Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμεσως εσυ! :p καλο ηταν και αυτο αν και δεν το ειχα

 

ούτε εγω το είχα αλλα μεταξύ μας (εδω σίγουρα δεν μπαίνει κανένας μυστηριος..χαχα) ήταν ψιλοτραγικο....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ούτε εγω το είχα αλλα μεταξύ μας (εδω σίγουρα δεν μπαίνει κανένας μυστηριος..χαχα) ήταν ψιλοτραγικο....

:lol::lol:

ελευθερα εδω! :p

 

οντως και εγω απο ολους το ιδιο ακουω...

Link to comment
Share on other sites

με εχει πεθανει στα cant connect to server:cry:

να φανταστω οτι εχεις την pr1.3 ετσι?

εχει ενα τεραστιο θεμα εδω...αν μπορεις να ριξεις μια ματια!

 

ισως να βοηθουσε και ενα φλασαρισμα αλλα δεν ειναι και σιγουρο..

μπορει να κανεις την διαδικασια τζαμπα στο τελος

Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα.το κινητο δεν λεει να συγχρονισει για κανενα λογο.θα το ξεψαχνισω μολις γυρισω απο το ταξιδι
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερθηκε το check-in στο fb, ειναι αξιοπεριεργο πως το fb στο Ν9 δεν διαθετει τετοια δυνατοτητα! Μονο μεσω fmobi ή αν μπεις στο fb απο τον browser του κινητου μπορεις να κανεις check in.

 

Τις προαλλες μου επεσε το κινητο για πρωτη φορα. Ασχημη προσγειωση σε ασφαλτο, η κατω δεξια γωνια εχει τα σημαδια της πτωσης. Ξενερωσα λιγο αλλά οκ, δεν κανει και τοσο μπαμ. Αν ειχα θηκη ισως να γλυτωνε αλλά και παλι, η θηκη σε αυτο το κινητο ειναι χειροτερο ξενερωμα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυγχάνει να έχω gmail με το Ν9 δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα, αν και το πρόβλημα που αναφέρεις μου το έχει βγάλει μερικές φορές.

Θα σβησω τον λογαριασμό να τον ξανά βάλω να σου πω τι κάνει και αν έχω κάποιο θέμα. Έχω ΠΛΕΟΝ και εγω την PR1.3

 

Για το fb check in μέσω ποιου browser γιατί με το στοκ δεν μπόρεσα να κάνω!

Καλα και το fmobi όλο κρασαρε. Ευτυχώς το εκλεισα το fb και ησυχασα :Ρ

 

Deadly τα κινητα αυτά πρέπει να τα απολαμβάνεις χωρίς θήκες. Είναι σαν να έχεις δερμάτινα καθίσματα στο αμάξι και να βάζεις προστατευτικά. Τι τα πήρες αν είναι τότε; :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, είναι το μόνο τηλέφωνο που μπορώ να βάλω τη θήκη του.

Είναι διακριτικότατη.

Στο σπίτι τη βγάζω, βέβαια!

 

Ξέρει κανείς καμιά ζελατίνα προστατευτική οθόνης της προκοπής? Μου γρατσουνίστηκε λίγο και ξενέρωσα άσχημα.

έβαλα μια προστασία αλλά ήταν γεμάτη φυσσαλίδες και γινόταν κακάσχημο.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μετα απο αυτο το ατυχημα σκεφτομαι οτι ισως ειναι ευκαιρια να το κανω ασπρο :cool: Κοιταξα λοιπον στο ebay και βρηκα αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Original-Housing-Cover-CaseSIM-Tray-Card-SlotUSB-Door-For-Nokia-N9-N900-WHITE/151007256357/item . Αν το παρω και παω σε ενα καταστημα nokia care θα κανουν αυτοι την αλλαγη ή θα μου πουνε κανενα κουφο? Επισης, θα χρειαστει κατι περα απο αυτα που ειναι στο συγκεκριμενο "κιτ"?
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μετα απο αυτο το ατυχημα σκεφτομαι οτι ισως ειναι ευκαιρια να το κανω ασπρο :cool: Κοιταξα λοιπον στο ebay και βρηκα αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Original-Housing-Cover-CaseSIM-Tray-Card-SlotUSB-Door-For-Nokia-N9-N900-WHITE/151007256357/item . Αν το παρω και παω σε ενα καταστημα nokia care θα κανουν αυτοι την αλλαγη ή θα μου πουνε κανενα κουφο? Επισης, θα χρειαστει κατι περα απο αυτα που ειναι στο συγκεκριμενο "κιτ"?

Δεν νομιζω να σου πουn τιποτα. αφου θα τους πληρωσεις κιολας λογικα θα το κανουν

προσεξε ομως αυτο που θα παρεις να ειναι αυθεντικο κια να εχει μεσα μερικα εξαρτηματα..

νομιζω αυτο στο link ειναι μια χαρα..

αν το κανεις,ενημερωσε για αποτελεσματα/τιμη και τετοια :p

 

αν και υπαρχουν καλα disassembly video για να το προσπαθησεις και μονος αμα θες

Link to comment
Share on other sites

Ειδα αυτο το βιντεο
και δεν μου φανηκε να ειναι τρομερα δυσκολο, ακομα και για μενα που ειμαι παντελως ασχετος. Θα προτιμουσα nokia care αλλά ποιος ξερει τι θα ζητησουν για δουλεια που παιρνει 20 λεπτα. Αν το παρω αποφαση παντως φυσικα θα ενημερωσω εδω :)
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου πηραν 15 ευρω στο Nokia Αγιων Αναργυρων....σε λευκο και εγω!

 

Να ο ανθρωπος μας! Μονο 15 ευρω? Τοτε χιλιες φορες nokia care παρα να το δοκιμασω μονος μου (που δεν εχω και τετοια κατσαβιδακια).

Το κακο ειναι οτι διαβαζα τις κριτικες για το μαγαζι στο λινκ που εδωσα και δεν τρελαθηκα. Βρηκα και αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Genuine-Nokia-N9-White-Rear--Battery-Cover--0258177/330878743454/item . Πιο ακριβο αλλά πιστευω πιο αξιοπιστο. Εχει αρχισει να με "ψηνει" αρκετα η ιδεα :cool:

Link to comment
Share on other sites

λεει εδω

 

Check the threads over here http://talk.maemo.org/showthread.php?t=82808 and here http://talk.maemo.org/showthread.php?t=83271

digital_supermarkets and komazys on ebay have been verified as good. To be honest I can't imagine there's a lucrative market for fake N9 chassis parts, so you're probably safe with whoever!

οποτε αμα βρεις κανεναν τετοιον..

η γενικα που να εχει αγορασει και καποιος αλλος απο το maemo..

 

και αφου ειναι 15 ευρω ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

εσυ που το εκανες και λευκο...

ειναι γυαλιστερο ετσι?

γρατζουνιεται ευκολα και αν ναι μετα φαινεται ασχημο ?

γενικα στην ποιοτητα εχει καποια διαφορα απο τα υπολοιπα?

Link to comment
Share on other sites

μια βδομαδα το εχω, ναι ειναι γυαλιστερο, μη μου λες για γρατζουνια, ουτε που να το σκεφτομαι,

να σου πω την αληθεια, δεν το εχω βγαλει ακομα απο τη θηκη....

Link to comment
Share on other sites

Tους εψαξα και τους 2 αλλά μου βγαζει οτι δεν εχουν πραγματα προς πωληση. Ειναι και ψιλοπαλιο το post. Απο βδομαδα θα παω να ρωτησω στο τοπικο καταστημα nokia care να ειμαι σιγουρος ποσα θα παρουν και θα ρωτησω και ποσο το δινει η νοκια το λευκο housing. Τωρα που μου καρφωθηκε η ιδεα στο μυαλο κατι θα γινει :D

 

 

....περιττο να πω πως για κανενα αλλο "παλιο" κινητο δεν θα εμπαινα στη διαδικασια να του αλλαξω housing επειδη το χτυπησα στη γωνια, το Ν9 ειναι αλλη φαση :cool:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι σκεφτηκα και εγω, για κανενα αλλο δε θα εμπαινα στη διαδικασια! αλλα το Ν9 αλλη φαση!
Link to comment
Share on other sites

Tους εψαξα και τους 2 αλλά μου βγαζει οτι δεν εχουν πραγματα προς πωληση. Ειναι και ψιλοπαλιο το post. Απο βδομαδα θα παω να ρωτησω στο τοπικο καταστημα nokia care να ειμαι σιγουρος ποσα θα παρουν και θα ρωτησω και ποσο το δινει η νοκια το λευκο housing. Τωρα που μου καρφωθηκε η ιδεα στο μυαλο κατι θα γινει :D

 

 

....περιττο να πω πως για κανενα αλλο "παλιο" κινητο δεν θα εμπαινα στη διαδικασια να του αλλαξω housing επειδη το χτυπησα στη γωνια, το Ν9 ειναι αλλη φαση :cool:

 

Ανοιξε το οπως ο τυπος στο youtube!

Οτι κινητα εχω κανει βιδες τα εκανα παρεα με αυτον :lol: (και γενικα οσα ηθελα να δω πως ειναι εσωτερικα :p)

Στο nokia care κατερινης μαλλον θα σου ριξουν ακυρο η θα σου πουνε να το στειλουν κεντρικα.. Δεν εχω δει να φτιαχνουν καμια συσκευη.

Γενικα δεν θα εμπιστευομουν κανενα απο τους δυο τυπους εκει περα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θα σας συμβουλευα να μην το κανετε μονοι σας. Το δοκιμασα απλα απο περιεργεια το εκανα βιδες το συναρμολογισα και απλα η καμερα δεν ανοιγε. Το φλασαρισα αρκετες φορες και με τον φλασερ και με φοινηξ αλλα τπτ. Ευτιχως οταν το πηρα πισω απλα μου εδωσαν καινουργιο χωρις καμια ερωτηση. :)
From N9
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες το store δεν λειτουργει καλα..

μια μερα δεν λειτουργουσε καθολου, και απο τοτε αργει,κολλαει.. δεν εμφανιζει μερικα πραγματα..

 

σκεφτηκα οτι ισως να φταινε οι χιλιαδες εφαρμογες(:p) αλλα λεω μηπως (ενα τρελο σεναριο) εχουμε καμια αναβαθμιση πουθενα σε λιγο καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες μου την εχει βαρεσει πολυ το τριξιμο που εχει το κινητο στα πλαγια..

Θα το κανω βιδες και θα το ξανα κλεισω για να μην το σπασω..!

Τι να βαλω αναμεσα στην οθονη και το καλουπι μπας και γινει συμπαγες?

Link to comment
Share on other sites

Τη θήκη τη πλαστική του τη βάζεις?

Αν όχι, βάλτη.

Αν ναι, άλλαξε σώμα.

Αυτό θα έκανα εγώ, πάντως!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...