Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα απο τον συγκεκριμενο πωλητη, πολυ καλα screen protector.

Εμενα με βολεψαν και δεν εχασα και χρηματα.

Στην αρχη ειχα παραγγειλει ενα πακετο των τριων με κοστος λιγο πανω απο 1€ για να τις δοκιμασω.

Μου αρεσαν, με βολεψαν, παρηγγειλα και ενα μεγαλυτερο πακετακι!

 

Θα σου προτεινα να κανεις το ιδιο! Και 1€ να χασεις στην τελικη δεν ειναι και τιποτα ;)

 

Nos 55 σ'ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου!! ;-)

Λοιπόν, τελικά πήρα αυτές http://www.ebay.com/itm/170873958256?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

προτίμησα τις Clear, γιατί αυτές που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής ανήκαν σε αυτή την κατηγορία και ήμουν αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση τους. λίγο έψαξα για τις Matte, βρήκα οτι οι Matte δεν έχουν τόσο μεγάλη ευκρίνεια όσο οι Clear και έτσι είπα να προτιμήσω την κατηγορία που έχω δοκιμάσει... ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω και δεν θέλω να το μετανιώσω έχω τις εξής απορίες :

1) Εάν το αναβαθμίσω σε jb κολλάει καθόλου; Και ποια rom να επιλέξω;

2) Να το αναβαθμίσω με odin η να περιμένω την επίσημη αναβάθμιση μέσω kies;

3) Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για την αναβάθμιση σε jb;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

Έχω ενα προβληματακι με τη συσκευη.

Ο ηχος οταν ακουω ραδιοφωνο πεφτει στο 0 και αλλες φορες πηγαινει και κολλαει στο 15.

 

Ειχα μια θηκη και την εβγαλα γιατι νομισα οτι μου παταει το κουμπι. Επισης αφαιρεσα τα προγραμματα σχετικα με την εξοικονομηση ενεργειας. Αλλα τιποτα.

Μηπως εχει καποιος καμμια ιδεα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Nos 55 σ'ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου!! ;-)

Λοιπόν, τελικά πήρα αυτές http://www.ebay.com/itm/170873958256?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

προτίμησα τις Clear, γιατί αυτές που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής ανήκαν σε αυτή την κατηγορία και ήμουν αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση τους. λίγο έψαξα για τις Matte, βρήκα οτι οι Matte δεν έχουν τόσο μεγάλη ευκρίνεια όσο οι Clear και έτσι είπα να προτιμήσω την κατηγορία που έχω δοκιμάσει... ;-)

 

Οντως οι matte δεν εχουν τοσο καλη ευκρινεια, αλλα μου αρεσει πολυ η αισθηση που εχουν

 

Πάιδες, όλες οι ζελατίνες που είναι 6 κομματια με ενάμισο ευρώ είναι πολύ φτηνιάρικες, λεπτές και γρατσουνίζονται σε μιά μέρα. Με κλειστά τα μάτια σας συνιστώ την παρακάτω που την παίρνω για όλες τις συσκευές μου. Έχουν εκπλητική διαύγεια, τρομερή αντοχή στις γρατσουνιές, πλένονται, τοποθετούνται αν θέλετε βρεγμένες για να μην κολλάνε σκουπιδάκια, κλπ. Μία αγόρασα και την χρησιμοποιήσα την ίδια σε τέσσερα διαφορετικά Advance! Το κόστος είναι λογικότατο και ο γερμανός είναι υποδειγματικός στις συναλλαγές του. Σε 4 μέρες μου έρχονται!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Premium-Schutzfolie-Samsung-Galaxy-Advance-i9070-DisplaySchutzfolie-KRATZFEST-/170814591615?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item27c557d27f

 

Οσες ζελατινες εχω χρησιμοποιησει "φτηνιαρικες" δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

Σιγουρα αυτες που πλενονται κτλ ειναι καλυτερες, αλλα και ακριβοτερες.

Εγω προσωπικα την δουλεια μου (προστασια οθονης) την κανω και με τις πρωτες.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έβαλα την jelly bean στο κινητό μου (s advance) σύμφωνα με το βίντεο

.

Δεν έβαλα την ρομ που προτείνει άλλα την σέρβικη. Το κινητό δυστυχώς αργεί-κολλάει-laggαρει γενικώς πράγμα που με δυσαρέστησε γιατί δεν το περίμενα. Τέλος πάντων μήπως είναι καλύτερα να περάσω την γερμανική ή είναι το ίδιο γιατί το κάνει τακτικά και με τις περισσότερες εφαρμογές και καταντάει εκνευριστικό! Επίσης το wifi όταν συνδέεται στο ίντερνετ δεν μπαίνει με την πρώτη και πρέπει να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις :wacko:Η μπαταρία αδειάζει μέσα σε μία μέρα για πλάκα (κυρίως με wifi ανοικτό και με αυτόματη φωτεινότητα), αλλά το πρόβλημα αυτό περιορίζεται με το juice defender ultimate σε extrem mode. Γενικά δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις σαν να βιάζονταν να την βγάλουν μου φαίνεται. Τέλος είδα

το βίντεο και σκέφτομαι να του κάνω root μόνο και μόνο για να πετάξω κάτι άσχετες εφαρμογές που τρέχουν και καταναλώνουν RAM! Η ραμ είναι 550 και χρησιμοποιείτε 450:blink: δηλαδή έχεις ελεύθερο ούτε 100mb:blink:?? Τι λέτε με αυτόν τον οδηγό θα καταφέρω να το κάνω ροοτ?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ έβαλα την MSR I9070XXLQE Serbia λέει. Βλακεία έκανα ε? Από λάθος την έβαλα από την αρχή ήθελα να βάλω την γερμανική αλλά στο τέλος κατέβασα απο λάθος αυτήν :lol:

 

Edit: Απο τα πολλά system restore (επαναφορά) χαλάει κάτι? (Εννοώ στο κινητό)

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έβαλα την jelly bean στο κινητό μου (s advance) σύμφωνα με το βίντεο

.

Δεν έβαλα την ρομ που προτείνει άλλα την σέρβικη. Το κινητό δυστυχώς αργεί-κολλάει-laggαρει γενικώς πράγμα που με δυσαρέστησε γιατί δεν το περίμενα. Τέλος πάντων μήπως είναι καλύτερα να περάσω την γερμανική ή είναι το ίδιο γιατί το κάνει τακτικά και με τις περισσότερες εφαρμογές και καταντάει εκνευριστικό! Επίσης το wifi όταν συνδέεται στο ίντερνετ δεν μπαίνει με την πρώτη και πρέπει να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις :wacko:Η μπαταρία αδειάζει μέσα σε μία μέρα για πλάκα (κυρίως με wifi ανοικτό και με αυτόματη φωτεινότητα), αλλά το πρόβλημα αυτό περιορίζεται με το juice defender ultimate σε extrem mode. Γενικά δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις σαν να βιάζονταν να την βγάλουν μου φαίνεται. Τέλος είδα

το βίντεο και σκέφτομαι να του κάνω root μόνο και μόνο για να πετάξω κάτι άσχετες εφαρμογές που τρέχουν και καταναλώνουν RAM! Η ραμ είναι 550 και χρησιμοποιείτε 450:blink: δηλαδή έχεις ελεύθερο ούτε 100mb:blink:?? Τι λέτε με αυτόν τον οδηγό θα καταφέρω να το κάνω ροοτ?:wacko:

 

βαλε την πολωνεζικη και ολα οσα αναφερεις δεν υπαρχουνε:)

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω, οταν χρησιμοποιειτε το κινητό σε ανοιχτο μερος με εντονο φως ημερας, η οθόνη φαινεται κανονικα? Εγω με δυσκολια την διακρινω, και ψαχνω για ισκιο! :(
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Στις amoled όταν είναι full φωτεινότητα και ο ήλιος πέφτει ακριβός πάνω τους ναι δεν φαίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο κατηγορίες και σε διαβεβαιώνω ότι απέχουν...έτη φωτός. Δε νομίζω να τίθεται θέμα για μιά "επένδυση" των 3.50 ευρώ! Μόνο που θα την τοποθετήσεις υγρή και δε θα υπάρχει ίχνος από σκουπιδάκι ή "μπουρμπουλήθρα" αξίζει. Με τις "απλές" είναι μάλλον αδύνατο να τα αποφύγεις και τα δύο....χώρια το λίγο στραβό κόλλημα.

 

εψαξα λιγο του Γερμανου τις προς πωληση ζελατινες , αλλα δε βρηκα καποια για το galaxy beam I8530. μηπως εχεις ιδεα πως μπορω να βρω για το τηλεφωνο αυτο τετοια ζελατινα σαν αυτη που προτεινεις΅?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο κατηγορίες και σε διαβεβαιώνω ότι απέχουν...έτη φωτός. Δε νομίζω να τίθεται θέμα για μιά "επένδυση" των 3.50 ευρώ! Μόνο που θα την τοποθετήσεις υγρή και δε θα υπάρχει ίχνος από σκουπιδάκι ή "μπουρμπουλήθρα" αξίζει. Με τις "απλές" είναι μάλλον αδύνατο να τα αποφύγεις και τα δύο....χώρια το λίγο στραβό κόλλημα.

 

Τις καλύτερες που τις βρίσκουμε?

 

Επειδή έχω παραγγείλει και δοκιμάσει ήδη τόσο αυτές που είχε το public, όσο και 3 διαφορετικές από ebay, χωρίς να ενθουσιαστώ με καμία...

 

Ειδικά αυτές από public δεν έδειχνε καθόλου καλά η οθόνη επειδή ήταν ματ, και ξεκολήσανε και σχετικά γρήγορα....

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ενταξει φιλε μου.Οταν με το καλο ερθει η ελληνικη jb θα σου την εμφανισει το kies.

 

ευχαριστω πολυ!!

δεν ξανακανω πειραματα γιατι φοβαμαι με τα βαλε βγαλε ρομς και αλλαγες sale code φοβαμαι μηπως τα φτυσει στο τελος...!!!

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πάιδες, όλες οι ζελατίνες που είναι 6 κομματια με ενάμισο ευρώ είναι πολύ φτηνιάρικες, λεπτές και γρατσουνίζονται σε μιά μέρα. Με κλειστά τα μάτια σας συνιστώ την παρακάτω που την παίρνω για όλες τις συσκευές μου. Έχουν εκπλητική διαύγεια, τρομερή αντοχή στις γρατσουνιές, πλένονται, τοποθετούνται αν θέλετε βρεγμένες για να μην κολλάνε σκουπιδάκια, κλπ. Μία αγόρασα και την χρησιμοποιήσα την ίδια σε τέσσερα διαφορετικά Advance! Το κόστος είναι λογικότατο και ο γερμανός είναι υποδειγματικός στις συναλλαγές του. Σε 4 μέρες μου έρχονται!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Premium-Schutzfolie-Samsung-Galaxy-Advance-i9070-DisplaySchutzfolie-KRATZFEST-/170814591615?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item27c557d27f

Αυτή το πιάνει ολόκληρο το κινητό από μπροστά, ή αφήνει κενά??

Αγορασε την εφαρμογη swype, κανει αυτο που ζητας + την πιο γρηγορη γραφη μεσω swype.

Εδω και και 3 βδομαδες περιπου που βγηκε στο μαρκετ την χρησιμοποιω συνεχεια!

Ναι αλλά θέλει ίντερνετ για να δουλέψει η φωνητική πληκτρολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν έδωσα λινκ του γερμανού (όχι του "Γερμανού") πωλητή στην προηγούμενη σελίδα;;; Λέτε να αναφερόμουν στον "Γερμανό" "μας";;;

 

Oρίστε το κατάστημα του στο eBay! Τελικό κόστος 3.69 ευρώ. Είναι εξαιρετικές και δε χρειάζεται να δώσετε δραχμή παραπάνω!

 

http://stores.ebay.co.uk/profifolienshop

Advance: http://www.ebay.co.uk/itm/Premium-Schutzfolie-Samsung-Galaxy-Advance-i9070-DisplaySchutzfolie-KRATZFEST-/170814591615?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item27c557d27f

Για το Beam δε βλέπω οπότε προτείνω την παρακάτω:

http://www.ebay.co.uk/itm/Golebo-Crystal-protezione-di-display-per-Samsung-I8530-Galaxy-Beam-/370630012981?pt=Segreterie_telefoniche&hash=item564b453035

 

ναι φιλε παρεξηγηση. μετα ειδα οτι το εγραψα με κεφαλαιο το "Γερμανος" και σκεφτηκα οτι κατα λαθος παραπεμπω στα καταστηματα της χωρας μας. τον πωλητη απ την

Γερμανια που μας προτεινες εννοούσα και εγω. σ ευχαριστω για το κοπο σου και την προταση σου .

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έβαλες την παλιά σέρβικη. Βάλε την πολωνέζικη και κάνε φορμάτ μετά το φλασάρισμα. Στήσ'το από την αρχή. Πρόβλημα μπορεί να υπάρξει μόνο ίσως μετά από πολλές εκατοντάδες φορμάτ.

οταν λεμε φορματ εννοουμε factory reset απο το vol.up-home-power button ή επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις απο το μενου των ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι... Κάνε όποιο σε βολεύει. Προσωπικά πάντα έκανα από το Recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θέλει ίντερνετ για να δουλέψει η φωνητική πληκτρολόγηση.

 

Αν σου πω οτι δεν το ειχα παρατηρησει, εχω συνεχεια online το κινητο, ειτε απο την κοσμοτε, ειτε απο wifi.

 

Σορρυ για την παραπληροφορηση:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι δεν το ειχα παρατηρησει, εχω συνεχεια online το κινητο, ειτε απο την κοσμοτε, ειτε απο wifi.

 

Σορρυ για την παραπληροφορηση:)

Δεν τρέχει τίποτα, απλά το αναφέρω ώστε αν κάποιος το αγοράσει, να μην βρεθεί προ εκπλήξεως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα με το swype. το είχε εγκατεστημένο από πριν το κινητό όπως και στην αναβάθμιση.Στην jellybean όμως δεν έχει επιλογή να αποθηκευθεί νέες λέξεις όπως πριν.Έχει κανείς καμία ιδέα τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έβαλα την Πολωνική μέσω KIES (είχα XEO csc) και έκανα επαναφορά κινητού και μνήμης. Το κινητό είναι γενικά πολύ καλύτερο αλλά έχω έντονο πρόβλημα στην αναπαραγωγή video. Δοκίμασα το default πρόγραμμα, το bsplayer ενώ μου το κάνει ακόμα και στο youtube ή το vimeo(οι εφαρμογές τους όχι μέσω browser). Το βίντεο πολλές φορές πηγαίνει πολύ σπαστά και το κινητό δεν αποκρίνεται (ούτε το back ούτε να σβήσει). Γενικά άλλα lag δεν είχα εκτός από καναδύο σε ανύποπτο χρόνο αλλά μπορεί να φταίει κάτι άλλο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έβαλα την Πολωνική μέσω KIES (είχα XEO csc) και έκανα επαναφορά κινητού και μνήμης. Το κινητό είναι γενικά πολύ καλύτερο αλλά έχω έντονο πρόβλημα στην αναπαραγωγή video. Δοκίμασα το default πρόγραμμα, το bsplayer ενώ μου το κάνει ακόμα και στο youtube ή το vimeo(οι εφαρμογές τους όχι μέσω browser). Το βίντεο πολλές φορές πηγαίνει πολύ σπαστά και το κινητό δεν αποκρίνεται (ούτε το back ούτε να σβήσει). Γενικά άλλα lag δεν είχα εκτός από καναδύο σε ανύποπτο χρόνο αλλά μπορεί να φταίει κάτι άλλο

 

Συγνωμη για να καταλαβω.Εννοεις αυτα στα κανει με την καινουρια την πολωνικη?Ρωταω γιατι υποτιθεται αυτα διορθωθηκαν...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για να καταλαβω.Εννοεις αυτα στα κανει με την καινουρια την πολωνικη?Ρωταω γιατι υποτιθεται αυτα διορθωθηκαν...

 

εμενα με την πολωνικη παιζει τα παντα {και youtube kai vimeo kai tv on line< https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itholster.greektvlive&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pdGhvbHN0ZXIuZ3JlZWt0dmxpdmUiXQ.. > και χωρις κανενα προβλημα και χωρις κανενα κολλημα, εδω και 10 μερες που την εχω περασει,για μενα εκτος απο τα κλασσικα για factory reset kai wipe ,πρεπει να το κανεις σιγουρα root(κατι πολυ ευκολο πια) αλλα και να αλλαξεις kernel εγω εχω βαλει το CoCore-E-5.0(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597)

παντα φιλικα και στην διαθεση σου:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...