Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Δοκίμασε από τις Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές να την κλείσεις αν και πολύ φοβάμαι ότι δεν κλείνει η ρημάδα. Το πιο σωστό είναι να κάνεις root και να την ξηλώσεις αλλά μάλλον στην περίπτωσή σου αυτά είναι πολυτέλειες.

2) Απαντάς στο 3 μόνος σου οπότε απλά επιβεβαιώνω: σωστά.

 

Για την μπαταρία γύρνα το δίκτυο μόνο σε GSM, χαμήλωσε την φωτεινότητα. Η μνήμη σου μια χαρά είναι. Μην το κάνεις update, δεν έχει νόημα τώρα που φεύγεις.

 

Καλός πολίτης! Δες το σαν διακοπές!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω αρχισα να εκνευριζομαι για τα κολληματα του. Παω να ανοιξω ιδιαίτερα το εικονιδιο των κλησεων και υπαρχουν φορες που θελει και 6 δευτ. για να ανοιξει. Παω στα μηνυματα και εκει το ιδιο και γενικα υπαρχει αρκετο laging. Καμία εισηγηση; εχω ics.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω αρχισα να εκνευριζομαι για τα κολληματα του. Παω να ανοιξω ιδιαίτερα το εικονιδιο των κλησεων και υπαρχουν φορες που θελει και 6 δευτ. για να ανοιξει. Παω στα μηνυματα και εκει το ιδιο και γενικα υπαρχει αρκετο laging. Καμία εισηγηση; εχω ics.

 

Σύνηθες φαινόμενο στην ics,μια λύση είναι κάνε υπομονή να ανοίξει ο dialer αλλιώς κατέβασε το ex dialer που ανοίγει σφαίρα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αλλος τροπος να κανω root το κινητο μου υπαρχει? Γιατι με τους παραπανω με v13, v15 δεν εγινε τπτ.. :-(
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα με το v15 κανονικοτατα , και εβαλα και ενα μικρο mod και αλλαξα λιγο την status bar..

 

http://iv.pl/images/28685965924825385501.png

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα με το v15 κανονικοτατα , και εβαλα και ενα μικρο mod και αλλαξα λιγο την status bar..

 

1) Μπορεις να μου πεις αναλυτικα τα βηματα? Πριν αρχισω την διαδικασια για rooting με την v15 οπως λες, υπαρχει καποια προεργασια που κανω απο πριν? Δηλ. επιτρεπω ψευδεις τοποθεσιες, στη συνδεση του USB (συνδεσιμοτητα) το εχω με το PC Companion ή οχι και αλλα τετοια.. ισως καπου εκει να κολλαει η δουλεια και να μην γινεται σε μενα..

 

2) Διαφορετικα υπαρχουν custom roms rooted ICS που μπορω να βαλω? Αν ναι που τις βρισκω αν ξερεις και την ολη διαδικασια που χρειαζεται για να περαστουν..

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορεις να μου πεις αναλυτικα τα βηματα? Πριν αρχισω την διαδικασια για rooting με την v15 οπως λες, υπαρχει καποια προεργασια που κανω απο πριν? Δηλ. επιτρεπω ψευδεις τοποθεσιες, στη συνδεση του USB (συνδεσιμοτητα) το εχω με το PC Companion ή οχι και αλλα τετοια.. ισως καπου εκει να κολλαει η δουλεια και να μην γινεται σε μενα..

 

2) Διαφορετικα υπαρχουν custom roms rooted ICS που μπορω να βαλω? Αν ναι που τις βρισκω αν ξερεις και την ολη διαδικασια που χρειαζεται για να περαστουν..

 

1)Απλα ενεργοποιησεις τον εντοπισμο σφαλματων USB μονο ΑΥΤΟ. ειναι στο μενου "επιλογες για προγραμματιστες πρωτο πρωτο"

μετα πατας το 1 στο προγραμμα του b1nary και GG.

 

2)Δεν υπαρχει λογος για να βαλεις μια custom rom δεν εχει καποια μεγαλη διαφορα.. μπες εδω.. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1727 διαβασε , βρες custom rom διαβασε τα βηματα για να την εγκαταστησεις , διαβασε τι ειναι το ClockWorkMod Recovery κτλ για να μαθεις.. (μπορεις να δεις και κανα videaki στ youtube). Εγω ετσι εμαθα...

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα με το v15 κανονικοτατα , και εβαλα και ενα μικρο mod και αλλαξα λιγο την status bar..

 

http://iv.pl/images/28685965924825385501.png

 

αυτο με την status bar πώς το έκανες?

αν μπορείς γράψε οδηγίες ή δώσε κάποιο λινκ ;)

(έχει σημασία ότι το έκανες με την 15? εγώ έχω κάνει με την 13)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Παιδια μια απορια???

Ενω εχω βαλει σε μια επαφη καποιον ηχο χτυπαει με αλλον

Τον ηχο τον εχω στην εξωτερικη καρτα, ενω αν και ο ηχος που εχω βαλει για ολους ειναι στη ιδια θεση χτυπαει κανονικα!!

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την status bar πώς το έκανες?

αν μπορείς γράψε οδηγίες ή δώσε κάποιο λινκ ;)

(έχει σημασία ότι το έκανες με την 15? εγώ έχω κάνει με την 13)

 

Οχι δεν εχει σημασια..! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1922348 οδηγος & αρχεια για να το κανεις κ εσυ..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install πριν απο μέρες τα προβλήματα παραμένουν, κολάει στο scrolling των φωτογραφιών και σε firefox opera dolphin και στοκ browser δεν λειτουργεί κανένας απόλυτα ομαλά,εσείς που έχετε κάνει clean install δεν αντιμετωπίζετε τίποτα απο τα παραπάνω? άκουσα για κάποιο update που διορθώνει bugs ξέρουμε πότε θα το πάρουμε? είμαι με 4.0.4
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Καποια κοληματα υπαρχουν αλλα δεν ξερω αν ειναι λογω μνημης ή λογω bug του firmware της Sony. Βεβαια ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα το καθε κολημα, οποτε δεν ξερω τι ακριβως εννοεις.

 

Ελπιζω μεχρι τελη του μηνος να εχουμε καποια καλη / σταθερη custom ROM να δοκιμασουμε. Εκτος και αν βγει το update απο την Sony και φτιαξει η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αλλος τροπος να κανω root το κινητο μου υπαρχει? Γιατι με τους παραπανω με v13, v15 δεν εγινε τπτ.. :-(

Στην σελίδα που έχει το πρόγραμμα έχει και ένα αρκετά κατατοπιστικό βιντεάκι που βοηθάει αρκεά! Τυφλοσούρτης είναι!!;)

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ειμαι καινουργιος με το sole και αντιμετωπιζω προβλημα,οποιος μπορει ας βοηθησει.

πηγα να κανω update το android 4.0 συμφωνα με οσα περιγραφουν τα προηγουμενα posts,ξεκινησα με το pc companion και αφου συνδεθηκε με τον server για να γινει η ενημερωση λογισμικου,πατησα 5 δευτερα το κουμπι του και το ξανασυνδεσα το usb με το κινητο και ολα σταματησαν εκει.οσες φορεσ κι αν εχω προσπαθησει ξανα ,απλα αποτυχανω.δεν ξερω τι δεν κανω σωστα,οποιος μπορει ας βοηθησει.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ειμαι καινουργιος με το sole και αντιμετωπιζω προβλημα,οποιος μπορει ας βοηθησει.

πηγα να κανω update το android 4.0 συμφωνα με οσα περιγραφουν τα προηγουμενα posts,ξεκινησα με το pc companion και αφου συνδεθηκε με τον server για να γινει η ενημερωση λογισμικου,πατησα 5 δευτερα το κουμπι του και το ξανασυνδεσα το usb με το κινητο και ολα σταματησαν εκει.οσες φορεσ κι αν εχω προσπαθησει ξανα ,απλα αποτυχανω.δεν ξερω τι δεν κανω σωστα,οποιος μπορει ας βοηθησει.ευχαριστω

 

Για δοκιμασε και με το seus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε και με το seus[/QU

μια ερωτηση ,αν παρακαμψω το pc companion (συμφωνα με τα posts χρειαζεται πρωτα αυτο) θα ειναι επιτυχησ το update 100%?ευχαριστω φιλε μου,θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έκανα σήμερα update το sole από 2.3 σε 4 με το pc companion ( clean update ) αλλά παρατηρώ πολλά κολλήματα. ξέρει κανείς τι γίνεται και πως αντιμετωπίζεται. το μετάνιωσα :( , έτρεχε χίλιες φορές καλύτερα με το 2.3

είναι κάτι που μπορώ να κάνω τώρα η είναι πολύ αργά ?

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε και με το seus[/QU

μια ερωτηση ,αν παρακαμψω το pc companion (συμφωνα με τα posts χρειαζεται πρωτα αυτο) θα ειναι επιτυχησ το update 100%?ευχαριστω φιλε μου,θα το δοκιμασω.

 

Σκεψου οτι το seus κανει ο,τι και το companion στο θεμα των αναβαθμισεων. Κοιτα να σβησεις ο,τι εχεις στην καρτα (παρε μπακ απ φωτο και λοιπα) και να κανεις και ενα φακτορι ρισετ πριν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έκανα σήμερα update το sole από 2.3 σε 4 με το pc companion ( clean update ) αλλά παρατηρώ πολλά κολλήματα. ξέρει κανείς τι γίνεται και πως αντιμετωπίζεται. το μετάνιωσα :( , έτρεχε χίλιες φορές καλύτερα με το 2.3

είναι κάτι που μπορώ να κάνω τώρα η είναι πολύ αργά ?

 

 

Έχει βγάλει update η sony(λογικά σε κάποιες μέρες θα το λάβουμε ) για bugs μάλλον , εγώ θα κάνω υπομονή μήπως και...

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έκανα σήμερα update το sole από 2.3 σε 4 με το pc companion ( clean update ) αλλά παρατηρώ πολλά κολλήματα. ξέρει κανείς τι γίνεται και πως αντιμετωπίζεται. το μετάνιωσα :( , έτρεχε χίλιες φορές καλύτερα με το 2.3

είναι κάτι που μπορώ να κάνω τώρα η είναι πολύ αργά ?

 

Με το clean update εννοεις το clean install; Γιατι αν εννοεις αυτο, τοτε με το companion δεν κανεις clean install, αλλα ενα απλο update.. Για clean install πρεπει να το κανεις με το SUS..

Link to comment
Share on other sites

αν εχει κανείς την v13 ή την v15 για root, αν μπορεί ας την ανεβάσει και εδώ, γιατί στο xda είναι ανεβασμένη στο uploaded και δεν κατεβαινει τωρα αν δεν εχεις premium :/
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα ξανά με την v15... την προηγουμενη φορά έκανα με την 13

εδώ για την 15 http://db.tt/UAbRRP1w

κατεβασμένη από το xda...

έχεις ενεργοποιήσει το usb debbuging? (σορυ αν εχεις απαντησει σε προηγουμενη σελίδα, αλλά βαριέμαι να κοιταξω :P )

ο υπολογιστης αναγνωρίζει το κινητό? αν ναι τι μηνυμα σου βγάζει, όταν πατάς το 1 στο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πήρα το κινητό πριν από μια εβδομάδα και μέχρι στιγμής είναι μια χαρά έχω ένα θέμα όμως: Όταν φορτίζει ή είναι συνδεδεμένο στο PC η οθόνη δεν έχει καθόλου καλή απόκριση, πχ δεν μπορώ να σχεδιάσω το μοτίβο και γενικά δεν πατιούνται καλά αυτά που θέλω. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον? Καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...