Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια , τι κανετε ; Ειχα πολυ καιρο να μπω στο φορουμ , γιατι ειχα βαρεθει το neo v πλεον.. Τωρα θα το δωσω να παρω το sole. πειτε μου πιο χρωμα ειναι πιο ωραιο ; σας εχει βγαλει καποιο προβλημα ;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι υποκειμενικό το χρώμα, πήγαινε να τα δεις από κοντά ;)

προσωπικά το μαυρο μου αρέσει πάρα πολύ.

 

προβλήματα μερικοί έχουν με ένα μικρό τρίξιμο, αλλά με θήκη λύνεται τελείως.. εγώ το έχω με θηκη σχεδόν από την αρχή, και δεν εχω θέμα..

μερικοί βρίσκουν την ένταση του ηχείου χαμηλή (φαντάζομαι στην ομιλία, και εγώ θα την ήθελα λίγο πιο δυνατή, το μεγάφωνο είναι τούμπανο, για μενα τουλάχιστον)

αυτά νομίζω είναι τα κύρια που θα δεις...

τώρα για κολλήματα, μπαταρία κλπ, είναι θέμα του κατόχου κυρίως, με clean install ics δεν έχεις προβλήματα, η μπαταρία είναι μικρή, αλλά μια μέρα με γερή χρήση την βγάζει άνετα-στη δικιά μου περίπτωση πάντα.

οι εφαρμογές τρέχουν απροβλημάτιστα, όπως και στα άλλα κινητά, εφόσον δεν έχουν οι ίδιες πρόβλημα).. πχ το fb τρώει σκαλώματα, εμένα πλέον δεν ανοίγει, αλλά είναι θέμα της εφαρμογής, όχι του κινητού..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...!Προβλημα με μπαταρια δεν εχω , αρκει να κραταει μια μερα..! Και καθε μερα να φορτιζω δεν εχω προβλημα..! προτιμω το sole απο το u , γιατι το sole ειναι καλυτερο σε οθονη εξωτερικο χωρο , nfc σωστα;

 

+ το floating touch :p

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...!Προβλημα με μπαταρια δεν εχω , αρκει να κραταει μια μερα..! Και καθε μερα να φορτιζω δεν εχω προβλημα..! προτιμω το sole απο το u , γιατι το sole ειναι καλυτερο σε οθονη εξωτερικο χωρο , nfc σωστα;

 

+ το floating touch :p

 

και φυσικα επεκταση μνημης..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης τωρα που το εψαχνα η sd μου μαλον ειναι 2ης γενιας (γραφει ενα 2 επανω) ...αν δν κανω λαθος το σολε παιρνει 4ης γενιας...τωρα δηλδ που εχω μεσα τη 4αρα 2ης γενιας δν δουλευει ???
Link to comment
Share on other sites

και φυσικα επεκταση μνημης..;)

Ναι...

 

επισης τωρα που το εψαχνα η sd μου μαλον ειναι 2ης γενιας (γραφει ενα 2 επανω) ...αν δν κανω λαθος το σολε παιρνει 4ης γενιας...τωρα δηλδ που εχω μεσα τη 4αρα 2ης γενιας δν δουλευει ???

τι εννοεις με αυτο; δεν καταλαβα :Ρ

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια μου τελειωνει σε μια μερα και οταν πας να δω απο ποια προγραμματα τελειωνει εχει:

προβολη

ετοιμοτιτα κυψελης

λειτουργικο συστιμα android

mediaserver

μπορω να κανω κατι για να μην τελεινει τοσο γρηγορα ι μπαταρια ??? και αν ναι τι??

το εχς απο την τριτι το κινητο και τις πρωτες φορες το φορτιζα 8 ωρες

πειτε μοθ λιγο τι να κανωω!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια μου τελειωνει σε μια μερα και οταν πας να δω απο ποια προγραμματα τελειωνει εχει:

προβολη

ετοιμοτιτα κυψελης

λειτουργικο συστιμα android

mediaserver

μπορω να κανω κατι για να μην τελεινει τοσο γρηγορα ι μπαταρια ??? και αν ναι τι??

το εχς απο την τριτι το κινητο και τις πρωτες φορες το φορτιζα 8 ωρες

πειτε μοθ λιγο τι να κανωω!!!

 

Βαλε και κανα ποσοστο διπλα να δουμε τι παιζιε. Επισης βαλε σε gsm την λειτουργια δικτυου γιατι η ετοιμοτητα κυψελης οταν ειναι σε υψηλα επιπεδα σημαινει οτι χανεις το σημα. Κατι που καταναλωνει πολυ μπαταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης τωρα που το εψαχνα η sd μου μαλον ειναι 2ης γενιας (γραφει ενα 2 επανω) ...αν δν κανω λαθος το σολε παιρνει 4ης γενιας...τωρα δηλδ που εχω μεσα τη 4αρα 2ης γενιας δν δουλευει ???

 

To 2 που λες, είναι η κλάση, όσο μεγαλύτερη είναι τόσο μεγαλύτερη ταχύτητα ανάγνωσης-εγγραφής έχει. Δεν εχει να κάνει με γενιές.

Τώρα που έχεις class 2 και πάλι θα δουλεύει αλλά σε χαμηλότερες ταχύτητες σε σχέση με μια class 4.

Link to comment
Share on other sites

To 2 που λες, είναι η κλάση, όσο μεγαλύτερη είναι τόσο μεγαλύτερη ταχύτητα ανάγνωσης-εγγραφής έχει. Δεν εχει να κάνει με γενιές.

Τώρα που έχεις class 2 και πάλι θα δουλεύει αλλά σε χαμηλότερες ταχύτητες σε σχέση με μια class 4.

 

Toτε για ποιο λογω δν δεχεται το παιχνιδι.... μ λεει 956mb is required for your game , insert or clear space on your sd memory card to begin download

Τι να κανω ???

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμίσεις , αποθηκευτικός χώρος , και δες εκεί που λέει εσωτερικός χώρος αποθήκευσης ποσο έχεις διαθέσιμο...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμίσεις , αποθηκευτικός χώρος , και δες εκεί που λέει εσωτερικός χώρος αποθήκευσης ποσο έχεις διαθέσιμο...

 

703 εχω.... sthn sd αποτι ξερω δν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες .... τις εικονες , βιντεο πως μπορω να τα μεταφερω στη sd ??

Link to comment
Share on other sites

μπορείς είτε να το συνδέσεις με το pc και να τις μεταφέρεις , είτε με έναν file manager από το κινητό. :happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και κανα ποσοστο διπλα να δουμε τι παιζιε. Επισης βαλε σε gsm την λειτουργια δικτυου γιατι η ετοιμοτητα κυψελης οταν ειναι σε υψηλα επιπεδα σημαινει οτι χανεις το σημα. Κατι που καταναλωνει πολυ μπαταρια

 

προβολη 43%

ετοιμοτιτα κυψελης13%

λειτουργικο συστιμα android12%

πως ακριβως να βαλω gsm δεν εχς ιδεα πως γινετε... ειναι καινουριος σε android κινιτο

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις, στα δίκτυα πατάς το more (περισσότερα ή κάτι τέτοια στα ελληνικά) , mobile networks (τελευταία επιλογή, λογικά ασύρματα δίκτυα ή κάτι τέτοιο), λειτουργία δικτύου, gsm only

(σε ics αυτά)

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις, στα δίκτυα πατάς το more (περισσότερα ή κάτι τέτοια στα ελληνικά) , mobile networks (τελευταία επιλογή, λογικά ασύρματα δίκτυα ή κάτι τέτοιο), λειτουργία δικτύου, gsm only

(σε ics αυτά)

 

σ εθχαριστω φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σοσσσσ! καταρχην καλημερα σε ολα τα φιλαρακια του myphone.! Επιτελους μαζεψα 200€ και ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το σολε... πειτε μου αυτο το σαιτ το εχει 196€ . Με προβληματιζει που το εχει πιο φθηνα . να το παραγγειλω ; υπαρχει καποιος κινδυνος ; (με αντικαταβολη)

 

οριστε το σαιτ: http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=172&category_id=39

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

703 εχω.... sthn sd αποτι ξερω δν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες .... τις εικονες , βιντεο πως μπορω να τα μεταφερω στη sd ??

 

Φυσικα και μπορεις να μεταφερεις εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σοσσσσ! καταρχην καλημερα σε ολα τα φιλαρακια του myphone.! Επιτελους μαζεψα 200€ και ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το σολε... πειτε μου αυτο το σαιτ το εχει 196€ . Με προβληματιζει που το εχει πιο φθηνα . να το παραγγειλω ; υπαρχει καποιος κινδυνος ; (με αντικαταβολη)

 

οριστε το σαιτ: http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=172&category_id=39

 

Να ρωτήσεις αν είναι ελληνικό.. Απο εκεί και πέρα αν είναι, μην σε απασχολεί τίποτα...

 

Καλησπέρα. Μπορούμε να αλλάξουμε τον ήχο στο ξυπνητήρι?? Ειδα οτι έχει μόνο μία επιλογή.

 

Ναι αν ξετικάρεις την επιλογή "Ρυθμίσεις στυλ" σου ανοίγει πάνω η επιλογή "Ήχος ξυπνητηριού"..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσεις αν είναι ελληνικό.. Απο εκεί και πέρα αν είναι, μην σε απασχολεί τίποτα...

 

Ελληνικό δεν είμαι σιγουρα, αφού λέει sola...

Link to comment
Share on other sites

αν σου δινουν εγγυηση αντιπροσωπιας δεν εχει σημασια..

και παραεισαγωγης αν είναι, αν εχει εγγυηση αντιπροωπείας η μόνη διαφορά είναι το όνομα και ότι δεν εχει ενεργοποιημένη την επιλογή για 160 ελληνικούς, που διορθώνεται με το handcent ή το go sms

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...