Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Ποιος ο λόγος να βγάλεις τον εργοστασιακό screen protector?"

 

Για να βάλεις κάποιο καλύτερο....ή το βάζεις από πάνω;

 

Kagiannis μου φαίνεται μπορείς να βγάλεις την εργοστασιακή ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλέ τι γραντζουνιές του κάνετε; Δεν κόβετε τα νύχια σας; :p

 

Δεν του έχω βάλει ζελατίνα αλλά πέρα απο τις φυσιολογικές δαχτυλιές δεν βλέπω τπτ χαραγμένο. Με το μαλακό την τεχνολογία.:lol:

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, ξέρει κανείς αν αλλάζει το εξωτερικό τζαμακι sole ; και εάν ναι πόσο περίπου κοστίζει; έκανα το λάθος να μην του έχω βάλει ζελατινα και τώρα έχει γρατζουνιές. επίσης κάτι διάβασα για μανταλάκια που σβήνουν τις γρατσουνιές αλλά δε νομίζω να παίζει κατι τέτοιο

 

πότε πρόλαβες και του έβγαλες και την εργοστασιακή ζελατίνα και του έκανες και γρατσουνιές πάνω στο γυαλί ?

Link to comment
Share on other sites

πότε πρόλαβες και του έβγαλες και την εργοστασιακή ζελατίνα και του έκανες και γρατσουνιές πάνω στο γυαλί ?

 

τι εννοείς ποτέ πρόλαβα; που ξέρεις από ποτέ έχω το τηλέφωνο; δεν το χω μια βδομάδα...

 

Καλέ τι γραντζουνιές του κάνετε; Δεν κόβετε τα νύχια σας; :p

 

Δεν του έχω βάλει ζελατίνα αλλά πέρα απο τις φυσιολογικές δαχτυλιές δεν βλέπω τπτ χαραγμένο. Με το μαλακό την τεχνολογία.:lol:

 

προφανώς και δεν έγινε από τα νύχια, όπως λες.. μαλλον από κλειδιά που υπήρχαν στη τσεπη παντελονιού μαζί με το κινητό...

 

 

 

μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην αρχική μου ερώτηση, χωρίς να μΕ ρωτάει αλλά πράματα;

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τωρα σοβαρα, εχει οντως εργοστασιακη ζελατινα ? γιατι εγω προσπαθησα να τη βγαλω, πηγα σε γνωστο μου που δουλευει σε μαγαζι με κινητα , εβαλε λιγο νυχι στην ακρη για να τη βγαλει αλλα δεν ειναι σιγουρος οτι εχει μιας και φοβιθηκε μην κανει καποια ζημια στην οθονη και ουτε εχει ξανα δει ζελατινα σε "μαμα" κινητο.

π.σ. θελω να τη βγαλω , αν εχει , γιατι μου εκανε μια ελαφρια γραντζουνιτσα πιθανοτατα απο απροσεξια δικια μου οπως το βγαζω βαζω στη τσεπη. εχετε να μου προτεινετε μια καλη μαρκα ζελατινας?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τωρα σοβαρα, εχει οντως εργοστασιακη ζελατινα ? γιατι εγω προσπαθησα να τη βγαλω, πηγα σε γνωστο μου που δουλευει σε μαγαζι με κινητα , εβαλε λιγο νυχι στην ακρη για να τη βγαλει αλλα δεν ειναι σιγουρος οτι εχει μιας και φοβιθηκε μην κανει καποια ζημια στην οθονη και ουτε εχει ξανα δει ζελατινα σε "μαμα" κινητο.

π.σ. θελω να τη βγαλω , αν εχει , γιατι μου εκανε μια ελαφρια γραντζουνιτσα πιθανοτατα απο απροσεξια δικια μου οπως το βγαζω βαζω στη τσεπη. εχετε να μου προτεινετε μια καλη μαρκα ζελατινας?

 

Πολλα κινητα της σονυ ερχονται με μαμα ζελατινα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τωρα σοβαρα, εχει οντως εργοστασιακη ζελατινα ? γιατι εγω προσπαθησα να τη βγαλω, πηγα σε γνωστο μου που δουλευει σε μαγαζι με κινητα , εβαλε λιγο νυχι στην ακρη για να τη βγαλει αλλα δεν ειναι σιγουρος οτι εχει μιας και φοβιθηκε μην κανει καποια ζημια στην οθονη και ουτε εχει ξανα δει ζελατινα σε "μαμα" κινητο.

π.σ. θελω να τη βγαλω , αν εχει , γιατι μου εκανε μια ελαφρια γραντζουνιτσα πιθανοτατα απο απροσεξια δικια μου οπως το βγαζω βαζω στη τσεπη. εχετε να μου προτεινετε μια καλη μαρκα ζελατινας?

 

Δοκίμασε με καρφίτσα σε μια άκρη...κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω όταν το πάρω αλλά φοβάμαι μην το καταστρέψω.Ποια είναι η λύση;Ζελατίνα από πάνω;:worry:

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, ξέρει κανείς αν αλλάζει το εξωτερικό τζαμακι sole ; και εάν ναι πόσο περίπου κοστίζει; έκανα το λάθος να μην του έχω βάλει ζελατινα και τώρα έχει γρατζουνιές. επίσης κάτι διάβασα για μανταλάκια που σβήνουν τις γρατσουνιές αλλά δε νομίζω να παίζει κατι τέτοιο

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να βγάλεις την εργοστασιακή ζελατίνα αν δεν το έχεις ήδη κάνει.

 

Οχι δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το εργοστασιακό φιλμ που εχει το κινητό ειναι πολύ λεπτό.

 

Ευχαριστώ...οπότε βάζουμε ζελατίνα από πάνω;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου ειναι να μην βγει το εργοαστασιακό καθώς δεν είναι ενα κοινό screen protector σαν και αυτά που αγοράζεις ή δίνει extra η σονυ μέσα στις συσκευασίες των κινητών της , π.χ. xperia mini. ειναι λεπτό φιλμ προστασίας και αν θέλεις μένεις μόνο με αυτό. Προς αυτού και η δυσκολία αφαίρεσής του. Εγώ απο την μέρα που το αγόρασα έβαλα απο πάνω δικό μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχες Οκτωβριου η ICS απο οτι διαβαζω.

 

Έλεος και μας έλεγαν για Ιούλιο οι ξεφτίλες!!!:angry:

 

Πάντως εγώ έχω περάσει έναν ics launcher και έχω το κεφάλι μου ήσυχο..

Link to comment
Share on other sites

Sony Mobile has just confirmed that the Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich update for the Xperia U will “kick-off within the next few weeks and rollout gradually“

 

Στην καλυτερη περιπτωση θα την παρουμε μαζι με το U σε μερικες εβδομαδες. Στην χειροτερη, καλα Χριστουγεννα:p

 

Επισης, θα λαβουμε και μεσω update τα νεα media apps

Link to comment
Share on other sites

Ελα υπομονή. μετά την έλευση του ICS θα ακολουθήσει τυφώνας απο custom rom στο xda. Επίσης κάπου πήρε το μάτι μου video απο επιτυχημένο test της sony στην πλατφόρμα novathore όπου έτρεξε επιτυχημένα το jellybean. Οπότε θα χουμε καλό χειμώνα πιστεύω να ασχοληθούμε με το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω ότι θέλετε ιδιαίτερα να περάσετε ICS σε κινητό με 330 RAM ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω ότι θέλετε ιδιαίτερα να περάσετε ICS σε κινητό με 330 RAM ...

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sola-4408.php

 

512 βλέπω εγώ εδώ. Και μια χαρά θα τρέχει πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά του κινητού αυτό μου αρέσουν πολύ, αλλά ακόμα πιο πολύ μου αρέσει η τιμή του. Ως συνδρομητής της cosmote παρατηρώ ότι το κινητό δεν πωλείται σε μαγαζιά του ότε, ούτε του Γερμανού. Επειδή στην πόλη μου υπάρχει μαγαζί της wind, αν το αγοράσω από εκεί θα έχει κάποιο τροποποιημένο firmware για να υποστηρίζει καλύτερα τα δίκτυα της wind; Θα έχω προβλήματα με την κάρτα sim της cosmote; Να προτιμήσω την αγορά από κάποιο on-line κατάστημα; και πως εξασφαλίζω ότι το κινητό δεν θα είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις συμβουλές σας :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sola-4408.php

 

512 βλέπω εγώ εδώ. Και μια χαρά θα τρέχει πιστεύω

 

Εγώ βλέπω ότι έχεις 278Mb, αν πας στις ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Υπηρεσίες που εκτελούνται ... ;)

Τεσπα, δεν θα κάτσω να επιχειρηματολογήσω με ένα "πιστεύω" ... Στο Xperia Play και στα Neo V φίλων, με ακριβώς ίδια Mb την βγάζαμε, πέρνα μία βολτίτσα από το θέμα του Neo V και δες τι έπαθαν όσοι πέρασαν την επίσημη αναβάθμιση ICS της Sony ... ;)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι έχεις 278Mb, αν πας στις ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Υπηρεσίες που εκτελούνται ... ;)

Τεσπα, δεν θα κάτσω να επιχειρηματολογήσω με ένα "πιστεύω" ... Στο Xperia Play και στα Neo V φίλων, με ακριβώς ίδια Mb την βγάζαμε, πέρνα μία βολτίτσα από το θέμα του Neo V και δες τι έπαθαν όσοι πέρασαν την επίσημη αναβάθμιση ICS της Sony ... ;)

 

Στα 278 που βλέπεις δεν υπολογίζεται το λειτουργικό απ όσο έχω καταλάβει. Το λειτουργικό τρώει την ram που δεν βλέπεις. Γι αυτό σου λέει 512mb ram. Έτσι λειτουργεί το android. Αυτό που κάνει την διαφορά στο Sole δεν είναι η ραμ που είναι οκ για την κατηγορία του αλλά οι δύο πυρήνες.

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά του κινητού αυτό μου αρέσουν πολύ, αλλά ακόμα πιο πολύ μου αρέσει η τιμή του. Ως συνδρομητής της cosmote παρατηρώ ότι το κινητό δεν πωλείται σε μαγαζιά του ότε, ούτε του Γερμανού. Επειδή στην πόλη μου υπάρχει μαγαζί της wind, αν το αγοράσω από εκεί θα έχει κάποιο τροποποιημένο firmware για να υποστηρίζει καλύτερα τα δίκτυα της wind; Θα έχω προβλήματα με την κάρτα sim της cosmote; Να προτιμήσω την αγορά από κάποιο on-line κατάστημα; και πως εξασφαλίζω ότι το κινητό δεν θα είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις συμβουλές σας :)

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα από όπου και αν το πάρεις.Ρε παιδιά μια χαρά θα τρέχει το κινητό την ics μην ακούω βλακείες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...