Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,αντιμετωπιζω προβλημα με την καμερα του κινητου μου ...πατωντας το εικονιδιο της καμερας μου εμφανιζει το εξης μνμ

"σφαλμα φωτογραφικης μηχανης"

"δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τη φωτογραφικη μηχανη"

δεν εχω πειραξει απολυτως τιποτα απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις,ουτε ρομ,ουτε τπτ,δεν εχει φαει χτυπημα,νερα,κλπ...

αγορασμενο απο expasnys πριν κανα 8μηνο,μεχρι στιγμης ημουν απολυτα ευχαριστημενος με το p1 ...

υπαρχει καποιος που να γνωριζει τι φταει η να εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα στο παρελθον?

επισης η αντιπροσωπια της huawei στην Ελλαδα καλυπτει την αγορα μου απο το expansys?

ευχαριστω εκ των προτερων ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα,αντιμετωπιζω προβλημα με την καμερα του κινητου μου ...πατωντας το εικονιδιο της καμερας μου εμφανιζει το εξης μνμ

"σφαλμα φωτογραφικης μηχανης"

"δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τη φωτογραφικη μηχανη"

δεν εχω πειραξει απολυτως τιποτα απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις,ουτε ρομ,ουτε τπτ,δεν εχει φαει χτυπημα,νερα,κλπ...

αγορασμενο απο expasnys πριν κανα 8μηνο,μεχρι στιγμης ημουν απολυτα ευχαριστημενος με το p1 ...

υπαρχει καποιος που να γνωριζει τι φταει η να εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα στο παρελθον?

επισης η αντιπροσωπια της huawei στην Ελλαδα καλυπτει την αγορα μου απο το expansys?

ευχαριστω εκ των προτερων ...

 

δοκιμασε να κάνεις ενα default settings...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου εκανε κατι παρομοιο με την καμερα. το εστειλα στο service και μου το εφτιαξαν. :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε Rootαρισμα στη συσκευή,απεγκατάσταση κ εγκατάσταση της καμερας. Κ ας ελπίσουμε θα φτιαξει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις -λυσεις σας αλλα μαλλον παει για servise στην εταιρια .....

rootαρισμα δεν κανω γιατι ειμαι ασχετος και φοβαμαι οτι εαν κατι δεν παει καλα θα κολλησω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Το p1 εχει qhd αναλυση. Σας βγαζει επιλογη hd στο youtube?

 

Ναι αν θυμαμαι HQ.Εχω καποιες αποριες ρε μαγκες.Οταν κλεινω το τηλεφωνο κ το ανοιγω ξανα οι επαφες που εχω διαγραψει ή τροποποιησει γενικα, επιστρεφουν στην αρχικη τους μορφη!:confused::mad:Ξερει καποιος να μου πει γιατι γινεται αυτο?Να πω οτι ο συγχρονισμος google ειναι απενεργοποιημενος κ δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα αντι για τον stock εχω τον exdialer.

Ποια ειναι η καλυτερη κ πιο σταθερη custom rom για το τηλεφωνο μας?:confused:

Edited by original911
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι κάτοχος του ascend P1 εδω και ένα χρόνο περίπου έκδοση Β103, το κινητό με έχει αφήσει απολυτα ικανοποιημένο, android 4.0.3.. Λέω να προχωρήσω στην αναβάθμιση του απο μόνος μου γιατι έχει αργησει ήδη πολύ..

1ο) Οποιαδήποτε αναβάθμιση θα μου σβήσει όλα τα δεδομενα? Προγραμμα για backup/restore δεδομενων και για να backup της rom?

2o) Να περάσω μόνο την Β229 post#385 ή την Jelly Bean+EMUI1.5

3ο) Bugs υπάρχουν σε αυτες? και αν προχωρήσω σε κάποια αναβάθμιση θα μπορώ να κάνω μελλοντικες επίσημες αναβαθμίσεις αν βγουν ποτε?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

https://mega.co.nz/#!cJphCIJI!U35vthABkzh79SIzV5YT_h5Y1QkNTZFWDaqPwF0Lbrs

 

emotion 1.6 με διορθωμένα bugs + ραδιόφωνο.

 

προσαρμογή της κινέζικης έκδοσης 704 με gapps

Εγκατάσταση από recovery.

δουλεύει άψογα (καλό είναι να μπει πληκτρολόγιο swype ή κάτι αντίστοιχο) και με μηδενικό lag

 

Καλησπέρα! Έχω περασμένο το emotion 1.0. Μπορώ να περάσω την παραπάνω έκδοση? Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ και δεν θυμάμαι την διαδικασία. Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματάκι με το κινητο απ την αρχη που το πηρα...

Μερικες φορες εκει που το εχω ανοιχτο κ καθεται (στην αναμονη δηλαδη) φωτιζει η οθονη στο ασχετο για κλασματα δευτερολεπτου κ μετα σβηνει παλι...

εχει τυχει κ σε κανεναν αλλο κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματάκι με το κινητο απ την αρχη που το πηρα...

Μερικες φορες εκει που το εχω ανοιχτο κ καθεται (στην αναμονη δηλαδη) φωτιζει η οθονη στο ασχετο για κλασματα δευτερολεπτου κ μετα σβηνει παλι...

εχει τυχει κ σε κανεναν αλλο κατι τετοιο?

 

Μάλλον έχεις κάποιο game η κάποιο θέμα η κάποιο app που στην κάνει την δουλειά. .τουλάχιστον αυτό ήταν σε μενα (ένα live wallpaper)

Link to comment
Share on other sites

οτι εχω φιλε ειναι απο το play store ... δηλαδη στο εκανε κ σενα αυτο και τωρα διορθωθηκε?

 

ναι ειχα ενα live wallpaper απο το store,κατεβασα την εφαρμογη wakelock detector κ απο κει ειδα oτι ειχε παραξενα wakes κ τελικα αυτο που δεν "κολλουσε"ηταν το live wallpaper...

Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα ενα live wallpaper απο το store,κατεβασα την εφαρμογη wakelock detector κ απο κει ειδα oτι ειχε παραξενα wakes κ τελικα αυτο που δεν "κολλουσε"ηταν το live wallpaper...

 

 

live wallpaper δεν εχω κατεβασει κανενα μονο οσα ειχε το κινητο εργοστασιακα. αυτη η εφαρμογη που λες τι ειναι? μπορω να την κατεβασω για να δω που ειναι το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.you.gr/proionta/ypologistes-anavathmisi-perifereiaka/apothikeftika-mesa/kartes-mnimis/karta-mnimis-kingston-sdhc-uhs-i-elite-16gb θα ηθελα να αγορασω αυτην την καρτα για το κινητο.ειναι συμβατη ;και ποια η γνωμη σας;
Link to comment
Share on other sites

http://www.you.gr/proionta/ypologistes-anavathmisi-perifereiaka/apothikeftika-mesa/kartes-mnimis/karta-mnimis-kingston-sdhc-uhs-i-elite-16gb θα ηθελα να αγορασω αυτην την καρτα για το κινητο.ειναι συμβατη ;και ποια η γνωμη σας;

 

Εχω μια SanDisk 32 Class 10 κ παιζει μια χαρα οποτε πιστευω δεν θα εχεις προβλημα.

 

live wallpaper δεν εχω κατεβασει κανενα μονο οσα ειχε το κινητο εργοστασιακα. αυτη η εφαρμογη που λες τι ειναι? μπορω να την κατεβασω για να δω που ειναι το προβλημα?

 

Στο Play Store υπαρχει Free.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

 

Στο Play Store υπαρχει Free.

 

 

πες μου περισσοτερες λεπτομερειες σε παρακαλω. πχ πως λεγεται, τι πρεπει να κανω οταν κατεβει κλπ

σ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πες μου περισσοτερες λεπτομερειες σε παρακαλω. πχ πως λεγεται, τι πρεπει να κανω οταν κατεβει κλπ

σ ευχαριστω

 

Καλημερα!Η εφαρμογη λεγεται Wakelock Detector-Save Battery.Στις πληροφοριες για την εφαρμογη εχει παραγραφο "how to use".Αν δεν γνωριζεις αγγλικα πες μου να σου πω ακριβως.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Η εφαρμογη λεγεται Wakelock Detector-Save Battery.Στις πληροφοριες για την εφαρμογη εχει παραγραφο "how to use".Αν δεν γνωριζεις αγγλικα πες μου να σου πω ακριβως.:)

 

οκ την κατεβασα:) απλα οταν μπορεσεις πες μου τι πρεπει να κανω ακριβως γιατι δεν γνωριζω αγγλικα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

οκ την κατεβασα:) απλα οταν μπορεσεις πες μου τι πρεπει να κανω ακριβως γιατι δεν γνωριζω αγγλικα.:confused:

 

Ανοιξε την εφαρμογη κ στα δεξια επανω θα δεις 3 εικονιδια,επελεξε στο πρωτο αριστερα το screen wakelock για να δεις ποια εφαρμογη ειναι αυτη που "ξυπναει" την οθονη.Στο CPU Wakelock ειναι οι εφαρμογες που "ξυπνανε" τον επεξεργαστη.:)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την εφαρμογη κ στα δεξια επανω θα δεις 3 εικονιδια,επελεξε στο πρωτο αριστερα το screen wakelock για να δεις ποια εφαρμογη ειναι αυτη που "ξυπναει" την οθονη.Στο CPU Wakelock ειναι οι εφαρμογες που "ξυπνανε" τον επεξεργαστη.:)

 

 

ok το εκανα. μου εβγαλε 2 εφαρμογες. Η μια ειναι το ρολόι που υπηρχε εργοστασιακα κ η αλλη το παιχνιδι "ποιος θελει να γινει εκατομμυριουχος" που την κατεβασα απο το play store. τι πρεπει να κανω τωρα απεγκατασταση των εφαρμογων ή καποια "διορθωση" μεσω της εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

ok το εκανα. μου εβγαλε 2 εφαρμογες. Η μια ειναι το ρολόι που υπηρχε εργοστασιακα κ η αλλη το παιχνιδι "ποιος θελει να γινει εκατομμυριουχος" που την κατεβασα απο το play store. τι πρεπει να κανω τωρα απεγκατασταση των εφαρμογων ή καποια "διορθωση" μεσω της εφαρμογης?

 

μπορεις ν απενεργοποιησεις την εφαρμογη πηγαινοντας στην διαχειριση εφαρμογων/εκκατομυριουχος κ κανε διακοπη,η ακομη καλυτερα αν δεν ειναι τοσο σημαντικο κανε εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης κ απεγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...