Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπόν έκανα και το root/kernel/custom recovery όπως τα λέει ο οδηγός..όλα κομπλέ..

 

http://img209.imageshack.us/img209/2634/screenshot2013051620313.png

 

έχω μόνο μία ερώτηση..προσπάθησα να κάνω το *#272*ΙΜΕΙ# και δεν δουλεύει..δεν μου δείχνει τπτ..why?

Link to comment
Share on other sites

δεν είδα ότι έχει βγει και cocore 6.0...έκανα ότι έλεγε ο οδηγός που έχει ποσταριστεί πολλάκις..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

ποιες είναι οι διαφορές με τον 6.0 και πως τον βάζω?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ΠΟΙΑ είναι 2-3 ΒΑΣΙΚΑ ΑΤΟΥ της 4.1.2 (πολωνική σκέφτομαι ή γερμανική να περάσω) έναντι της 2.3.6 stock που έχω τώρα ? π.χ. μου φαίνεται τουλάχιστον ηλίθιο το ψηφιακό zoom στην κάμερα , επίσης θέλω να ακούσω διαφορές ουσίας για τους πολλούς και ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ αισθητική αναβάθμιση . τέλος ΔΕΝ με πειράζει αν πέσει ελάχιστα η αυτονομία της μπαταρίας.. δώστε μου λοιπόν , αν έχετε την καλοσύνη, 2-3 ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΥΣ λόγους για όσους τουλάχιστον είστε ευχιριστημένοι ή και ενθουσιασμένοι (οι περισσότεροι που την περάσατε, απ' όσο βλέπω!)
Link to comment
Share on other sites

βασικά 10 λεπτά υπόθεση είναι να την περάσεις, και αν δεν σου αρέσει μπορείς να ξαναπεράσεις την 2.3.6. Κάντο, να δεις τις διαφορές μόνος σου, γιατί ότι και να σου πούμε, πρέπει να το δεις ο ίδιος το τηλέφωνό σου πως σου αρέσει περισσότερο..:)
Link to comment
Share on other sites

θα το κάνω απλώς θέλω 2-3 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ λέει "WOW" ! το τηλέφωνο έγινε "καινούριο"

 

Απειροι λογοι αισθητικης,λειτουργικοτητας ,καλυτερης διαχειρησης μνημης,διορθωση σφαλματων κτλ.

Βεβαια τα παντα σχετικα ειναι και πως την 'βρισκει' ο καθε ενας.

Εχω ενα φιλο και με ρωταει 'Πες μου εναν λογο απο τα xp να παω στα windows 7' κι εγω του λεω 'ασε κατσε με τα xp καλα ειναι'.Τι να πεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια..! λοιπόν εγκατέστησα ένα πιστοποιητικό για να μπορώ να μπαίνω στο wifi από τη σχολή μου. Το πιστοποιητικό είναι αυτό εδώ: http://www.noc.uoa.gr/syndesh-sto-diktyo/asyrmath-syndesh-wi-fi/analytikes-ry8miseis-wi-fi.html

 

Είναι το πρώτο αυτό που λέει PEM. Όταν το εγκατέστησα μου ζήτησε να αλλάξω το ξεκλείδωμα της οθόνης από κύλιση σε μοτίβο ή κωδικό και επέλεξα μοτίβο. Τώρα δεν με αφήνει με τίποτα να το γυρίσω σε κύλιση και έχω διαγράψει το πιστοποιητικό!! Λέει ότι ο διαχειριστής έχει διακόψει το δικαίωμα μου να αλλάξω τον τρόπο ξεκλειδώματος..το κινητό είναι rooted 4.1.2.

 

:help::help::help::cry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια απορια αμα βαλω την πολωνικη πχ το κινητο μου χωρις να πειραξω τιποτε αλλο ουτε root ουτε kernel!!

απλα να βαλω την jb θα περνω αναβαθμισεις οποτε βγαινουν στην πολωνια η οταν βγαινουν στην ελλαδα η καθολου?

 

παιδια αμα ξερει καποιος ας απαντησει στην απορια μου σας παρακαλω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τα δικά μου πόστ λίγες σελίδες πριν, στην σελίδα 166. Γίνεται αλλά χρειάζεται μιά απλή διαδικασία που δεν είναι σε καμιά περίπτωση "πείραγμα".

 

αρα η απαντηση ειναι καθολου... ??!!!

και μονο οταν βγει η ελληνικη και την περασω τοτε θα εχω κανονικα updates swsta?

δεν θελω να μπω στην διαδικασια να πειραξω τιποτε αλλο εκτως απο το να περασω τη jb!!

Link to comment
Share on other sites

έχω μόνο μία ερώτηση..προσπάθησα να κάνω το *#272*ΙΜΕΙ# και δεν δουλεύει..δεν μου δείχνει τπτ..why?

 

 

1. To *#272*κλπ ΔΕ λειτουργεί με την 4.1.2.

 

Το ιδιο ισχυει και στο galaxy s2...

Αλλα εκει οταν κανεις root...μετα μπορεις να κανεις τη ιδια δουλεια με

αυτο...

Αν θελει καποιος root αρισμενος να το δοκιμασει....γιατι μπορει να λειτουργει και στο advance....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια..! λοιπόν εγκατέστησα ένα πιστοποιητικό για να μπορώ να μπαίνω στο wifi από τη σχολή μου. Το πιστοποιητικό είναι αυτό εδώ: http://www.noc.uoa.gr/syndesh-sto-diktyo/asyrmath-syndesh-wi-fi/analytikes-ry8miseis-wi-fi.html

 

Είναι το πρώτο αυτό που λέει PEM. Όταν το εγκατέστησα μου ζήτησε να αλλάξω το ξεκλείδωμα της οθόνης από κύλιση σε μοτίβο ή κωδικό και επέλεξα μοτίβο. Τώρα δεν με αφήνει με τίποτα να το γυρίσω σε κύλιση και έχω διαγράψει το πιστοποιητικό!! Λέει ότι ο διαχειριστής έχει διακόψει το δικαίωμα μου να αλλάξω τον τρόπο ξεκλειδώματος..το κινητό είναι rooted 4.1.2.

 

:help::help::help::cry:

 

 

το βρήκα, είναι μία παραξενιά του android όταν έχει να κάνει με πιστοποιητικά ασφαλείας..απλά πας και κάνεις εκκαθάριση όλων των πιστοποιητικών που έχει το κινητό και το πρόβλημα λύνεται, δεν το διαγράφεις απλά το πιστοποιητικό δηλαδή, σε περίπτωση που τύχει και σε κανάν άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μην κράξετε έχουν ξανά γίνει όλες οι ερωτήσεις αλλά επειδή δεν το έχω επιχείρησή ποτέ θα ήθελα μια τελευταία γνώμη :

 

λοιπόν

1. σκέφτομαι να περάσω αυτή :

http://hotfile.com/dl/206999612/f84ed9c/Samsung-Updates.com-GT-I9070-XEO-I9070XXLQE-1365486223.zip.html

Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση ...?

2. Θα αφαιρέσω κάρτα σιμ και sd καλού κακού

 

3. θα ξεκινήσω την διαδικασία αυτή :

 

 

μέχρι εδώ ! όλα καλά ή είναι και κάτι ακόμα που δεν ξέρω ή δεν διάβασα ευχαριστώ προκαταβολικά .

 

υ.γ. ( αν δεν πάει καλά η έκδοση που θα βάλω μπορώ να πάω σε κάποια άλλη με τον ίδιο τρόπο ...? )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου χθες παρέδωσε πνεύμα.Είχε βγάλει ειδοποίηση για αδύναμη μπαταρία και ενώ πηγα να πατήσω το οκ έκλεισε.Το έβαλα όλη νύχτα να φορτίσει αλλά τίποτα.Δοκίμασα συνδυασμό πλήκτρων,να βγάλω την μπαταρία,να το συνδέσω με τον υπολογιστή αλλά τίποτα δεν λειτούργησε.

 

Οπότε δε βλέπω να γλυτώνω το σέρβις.Υπάρχει κάτι τελευταίο να δοκιμάσω;Επίσης είναι καλύτερα να το παω στο public η στο επίσημο της samsung;Έχει επίσημο σέρβις στη Θεσσαλονίκη;

 

Το κινητό δεν είχε πειραχτεί ποτέ,απορώ πως κόλλησε έτσι..

Edited by drillgr
Link to comment
Share on other sites

Θα παω haki το απόγευμα και θα τους πω.Ελπίζω να τον βρω εκεί.Απ το public του cosmos το είχα πάρει αλλά δε νομίζω να έχει σχέση.
Link to comment
Share on other sites

Για το εικονίδιο του τηλεφώνου δε θα πρέπει να σε ανησυχεί, ακόμα και το S3 έχει το συγκεκριμένο θέμα. Είναι πρόβλημα ( ? ) του launcher της Samsung, του Touchwiz. Δηλαδή, όλα τα εικονίδια, τα εφέ, πρακτικά ό,τι βλέπεις. Και τα μηνύματα έχουν περίπου την ίδια καθυστέρηση. Φαντάζομαι πατάς συχνά εκκαθάριση της Ram, ε; :) Για την κάμερα δεν ξέρω κάτι.

 

 

ειναι το touchwiz δηλαδη? οκ ευχαριστω!

και επισης δεν παταω συχνα εκκαθαριση ραμ

Link to comment
Share on other sites

Βρε συνάδελφοι βοηθήστε με να καταλάβω κάτι

Έχουμε 3 ειδών μνήμες… οκ?

Μια την εξωτερική sd κάρτα… που είναι όσα giga έχουμε αγοράσει…

Και δυο εσωτερικές…

Την συσκευή αποθήκευσης usd με συνολικό χώρο 3,91 giga και διαθέσιμο στο δικό μου κινητό 3,2 giga

Και τον χώρο αποθήκευσης συστήματος 1,82 giga

Όταν κατεβάσω μια εφαρμογή θα αποθηκευτή σε μια από τις δυο τελευταίες μνήμες?

Αν θέλω να μεταφέρω εφαρμογή στην εξωτερική κάρτα χρησιμοποιώ το πρόγραμμα app2SD?

Με την αναβάθμιση του κινητού σε 4,1 οι μνήμες παραμένουν όπως είναι σήμερα ή ενοποιούνται όπως είναι σε νεωτέρα μοντέλα?

Και το ρωτώ αυτό γιατί με την 4,1 δεν μπορούν να μεταφέρονται εφαρμογές στην εξωτερική sd κάρτα χωρίς root και θα μένει λογικά λίγος χώρος(1,82giga) για εφαρμογές

Διορθώστε με όπου έχω καταλάβει κάτι λάθος

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5leHRhcHAuZngiXQ..

βαλε αυτο εδω και θα καταλαβεις τα παντα ,οσο αφορα την λειτουργεια των μνημων του advance

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μην κράξετε έχουν ξανά γίνει όλες οι ερωτήσεις αλλά επειδή δεν το έχω επιχείρησή ποτέ θα ήθελα μια τελευταία γνώμη λοιπόν :

1. σκέφτομαι να περάσω αυτή :

http://hotfile.com/dl/2069...86223.zip.html Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση ...?

2. Θα αφαιρέσω κάρτα sim και sd καλού κακού

3. θα ξεκινήσω την διαδικασία αυτή :

μέχρι εδώ ! όλα καλά ή είναι και κάτι ακόμα που δεν ξέρω ή δεν διάβασα ευχαριστώ προκαταβολικά .

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

 

Εδώ scrollare αρκετά κάτω έχει όλες τις εκδόσεις attached

 

τον κατεβασα μπηκα στο recovery τον εβαλα και μου εβγαλε ενα μηνυμα που λεει signature verification failed

 

ειμαι root και εχω περασει τη γερμανικη.ξερει κανεις γιατι δεν παιρνει τον κερνελ???

 

ακυρο τωρα καταλαβα πως αντι να κατεβασω tw κατεβασα για τη cm!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

@max_iths ναι αυτή είναι η διαδικασία..δεν χρειάζεται να βγάλεις τίποτα..μα γιατί φοβάστε τόσο πολύ? :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...