Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει την 2.3.6 ωραίο κινητό είναι μεγάλο αλλά σε λογικά πλαίσια. Αν κάποιος θέλει ένα κινητό για να μπαίνει στο ίντερνετ και να παίζει κάνα παιχνίδι που και που ωραίο είναι. Επίσης η Ουγγαρία με 25% ΦΠΑ το είχε 200 ευρώ.... :) Από κολλήματα δεν έχει. Έχει και έναν ωραίο 3d launcher που νομίζω κάνει κάνα 10 ευρώ από το market. Σε γενικές γραμμές είναι αρκετά ωραίο. Το μόνο πρόβλημα που βρήκα μέχρι στιγμής είναι τα ακουστικά του που δεν είναι earbugs και το ότι δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από forum και κοινότητες(xda,cyamogenmod). Τέλος ούτε αξεσουάρ μπορείς να βρεις εύκολα.... Δηλαδή εγώ βρήκα μόνο μία θήκη στο ebay για το κινητό. Κατά τα άλλα είναι αρκετά καλό για την τιμή του.

 

Για θηκες στο ebay θα βγαλουν σιγουρα και αλλες τωρα βλεπω 2 τυπους http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=Alcatel%20OT-995&rt=nc&LH_PrefLoc=2&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Και για ακουστικα καλυτερα σιγουρα καποιο αλλο σετ απο αλλη συσκευη android θα κανει αλλα θελει ψαξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και εγώ κράτηση από το Πλαίσιο και αναμένω πότε θα με πάρουν τηλέφωνο ώστε να μου πουν ότι το φέρνουν. Φαίνεται καλό κινητό για τα λεφτά του, απλά δε ξέρω πόση ROM έχει σίγουρα γιατί ένα site λέει 1Gb άλλο 2Gb. Μπορεί να μην έχει ούτε τόσο. Θα το δούμε.
Link to comment
Share on other sites

γραφει διαθεσιμο παιδια στο πλαισιο... τι λετε? το φεραν!?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

γραφει διαθεσιμο παιδια στο πλαισιο... τι λετε? το φεραν!?

 

Μόλις το κοίταξα και λέει αναμένεται σύντομα, http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Alcatel-One-Touch-995-Black-Ginius-Driver-Don-t-Panic-GR-Android-%ce%a4525-000-00.htm

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

γραφει διαθεσιμο παιδια στο πλαισιο... τι λετε? το φεραν!?

 

Αναμένεται σύντομα λέει, πού το είδες διαθέσιμο?

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτα εγραφε διαθεσιμο. οτι ναναι..

 

edit: πηρα τηλ και μου παν οτι μεχρι τελος του μηνος θα εχουν και λογικα θα ειναι καποιο τεχνικο λαθος το οτι μπηκε διαθεσιμο για λιγο

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικουλι φαινεται!!! αντε να δουμε αν θα βγαλει θεματακια αλλιως θα το τσιμπησω για την μανουλα δωρακι.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτα εγραφε διαθεσιμο. οτι ναναι..

 

edit: πηρα τηλ και μου παν οτι μεχρι τελος του μηνος θα εχουν και λογικα θα ειναι καποιο τεχνικο λαθος το οτι μπηκε διαθεσιμο για λιγο

 

Αααα καλά!! Άλλου για αλλού πάλι εκεί στο πλαίσιο!! :banghead:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

http://www.handyshop.de/hersteller/alcatel/565951/alcatel-one-touch-ultra-995-deep-black

Χθες το παρήγγειλα και μου βγήκε 203 με τα μεταφορικά από Γερμανία(άμεσα διαθέσιμο),λογικά μέχρι την Πέμπτη/Παρασκευή θα τόχω,σιγά μην περιμένω τα ζούδια του ΠΛΑΙΣΙΟΥ και θα το πλήρωνα και 17 € παραπάνω.......;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε να κανεις και μια μινι παρουσιαση να το παρω και'γω απο εξωτερικο(η εγγυηση ισχυει κανονικα αν αγοραστει απο χωρα της ΕΕ?)για να την ακουσουν ορισμενοι που βαρανε ενα 15-20% πανω την τιμη εδω στο Ελλαδισταν!

Πρεπει ολοι ετσι να πραξουμε γιατι την σιχαθηκα την ελληνικη νοοτροπια αυτη!

Ο μονος τροπος να παρεις κατι πιο φθηνα εδω απ'οτι απ'εξω ειναι να μην σου κοψει ο Ελληναρας φπα και ετσι το κρατος δεν παιρνει ουτε τα λεφτα του φπα αλλα ουτε αλλο ενα 15-25% που θα φορολογουταν ο Ελληναρας businesman!

ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΜΙΑ Π@Π@ΡΙΑ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΩ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ αγοραζοντας απ'εξω!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

http://www.handyshop.de/hersteller/alcatel/565951/alcatel-one-touch-ultra-995-deep-black

Χθες το παρήγγειλα και μου βγήκε 203 με τα μεταφορικά από Γερμανία(άμεσα διαθέσιμο),λογικά μέχρι την Πέμπτη/Παρασκευή θα τόχω,σιγά μην περιμένω τα ζούδια του ΠΛΑΙΣΙΟΥ και θα το πλήρωνα και 17 € παραπάνω.......;)

 

Αντε να μας πεις τί γίνεται γιατί είδα και το L7 σε review. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λετε να παραγγειλουμε απο Γερμανια? Περιμενω να παραλαβει το παλικαρι π πηρε κ αν εχει ελληνικα με βλεπω να τ παιρνω κ εγω :-)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Αντε να μας πεις τί γίνεται γιατί είδα και το L7 σε review. . .

 

Ας ειμαστε λιγο σοβαροι ρε παιδια,για πιο L7 λες ρε φιλε για αυτο που εχει 300 ευρω και εκτος το οτι εχει 0,3 ιντσες μεγαλυτερη οθονη εχει σχεδον τα ιδια σπεκς με το Huawei Ascend G300 που κοστιζει 123 ευρω?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4565&idPhone2=4594

Εγω τελικα αν δεν παρω το OT-995 μπορει να μεινω με το Χ5 μου και να παρω με 246 ευρω 2 Huawei Ascend G300 για την οικογενεια απο Αγγλια

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παραγγειλουμε απο Γερμανια? Περιμενω να παραλαβει το παλικαρι π πηρε κ αν εχει ελληνικα με βλεπω να τ παιρνω κ εγω :-)

Εννοείται έχει ελληνικά,πολυγλωσσικά τα Android,στο link πιο κάτω είναι το manual στα αγγλικά(εκει γράφει πως......this device may be operated in the following countries,μετα έχει τα κουτάκια με τα προθέματα χωρών(φυσικά και το GR)......βλέπω έχει και led για αναπάντητες,μηνύματα-το βρίσκω πολύ πλήρες για 200 €,προσωπικά βαρέθηκα να ξεπαραδιάζομαι για όλα τα high end κινητά που πάλι μπορεί να έχουν κάποια θεματάκια και να έχω δώσει και ένα σκασμό λεφτά-τελείωσε αυτό,δε πάει άλλο:mad:.

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/downloads/manual/onetouch-995-user-manual-english.pdf

Το SAR προκύπτει πιο χαμηλό πάντως από την ανάγνωση 0,586 κεφάλι-0,596 σώμα.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ΣΑΡ εχει! για το xperia sola που κοιταζα πριν λιγο εχει πανω απο 1.0

λεω να το παραγγειλω.. :-P

 

προς παιδι που το πηρε.. ποσο βγηκαν τα μεταφορικα? και ποσο σου ειπαν οτι υπολογιζουν χρειαζεται για να φτασει εδω το δεμα?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

από ποιο site μπορω να αγορασω το Huawei Ascend G300? και καλυπτει η εγγυηση και εδω?

Φιλε δεν ξερω αν η voda uk στελνει Ελλαδα και δεν νομιζω,ειναι αποκλειστικοτητα της voda για 3 μηνες λεει,εγω εχω φιλο στο λονδινο και μου εχει στειλει διαφορα πραγματα,οσο για την εγγυηση δεν ξερω αλλα γιατι να μην ισχυει εφ'οσων ειμαστε ακομη χωρα της ΕΕ ετσι και το 995 αν αγοραστει απ'εξω πρεπει να καλυπτετε απο την εγγυηση και εδω,δηλ.οσοι πηραν αυτοκινητο bmw απο Γερμανια αν χαλασει ενα ρουλεμαν πρεπει να το στειλουν στην Γερμανια να το φτιαξουν?

Ασε που τοσα χρονια στο Ελλαδισταν εχουν δει τα ματια μου φοβερα πραγματα,ειχα αυτοκινητο daihatsu feroza απο γερμανια 2 εβδομαδων και μου ζητουσαν εδω στην αντιπροσωπια 700χιλ.δραχμες για να μου αλλαξουν το σαζμαν(αφου το ειχαν αλλαξει)και δεν αναγνωριζαν την εγγυηση με την προφαση οτι δεν ισχυει η Γερμανικη εδω στην Ελλαδα και ο Γερμανος φωναζε και εβριζε στο τηλ. λεγοντας τους οτι μια ειναι η εγγυηση και ειναι παγκοσμια,χαρακτιρηστικα τους ειπε οτι με την ελληνικη σας λογικη και'γω αν χαλασει αυτοκινητο της daihatsu στην Γερμανια τοτε θα πρεπει να πω στους πελατες μας να το στειλουν στην Ιαπωνια ΑΦΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΡΑΓΩΝΤΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ΣΑΡ εχει! για το xperia sola που κοιταζα πριν λιγο εχει πανω απο 1.0

λεω να το παραγγειλω.. :-P

 

προς παιδι που το πηρε.. ποσο βγηκαν τα μεταφορικα? και ποσο σου ειπαν οτι υπολογιζουν χρειαζεται για να φτασει εδω το δεμα?

 

Το γραφει φιλε--->>>

...........Χθες το παρήγγειλα και μου βγήκε 203 με τα μεταφορικά από Γερμανία(άμεσα διαθέσιμο),λογικά μέχρι την Πέμπτη/Παρασκευή θα τόχω.............:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ας ειμαστε λιγο σοβαροι ρε παιδια,για πιο L7 λες ρε φιλε για αυτο που εχει 300 ευρω και εκτος το οτι εχει 0,3 ιντσες μεγαλυτερη οθονη εχει σχεδον τα ιδια σπεκς με το Huawei Ascend G300 που κοστιζει 123 ευρω?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4565&idPhone2=4594

Εγω τελικα αν δεν παρω το OT-995 μπορει να μεινω με το Χ5 μου και να παρω με 246 ευρω 2 Huawei Ascend G300 για την οικογενεια απο Αγγλια

 

Έχει έρθει το εν λόγο στην Ελλάδα?

 

Edit, ευχαριστώ δε με ενδιαφέρει αλλά μια μικρή ματια που έριξα δεν έχει, 2η κάμερα, HDMI, μικρότερη οθόνη και πιο χαμηλό hdpa ;) (ίσως και μικρότερη μπαταρία

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/photos/alcatel-onetouch-995-hands-on-at-ctia/#5014679

Μεσα από την περιήγηση στις εικόνες από το hands on του engadget προκύπτει(όπως το υποπτευόμουν) πως έχει 1GB για εφαρμογές-End User memory.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/photos/alcatel-onetouch-995-hands-on-at-ctia/#5014679

Μεσα από την περιήγηση στις εικόνες από το hands on του engadget προκύπτει(όπως το υποπτευόμουν) πως έχει 1GB για εφαρμογές-End User memory(2GB rom δηλαδή εκ των οποίων 512 ram και το υπόλοιπο για το λειτουργικό),μια χαρά θα πηγαίνει........μακάρι βέβαια.....:);)

1GB είναι η ROM, πού κολλάει η RAM?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...