Jump to content

Samsung Galaxy Y Duos (S6102)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα κι εγω ειμαι υπερ του Samsung , ωστοσο οριστε και η συγκριση.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4528&idPhone2=4385

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 920
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Το τελευταίο διάστημα έχω ένα μικρό θεματάκι με την μπαταρία που δε το είχα πριν. Παρά το γεγονός ότι η ένδειξη της υπολειπόμενης μπαταρίας δείχνει από 5-7%, το κινητό κλείνει. Βάζω τον φορτιστή και όντως δείχνει ένδειξη 7%. Παλαιότερα το κινητό έμενε ανοιχτό μέχρι να φτάσει η ένδειξη και στο 1%, μέχρι πραγματικής αποφόρτισης της μπαταρίας δηλαδή. Στο 5% πιθανόν να γνωρίζεται όλοι ότι χαμηλώνει και η φωτεινότητα της οθόνης για επιπλέον εξοικονόμηση της μπαταρίας. Όμως τις 2-3 τελευταίες φορές μου έχει κλείσει πριν φτάσει στα επίπεδα πραγματικής αποφόρτισης, αμέσως μόλις χτυπήσει η ένδειξη του 5% και χαμηλώσει η φωτεινότητα οθόνης. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση .Προσπαθώ εδω και καιρό να συγχρονισω τις επαφες του τηλεφώνου με τις επαφές μου στο φασεβοοκ αλλα δεν μπορώ να συγχρονίσω τις φωτογραφιες ,δηλ.η φωτογραφια του φασεβοκ να εμφανίζεται οταν μου κανουν κληση. thx

καλο ψοφο αυριο

nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της εφαρμογής του Facebook αυτό. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή για συγχρονισμό όπως αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το τελευταίο διάστημα έχω ένα μικρό θεματάκι με την μπαταρία που δε το είχα πριν. Παρά το γεγονός ότι η ένδειξη της υπολειπόμενης μπαταρίας δείχνει από 5-7%, το κινητό κλείνει. Βάζω τον φορτιστή και όντως δείχνει ένδειξη 7%. Παλαιότερα το κινητό έμενε ανοιχτό μέχρι να φτάσει η ένδειξη και στο 1%, μέχρι πραγματικής αποφόρτισης της μπαταρίας δηλαδή. Στο 5% πιθανόν να γνωρίζεται όλοι ότι χαμηλώνει και η φωτεινότητα της οθόνης για επιπλέον εξοικονόμηση της μπαταρίας. Όμως τις 2-3 τελευταίες φορές μου έχει κλείσει πριν φτάσει στα επίπεδα πραγματικής αποφόρτισης, αμέσως μόλις χτυπήσει η ένδειξη του 5% και χαμηλώσει η φωτεινότητα οθόνης. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uZW1hLmJhdHRlcnljYWxpYnJhdGlvbiJd

Link to comment
Share on other sites

:):)

Είναι θέμα της εφαρμογής του Facebook αυτό. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή για συγχρονισμό όπως αυτή.

 

Αυτο ηταν δουλεψε !!!!... εισαι αρχοντας εσενα θα ψηφισω σημερα :lol::lol::lol:

nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Και για μια ακόμη φορά άντε ξανά root από την αρχή...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και για μια ακόμη φορά άντε ξανά root από την αρχή...

Καλά ένα αρχειάκι φλασάρεις από το recovery.Σιγά τον κόπο.

Δεν έχεις δει rooting σε άλλα κινητά που πρέπει να κάνεις πιο πολλά..

 

Έχουμε καμιά πληροφορία τι καινούριο προσφέρει η αναβάθμιση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά δεν είδα ακόμη. Η samsung απλά λέει "βελτιστοποίηση τηλεφώνου" χωρίς καμιά λεπτομέρεια. Εξάλλου μου φάνηκε πολύ μικρή. Αν δεν κάνω λάθος 3 και κατι MB ήταν.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εχω παρει απο την Δευτερα , απλα μεχρι τωρα το εψαχνα γενικα.

2 ερωτησεις για αρχη.

Δεν το εκανα root , οπως λεγεται , και δεν ξερω αν ειναι κατι που χρειαζεται

Το πηρα απο το πλαισιο , και εχω κανει ηδη εγκατασταση το ginius driver , που το εδινε δωρο , και δεν ξερω αν κανω root , αν μετα γινεται να μου το ξανακανει εγκατασταση , αφου ηδη περασα τον κωδικο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εχω παρει απο την Δευτερα , απλα μεχρι τωρα το εψαχνα γενικα.

2 ερωτησεις για αρχη.

Δεν το εκανα root , οπως λεγεται , και δεν ξερω αν ειναι κατι που χρειαζεται

Το πηρα απο το πλαισιο , και εχω κανει ηδη εγκατασταση το ginius driver , που το εδινε δωρο , και δεν ξερω αν κανω root , αν μετα γινεται να μου το ξανακανει εγκατασταση , αφου ηδη περασα τον κωδικο του.

 

Το root μεταμορφώνει τελείως ένα κινητό.

Διάβασε για τα πλεονεκτήματα του στην γενική ενότητα του Android.

 

Λες το πρόγραμμα που έβαλες να επιτρέπει μόνο μια φορά εγκατάσταση;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Root είναι μία διαδικασία που επιτρέπει στο χρήστη να κάνει πολύ περισσότερα πράγματα στη συσκευή του, ταυτόχρονα όμως δεν είναι απαραίτητο να γίνεται. Κάποιες εφαρμογές Android απαιτούν να έχει γίνει Root για να τρέξουν αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το τηλέφωνο θα έχει κάποιο ζήτημα λειτουργίας χωρίς αυτό. Κάνοντας Root δεν αλλάζει τίποτα στις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές. Πάντως, μόνο καλύτερο θα κάνει το τηλέφωνο η διαδικασία αυτή, δε προκαλεί καμία αρνητική επίδραση...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα το εχω παρει απο την Δευτερα , απλα μεχρι τωρα το εψαχνα γενικα.

2 ερωτησεις για αρχη.

Δεν το εκανα root , οπως λεγεται , και δεν ξερω αν ειναι κατι που χρειαζεται

Το πηρα απο το πλαισιο , και εχω κανει ηδη εγκατασταση το ginius driver , που το εδινε δωρο , και δεν ξερω αν κανω root , αν μετα γινεται να μου το ξανακανει εγκατασταση , αφου ηδη περασα τον κωδικο του.

 

Αν κάνεις root δεν χάνεται τίποτα από το στήσιμο της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Εχω παρατηρησει ¨το εξης....οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης και σβηστη η οθονη...ξαφνικα ανοιγει η οθονη για μερικα δευτερολεπτα και μετα ξανακλείνει..????

το εχει κι αλλος παρατηρησει στο δικο του κινητο???

Ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θυμάμαι να είχα τέτοιο πρόβλημα, εάν δηλαδή είχε παρουσιάσει κάτι τέτοιο στην αρχή. Τώρα σίγουρα δεν έχω τέτοιο θέμα. Έχεις περάσει τις νέες εκδόσεις firmware που έχουν βγει για το μοντέλο;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα το κάνει. Γενικά δείχνει περίεργο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Εχω παρατηρησει ¨το εξης....οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης και σβηστη η οθονη...ξαφνικα ανοιγει η οθονη για μερικα δευτερολεπτα και μετα ξανακλείνει..????

το εχει κι αλλος παρατηρησει στο δικο του κινητο???

Ευχαριστω

 

Ναι, το εχω δει και στο δικό μου, αλλα αν θυμάμαι καλά γίνεται οταν είναι συνδεδεμένο και φορτίζει. Μηπως για κάθε 1% που ανεβαίνει η φόρτιση κάποια εφαρμογή που έχει να κάνει με τη μπαταρία 'κάνει κάτι' που κάνει την οθόνη να φωτίζει.

Απο χθες μετα το νεο fw ξήλωσα πολλες εφαρμογες γιατι σερνότανε, και θα παρατηρησω αν το κάνει ακόμα.

 

Έχουμε καμιά πληροφορία τι καινούριο προσφέρει η αναβάθμιση?

 

Ισως εγω να μη το είχα προσέξει, αλλα νομίζω οτι προστέθηκε η επιλογή ταυτόχρονης λήψης τηλεφωνημάτων και απο τις 2 SIM.

Αυτο που νομίζω πως κάνει είναι πως σου ορίζει προώθηση απο τη 1 στη 2(π.χ), και ενεργοποιεί την αναμονή κλήσης στη 2.

Δε το εχω ψάξει πολύ οπότε ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος.

 

Και κάτι άσχετο: Ξέρετε κανενα application για SMS που να μπορεί να δουλέψει με τις 2 SIM ;

Δοκιμασα τα Handcent, Go sms pro αλλα ασχέτως ποια sim εχεις επιλέξει, ολα τα sms φευγουν πάντα απο τη SIM1.

Ευχαριστώ

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το εχω δει και στο δικό μου, αλλα αν θυμάμαι καλά γίνεται οταν είναι συνδεδεμένο και φορτίζει. Μηπως για κάθε 1% που ανεβαίνει η φόρτιση κάποια εφαρμογή που έχει να κάνει με τη μπαταρία 'κάνει κάτι' που κάνει την οθόνη να φωτίζει.

Απο χθες μετα το νεο fw ξήλωσα πολλες εφαρμογες γιατι σερνότανε, και θα παρατηρησω αν το κάνει ακόμα.

Ευχαριστώ

 

1) εμενα το κανει οταν ειναι σε κατασταση αναμονης....οχι οταν το εχω συνδεδεμενο με το φορτιση.....??

2) επισης θελω να ρωτησω το πληκτρο της επιστοφης (δεξιο στην προσοψη)...μου φαινεται οτι μερικες φορες θελει περισσοτερη πιεση για να εκτελεσει την λειτουργια του.....???

 

συμβαίνουν και σε εσας αυτα????

ευχαριστω...!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

1) εμενα το κανει οταν ειναι σε κατασταση αναμονης....οχι οταν το εχω συνδεδεμενο με το φορτιση.....??

2) επισης θελω να ρωτησω το πληκτρο της επιστοφης (δεξιο στην προσοψη)...μου φαινεται οτι μερικες φορες θελει περισσοτερη πιεση για να εκτελεσει την λειτουργια του.....???

 

συμβαίνουν και σε εσας αυτα????

ευχαριστω...!!!

 

Το δεύτερο μου συμβαίνει και εμένα και μου σπάει τα νεύρα. Κατά κύριο λόγο όταν είμαι στα μηνύματα... Όσο για το πρώτο κάποια εφαρμογή στο παρασκήνιο θα ευθύνεται...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πλήκτρο επιστροφής το κάνει και σε εμένα, αλλά φαίνεται ότι είναι κλασικό θέμα του κινητού, αφού βλέπω ότι αναφέρεται και στο εξωτερικό ως πρόβλημα. Εγώ δε νομίζω ότι είναι θέμα πλήκτρου αλλά θέμα επεξεργαστή, δηλαδή έχω την εντύπωση ότι σε κάποιες διεργασίες (π.χ. μηνύματα, κλήσεις) ο επεξεργαστής δίνει προτεραιότητα σε άλλες εργασίες με αποτέλεσμα να καθυστερεί η εκτέλεση του πλήκτρου, εμένα τουλάχιστον αυτή την εντύπωση μου δίνει...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πλήκτρο επιστροφής το κάνει και σε εμένα, αλλά φαίνεται ότι είναι κλασικό θέμα του κινητού, αφού βλέπω ότι αναφέρεται και στο εξωτερικό ως πρόβλημα. Εγώ δε νομίζω ότι είναι θέμα πλήκτρου αλλά θέμα επεξεργαστή, δηλαδή έχω την εντύπωση ότι σε κάποιες διεργασίες (π.χ. μηνύματα, κλήσεις) ο επεξεργαστής δίνει προτεραιότητα σε άλλες εργασίες με αποτέλεσμα να καθυστερεί η εκτέλεση του πλήκτρου, εμένα τουλάχιστον αυτή την εντύπωση μου δίνει...

σωστή η επισήμανση σου....!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο S.6102 κάποιον mobile browser; Opera, Dolphin, Maxthon; Εγώ μέχρι τώρα μπαίνω με τον ενσωματωμένο. Υπάρχει κάποιος από αυτούς ή άλλος browser που προτείνεται για το δικό μας; Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

O opera mobile δουλεύει μια χαρά πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ίσως εγω να μη το είχα προσέξει, αλλα νομίζω οτι προστέθηκε η επιλογή ταυτόχρονης λήψης τηλεφωνημάτων και απο τις 2 SIM.

Αυτο που νομίζω πως κάνει είναι πως σου ορίζει προώθηση απο τη 1 στη 2(π.χ), και ενεργοποιεί την αναμονή κλήσης στη 2.

Δε το εχω ψάξει πολύ οπότε ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος.

 

 

Ωραίος ο παίχτης. Αυτό πότε προστέθηκε ούτε το είχα προσέξει. Πολύ χρήσιμο. Ρυθμίσεις-->Διαχείριση καρτών SIM--> Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM.

Edited by jowhn

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Duos (S6102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...