Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να συνδεθω σε εφαρμογες οπως το facebook και το youtube οταν ειμαι στο ιντερνετ μεσω megabyte?αντιθετα με wi-fi δεν εχει κανενα προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να συνδεθω σε εφαρμογες οπως το facebook και το youtube οταν ειμαι στο ιντερνετ μεσω megabyte?αντιθετα με wi-fi δεν εχει κανενα προβλημα...

 

Τι εταιρία έχεις; Στις ρυθμίσεις> Ασύρματο και δίκτυα> δίκτυα κινητής τηλεφωνίας> Ονόματα σημείου πρόσβασης (APN) υπάρχει προφίλ του ιντερνετ; Και είναι επιλεγμένο;

Link to comment
Share on other sites

εχω mb απο whats up..δηλαδη cosmote!εκει ειναι επιλεγμενο απο μονο του το cosmote wap!για παραδειγμα οταν προσπαθω να μπω στο youtube(εφαρμογη) μου αναφερει πως υπαρχει προβλημα συνδεσης!
Link to comment
Share on other sites

εχω mb απο whats up..δηλαδη cosmote!εκει ειναι επιλεγμενο απο μονο του το cosmote wap!για παραδειγμα οταν προσπαθω να μπω στο youtube(εφαρμογη) μου αναφερει πως υπαρχει προβλημα συνδεσης!

 

 

Αρχικα στελνεις INTERNET στο 1333 για τις ρυθμισεις...

 

μετα τις αποθηκευεις με κωδικο 0000

μετα πας ρυθμισεις.αυρματη εποικοινωνια, δικτυα κινητης, ονοματα σημειων προσβασης

πρεπει να εχεις ενα cosmote internet που απο κατω λεει dum

πατα πανω του και πηγαινε κατω κατω στο τυπος apn και βαλτο internet dum και λογικα εισαι ετοιμος

 

Αυτο γινεται και αν εχεις vodafone h wind παντα στο προφιλ ιντερνετ κανε το apn ιντερνετ

 

δες μηπως ετσι γινει τιποτα,,, το ειχα ποσταρει εδω παλιοτερα

Link to comment
Share on other sites

εχω mb απο whats up..δηλαδη cosmote!εκει ειναι επιλεγμενο απο μονο του το cosmote wap!για παραδειγμα οταν προσπαθω να μπω στο youtube(εφαρμογη) μου αναφερει πως υπαρχει προβλημα συνδεσης!

 

wap είναι επιλεγμένο; Έχει άλλα προφίλ; Αν έχει δοκίμασε κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

εχω mb απο whats up..δηλαδη cosmote!εκει ειναι επιλεγμενο απο μονο του το cosmote wap!για παραδειγμα οταν προσπαθω να μπω στο youtube(εφαρμογη) μου αναφερει πως υπαρχει προβλημα συνδεσης!

 

Δοκιμασε να φτιαξεις ενα νεο profeel και βαλε μεσα αυτες τις παρακάτω ρυθμισεις,στα αντιστοιχα πεδία.

Η διορθωσε το υπαρχων profeel της cosmote αν υπαρχει,βαζοντας τις σωστες παρακατω ρυθμισεις.

 

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

ζηταει τετραψηφιο pin εγκατασταση...:confused:

 

στο μηνυμα σου λεει αποθηκευσε τις ρυθμισεις με κωδικο 0 η 1 δε θυμαμαι ακριβως... αν σου λεει 1 βαλε 1111

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος κι εγώ του συγκεκριμένου τηλεφώνου εδώ και κανά 20ημερο (από public με 200 €). Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος θα έλεγα, το μόνο θέμα μου παρουσιάστηκε σήμερα εντελώς ξαφνικά! Εμφανίζεται μια μαύρη κηλίδα στο πάνω μέρος της οθόνης όταν ανοίγω την κάμερα, η οποία αποτυπώνεται και στις φωτογραφίες όταν βγάζω. Προσπάθησα να καθαρίσω κάπως το φακό μήπως ήταν κάποιο σκουπιδάκι, αλλά τίποτα, η κηλίδα παραμένει. Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω, έχει εμφανιστεί σε κάποιον άλλον ποτέ τέτοιο πρόβλημα;

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου χτυπήθηκε, έπεσε;

Δοκίμασε άλλη εφαρμογή για κάμερα από το play store (Camera MX για παράδειγμα. Υπάρχουν αρκετά)

Αν πάντως είναι πρόβλημα στον φακό καλό είναι να το πας στο σέρβις. Αν είσαι Αθήνα μάλιστα και μπορείς να το πας στην Smartec στο Χαϊδάρι θα ήταν πολύ καλά. Είναι το κεντρικό της Samsung και όταν έχουν ετοιμοπαράδοτα ανταλλακτικά τα φτιάχνουν τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρηγγειλα το συγκεκριμενο κινητο απ το public στα 199 ευρω σε χρωμα λευκο...τι λετε? καλη επιλογη?
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρηγγειλα το συγκεκριμενο κινητο απ το public στα 199 ευρω σε χρωμα λευκο...τι λετε? καλη επιλογη?

 

...εσύ θα μας πεις σε λίγο καιρό... εγώ πάντως έκανα καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Τι είχες πριν; (για να σου πω αν θα εντυπωσιαστείς :p ) Γενικότερα είναι πάρα πολύ καλή επιλογή. Ειδικά στα 200 ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

σημείωση : το δικό σου είναι καλύτερη επιλογή ... Το δικό μου κόστισε 249...οπότε ...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου χτυπήθηκε, έπεσε;

Δοκίμασε άλλη εφαρμογή για κάμερα από το play store (Camera MX για παράδειγμα. Υπάρχουν αρκετά)

Αν πάντως είναι πρόβλημα στον φακό καλό είναι να το πας στο σέρβις. Αν είσαι Αθήνα μάλιστα και μπορείς να το πας στην Smartec στο Χαϊδάρι θα ήταν πολύ καλά. Είναι το κεντρικό της Samsung και όταν έχουν ετοιμοπαράδοτα ανταλλακτικά τα φτιάχνουν τσακ μπαμ.

 

Κατ΄αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση :) Δεύτερον να πω ότι μόλις κατέβασα το camera mx και όντως δεν υπάρχει η κηλίδα! έχω μια μικρή αίσθηση ότι οι φωτό όμως από camera mx δεν είναι της ίδιας ποιότητας με της κανονικής εφαρμογής αλλά οκ θα το διαπιστώσω αργότερα. Θα ψαχτώ βέβαια να φτιάξω και την κανονική εφαρμογή της κάμερας, ελπίζω να ισχύει η εγγύηση για προβλήματα software.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για software αλλά σιγά δε σου κάνουν και τίποτα. Μια αναβάθμιση και σου το δίνουν την ίδια μέρα κιόλας :p Αν έχεις όρεξη κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά θα σβηστούν όλα. Να γίνει όπως όταν το πήρες. Μου φαίνεται κουλό να είναι πρόβλημα στην εφαρμογή της κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Τι είχες πριν; (για να σου πω αν θα εντυπωσιαστείς :p ) Γενικότερα είναι πάρα πολύ καλή επιλογή. Ειδικά στα 200 ευρώ!

 

ασε τι ειχα...ουτε καν smartphone

 

edited: διαβαζω οτι ακομα το κινητο αυτο δεν εχει παρει την νεα εκδοση android κ εχει την παλια 2.3...ισχυει? γιατι δεν μ αρεσει πολυ αυτη η εκδοση

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

Όντως, περιμένουμε εδώ και πόσο καιρό τη Jelly Bean (4.1.2., δε θα πάει παραπάνω λογικά).

 

Μην περιμένεις να δεις καινούριο λειτουργικό πάντως. Θα έχει κάποιες αλλαγές αλλά δε θα είναι η μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο περιβάλλον μην περιμένεις καμία απολυτως διαφορά, ( :!: Edit: λάθος μου τελικά έχει διαφορές) μιας και θα έχει πάλι το ίδιο περιβάλλον της samsung. Μπορείς να αλλάξεις launcher όμως από το play store ώστε να αλλάξει το περιβάλλον της αρχικής οθόνης και το μενού εφαρμογών. (δοκίμασε GO Launcher EX για παράδειγμα) Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Όντως, περιμένουμε εδώ και πόσο καιρό τη Jelly Bean (4.1.2., δε θα πάει παραπάνω λογικά).

 

Μην περιμένεις να δεις καινούριο λειτουργικό πάντως. Θα έχει κάποιες αλλαγές αλλά δε θα είναι η μέρα με τη νύχτα.

 

Βασικά στο περιβάλλον μην περιμένεις καμία απολυτως διαφορά, μιας και θα έχει πάλι το ίδιο περιβάλλον της samsung. Μπορείς να αλλάξεις launcher όμως από το play store ώστε να αλλάξει το περιβάλλον της αρχικής οθόνης και το μενού εφαρμογών. (δοκίμασε GO Launcher EX για παράδειγμα)

 

τι λέτε ρε παιδιά? την έχετε δει την 4.1 της samsung?

η 2.3 με την 4.1.2 δεν έχει καμία σχέση. γίνεται αγνώριστο το κινητό. η ρομ που θα πάρουμε είναι μια μικρογραφία της ρομ του s3. τώρα τρέχουμε μια πολύ μέτρια ρομ 2,3 και η αναβάθμιση είναι μία πολύ καλή 4.1.2.....

 

την ίδια τρέχει και το s3 mini. το s3 και το s3 mini δεν έγιναν ανάρπαστα μόνο για την εξωτερική τους εμφάνιση..

 

για μένα είναι η μέρα με τη νύχτα..

ασε τι ειχα...ουτε καν smartphone

 

edited: διαβαζω οτι ακομα το κινητο αυτο δεν εχει παρει την νεα εκδοση android κ εχει την παλια 2.3...ισχυει? γιατι δεν μ αρεσει πολυ αυτη η εκδοση

 

φίλε ούτε κ εμένα μ' αρέσει η τωρινή ρομ. για να καταλάβεις πως θα είναι η 4.1.2 πιάσε στα χέρια σου ένα galaxy s3 mini, έτσι ακριβώς θα είναι.

 

αν θες δες και αυτό εδώ το βίντεο..

http://www.youtube.com/watch?v=DjaWn77LaKk

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Sorry έχεις δίκιο. :X Είχα ξεχάσει ότι αλλάζει και η notification bar!!! Εντάξει στον launcher τίποτα τραγικό αλλά το καλό το είχα ξεχάσει πάνω στην μπάρα και στα κουμπάκια.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, του συγκεκριμένου πάει σφαίρα κιόλας, δεν ξέρω αν το έχει rooted κι έχει αφαιρέσει όλο το bloatware.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...