Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαγκες τι λετε να το προχωρησω για OT-995 100 euro μου βγαινει με την επιδοτηση.Με το πολυ κανα 2-3 τηλεφωνηματα μικρης διαρκειας την ημερα και κανα μισαωρο ιντερνετ το βγαζει το 2ημερο η μπαταρια?

Κοίτα,το κινητό δείχνει τίμιο,πήγα κι εγώ να το πάρω για δεύτερό αλλά δε μου γέμισε και τόσο το μάτι,έχω συνηθίσει άλλα πλέον:pόμως δεν παύει να είναι μία καλή πρόταση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγορασα το κινητο απο το πλαισιο, (αλλα ως ασχετος:confused: δε μπορω να κανω συγκρισεις)...

 

Οταν πηγα να στειλω ενα sms φιλε μου δυατηχως δεν ειχε Ελληνικο πληκτρολογιο.Βεβαια μικρο το κακο,κατεβασα αμεσα απο το play.

Προγραμμα πλοηγησης(dont panic)μας το εδωσαν μαζι δωρο απο το plaisio,και φυσικα ειναι χωρις καμια απολυτως χρεωση.

Eνα απο τα καλυτερα προγραμματα εχω να πω.

 

Για τα sms εχει επιλογη EL για Ελληνικα, αλλα μου σωθηκε η καρτα (εχω μπονους μονο) και δεν εστειλα καποιο για να δω τι τελικα στελνει

 

2 ερωτησεις:

 

Α) Πως συνδεουμε τον υπολογιστη με το τηλεφωνο μεσω usb (αυτο που εμπεριεχει)

_Θελει καποιο ειδικο προγραμμα; κανα λινκ εχουμε;

...Εχω win7 - 64ρι και αφου το ειδε και πηγε να το αναγνωρισει, εβγαλε ενα σωρο κοκκινα χ :confused:

 

Β) Τραγικο wifi

Με το δικτυο της wind ειναι ok,

αλλα απο αλλα δικτυα βλεπει μονο το δικο μου και αυτο αν το πλησιασω στο ρουτερ περιπου στο 1 μετρο!!!

(παω στο διπλα δωματιο στα 5 μετρα και το χανει), ενω δοκιμασα και με αλλο ρουτερ, μηπως εφταιγε αυτο, αλλα τιποτα...

 

_Τι μπορει να συμβαινει ; ...Να εχει κανα προβλημα η συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Απο χτες ειμαι και εγω ενας ευτυχισμένος κάτοχος ενος ot 995.

Ενα πρόβλημα έχω μονο. Ωταν χρησιμοποιώ το Gps με χάρτες dont panic -garmin μετά απο περίπου πέντε λεπτά χάνετε το σημα του Gps! το πρόβλημα λύνετε μονο με επανεκκίνηση της συσκευής και μετά πάλι τα ίδια. επισης να σας πω οτι πριν χαθεί η θέση μ το σημα είναι φουλ! καμιά ιδέα?:(

Link to comment
Share on other sites

@dapper84 μπας κ εχεις βαλει κανα demo?

...θα το περασω και εγω αυριο να δω...

 

Α) Πως συνδεουμε τον υπολογιστη με το τηλεφωνο μεσω usb (αυτο που εμπεριεχει)

_Θελει καποιο ειδικο προγραμμα; κανα λινκ εχουμε;

...Εχω win7 - 64ρι και αφου το ειδε και πηγε να το αναγνωρισει, εβγαλε ενα σωρο κοκκινα χ :confused:

Αυτο τελικα λυθηκε

- Βγαζει ενα αχνο γκριζο σηματακι στην οθονη του κιν πανω δεξια, Το συρεις προς τα κατω και του πατας την επιλογη να μπει

/

Τωρα εκτος απο το ΑΘΛΙΟ wifi απο το ρουτερ μου , βγαζει και αθλιες φωτο

...Καμια σχεση με το LG KU99O που ειχα παλιοτερα

(θα ανεβασω αργοτερα καμια)...

...Μηπως εχει καν΄αυτοκολλητακι στο φακο και δε το βλεπω:p

Link to comment
Share on other sites

@dapper84 μπας κ εχεις βαλει κανα demo?

...θα το περασω και εγω αυριο να δω...

 

 

Αυτο τελικα λυθηκε

- Βγαζει ενα αχνο γκριζο σηματακι στην οθονη του κιν πανω δεξια, Το συρεις προς τα κατω και του πατας την επιλογη να μπει

/

Τωρα εκτος απο το ΑΘΛΙΟ wifi απο το ρουτερ μου , βγαζει και αθλιες φωτο

...Καμια σχεση με το LG KU99O που ειχα παλιοτερα

(θα ανεβασω αργοτερα καμια)...

...Μηπως εχει καν΄αυτοκολλητακι στο φακο και δε το βλεπω:p

 

Καλημερα φιλε μου. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημά η συσκευή σου? Συνδέομαι κανονικά στο ιντερνετ με ρουτερ σε άλλο δωμάτιο κ άλλο όροφο. Σήμα όπως κ του iPhone μου. Οι Φώτο νομίζω είναί αρκετά καλες. Στο δικό μου τουλάχιστον. Άρα μήπως έχει κάτι η συσκευή σου? Ειδικά αυτο με το ρουτερ δεν ειναι καραμπινάτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημά η συσκευή σου? Συνδέομαι κανονικά στο ιντερνετ με ρουτερ σε άλλο δωμάτιο κ άλλο όροφο. Σήμα όπως κ του iPhone μου. Οι Φώτο νομίζω είναί αρκετά καλες. Στο δικό μου τουλάχιστον. Άρα μήπως έχει κάτι η συσκευή σου? Ειδικά αυτο με το ρουτερ δεν ειναι καραμπινάτο.

... λες αμα το παω να μπορουν αραγε να το δουν αμεσα;

Το ρουτερ το εβαλα τωρα απεναντι μου (να με κοιταει) χωρις εμποδια και στα 4μετρα περιπου, και παλι μια το βλεπει μια το χανει

- Στο ιδιο δωματιο εχω ενα στικακι εντελως της πλακας για τον σταθερο και πιανει φουλ

Link to comment
Share on other sites

Αν το πας γρήγορα πίσω ώστε να το καλύπτει η εγγύηση DOA και δούνε ότι όντως έχει πρόβλημα η συσκευή, πιθανόν να σου το αντικαταστήσουν με καινούργιο επιτόπου.
Link to comment
Share on other sites

@dapper84 μπας κ εχεις βαλει κανα demo?

 

...θα το περασω και εγω αυριο να δω...

οχι full version εχω περάσει. θα δοκιμάσω και κανένα demo απο το store να δω.

Link to comment
Share on other sites

... λες αμα το παω να μπορουν αραγε να το δουν αμεσα;

Το ρουτερ το εβαλα τωρα απεναντι μου (να με κοιταει) χωρις εμποδια και στα 4μετρα περιπου, και παλι μια το βλεπει μια το χανει

- Στο ιδιο δωματιο εχω ενα στικακι εντελως της πλακας για τον σταθερο και πιανει φουλ

Δοκίμασες να αλλάξεις κανάλι στο ρουτερ σου?

Link to comment
Share on other sites

@dapper84 μπας κ εχεις βαλει κανα demo?

...θα το περασω και εγω αυριο να δω...

 

 

Αυτο τελικα λυθηκε

- Βγαζει ενα αχνο γκριζο σηματακι στην οθονη του κιν πανω δεξια, Το συρεις προς τα κατω και του πατας την επιλογη να μπει

/

Τωρα εκτος απο το ΑΘΛΙΟ wifi απο το ρουτερ μου , βγαζει και αθλιες φωτο

...Καμια σχεση με το LG KU99O που ειχα παλιοτερα

(θα ανεβασω αργοτερα καμια)...

...Μηπως εχει καν΄αυτοκολλητακι στο φακο και δε το βλεπω:p

Συμφωνα με τα λεγομενα στο gsmarena απο χρηστες αλλα κ απο αλλα φορουμ οι φωτο και τα βιντεο του ειναι αρκετά αξιοπρεπη.Ισως να εχεθ προβλημα η συσκευη σου!

Link to comment
Share on other sites

... λες αμα το παω να μπορουν αραγε να το δουν αμεσα;

Το ρουτερ το εβαλα τωρα απεναντι μου (να με κοιταει) χωρις εμποδια και στα 4μετρα περιπου, και παλι μια το βλεπει μια το χανει

- Στο ιδιο δωματιο εχω ενα στικακι εντελως της πλακας για τον σταθερο και πιανει φουλ

κατευθείαν για DOA στο κατάστημα για αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

@dapper84 δεν το εβαλα ακομα γιατι το παω να το ελεγξουν

Παρακατω καποιες προχειρες φωτο -τις βαζω με λινκ και σε σποιλερ γιατι δε μου φταιτε και σε τιποτα:p

 

και οποιος θελει τις βλεπει

(τι δεν εχει επιλογη για σποιλερ εδω?

 

ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΕΤΣΙ:O

 

 

 

Η LG 42'' με φως ημερας

http://img6.imageshack.us/img6/4654/kkkkkkkzp.png

edit - σβησιμο

)

...edit για το παραπανω

(Βλεπω εικονα στο pc με μια tv 42αρα LG)

 

Η LG 42'' με φως ημερας

http://img6.imageshack.us/img6/4654/kkkkkkkzp.png

 

βραδυ (με αναμενα φωτα) χωρις φλας

http://img59.imageshack.us/img59/4671/guglkq.jpg

 

με φλας

http://img208.imageshack.us/img208/5880/1338846731390.jpg

 

χωρις ζουμ (βραδυ με φωτα)

http://img24.imageshack.us/img24/5166/24516976.png

 

κατευθείαν για DOA στο κατάστημα για αντικατάσταση

σας ευχαριστω - θα το παω- Ποσες μερες δινουν για DOA στο πλαισιο ...7 ?

...Στις 6 δηλαδη αν οχι αυριο -μεθαυριο το παω και ξαναγραφω...

Edited by myphonides
Link to comment
Share on other sites

@dapper84 δεν το εβαλα ακομα γιατι το παω να το ελεγξουν

Παρακατω καποιες προχειρες φωτο -τις βαζω με λινκ και σε σποιλερ γιατι δε μου φταιτε και σε τιποτα:p

 

και οποιος θελει τις βλεπει

(τι δεν εχει επιλογη για σποιλερ εδω?

 

ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΕΤΣΙ:O

 

 

 

Η LG 42'' με φως ημερας

http://img6.imageshack.us/img6/4654/kkkkkkkzp.png

edit - σβησιμο

)

 

 

 

σας ευχαριστω - θα το παω- Ποσες μερες δινουν για DOA στο πλαισιο ...7 ?

...Στις 6 δηλαδη αν οχι αυριο -μεθαυριο το παω και ξαναγραφω...

 

Εαν δεν κανω λαθος φιλε,7 ημερες ειναι το doa.

Τωρα στις φωτο που αναιβασες δεν ειναι καλες πραγματι......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα τελικα σημερα για DOA και την αντικαταστησανε αμεσως

Η συσκευη ειχε οντως καραμπινατο προβλημα με το wifi αφου δεν το εβλεπε ουτε εκει μεσα :lol:

_Η καινουργια πιανει οκ... (θα το δω "καλυτερα" αργοτερα)

Εαν δεν κανω λαθος φιλε,7 ημερες ειναι το doa.

Τωρα στις φωτο που αναιβασες δεν ειναι καλες πραγματι......

Ναι 7 μερες το χουν στο πλαισιο ;) το γραφει και στην αποδειξη

 

@dapper84 Το GPS κοιταω να δω τι κανει και σε εμενα αργοτερα, ...δε το πας και εσυ να στο κοιταξουν;

Link to comment
Share on other sites

1ον. Σίγουρα με κάποιο player θα παίζει.

2ον. Όχι θα πρέπει να βάλεις Ελληνικό πληκτρολόγιο.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

2ον. Όχι θα πρέπει να βάλεις Ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Εμενα (που ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο) εχει Ελληνικο πληκτρολογιο για τα sms (και τα στελνει) και κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , καποιες ερωτησεις στους φιλους που το εχουν στην κατοχη τους:

1. video γραφει σε 3gp η σε mp4 ;

2. ποσα mb αρχειο αποθηκευει σε ληψη video 720p ;

3. αναφερθηκε οτι στην οθονη μενουν δακτυλιες. Πως την κοβετε, χαραζει ευκολα ;

4. ειναι ευκολο να ανεβασει καποιος ενα video σε 720ρ, και μια φωτογραφια με φλας ;

......ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και το gps που δινουν στο πλαισιο,

_Καλα ελεγε τα στριψε και τα σχετικα... (το ειχα με τα ακουστικα στη μηχανη), αλλα σε καποια φαση που εφτασα, και πηγα να ξαναμπω στο μενου του τηλ. Πεταξε black screen με γενικο μπλοκαρισμα της συσκευης

Ετσι ηθελε να το σβησω και να το ξανανοιξω

Το βαρεθηκα λιγο:mad:

...Εχω αλλες 6 ημερες για το επομενο DOA :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , καποιες ερωτησεις στους φιλους που το εχουν στην κατοχη τους:

1. video γραφει σε 3gp η σε mp4 ;

2. ποσα mb αρχειο αποθηκευει σε ληψη video 720p ;

3. αναφερθηκε οτι στην οθονη μενουν δακτυλιες. Πως την κοβετε, χαραζει ευκολα ;

4. ειναι ευκολο να ανεβασει καποιος ενα video σε 720ρ, και μια φωτογραφια με φλας ;

......ευχαριστω

(το 2 δεν το ειδα ακομα)

δακτυλιες αφηνει πανευκολα,

Γραφει βιντεο σε 3gp

Βιντεακια υπαρχουν στο youtube

Οσο για τις φωτο θα ανεβαζα κ εγω αλλα μαλλον κατι δε κανω καλα - και μου βγαινουνε frappe

Link to comment
Share on other sites

(το 2 δεν το ειδα ακομα)

δακτυλιες αφηνει πανευκολα,

Γραφει βιντεο σε 3gp

Βιντεακια υπαρχουν στο youtube

Οσο για τις φωτο θα ανεβαζα κ εγω αλλα μαλλον κατι δε κανω καλα - και μου βγαινουνε frappe

Σε ευχαριστω για την απαντηση, απλως σε οτι αφορα τη ληψη video, επειδη στο you tube σε 2 διαφορετικα videos το ενα τρωγεται σχετικα, το αλλο ειναι λες και εχει τραβηχτει πανω σε .....κομπρεσερ:lol:απλα να ξερουμε τι ισχυει. Παρ ολα αυτα με δεδομενο την χαμηλη τιμη του, εσυ που το χεις στα χερια σου π.χ. κρινεις οτι αξιζει τον κοπο η ¨το φτηνο το κρεας το τρωνε τα σκυλια ;"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση, απλως σε οτι αφορα τη ληψη video, επειδη στο you tube σε 2 διαφορετικα videos το ενα τρωγεται σχετικα, το αλλο ειναι λες και εχει τραβηχτει πανω σε .....κομπρεσερ:lol:απλα να ξερουμε τι ισχυει. Παρ ολα αυτα με δεδομενο την χαμηλη τιμη του, εσυ που το χεις στα χερια σου π.χ. κρινεις οτι αξιζει τον κοπο η ¨το φτηνο το κρεας το τρωνε τα σκυλια ;"

 

Δεν εχω πειρα απο κινητα, αλλα απο αυτο που εχω τωρα να σου πω πως μου δινει την εντυπωση πως ειναι Κινεζια Δηλαδη οτι σου τυχει...

 

...Ειχα παει ενα -για επιστροφη- με καραμπινατο προβλημα στο wifi (Το αλλαξανε αμεσως),

Το δευτερο που μου δωσανε εχει χειροτερη αποδοση στο ηχειο, αλλα καλο -ισως - (δεν εχω αλλο για συγκριση) wifi...

Η καμερα στο βιντεο με την παραμικρη κινηση θολωνει, ενω στις φωτο αργει 1 με 2 δευτερολεπτα αφου πατησεις το κλικ να βγαλει τη φωτο!!!, και τη βγαζει και θολη

(Παλιοτερα ειχα ενα LG KU990 και δεν ειχα τετοια θεματα)...

 

Τωρα τι να πω.... Ισως εκτος απο myphonidis ειμαι και gademidis

...περιμενε να σου απαντησει και κανενας αλλος:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση, απλως σε οτι αφορα τη ληψη video, επειδη στο you tube σε 2 διαφορετικα videos το ενα τρωγεται σχετικα, το αλλο ειναι λες και εχει τραβηχτει πανω σε .....κομπρεσερ:lol:απλα να ξερουμε τι ισχυει. Παρ ολα αυτα με δεδομενο την χαμηλη τιμη του, εσυ που το χεις στα χερια σου π.χ. κρινεις οτι αξιζει τον κοπο η ¨το φτηνο το κρεας το τρωνε τα σκυλια ;"

 

Φιλε το καλυτερο που εχεις να κανεις,μιας και εσυ θα δωσεις τα λεφτα σου,θα ηταν μια βολτα απο ενα καταστημα να το δεις και απο κοντα.Ο καθενας απο εμας θα πει την γνωμη του βεβαια παντα καλοπροερετα.

Εγω το ειχα το κντ για μια μερα σχεδον και το σεταρα για λογαριασμο φιλου.

Το θεωρω ως ενα εξειρετικο κντ στα λεφτα αυτα,και παντα με γνωμονα την μεγαλη οθονη και τον πολυ καλο μονοπυρινο επεξεργστη.

Δεν κολαει,δεν σκαλωνει,τρεχει ανετα(αν και αυτος ο lounc ειναι απλα αθλειος.....).

Του εβγαλα τα ματια,κυριολεκτικα,το φορτωσα με παρα πολλες εφαρμογες,και δεν εκανε κιχ.

Τωρα οι φωτο και τα βιντεο δεν ειναι για βραβεια,αλλα σε μια ωρα που δεν εχεις την φωτ.μηχ.μαζι σου μια χαρα θα κανεις την δουλεια σου.Το μονο που με παρεξενεψε καπως,ειναι το fil τις οθονης,σαν να κολαγε επανω το δαχτυλο μου.Πολυ καλα επισης και τα πλαστικα του,οπως και η ποιοτητα κατασκευης,ασε που ειναι και παναλαφρο!

Βεβαια εαν πας απο το one X σε αυτο καταλαβαινεις την τεραστια διαφορα στην τιμη αμεσως.........αλλα μην θελουμε με 200κατι ευρω να κανει παπαδες.......ειπαμε..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

http://img215.imageshack.us/img215/6417/img20120605225647.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://img232.imageshack.us/img232/6599/img20120605224553.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

H πρωτη ειναι φουλ ζουμ απολυτο σκοταδι

Η δευτερη απολυτο σκοταδι απλη ληψη.

Μια χαααρα φωτο τραβαει το κινητο και μερα ακομα καλυτερα μαθετε τις ρυθμισεις σας παιδια το κινητουλι ειναι αψογο.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...