Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άρα έχεις καθαρή την ics τις Sony .

Γιατί έτσι όπως το έγραψες νόμιζα πως είχες βάλει μια costum rom ICS :D

 

custom (με το συμπάθειο)

 

10 χαρακτήρες

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι ευκολο να μου πειτε αν γινεται να κανω rout στο sole μου στην εκδοση 2.3.7 ?? δεν θελω να κανω αναβαθμιση ..μονο rout !

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα , έχω περάσει την ics στο κινητό και βασικά έχει γίνει πολύ αργό σε σχέση με πριν , δεν έχω κάνει ακόμα rout και θέλω να ξαναπεράσω την 2.3.7 γίνετε αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα , έχω περάσει την ics στο κινητό και βασικά έχει γίνει πολύ αργό σε σχέση με πριν , δεν έχω κάνει ακόμα rout και θέλω να ξαναπεράσω την 2.3.7 γίνετε αυτό ?

 

μην απελπιζεσε.αν διαβασεις σχεδον ολοι ειμαστε ευχαριστημενοι με την νεα εκδοση.το ιδιο κινητο εχουμε ολοι.δεν γινετε να σερνετε το δικο σου,κατι πηγε στραβα,μαλλον δεν εχεις κανει clean install.κι εγω το ιδιο πιστευα αλλα μολις εκανα clean install αλλαξαν ολα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα , έχω περάσει την ics στο κινητό και βασικά έχει γίνει πολύ αργό σε σχέση με πριν , δεν έχω κάνει ακόμα rout και θέλω να ξαναπεράσω την 2.3.7 γίνετε αυτό ?

 

μην απελπιζεσε.αν διαβασεις σχεδον ολοι ειμαστε ευχαριστημενοι με την νεα εκδοση.το ιδιο κινητο εχουμε ολοι.δεν γινετε να σερνετε το δικο σου,κατι πηγε στραβα,μαλλον δεν εχεις κανει clean install.κι εγω το ιδιο πιστευα αλλα μολις εκανα clean install αλλαξαν ολα...

 

έχει δίκιο ο φίλος μας loypis

κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα, όταν έκανα καθαρή εγκατάσταση όλα διορθώθηκαν!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο φίλος μας loypis

κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα, όταν έκανα καθαρή εγκατάσταση όλα διορθώθηκαν!

 

Πώς ακριβώς εννοείτε την καθαρή εγκατάσταση; Η αναβάθμιση δε γίνεται με το PC Companion;

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει ενα Zip με το νεο album και τη νεα καμερα απο την 4.2 αλλα πρεπει να το φλασαρω για να παιξει?πως το κανουμε αυτο? cwm recovery χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει σχετικό thread στο xda για CWM touch 5.5.0.4. αλλά δεν ειναι απαραίτητο. Υπάρχει και ο χειροκίνητος τρόπος :P κατέβασε το zip βγαλε από τον φάκελο system τις δύο εφαρμογές. Στη συνέχεια εφόσον εισαι rooted , με το root explorer θα βάλεις αυτές τις δύο εφαρμογές στο system , δώσε permissions r-w-r-r και τέλος κάνε τα αρχεια move στο system/app. Θα σου ζητήσει αντικατάσταση , αλλιώς σβήσε εσύ τα παλιά αρχεία και μετά ρίξε τα νέα μέσα. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! Κράτησε back up τα παλιά apk για το album και την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

βασικά υπάρχει τρόπος να καταλάβει κανείς αν έχει γίνει καθαρό install ή όχι;

 

επειδή χρησιμοποιώ τον stock browser μου κάνει ψιλοκολλήματα σε σχέση με 2.3.7. Ισχύει αυτό με καθαρό install ή έτσι δουλεύει τώρα;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια βοήθεια!! Προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει με Locked/Unlocked bootloaders και recoveries για εγκατάσταση custom rom! Βλέπω μερικές υποστηρίζουν τον locked άλλες unlocked αλλά δεν βρήκα ένα ξεκάθαρο οδηγό που να λέει ακριβώς τα βήματα σε windows και να εξηγεί τις 2 μεθόδους, ποια τα μειον και ποια τα συν!! Νομίζω θα ήταν πολύ καλό για όλους, να δημιουργήσουμε ένα Guide για τους χρήστες που θέλουν να δοκιμάσουν άλλες ROM και αν δεν μπορεί να το κάνει κάποιος, ας με βοηθήσει να καταλάβω τι παίζει και ίσως το κάνω εγώ :)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

βασικά υπάρχει τρόπος να καταλάβει κανείς αν έχει γίνει καθαρό install ή όχι;

 

επειδή χρησιμοποιώ τον stock browser μου κάνει ψιλοκολλήματα σε σχέση με 2.3.7. Ισχύει αυτό με καθαρό install ή έτσι δουλεύει τώρα;

 

μετά την εγκατάση της ics, είχες τις εφαρμογές που είχες και πριν στο κινητό ή έπρεπε αν τις ξαναβάλεις?

Link to comment
Share on other sites

βασικά υπάρχει τρόπος να καταλάβει κανείς αν έχει γίνει καθαρό install ή όχι;

 

επειδή χρησιμοποιώ τον stock browser μου κάνει ψιλοκολλήματα σε σχέση με 2.3.7. Ισχύει αυτό με καθαρό install ή έτσι δουλεύει τώρα;

 

Αν είχες κάνει καθαρή εγκατάσταση θα το ήξερες.. Καθαρή εγκατάσταση γίνεται όταν κάνεις επανεγκατάσταση λογισμικού μέσω SUS..

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει δοκιμαστκά τον nova launcher αλλά δεν μπορώ να βρώ πως να βάλω widgets όπως αυτό του καιρού , των εργαλείων (γρήγορες ρυθμίσεις) κτλ. Εννοώ αυτά που έχει ο experia launcher. Ξέρει κάποιος αν γίνεται αυτό και πως;

Μου άρεσε ο nova αλλά θα ήθελα να ξέρω, πριν προχωρήσω στην αναβάθμιση του.

 

Μάλλον βιάστηκα να ρωτήσω.Προφανώς δεν είναι συμβατά τα widgets experia.

Edited by arisrou
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει δοκιμαστκά τον nova launcher αλλά δεν μπορώ να βρώ πως να βάλω widgets όπως αυτό του καιρού , των εργαλείων (γρήγορες ρυθμίσεις) κτλ. Εννοώ αυτά που έχει ο experia launcher. Ξέρει κάποιος αν γίνεται αυτό και πως;

Μου άρεσε ο nova αλλά θα ήθελα να ξέρω, πριν προχωρήσω στην αναβάθμιση του.

 

Δεν γίνεται να τα βάλεις..

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς εννοείτε την καθαρή εγκατάσταση; Η αναβάθμιση δε γίνεται με το PC Companion;

 

βασικά υπάρχει τρόπος να καταλάβει κανείς αν έχει γίνει καθαρό install ή όχι;

 

επειδή χρησιμοποιώ τον stock browser μου κάνει ψιλοκολλήματα σε σχέση με 2.3.7. Ισχύει αυτό με καθαρό install ή έτσι δουλεύει τώρα;

 

καθαρή εγκατάσταση σημαίνει να έχεις σβήσει οτιδήποτε έχεις προσθέσει στο κινητό από την ημέρα που το αγόρασες! με απλά λόγια θα πρέπει να σβήσετε την μνήμη του κινητού, μετά να κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να περάσεις την νέα έκδοση ics

οπότε πριν κάνετε όλα αυτά θα πρέπει να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας, για να επαναφέρεται (μετά την εγκατάσταση του νέου λογισμικού) όλα τα δεδομένα που είχατε στο κινητό, φωτογραφίες, τραγούδια, τηλέφωνα κ.α.

στη περίπτωση που έχετε κάνει την εγκατάσταση χωρίς να ακολουθήσετε τις πιο πάνω οδηγίες μπορείτε να το επαναλαμβάνετε με τον σωστό τρόπο και η εγκατάσταση να επαναληφθεί από το πρόγραμμα SEUS (αφού πρώτα το κατεβάσετε) [url=]http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/[/url] θα σας πει ότι το κινητό είναι ενημερωμένο με την νέα έκδοση αλλά εσείς θα συνεχίσετε!!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις ακόμη σχετικά με τους launchers, αν τικάρω την χρήση από προεπιλογή για τον nova πως επιστρέφω πάλι στον experia;Όσοι βαλατε τον nova έχεται τον prime;
Link to comment
Share on other sites

όταν σηκώνω το τηλέφωνο, δεν ακούω αμέσως τη φωνή του άλλου, ούτε ο άλλος τη δικιά μου (νομίζω) περνάνε 1-2 δευτερόλεπτα.. κανείς άλλος με αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις ακόμη σχετικά με τους launchers, αν τικάρω την χρήση από προεπιλογή για τον nova πως επιστρέφω πάλι στον experia;Όσοι βαλατε τον nova έχεται τον prime;

 

Πας ρυθμισεις-εφαρμογες, βρισκεις πχ τον νοβα πατας πανω και πατας εκκαθαριση προεπιλογων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις-εφαρμογες, βρισκεις πχ τον νοβα πατας πανω και πατας εκκαθαριση προεπιλογων

Είμαι καινούργιος ακόμη :baby:αλλά που θα μου πάει, θα το μάθω και το android. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα. κατεβασα το most wanted και οταν ξεκιναει μ λεει οτι θελει 888 mb και δν εχω ελευ8ερο χωρο....Εγω βλεπω στον αποθηκευτικο χωρο - μνημη τηλ. 1,37gb δια8εσιμο και στην sd 3,39 δια8εσιμο...γιατι δν μπορει να την περασει την εφαρμογη ???
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι μπορούμε να κάνουμε σε αυτό το κινητό από custom roms?

 

εννοώ επειδή πουλιέται μόνο ελλάδα, το xda δεν έχει ανάλογο thread..

 

επίσης κάτι λένε για επίσημη ice cold sandwitch.. έχει βγεί , αν όχι ξέρετε στο περίπου μια ημερομηνία...?:D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι μπορούμε να κάνουμε σε αυτό το κινητό από custom roms?

 

εννοώ επειδή πουλιέται μόνο ελλάδα, το xda δεν έχει ανάλογο thread..

 

επίσης κάτι λένε για επίσημη ice cold sandwitch.. έχει βγεί , αν όχι ξέρετε στο περίπου μια ημερομηνία...?:D

Aπο custom roms δε γνωριζω αν εχουν βγει..

Aφου το κινητο πουλιεται παγκοσμιως (Sole λεγεται στην Ελλαδα και Ιταλια, Sola ειναι η ονομασια του παγκοσμιως) το Xda θα εχει κατι τωρα ή μελλοντικα..

Η Ice cream sandwich (ICS) εχει βγει εδω και ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει μερικές ρομ, αλλά δεν είναι πλήρως λειτουργικές και δεν αξίζουν προς το παρόν για καθημερινή χρήση, απ' όσο έχω διαβάσει..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...