Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη συγκεκριμένη την έχω σχεδόν από οταν βγήκε... Όλα κομπλέ εκτός του θεματος της φωτεινότητας που την πειράζω χειροκίνητα αναλογα τις συνθηκες.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα δηλαδη να μεινω με emotionui 1.5 to youtube παιδια εχει προβλημα? προχωραω το βιντεο ακουω ηχο αλλα εικονα στασιμη!bug einai? αυτο το custom recovery gia rom παιδια πωσ το βαζω?χαθηκα με τους drivers! adb fastboot και μου εσπασε τα νευρα!
Link to comment
Share on other sites

Couros απ'οτι λέει ο Nyo_One η cm είναι μια χαρά εκτός απο την αυτόματη φωτεινότητα...Κι εγώ τώρα την κατεβάζω και θα γράψω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Couros απ'οτι λέει ο Nyo_One η cm είναι μια χαρά εκτός απο την αυτόματη φωτεινότητα...Κι εγώ τώρα την κατεβάζω και θα γράψω εντυπώσεις.

 

ναι την κατεβασα!! αλλα ρε παιδια plzzz πωσ βαζω custom recovery?μπερδεμα πολυ με τουσ drivers και δεν τουσ βρισκω!

ειμαι με την emotionui αν καποιο παλικαρι μπορει να μου πει θα με σωσει!διαβασα οδηγους αλλα πελαγωσα!

Link to comment
Share on other sites

Περνάς όλους τους drivers και fastboot drivers και πρέπει να έχεις κατεβάσει και τον φάκελο (adt-bundle-windows-x86-20130729) όπου μέσα περιέχει sdk-platform tools.Κατεβάζεις το cwm,πέρνεις το img αρχείο και το βάζεις μέσα στο platform tools,βάζεις το κινητό σε fastboot mode και μετά shift + δεξί κλίκ (επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εντολών γράφεις fastboot flash recovery και το όνμα του recovery και enter.Έτοιμος
Link to comment
Share on other sites

Περνάς όλους τους drivers και fastboot drivers και πρέπει να έχεις κατεβάσει και τον φάκελο (adt-bundle-windows-x86-20130729) όπου μέσα περιέχει sdk-platform tools.Κατεβάζεις το cwm,πέρνεις το img αρχείο και το βάζεις μέσα στο platform tools,βάζεις το κινητό σε fastboot mode και μετά shift + δεξί κλίκ (επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εντολών γράφεις fastboot flash recovery και το όνμα του recovery και enter.Έτοιμος

 

hahaha τοσα απλα! φιλ εμου επειδη δεν το πολυεπιασα πες μου σε παρακαλω και σορρυ για το ζαλισμα απο που να κατεβασω αυτους τους drivers!

link plz!! και θα το προσπαθησω παλι! adt-bundle-windows-x86-20130729 αυτο το κατεβασα! μεγαλο! τι αλλουσ drivers θελω?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπει το τηλεφωνο...εβαλα ολους τους drivers και εχει ενα blaze στο device manager me θαυμαστικο...

 

μετα απο πολυ παιδεμα τα κατεφερα και επιτελους custom recovery!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπει το τηλεφωνο...εβαλα ολους τους drivers και εχει ενα blaze στο device manager me θαυμαστικο...

 

μετα απο πολυ παιδεμα τα κατεφερα και επιτελους custom recovery!

 

Μπράβο μόλις είδα τα μηνύματα.Ήθελε διαδικασία η αληθεια ειναι !Εγω μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος με τη cm.Δουλεύει και η αυτόματη φωτεινότητα.Και παει και μπάλα. :-p

 

Αυτό εδώ είναι λογικό;4gb εσωτερικά και απο κάτω σαν σύνολο βγαίνει πιο λίγο.Τι παίζεται;

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μόλις είδα τα μηνύματα.Ήθελε διαδικασία η αληθεια ειναι !Εγω μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος με τη cm.Δουλεύει και η αυτόματη φωτεινότητα.Και παει και μπάλα. :-p

 

Αυτό εδώ είναι λογικό;4gb εσωτερικά και απο κάτω σαν σύνολο βγαίνει πιο λίγο.Τι παίζεται;

 

φιλε μου με παλαβωσε για να περασω custom recovery αλλα αξιζε τον κοπο! περασα την καινουργια

aokp_viva_unofficial_2013-08-10 και το τηλεφωνο εγινε σαν nexus 4 μικρο! οτι πιο smooth εχω δει! και απιστευτα γρηγορο! ολα δουλευον

ρολοι μεχρι στιγμης! κανενα bug! εχω full hd 1080p video αυτοματη φωτεινοτητα και γενικα καμια μα καμια σχεση με την emotion ui 1.5!

μονο ο ηχος μου φενται δεν ειναι dolby surround οπως στην εργοστασιακη rom.υπαρχει τροπος για dolby surround ηχο?

Link to comment
Share on other sites

Γτ αφήνει λίγο χώρο αποθήκευσης όμως αυτή η Ρομ.έχω βάλει και το patch για να βλέπει την sd internal και παλι δεν είμαι ικανοποιημένος μπορω να πω
Link to comment
Share on other sites

Γτ αφήνει λίγο χώρο αποθήκευσης όμως αυτή η Ρομ.έχω βάλει και το patch για να βλέπει την sd internal και παλι δεν είμαι ικανοποιημένος μπορω να πω

 

και μενα 2.12γιγα λεει και ραμ 721 μονο...δεν επρεπε να εχει ραμ 821 οπως ολα τα τηλεφωνα με 1 γιγα?και κατι αλλο..η εγγραφη βιντεο 1080

εχει μονο 12mbps bitrate ενω με τη μανισια ραμ εχει 21..κανει επισης και ενα συνεχομενο σπαστικο ηχο....εσυ το δοκιμσες?bug einai?κατα τα αλλα παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με τη cm 10.1 όλα δουλεύουν αλλά έχω θέμα χώρου.Τώρα κατεβάζω την aokp να τη δουλέψω.Bluetooth,πανόραμα δουλεύουν;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με τη cm 10.1 όλα δουλεύουν αλλά έχω θέμα χώρου.Τώρα κατεβάζω την aokp να τη δουλέψω.Bluetooth,πανόραμα δουλεύουν;

 

δεν τα δοκιμασα ακομα...εσενα ποσα ραμ σου λεει? το 1080π ποσα bitrate einai?εβαλα το lgcamera και το βιντεο ειναι τελειο στα 1080

με το χωρο θα εχεις προβλημα και με την καινουργια aokp

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς είχα κρατήσει backup και θα ξαναγυρίσω σε stock μήπως φτιάξει ο αποθηκευτικός χώρος.Και θα περιμένω emotion ui 1.5
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι, επειδη το Ρ1 την πισω οψη την βλεπω και με τα 2 παρακατω σχεδια. τελικα πως ειναι στην πραγματικοτητα

 

http://pic.pandawill.com/media/catalog/product/cache/1/image/309d7dc39e373b178fdbbfcc3c9523fd/s/k/sku21979_7_4.jpg

 

http://pic.pandawill.com/media/catalog/product/cache/1/image/309d7dc39e373b178fdbbfcc3c9523fd/s/k/sku21979_10.jpg

 

 

ειναι σκετο μαυρο απο πισω οπως στην 1η ή το αλλο σχεδιο σαν ζωγραφιστο που ειναι στην 2η εικονα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Crespo είναι σαν την πρώτη φωτογραφία. Το πίσω μέρος είναι μαλακό πλαστικό τύπου γόμας με πολύ καλό grip.
--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω φιλε. κ μενα αυτο μου αρεσει, το αλλο το ζωγραφιστο δεν δειχνει καθολου καλα, αλλα επειδη εκανα αναζητηση στο γκουγκλ μου εβγαλε πολλα σαν αυτο της 2ης εικονας... Εισαι σιγουρος οτι βγαινει μόνο σε αυτο το σκετο μαυρο κ δεν εχει πχ 2 σχεδια στην μαυρη εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω φιλε. κ μενα αυτο μου αρεσει, το αλλο το ζωγραφιστο δεν δειχνει καθολου καλα, αλλα επειδη εκανα αναζητηση στο γκουγκλ μου εβγαλε πολλα σαν αυτο της 2ης εικονας... Εισαι σιγουρος οτι βγαινει μόνο σε αυτο το σκετο μαυρο κ δεν εχει πχ 2 σχεδια στην μαυρη εκδοση?

 

Δε γνωρίζω αν βγαίνει σε 2 σχέδια. Αυτό πάντως που πήρα εγώ από το expansys πριν λίγο καιρό είναι κι αυτό που περιέγραψα σε παραπάνω post

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λύστε μου.μια απορία με την.ραμ. ενας φιλος πιο.πανω ειπε.συνολο ραμ 721,εγω εχω συνολο 650. Που οφείλεται αυτη η διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

τελικα εγινε η παραγγελια πριν λιγο απο expansys... :)

Μετα απο βδομαδες ψαξιματος κ αφου πεσαν κορμια στον ημιτελικο με το Xperia P το Huawei προκριθηκε στον τελικο...

Εκει βρηκε την εκπληξη του θεσμου (καθως το ανακαλυψα καταλαθος) το Lenovo S820... 3-3 κανονικη διαρκεια, παραταση πεναλτι κ το Huawei νικησε :p

ελπιζω μονο να μου το φερουν στην εκδοση που ειναι σκετο μαυρο απο πισω κ οχι το χαζο-σχεδιακι:mad:

 

Ευχαριστω πολυ ολους οσοι βοηθησατε στην επιλογη κ την αγορα μου με τις γνωσεις σας και την καλη σας διαθεση :bow:

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο custom rom πως μπορω να βαλω την μανισια b229? δεv πηρα backup o μακακας!! υπαρχει πουθενα σε μορφη cwm zip για φλασαρισμα μεσω recovery?

εχω CWM v6.0.1.9 universal που υποστηριζει και το μανισιο recovery

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερος,την είχα κατεβάσει σε zip αρχείο αλλά δεν είχα αποθηκεύσει το link.,Μετα απο λίγο ψάξιμο στη βρήκα.Την έχω δοκιμάσει κι εγώ είναι απροβληματιστη.Την περνάς σαν custom rom ξερεις. Δοκιμασε τη και πες μου ειναι και rooted.Εδω εισαι (http://www.androidiani.com/forum/modding-huawei-ascend-p1/292707-rom-b229-modificata-da-flashare-da-cwm.html)

 

τελικα εγινε η παραγγελια πριν λιγο απο expansys... :)

Μετα απο βδομαδες ψαξιματος κ αφου πεσαν κορμια στον ημιτελικο με το Xperia P το Huawei προκριθηκε στον τελικο...

Εκει βρηκε την εκπληξη του θεσμου (καθως το ανακαλυψα καταλαθος) το Lenovo S820... 3-3 κανονικη διαρκεια, παραταση πεναλτι κ το Huawei νικησε :p

ελπιζω μονο να μου το φερουν στην εκδοση που ειναι σκετο μαυρο απο πισω κ οχι το χαζο-σχεδιακι:mad:

 

Ευχαριστω πολυ ολους οσοι βοηθησατε στην επιλογη κ την αγορα μου με τις γνωσεις σας και την καλη σας διαθεση :bow:

 

Άντε με το καλό να σου ερθει.Όσο για το χρωμα επειδή και εγώ απο expansys το πήρα θα σου στείλουν το μαυρο μαυρο ;-)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερος,την είχα κατεβάσει σε zip αρχείο αλλά δεν είχα αποθηκεύσει το link.,Μετα απο λίγο ψάξιμο στη βρήκα.Την έχω δοκιμάσει κι εγώ είναι απροβληματιστη.Την περνάς σαν custom rom ξερεις. Δοκιμασε τη και πες μου ειναι και rooted.Εδω εισαι (http://www.androidiani.com/forum/modding-huawei-ascend-p1/292707-rom-b229-modificata-da-flashare-da-cwm.html)

 

 

 

Άντε με το καλό να σου ερθει.Όσο για το χρωμα επειδή και εγώ απο expansys το πήρα θα σου στείλουν το μαυρο μαυρο ;-)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

εισαι αρχοντας!!! τα σεβη μου!!:clap:

Link to comment
Share on other sites

λεω να παραγγειλω κ μια θηκη απο ebay μαλλον... Δεν θελω ομως να μπαινει το κινητο ολοκληρο μεσα και να το βαζω-βγαζω συνεχεια.. κατι σαν κι αυτες βρηκα...

 

1) http://i.ebayimg.com/00/s/NjIwWDYyMA==/z/KPQAAMXQlUNRL1nc/$T2eC16JHJF0E9nmFQg18BRL1nceIlg~~60_1.JPG?set_id=8800005007

 

2) http://i.ebayimg.com/00/s/NDAwWDQwMA==/z/HfAAAOxyyjpRtxsA/$(KGrHqJ,!nwFG1bDPP4VBRt)r+kLkw~~60_1.JPG?set_id=8800005007

 

3) http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDUwMA==/$T2eC16JHJHYE9nzpcwpJBQ4NVrVzpQ~~60_1.JPG?set_id=8800005007

 

 

 

εχετε να προτεινετε καποια αλλη? :D

Edited by crespo_3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...