωνη λέει στα αγγλικά page 1 of 3 κλπ ανάλογα με τη σελιδα στο μενού με τις εφαρμογές... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Εκανα και factory reset αλλά τιποτα. Συνεχίζει να λέει....Κάτι Πειραιά και η φωνη λέει στα αγγλικά page 1 of 3 κλπ ανάλογα με τη σελιδα στο μενού με τις εφαρμογές...

Tοτε φιλε μου λεει τα παιδια του Πειραια,θα ηθελα να ειχα 1 κ 2 κ 3....Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Εκανα και factory reset αλλά τιποτα. Συνεχίζει να λέει....Κάτι Πειραιά και η φωνη λέει στα αγγλικά page 1 of 3 κλπ ανάλογα με τη σελιδα στο μενού με τις εφαρμογές...

 

μαλλον εχει πατηθει καποια επιλογη απο τη προσβασιμοτητα και σου διαβαζει διαφορα πραγματα απο την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αλλά το προκαλούσε η εφαρμογή no led που είχα ενεργοποιήσει μέσω προσβασιμότητας....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρώτα από όλα να ενημερώσω ότι δε ξέρω ούτε τι είναι root,ούτε πως λειτουργεί το kies,τα kernel κτλ.Ειμαι άσχετος δηλαδή :p

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:Αν κατεβάσω jelly bean θα σταματήσει η ισχύ της εγγύησης ?

 

Αν όχι,μπορείς κάποιος να μου πει πως θα μπορέσω να την κατεβάσω,βήμα-βήμα και στα ελληνικα ? :p

Ευχαριστώ !

 

γεια χαρα φιλε γιατι δεν περιμενεις την ελληνικη απλα και ωραια? απο το να καθεσαι να ασχολεισαι με ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Tοτε φιλε μου λεει τα παιδια του Πειραια,θα ηθελα να ειχα 1 κ 2 κ 3....Χαχαχα

 

Χαχα περίεργα πήγα να γραψω αλλά αλλά κατάλαβε το πληκτρολόγιο....

Link to comment
Share on other sites

πώς μπαίνουν ρε παιδιά ; έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι ... τι να πώ !!!

 

παληκάρια ... γνωρίζει κανείς ;

έχω το εορτολόγιο το οποίο δεν δείχνει τα γενέθλια των επαφών μου, γιατί άραγε ;

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα φιλε γιατι δεν περιμενεις την ελληνικη απλα και ωραια? απο το να καθεσαι να ασχολεισαι με ολα αυτα?

 

γιατί από ότι άκουσα θα αργήσει πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο μενει το κινητο απο την εκκινηση του και μετα τοσο λιγοστευει η διαθεσιμη μνημη του. Σε JB παντα. Τι memory booster, τι task killer, τι στις επιλογες προγραμματιστη "οριο διεργασιων" 4 max τιποτα.

 

Γιατι ετσι ? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο μενει το κινητο απο την εκκινηση του και μετα τοσο λιγοστευει η διαθεσιμη μνημη του. Σε JB παντα. Τι memory booster, τι task killer, τι στις επιλογες προγραμματιστη "οριο διεργασιων" 4 max τιποτα.

 

Γιατι ετσι ? :mad:

 

ετσι είναι το android δυστυχώς κι εγω εκνευρίζομαι απίστευτα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει task killer εδώ και δύο εβδομάδες, ούτε αυτόν της Samsung που έχει ενσωματωμένο και το κινητό δεν το έχω δει να καθυστερεί καθόλου!

 

Το Android δεν είναι σαν τα Windows που έχουμε συνηθήσει, όπου έχουμε tasks ανοιχτά και τρώνε RAM. Κάντε ένα reboot μια φορά, αφήστε ήσυχα τα task killers και θα δείτε ότι δε θα έχετε πουθενά πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

miui custom rom μπορουμε να περασουμε στο κινητο μας ? σε διαφορα βιντεο που εχω δει φαινεται πολυ ενδιαφερουσα.

 

η jellymod που αναφερθηκε παραπανω δεν δινει κατι το τοσο διαφορετικο σε εικονα τουλαχιστον .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει task killer εδώ και δύο εβδομάδες, ούτε αυτόν της Samsung που έχει ενσωματωμένο και το κινητό δεν το έχω δει να καθυστερεί καθόλου!

 

Το Android δεν είναι σαν τα Windows που έχουμε συνηθήσει, όπου έχουμε tasks ανοιχτά και τρώνε RAM. Κάντε ένα reboot μια φορά, αφήστε ήσυχα τα task killers και θα δείτε ότι δε θα έχετε πουθενά πρόβλημα!

 

Δυστυχώς δεν είναι έτσι, εκτός από τις εφαρμογές που ανοίγει ο χρήστης, ανοίγουν και μόνες τους διάφορες. Νομίζω ότι η ραμ του τηλεφώνου δεν αρκεί για να τρέξει σωστά η jb .Δυστυχώς αν δεν κάνεις εκκαθάριση συχνά το τηλέφωνο κολλάει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι έτσι, εκτός από τις εφαρμογές που ανοίγει ο χρήστης, ανοίγουν και μόνες τους διάφορες. Νομίζω ότι η ραμ του τηλεφώνου δεν αρκεί για να τρέξει σωστά η jb .Δυστυχώς αν δεν κάνεις εκκαθάριση συχνά το τηλέφωνο κολλάει.

 

Kι εγω ετσι αρχισα να πιστευω. Θες 1gb ram και πανω για να μην ζοριζεται το κινητο. Δοκιμασα το fast reboot και κραταει ενα 25-30% free ram.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει task killer εδώ και δύο εβδομάδες, ούτε αυτόν της Samsung που έχει ενσωματωμένο και το κινητό δεν το έχω δει να καθυστερεί καθόλου!

 

Το Android δεν είναι σαν τα Windows που έχουμε συνηθήσει, όπου έχουμε tasks ανοιχτά και τρώνε RAM. Κάντε ένα reboot μια φορά, αφήστε ήσυχα τα task killers και θα δείτε ότι δε θα έχετε πουθενά πρόβλημα!

 

Παιδιά οι task killer στο android πραγματικά ίσως να είναι ότι χειρότερο κυκλοφορεί...

Κάνοντας kill μια διεργασία τότε το κινητό υπάρχει πιθανότατα να ξοδεύει και επεξεργαστική ισχύ και μνήμη ταυτόχρονα...

διότι το να κλείσεις την εφαρμογή μπορεί αυτόματα να ανοίξει μια άλλη κτλ... και κατα την εκκίνηση μιας διεργασίας το κινητό ζορίζεται περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο άκουσα γιατί λένε η Samsung Hellas ''κοιμάται''

 

Δεν αποκλείεται... Κάποιος πρεπει να τα τεσταρει πριν τα βγάλουν για ολους....

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα το οποιο αντιμετωπιζω με την συσκευη τις τελευταιες 5 μερες :

 

Ειμαι ο χρηστης που ανεβασε πριν καποιες μερες και μια φωτο του κινητου με διαρκεια μπαταριας 9 μερες ( με χρηση σαν κανονικο κινητο και οχι σαν smartphone..)

μαλλον την ματιασανε την συσκευουλα μου.... :cry::cry:

 

Πριν απο 5 μερες λοιπον και επειδη ειμουνα σχεδον ΟΛΗ τη μερα εξω σε διαφορες δουλειες , και με αρκετες κλησεις το κινητο ΕΣΒΗΣΕ απο μπαταρια ( την τελειωσα ολη)...

Πηγα σπιτι και εκανα πληρη φορτιση του κινητου με κλειστη την συσκευη.

Απο τοτε και μεχρι σημερα την εχω ξαναφορτισει 2 φορες παλι πληρη φορτιση γιατι δεν μου κραταει ουτε 1,5 μερα.

Και παλι η χρηση της συσκευης ειναι καθαρα σαν κανονικο κινητο και οχι σαν smartphone ( καθολου 3G, μονο GSM , καθολου bt , καθολου wifi,απενεργοποιημενοι ολοι οι συγχρονισμοι)

:mad::mad::mad:

 

Τι ΣΚ@Τ@ μπορει να φταιει ??

 

Για βοηθατε ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Kατάλαβα τι εννοείς και είσαι τυχερός γιατί το φωτογράφισα και είναι όπως το θέλεις.

 

Το προστατευτικό δεν είναι αυτό που έδειξες... μόλις τώρα το πήρα στα χέρια μου... έχει κανονικό άνοιγμα πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Το προστατευτικό δεν είναι αυτό που έδειξες... μόλις τώρα το πήρα στα χέρια μου... έχει κανονικό άνοιγμα πάνω...

 

Λέγοντας κανονικό άνοιγμα πάνω φίλε μου, εννοείς οτι δεν καλύπτει την επιφάνεια του smartphone από το ακουστικό και πάνω;

Ευχαριστώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας κανονικό άνοιγμα πάνω φίλε μου, εννοείς οτι δεν καλύπτει την επιφάνεια του smartphone από το ακουστικό και πάνω;

Ευχαριστώ. ;)

 

Ναι αυτό εννοώ!

Γενικότερα φαίνεται αρκετά ποιοτικό αλλά μπορώ να πω ότι περίμενα κάτι καλύτερο από έναν γερμανό :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ!

Γενικότερα φαίνεται αρκετά ποιοτικό αλλά μπορώ να πω ότι περίμενα κάτι καλύτερο από έναν γερμανό :P

 

Καλά το φαντάστηκα εγώ... μόλις είδα την φωτογραφία... λέω τι "τυχερός" που είμαι... ;)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! ;)

Άντε τώρα να βρούμε της προκοπής ζελατίνα...

Εγώ έχω παραγγείλει από το ebay αυτές που πρότεινε ένα παλικάρι σε προηγούμενα post μου, και θα τις παραλάβω όπου να'ναι και θα πω άποψη... ;-)

Εντάξει για προσωρινά τις πήρα, μέχρι να καταλήξω σε κάτι καλύτερο...

Έχω ψάξει στις περισσότερες γνωστέ εταιρίες, από ξένα forum σαν το xda, αλλά ενώ βγάζουν για το S2 για το Samsung Galaxy S Advance δεν βγάζουν... :(

 

Μου φαίνεται στο τέλος θα καταλήξω στις Brando, που ούτε ακριβές είναι, και τέλειο κόψιμο έχουν και ικανοποιημένος είμαι όσες φορές τις έχω δοκιμάσει... ;-)

Θα δείξει...

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΙΤΕ ΓΝΩΜΕΣ!!! ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΕΕΕ!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...