Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μαγκες γιατι ειναι παραλληλογραμο κ οχι στρογγυλο θα ρωτησει κανεις??:wacko:Ρωτηστε κατι σημαντικο η καποιο προβλημα που εχετε οχι αν ειναι μπλε η γκρι το σημα του wifi.:!:

 

Εκανα κ αλλη ερωτηση πιο πανω πιο σοβαρη. Στα μετρα σου αλλα ουτε κ εκει πηρα απαντηση. Το οτι ζητησα ευγενικσ μια απορια κ δηλωσα κ νεος σε android το περασεσ ντουκου. Συγνωμη λοιπον για την τοσο χαζη μου ερωτηση. Θα ψαξω αλλου να βρω απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα κ αλλη ερωτηση πιο πανω πιο σοβαρη. Στα μετρα σου αλλα ουτε κ εκει πηρα απαντηση. Το οτι ζητησα ευγενικσ μια απορια κ δηλωσα κ νεος σε android το περασεσ ντουκου. Συγνωμη λοιπον για την τοσο χαζη μου ερωτηση. Θα ψαξω αλλου να βρω απαντησεις.

 

Δεν ειπα οτι εγω ειμαι expert αλλα ερωτηση για το χρωμα του wifi δεν εχω ξανακουσει εγω συγγνωμη!:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι εγω ειμαι expert αλλα ερωτηση για το χρωμα του wifi δεν εχω ξανακουσει εγω συγγνωμη!:X

 

Ειναι η τελευταια απαντηση,γιατι δε μου φταει σε τπτ να Spamarw το forum....

Αλλα για το θεο.. διαβασες τι εγραψα? καταλαβες τι ειπα? ειπα γιατι το χρωμα wifi ειναι μπλε?!?

Ειπα οτι εχω προβλημα με το σημα κ το εβαλα σε 2G να παιζει. αλλα το χρωμα ειναι ΓΚΡΙ μονιμα κ οταν μπαινει σε WIFI γινεται ΜΠΛΕ.

Οταν το ειχα σε 3G επαιζε 1 γραμμη μπλε εως καμια.

Κ ειπα μηπως χρειαζεται καποια αλλη ρυθμιση.

ΔΛΔ ΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τελευταια απαντηση,γιατι δε μου φταει σε τπτ να Spamarw το forum....

Αλλα για το θεο.. διαβασες τι εγραψα? καταλαβες τι ειπα? ειπα γιατι το χρωμα wifi ειναι μπλε?!?

Ειπα οτι εχω προβλημα με το σημα κ το εβαλα σε 2G να παιζει. αλλα το χρωμα ειναι ΓΚΡΙ μονιμα κ οταν μπαινει σε WIFI γινεται ΜΠΛΕ.

Οταν το ειχα σε 3G επαιζε 1 γραμμη μπλε εως καμια.

Κ ειπα μηπως χρειαζεται καποια αλλη ρυθμιση.

ΔΛΔ ΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?!?!

 

Για το πως θα ονομαζεις τις επαφες σου θελεις βοηθεια???!!Smartphone εχεις μπροστα σου οχι πυρηνικο αντιδραστηρα!!

Link to comment
Share on other sites

Για το πως θα ονομαζεις τις επαφες σου θελεις βοηθεια???!!Smartphone εχεις μπροστα σου οχι πυρηνικο αντιδραστηρα!!

 

Ναι αμε. για πες μου.. πες μου κ το δικο σου κιν να γραψω. αλλα μη μου πεις ονομα το εχω βρει πως θα σε ονομασω.

Μπορεις να πεις οτι απλα ΔΕ ΞΕΡΩ κ οχι να συνεχιζεις να υποστηρίζεις την απαντηση σου, να απαντας ειρωνικα κ το μονο που καταφερνεις ειναι να γελοιοποιείσαι.

Βασικα τελος, δεν ασχολουμαι αλλο κ με τη παρτι σου, οταν βγαλεις το γυμνασιο τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε. για πες μου.. πες μου κ το δικο σου κιν να γραψω. αλλα μη μου πεις ονομα το εχω βρει πως θα σε ονομασω.

Μπορεις να πεις οτι απλα ΔΕ ΞΕΡΩ κ οχι να συνεχιζεις να υποστηρίζεις την απαντηση σου, να απαντας ειρωνικα κ το μονο που καταφερνεις ειναι να γελοιοποιείσαι.

Βασικα τελος, δεν ασχολουμαι αλλο κ με τη παρτι σου, οταν βγαλεις το γυμνασιο τα ξαναλεμε.

 

:lol:Εισαι φοβερα αστειος.Αυτος που δεν εχει βγαλει το γυμνασιο ξερει να χειριζεται ενα τηλεφωνο με λογισμικο android.Εσυ ρωτα γιατι ειναι γκρι κ οχι μπλε το χρωμα του wifi.:cry:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια εχετε καταφερει να κανετε ρουτ την B229 και με ποιο τροπο?Εχω δοκιμασει και με τους 2 τροπους που αναφερθηκαν αλλα τζιφος
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια εχετε καταφερει να κανετε ρουτ την B229 και με ποιο τροπο?Εχω δοκιμασει και με τους 2 τροπους που αναφερθηκαν αλλα τζιφος

 

Ουτε εγω εχω καταφερει κατι.:(Με τον οδηγο που εχει ανεβασει ο Nyo One δεν πετυχε ουτε σε σενα?

Edited by original911
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου και μαλλον στο ιδιο σημειο κολλησαμε.Αν και εχω περασει τους drivers στο 13 δε μου βγαζει καμια συσκευη

 

Ακριβως στο ιδιο:mad:

Link to comment
Share on other sites

:lol:Εισαι φοβερα αστειος.Αυτος που δεν εχει βγαλει το γυμνασιο ξερει να χειριζεται ενα τηλεφωνο με λογισμικο android.Εσυ ρωτα γιατι ειναι γκρι κ οχι μπλε το χρωμα του wifi.:cry:

 

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, απλά ρώτησε κάτι το forum. Αν είναι χαζή ή όχι η ερώτηση, φαίνεται από το ότι δεν είχε κανείς απάντηση. Το να ειρωνεύεσαι, χωρίς να απαντάς (γιατί πιθανώς δεν μπορείς) μόνο ικανό χειριστή-συνομιλητή δε σε κάνει...

Ναι, συμφωνώ όχι ιδιαίτερα ουσιώδης ερώτηση (γι'αυτό μπορεί να μην ασχολήθηκε κανείς), ΑΛΛΑ δεν παύει να είναι. Ομολογώ πως κι η αφεντιά μου το είχα παρατηρήσει σε ένα x5pro που είχα. Πιθανότερη περίπτωση, το γκρι σημαίνει μη χρήση δεδομένων και το μπλέ χρήση δεδομένων 2G/3G ή wi-fi.

Όσο για τους "χειριστές" των smartphone που αναφέρεις, αναρωτιέμαι αν είναι όντως χειριστές ή χειριζόμενοι.. Το (εισάγεται τυχαίο τεράστιο ποσοστό)% χρησιμοποιεί smartphone και από αυτό, το μισό πες (και πολύ λέω) κάνει one-click root ή εγκατάσταση έτοιμης rom με οδηγίες - πάρε με από το χέρι. Επίσης, browsing, εφαρμογή facebook, κλήσεις, sms, 'gaming' δεν είναι χειρισμός smartphone είναι χαράμισμα. Αν περιορίζεις τις δυνατότητες των τωρινών συσκευών σ'αυτή τη χρήση είσαι αφελής..

 

ΥΓ. συγγνώμη για το off-topic, αλλά θα προτιμούσα σε εν δυνάμει μελλοντική 'χαζή' ερώτηση μου να μην πάρω καν απάντηση, αν είναι τέτοια..

Edited by illicit7
Link to comment
Share on other sites

:lol:Εισαι φοβερα αστειος.Αυτος που δεν εχει βγαλει το γυμνασιο ξερει να χειριζεται ενα τηλεφωνο με λογισμικο android.Εσυ ρωτα γιατι ειναι γκρι κ οχι μπλε το χρωμα του wifi.:cry:

 

Πάντα στα forums θα υπάρχουν οι κλασσικοί .... "έξυπνοι" τρολάδες.... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol:Εισαι φοβερα αστειος.Αυτος που δεν εχει βγαλει το γυμνασιο ξερει να χειριζεται ενα τηλεφωνο με λογισμικο android.Εσυ ρωτα γιατι ειναι γκρι κ οχι μπλε το χρωμα του wifi.:cry:

Το Android δεν είναι θέμα επιπέδου γνώσεων.

Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να απαντήσει σε κανέναν.

Αν δεν σου άρεσε η ερώτηση του μπορούσες να μην απαντήσεις.

 

Φιλικά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, απλά ρώτησε κάτι το forum. Αν είναι χαζή ή όχι η ερώτηση, φαίνεται από το ότι δεν είχε κανείς απάντηση. Το να ειρωνεύεσαι, χωρίς να απαντάς (γιατί πιθανώς δεν μπορείς) μόνο ικανό χειριστή-συνομιλητή δε σε κάνει...

Ναι, συμφωνώ όχι ιδιαίτερα ουσιώδης ερώτηση (γι'αυτό μπορεί να μην ασχολήθηκε κανείς), ΑΛΛΑ δεν παύει να είναι. Ομολογώ πως κι η αφεντιά μου το είχα παρατηρήσει σε ένα x5pro που είχα. Πιθανότερη περίπτωση, το γκρι σημαίνει μη χρήση δεδομένων και το μπλέ χρήση δεδομένων 2G/3G ή wi-fi.

Όσο για τους "χειριστές" των smartphone που αναφέρεις, αναρωτιέμαι αν είναι όντως χειριστές ή χειριζόμενοι.. Το (εισάγεται τυχαίο τεράστιο ποσοστό)% χρησιμοποιεί smartphone και από αυτό, το μισό πες (και πολύ λέω) κάνει one-click root ή εγκατάσταση έτοιμης rom με οδηγίες - πάρε με από το χέρι. Επίσης, browsing, εφαρμογή facebook, κλήσεις, sms, 'gaming' δεν είναι χειρισμός smartphone είναι χαράμισμα. Αν περιορίζεις τις δυνατότητες των τωρινών συσκευών σ'αυτή τη χρήση είσαι αφελής..

 

ΥΓ. συγγνώμη για το off-topic, αλλά θα προτιμούσα σε εν δυνάμει μελλοντική 'χαζή' ερώτηση μου να μην πάρω καν απάντηση, αν είναι τέτοια..

 

+1 απο μενα...ηθελα να γραψω πολλα αλλα δεν εχω ορεξη για αντιπαράθεση (ειμαστε εδω για να βοηθαει ο ενας τον αλλον)...καλα τα είπες

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Μιας κ έχετε πρόβλημα με τον driver σας προτείνω να δοκιμάσετε να κατεβάσετε εγκαταστήσετε όλο το πακέτο Android SDK και τον ADB driver (περιλαμβάνεται στο πακέτο SDK)... Εγώ αυτό έκανα αλλά σας ανέβασα μόνο το driver για να αποφύγετε το παραπάνω.. Μάλλον δεν δουλεύει όμως.. Ενδεικτικά δείτε έναν οδηγό εδώ... Αν δεν σας κάνει ο οδηγός google "Android SDK and ADB driver installation"...

Αν το δοκιμάσετε κ δουλέψει σας παρακαλώ στείλτε μου ενα ΠΜ για να ενημερώσω τον οδηγό μην την πατήσει κανένας άλλος.....

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη ημιν παιδια...Εδω προσπαθουμε να λύσουμε απορίες, να ανταλλάξουμε γνωμες και οχι να προσπαθουμε να την πουμε σε καποιον που δεν ξέρει.Ειμαστε μια ωραια παρέα ετσι ;;χαχα :w00t:
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχω βοηθησει η οχι οσο καιρο εχω το τηλεφωνο ρωτηστε.Τωρα αν καθομαι να απανταω στον καθενα που καθεται στον ελευθερο χρονο του κ χαζευει το κινητο ζητω που καηκαμε θα πρεπει να ειμαι ολη μερα στο φορουμ να απανταω σε ερωτησεις.

 

Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, απλά ρώτησε κάτι το forum. Αν είναι χαζή ή όχι η ερώτηση, φαίνεται από το ότι δεν είχε κανείς απάντηση. Το να ειρωνεύεσαι, χωρίς να απαντάς (γιατί πιθανώς δεν μπορείς) μόνο ικανό χειριστή-συνομιλητή δε σε κάνει...

Ναι, συμφωνώ όχι ιδιαίτερα ουσιώδης ερώτηση (γι'αυτό μπορεί να μην ασχολήθηκε κανείς), ΑΛΛΑ δεν παύει να είναι. Ομολογώ πως κι η αφεντιά μου το είχα παρατηρήσει σε ένα x5pro που είχα. Πιθανότερη περίπτωση, το γκρι σημαίνει μη χρήση δεδομένων και το μπλέ χρήση δεδομένων 2G/3G ή wi-fi.

Όσο για τους "χειριστές" των smartphone που αναφέρεις, αναρωτιέμαι αν είναι όντως χειριστές ή χειριζόμενοι.. Το (εισάγεται τυχαίο τεράστιο ποσοστό)% χρησιμοποιεί smartphone και από αυτό, το μισό πες (και πολύ λέω) κάνει one-click root ή εγκατάσταση έτοιμης rom με οδηγίες - πάρε με από το χέρι. Επίσης, browsing, εφαρμογή facebook, κλήσεις, sms, 'gaming' δεν είναι χειρισμός smartphone είναι χαράμισμα. Αν περιορίζεις τις δυνατότητες των τωρινών συσκευών σ'αυτή τη χρήση είσαι αφελής..

 

ΥΓ. συγγνώμη για το off-topic, αλλά θα προτιμούσα σε εν δυνάμει μελλοντική 'χαζή' ερώτηση μου να μην πάρω καν απάντηση, αν είναι τέτοια..

 

Φιλε να περιμενω απο σενα να βγαλεις τον επομενο οδηγο για ρουτ θα τον ανεβασεις κ στους XDA?:O

Υ.Γ:Δεν εχω καν φατσοβιβλιο:cool:

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Αν εχω βοηθησει η οχι οσο καιρο εχω το τηλεφωνο ρωτηστε.Τωρα αν καθομαι να απανταω στον καθενα που καθεται στον ελευθερο χρονο του κ χαζευει το κινητο ζητω που καηκαμε θα πρεπει να ειμαι ολη μερα στο φορουμ να απανταω σε ερωτησεις.

Αυτο που γραφω απο κατω το διαβασες?

Το Android δεν είναι θέμα επιπέδου γνώσεων.

Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να απαντήσει σε κανέναν.

Αν δεν σου άρεσε η ερώτηση του μπορούσες να μην απαντήσεις.

 

Φιλικά.

 

Επισης μην κανεις συνεχομενα ποστ ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και εγω ευτυχης κατοχος του p1 :) Μιπως εχει καποιος αγορασει καποια καλη θηκη απο Ebay ή απο οπουδήποτε αλλου και την προτείνει?
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μετα απο απειρα ρεσταρτ και...καντηλια καταφερα να το ρουταρω το ρημαδι :yahoo::yahoo:

Βασικα εκανα ενα συνδυασμο του οδηγου του Nyo :respect: και του λινκ που παρεθεσε απο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1830108. Aκολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες απο xda για σωστη εγκατασταση των drivers(οχι του ρουτ) και μετα συνεχισα απο το βημα 14 του οδηγου του Nyo(αφου εδωσα πρωτα το σωστο path για το recovery).Ελπιζω να βοηθησα λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μετα απο απειρα ρεσταρτ και...καντηλια καταφερα να το ρουταρω το ρημαδι :yahoo::yahoo:

Βασικα εκανα ενα συνδυασμο του οδηγου του Nyo :respect: και του λινκ που παρεθεσε απο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1830108. Aκολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες απο xda για σωστη εγκατασταση των drivers(οχι του ρουτ) και μετα συνεχισα απο το βημα 14 του οδηγου του Nyo(αφου εδωσα πρωτα το σωστο path για το recovery).Ελπιζω να βοηθησα λιγο...

 

Αμήν ρε φίλε! Να κ ένας που το κατάφερε τελικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω βοηθησει η οχι οσο καιρο εχω το τηλεφωνο ρωτηστε.Τωρα αν καθομαι να απανταω στον καθενα που καθεται στον ελευθερο χρονο του κ χαζευει το κινητο ζητω που καηκαμε θα πρεπει να ειμαι ολη μερα στο φορουμ να απανταω σε ερωτησεις.

 

Φιλε να περιμενω απο σενα να βγαλεις τον επομενο οδηγο για ρουτ θα τον ανεβασεις κ στους XDA?:O

Υ.Γ:Δεν εχω καν φατσοβιβλιο:cool:

 

Δεν χρειάζεται να δίνεις απαντήσεις αν δεν έχεις την όρεξη να βοηθήσεις σε απλά πράγματα. Τέτοιου είδους ειρωνικά σχόλια καλό θα ήταν να λείπουν. Τον μόνο που μειώνεις είναι τον ίδιο σου τον εαυτό. Ήδη εδώ και 2 σελίδες έχεις χαλάσει την συζήτηση βγαίνοντας εκτός θέματος για κάτι πολύ απλό.

Σε παρακαλώ πολύ να σταματήσει εδώ αυτού του είδους η συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και εγω ευτυχης κατοχος του p1 :) Μιπως εχει καποιος αγορασει καποια καλη θηκη απο Ebay ή απο οπουδήποτε αλλου και την προτείνει?

Σου δίνω τα link από αυτά που παράγγειλα εγώ. Δεν τα έχω πάρει ακόμη αλλά τα περιμένω. Από όσο το έψαξα και με τα δικά μου γούστα αυτά μου άρεσαν πιο πολύ.

Leather Case for Huawei Ascend P1 U9200

Nillkin Soft TPU Case Cover for Huawei Ascend P1 U9200 + LCD Protector Black:)

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνω τα link από αυτά που παράγγειλα εγώ. Δεν τα έχω πάρει ακόμη αλλά τα περιμένω. Από όσο το έψαξα και με τα δικά μου γούστα αυτά μου άρεσαν πιο πολύ.

Leather Case for Huawei Ascend P1 U9200

Nillkin Soft TPU Case Cover for Huawei Ascend P1 U9200 + LCD Protector Black:)

 

Καλησπέρα, είμαι καινούργιο μέλος του forum και αύριο θα έχω το Huawei Ascend P1. Στην επίσημη σελίδα της Huawei στο facebook https://www.facebook.com/HuaweiDeviceGreece μπορείς να ζητήσεις θήκη (όπως έκανα και εγώ) και να παραλάβεις μία δωρεάν. :lol:

Φυσικά δεν έχω δει ακόμη την θήκη και δεν ξέρω πως είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...