Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν γραφεις βιντεο και μετα πας να το δεις ο ηχος ακουγεται δυνατα η χαμηλα?

ακόμα δεν έχω δοκιμάσει βίντεο το έστηνα αυτές τις ώρες, αλλά από αύριο θα τσεκάρω και θα ενημερώσω :)

Edited by navi55

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά μια ερώτηση...το κινητό αξίζει ή καλύτερα το huawei;

το huawei honor (αν λες αυτό) είναι ακριβότερο κατά πολύ

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την σπάει κάπως είναι ότι η κάμερα δεν έχει εξωτερικό κουμπί και πρέπει να μπεις από το εικονίδιο:(

Οταν μπαίνω μεσα στην βιντεοκάμερα πως επιλέγω να γίνεται λήψη στα 720 p ? δεν με αφήνει να το επιλέξω? Είμαι μόνιμα στην ένδειξη cif

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά μια ερώτηση...το κινητό αξίζει ή καλύτερα το huawei;

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν το παρει καποιος και δεν του κάνει root , και το αφησει οπως το αγορασει , αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με το να δει βιντεο καποια ταινια ,να παιξει κανα παιχνιδι , μουσικη -ραδιο κτ.λ ρωταω ετσι απλα γιατι

δεν εχω και τις τεχνικες γνωσεις:(:(

 

παιδια τσεκαρετε και αυτο http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_993-4846.php :!:

Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

αν το παρει καποιος και δεν του κάνει root , και το αφησει οπως το αγορασει , αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με το να δει βιντεο καποια ταινια ,να παιξει κανα παιχνιδι , μουσικη -ραδιο κτ.λ ρωταω ετσι απλα γιατι

δεν εχω και τις τεχνικες γνωσεις:(:(

 

παιδια τσεκαρετε και αυτο http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_993-4846.php :!:

 

Οχι δεν θα εχεις απόλυτος καμένα πρόβλημα με τιποτα από ολα αυτά. Δεν χρειάζεται ρουτ το κινητό για να τα κανει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την σπάει κάπως είναι ότι η κάμερα δεν έχει εξωτερικό κουμπί και πρέπει να μπεις από το εικονίδιο:(

Οταν μπαίνω μεσα στην βιντεοκάμερα πως επιλέγω να γίνεται λήψη στα 720 p ? δεν με αφήνει να το επιλέξω? Είμαι μόνιμα στην ένδειξη cif

 

Μόνος μου ρωτάω και μόνος μου απαντάω τελικά :lol:

Λοιπόν εάν βάλεις στην ποιότητα βίντεο υψηλη δεν σε αφήνει να επιλέξεις 720p και είναι μόνιμα στο CIF , αν βάλεις όμως προσαρμοσμένη μπορείς να βάλεις 720p.

Ποιο είναι όμως το πιο καλό από τα 2 ? εγώ επέλεξα προσαρμοσμένη και 720p , καλά έκανα, απαντήστε βρε παιδιά στον άσχετο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόνος μου ρωτάω και μόνος μου απαντάω τελικά :lol:

Λοιπόν εάν βάλεις στην ποιότητα βίντεο υψηλη δεν σε αφήνει να επιλέξεις 720p και είναι μόνιμα στο CIF , αν βάλεις όμως προσαρμοσμένη μπορείς να βάλεις 720p.

Ποιο είναι όμως το πιο καλό από τα 2 ? εγώ επέλεξα προσαρμοσμένη και 720p , καλά έκανα, απαντήστε βρε παιδιά στον άσχετο :)

CIF είναι ανάλυση 352×288, 720p είναι 1280x720, εσύ τι προτιμάς?:p μια καλύ ανάλυση πάντως από πλευράς ποιότητας και αποθηκευτικού χώρου είναι vga (640x480), ή 854x480 για 16:9
Link to comment
Share on other sites

με mx player παίζει κανονικά mkv με ξεχωριστούς υπότιτλούς χωρίς να κολλάει καθόλου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με το κινητο τελικα παιδια,ευχαριστημενοι για τα λεφτα του κ αυτα που λεει οτι προσφερει; η καμερα το βιντεο του κ το hdmi για συνδεση με τηλεοραση ειναι οκ,τελικα 512 μνημη;
Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με το κινητο τελικα παιδια,ευχαριστημενοι για τα λεφτα του κ αυτα που λεει οτι προσφερει; η καμερα το βιντεο του κ το hdmi για συνδεση με τηλεοραση ειναι οκ,τελικα 512 μνημη;

 

Μνημη ναι 512, και βιντεο και HDMI καλο, εκτος τον χαμηλο ηχο εγγραφης γενικοτερα και το οτι στο βιντεο δεν υποστιριζει το led flash.

Στα υπολοιπα (αποψη μου) το κινητακι ειναι παρα πολυ καλο και για τα λεφτα που εχει:)!

Link to comment
Share on other sites

αν το παρει καποιος και δεν του κάνει root , και το αφησει οπως το αγορασει , αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με το να δει βιντεο καποια ταινια ,να παιξει κανα παιχνιδι , μουσικη -ραδιο κτ.λ ρωταω ετσι απλα γιατι

δεν εχω και τις τεχνικες γνωσεις:(:(

 

παιδια τσεκαρετε και αυτο http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_993-4846.php :!:

 

Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAh

Stand-by Up to 420 h

Talk time Up to 4 h (2G) / Up to 3 h (3G)

 

ουτε καν!

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου Alcatel και το πρώτο μου Android. Έχω μια απορία σαν πρωτάρης, πως κλειδώνουμε τη συσκευή έτσι ώστε όταν την εκκινούμε να ζητάει κωδικό; Μάλλον ζητάω κάτι εύκολο αλλά δεν το βρίσκω. :p

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAh

Stand-by Up to 420 h

Talk time Up to 4 h (2G) / Up to 3 h (3G)

 

ουτε καν!

 

ΚΑΑΑλα εσυ πως το ξερεις?το κινητο ακομα δεν εχει κυκλοφορησει.Αλλα ουτως η αλλως κανενα μα κανενα κινητο δεν βγαζει τις ωρες που λεει ο κατασκευαστης εκτος αν μενεις κατω απο την κεραια της κινητης.:):):):D

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου Alcatel και το πρώτο μου Android. Έχω μια απορία σαν πρωτάρης, πως κλειδώνουμε τη συσκευή έτσι ώστε όταν την εκκινούμε να ζητάει κωδικό; Μάλλον ζητάω κάτι εύκολο αλλά δεν το βρίσκω. :p

 

Αν εννοεις κωδικο PIN τοτε πηγαινε: ρυθμισεις/τοποθεσια και ασφαλεια/ρυθμιση κλειδωματος καρτας SIM, και απο εκει τον βαζεις και τον βγαζεις.:)

 

Το πρώτο μου Alcatel και το πρώτο μου Android. Έχω μια απορία σαν πρωτάρης, πως κλειδώνουμε τη συσκευή έτσι ώστε όταν την εκκινούμε να ζητάει κωδικό; Μάλλον ζητάω κάτι εύκολο αλλά δεν το βρίσκω. :p

 

Αν εννοεις κωδικο PIN τοτε πηγαινε: ρυθμισεις/τοποθεσια και ασφαλεια/ρυθμιση κλειδωματος καρτας SIM, και απο εκει τον βαζεις και τον βγαζεις.:)

 

Το πρώτο μου Alcatel και το πρώτο μου Android. Έχω μια απορία σαν πρωτάρης, πως κλειδώνουμε τη συσκευή έτσι ώστε όταν την εκκινούμε να ζητάει κωδικό; Μάλλον ζητάω κάτι εύκολο αλλά δεν το βρίσκω. :p

 

Πηγαινε: ρυθμισεις/τοποθεσια και ασφαλεια/ρυθμιση κλειδωματος καρτας SIM, και απο εκει τον βαζεις και τον βγαζεις.:)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΑΑλα εσυ πως το ξερεις?το κινητο ακομα δεν εχει κυκλοφορησει.Αλλα ουτως η αλλως κανενα μα κανενα κινητο δεν βγαζει τις ωρες που λεει ο κατασκευαστης εκτος αν μενεις κατω απο την κεραια της κινητης.:):):):D

 

το γραφει στη σελιδα που παρεθεσε ο συμφορουμιτης. αν δεν κανω λαθος το gsmarena ειναι το πιο γνωστο site στο χωρο αυτο. βεβαια λεει οτι δεν ειναι σιγουρο. παντως για μενα σιγουρα ειναι απαγορευτικα νουμερα για να σκεφτω να προβω σε αγορα του οταν κυκλοφορησει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις κωδικο PIN τοτε πηγαινε: ρυθμισεις/τοποθεσια και ασφαλεια/ρυθμιση κλειδωματος καρτας SIM, και απο εκει τον βαζεις και τον βγαζεις.:)
Όχι, εννοώ πως βάζουμε κωδικό κλειδώματος της συσκευής και όχι το PIN της κάρτας SIM.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εννοώ πως βάζουμε κωδικό κλειδώματος της συσκευής και όχι το PIN της κάρτας SIM.

βάζεις κωδικό κλειδώματος στο κλειδωμα οθόνης, στις ρυθμίσεις ασφαλείας. (τέτοιες ερωτήσεις κάνε εδώ)

Link to comment
Share on other sites

2 μερες και στα δικα μου χερια και οι εντυπωσεις πολυ καλες... μετα το 710d που το εσπασα και το 918 d που επεσε στο δρομο και το πατησε αυτοκινητο ελπιζω το 995 να κρατησει λιγο πιο πολυ...... 2 προβληματακια εχω... οταν το ανοιξα επελεξα πληκττρολογιο touchpal. πως αλλαζω σε android? και το δευτερο ειναι: βαζω στο φοστιστη το βραδυ με μπαταρια π.χ. 13% ξυπναω το πρωι και το βγαζω και παλι 13%. κανω επανεκκινηση και ολα καλα 100 %...

κατα τα αλλα τελειο.. λιγο μεγαλο για να ειναι ευχρηστο αλλα δεν ειναι προβλημα του κινητου αυτο..

Link to comment
Share on other sites

2 μερες και στα δικα μου χερια και οι εντυπωσεις πολυ καλες... μετα το 710d που το εσπασα και το 918 d που επεσε στο δρομο και το πατησε αυτοκινητο ελπιζω το 995 να κρατησει λιγο πιο πολυ......

ε είσαι απίστευτος:lol::p

2 προβληματακια εχω... οταν το ανοιξα επελεξα πληκττρολογιο touchpal. πως αλλαζω σε android?
πας ρυθμίσεις πληκτρολογίου, κι εχει επιλογές για το πιο πληκτρολόγιο έχεις ενεργό (δεν έχω πλέον 2.3 και δεν θυμάμαι ακριβώς πώς είναι)

και το δευτερο ειναι: βαζω στο φοστιστη το βραδυ με μπαταρια π.χ. 13% ξυπναω το πρωι και το βγαζω και παλι 13%. κανω επανεκκινηση και ολα καλα 100 %...
είναι γενικό πρόβλημα της συσκευής αν διαβάσεις και παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

ε είσαι απίστευτος:lol::p

πας ρυθμίσεις πληκτρολογίου, κι εχει επιλογές για το πιο πληκτρολόγιο έχεις ενεργό (δεν έχω πλέον 2.3 και δεν θυμάμαι ακριβώς πώς είναι)

είναι γενικό πρόβλημα της συσκευής αν διαβάσεις και παραπάνω

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα αν πας στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου έχει τα 2 πληκτρολόγια android και touchpal αλλά σε όποιο και να πας δεν έχει επιλογή ενεργού ή όχι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους συμφορουμιτες.......

 

Σημερα το πηρα και γω το ''κινητακι'' :lol: Οι πρωτες εντυπωσεις ακρως θετικες για τα χρηματα που κοστιζει.

 

Εβαλα τον adw launcher Ex και το κινητο εχει αγνωριστο.... εχει πολυ ωραιο scrolling στο μενου, αλλα και στο ιντερνετ με Opera πεταει...

 

οι φωτογραφιες του, την μερα πολυ ικανοποιητικες.... τρομερο ηχειο....πολυ δυνατο.

 

Τωρα ψαχνω να το ρουταρω για να βγαλω ολα τα junks απο μεσα του....

 

Σε λευκο χρωμα τα σπαει πραγματικα και εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. :D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους συμφορουμιτες.......

 

Σημερα το πηρα και γω το ''κινητακι'' :lol: Οι πρωτες εντυπωσεις ακρως θετικες για τα χρηματα που κοστιζει.

 

Εβαλα τον adw launcher Ex και το κινητο εχει αγνωριστο.... εχει πολυ ωραιο scrolling στο μενου, αλλα και στο ιντερνετ με Opera πεταει...

 

οι φωτογραφιες του, την μερα πολυ ικανοποιητικες.... τρομερο ηχειο....πολυ δυνατο.

 

Τωρα ψαχνω να το ρουταρω για να βγαλω ολα τα junks απο μεσα του....

 

Σε λευκο χρωμα τα σπαει πραγματικα και εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. :D

καλορίζικο,

το ρουτάρισμα του είναι πανευκολο, ακολούθησε τις οδηγίες που έχουν γράψει τα παιδια στο topic εδώ και σε πέντε λεπτά θα είσαι οκ!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...