Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως σου είπαν και τα παιδιά το μόνο κακό είναι ότι καλύπτει τα πλαϊνά κουμπιά και σε δυσκολεύει λίγο να τα πατήσεις.

Λέτε αν πάρω ένα κοπίδι και κόψω τις συγκεκριμένες επιφάνειες που καλύπτουν την ένταση και το on/off να χαλάσει η θήκη;

 

Αποκλείεται να χαλάσει αν το κάνεις προσεκτικά. Το θέμα είναι αν θα κοπεί ομοιόμορφα στις καμπύλες, ή θα κάνει γωνίες και θα φαίνεται ότι έβαλες το χέρι σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή ήρθε σήμερα το πρωί δεν θα βάλω ακόμα τα χέρια μου γιατί μπορεί να γίνει καμιά στραβη και να κλαίω τα 15€.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει πιστωτική, και με χρεωστική κάρτα (προπληρωμένη) συνδεδεμένη με ένα λογαριασμό, την οποία μπορείς να βγάλεις μέσα σε λίγα λεπτά, μπορείς να βάλεις μέσα ότι ποσό θέλεις και μετά να πληρώσεις με αυτήν....

 

Έχουν σίγουρα η Πειραιώς και η Probank. Αλλά η πρώτη έχει περισσότερα καταστήματα και Online ATM όπου μπορείς να κάνεις κατάθεση και τα χρήματα μπαίνουν αμέσως....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογαριασμό συνδεδεμένο με μια χρεωστική κάρτα VISA. Οπότε ότι ποσό έχεις στον λογαριασμό θα μπορείς να το χρησιμοποιείς για αγορές....
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ. Αν είναι θα το έχω στο μυαλό μου για το μέλλον. Προς το παρών αλλά λεφτά δεν παίζουν.
Link to comment
Share on other sites

ποιο κερνελ έβαλες και σε ποια ρομ? βλεπεις διαφορά?

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

αντι για τη ρομ που δινει το παλικαρι βάλε καλύτερα τη σερβικη (XXLQB)

κάνεις όλο το JELLYBEANIZATION, και από το δεύτερο στάδιο μόνο τα βήματα 1,4,5,6 μετά το 6: After installation, keep going back until the main recovery screen, and hit reboot.

 

επισης καλο ειναι αφου περασεις τη jb και αφου κρατήσεις ότι backup θέλεις, να κάνεις ένα factory reset (θα σβήσει τα πάντα από το σύστημα) για να κατσει με όσο το δυνατόν λιγότερα σκαλώματα..

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Τη σέρβικη που αναφέρεις, πού μπορώ να τη βρω;

Link to comment
Share on other sites

στο ebay έχει καλύτερες από 2-3 ευρώ και με δωρεάν μεταφορικά...

 

ψήσου!!

Αυτό δεν ισχύει πάντα. Πέρυσι είχα το nexus one και συνολικά από τις 7-8 θήκες που είχα πάρει μόνο 2 ήταν ποιοτηκές και κόστιζαν 5-7 ευρώ.

Πολλές είναι ελαφρώς μεγαλύτερες (μιλάμε για χιλιοστά) με αποτέλεσμα να "σακουλιάζει" η θήκη πάνω στο κινητό. Άλλες είναι σαν γόμα και κολλάει πάνω τους κάθε χνούδι.

Σίγουρα υπάρχουν και καλές αλλά πρέπει να είσαι και λίγο τυχερός όταν επιλέγεις μια φθηνή!

 

Οι puro είναι πάρα πολύ καλές, δεν είναι τυχαία στην κορυφή. Είναι λεπτές, και εφαρμόζουν τέλεια. Το θέμα με τα κουμπάκια είναι θέμα συνήθειας.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Τη σέρβικη που αναφέρεις, πού μπορώ να τη βρω;

Για δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39321373

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπερα αντιμετωπιζω το εξής προβλημα σε ενα απο τα 2 Samsung Galaxy S Advance ( το ασπρο)

η μπαταρια του δεν κρατα ουτε 1 1/2 μερα χτες βραδυ 100% τωρα 51% . Στην χρηση μπαταριας μου βγαζει Adroid core Apps 33% τι ειναι αυτο και τι μπορω να κανω?:mad:

 

Καλησπερα, εκανα οτι ειναι δυνατον για την μπαταρια αλλα χτες φορτηση 100% τωρα 16%, μονο με ομιλια σημερα. με gsm και ολα κλειστα

μηπως να το παω πισω????:(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα οτι ειναι δυνατον για την μπαταρια αλλα χτες φορτηση 100% τωρα 16%, μονο με ομιλια σημερα. με gsm και ολα κλειστα

μηπως να το παω πισω????:(:mad:

Ναι πήγαινέ το όσο πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Θα 'χει ενδιαφέρον σε περίπτωση που σου βάλουν καινούρια μπαταρία και δεν αλλάξει τίποτα άλλο στη συσκευή (προγράμματα, ρυθμίσεις κ.λπ.), να δούμε αν θ' αλλάξει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

αντι για τη ρομ που δινει το παλικαρι βάλε καλύτερα τη σερβικη (XXLQB)

κάνεις όλο το JELLYBEANIZATION, και από το δεύτερο στάδιο μόνο τα βήματα 1,4,5,6 μετά το 6: After installation, keep going back until the main recovery screen, and hit reboot.

 

επισης καλο ειναι αφου περασεις τη jb και αφου κρατήσεις ότι backup θέλεις, να κάνεις ένα factory reset (θα σβήσει τα πάντα από το σύστημα) για να κατσει με όσο το δυνατόν λιγότερα σκαλώματα..

 

Να σ' ευχαριστήσω και πάλι. Τα έκανα όλα όπως έλεγε ο οδηγός κι όπως πρότεινες εσύ και είμαι κομπλέ. Λες κι έχω άλλο κινητό πλέον. Πανεύκολη διαδικασία :)

Link to comment
Share on other sites

Να σ' ευχαριστήσω και πάλι. Τα έκανα όλα όπως έλεγε ο οδηγός κι όπως πρότεινες εσύ και είμαι κομπλέ. Λες κι έχω άλλο κινητό πλέον. Πανεύκολη διαδικασία :)

Να 'σαι καλά φίλε μου. Χαίρομαι που σε βοήθησα. :)

Να ξέρεις (αν δεν το έχεις καταλάβει έως τώρα) πως η ρομ αυτή έχει κάποια κολλήματα. Όταν με το καλό βγει κάποια άλλη, είτε ελληνική είτε κάποιας άλλης χώρας, θα είναι καλύτερη λογικά, οπότε θα την φλασάρεις από πάνω μέσω odin. Λογικά τότε δεν θα θες και factory reset.

Εγώ σκέφτομαι να φλασάρω άλλο κέρνελ γιατί πολλοί λένε πως βελτιώνεται πάρα πολύ το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι με τα πλαϊνα κουμπιά όπως λες, δεν πατιόνται ούτε με αίτηση....

 

Γι αυτό εγώ παρήγγειλα άλλες 2-3 από ebay που έχει μεγάλη ποικιλία σε πολύ καλές τιμές και αναμένω....

 

Νομιζω οτι τα πληκτρα εντασης πατιουνται σχετικα ευκολα.

 

Τωρα για το πλαινο on-off, βαζετε το screen off and lock απο το play και δεν το χρειαζεστε πια, παρα μονον για turn off και reboot.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται root η ΧΧLK2;

Οχι φιλε μου εχει προβλημα η συγκεκριμενη,μολις φλασαρεις το rootkernel που δινει μεσα στο πακετο για root,μετα το reboot κανει επανεκινησεις καθε 2 λεπτα.Φλασαρεις αλλη ρομ αν θελεις η πας jb

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου εχει προβλημα η συγκεκριμενη,μολις φλασαρεις το rootkernel που δινει μεσα στο πακετο για root,μετα το reboot κανει επανεκινησεις καθε 2 λεπτα.Φλασαρεις αλλη ρομ αν θελεις η πας jb

 

το προσπαθησα και εγω δεν γινεται ροοτ.το θεμα ειναι οταν παρει την επισημη αναβαθμιση σε jb θα γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται root η ΧΧLK2;

Δε χρειάζεται. Δες τις οδηγίες στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985199

Επιλέγεις το Rooted firmware REGION: EUR (Greece) | PDA: I9070XXLD3 | CSC: I9070XXLD4

και εφαρμόζεις ακριβώς τις οδηγίες.

Αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία, είναι πλέον rooted.

Link to comment
Share on other sites

παιδια την συμβουλη σας παρακαλω . επειδη βλεπω οτι η αναβαθμιση δεν ...

τι ειναι καλυτερο να κανω , να περασω την σερβικη εκδοση jelly bean η να

ρουταρω την την gingerbread ; η εκδοση που εχω XXLK2 απο οτι εχω δει

δεν μπορει να γινει root αλλα μπορω να περασω μια προηγουμενη εκδοση

και να ρουταρω κανονικα ετσι ?

μπορειτε να μου παραεθεσετε εναν οδηγο για το πως μπορω να περασω μια

προηγουμενη εκδοση και το πως την ρουταρω ?

 

 

α και μια αλλη απορια που εχω υπαρχει καποιος τροπος στο αρχειο να βλεπω

μονο τις κλησεις και οχι τα μυνηματα που εχω στειλει ? να μου εμφανιζονται

μονο εισερχομενες εξερχομενες και αναπαντητες .

Edited by ksexou
Link to comment
Share on other sites

α και μια αλλη απορια που εχω υπαρχει καποιος τροπος στο αρχειο να βλεπω

μονο τις κλησεις και οχι τα μυνηματα που εχω στειλει ? να μου εμφανιζονται

μονο εισερχομενες εξερχομενες και αναπαντητες .

 

Πατάς το menu capacitive και επιλέγεις "προβολή κατά"-->"όλες οι κλήσεις"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...