Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλα ics αλλά τα sms μου δεν τα περνάει από backup που είχα κάνει πριν τη βάλω...

τι να φταίει άραγε;

προσπάθησα 3-4 φορές, τη μία φορά πέρασε κάποια...στις επόμενες κανένα, και έχω μείνει με 1 sms που έλαβα σήμερα.

 

επίσης αυτό το κάτω δεξιά κουμπάκι (από τα 3 που έχει) ήταν πολύ εξυπηρετικό. Γιατί το εξαφάνισαν τώρα και βγαίνει κάτι άλλο;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν το έχει αυτό το χαρακτηριστικό από τη μάνα του το μόνο που κάνει η εφαρμογή είναι να ανάβει την οθόνη σε λευκό σε full φωτεινότητα.

Έτσι γινόταν στο Legend πριν την αναβάθμιση σε 2.2

Την έχεις δοκιμάσει την εφαρμογή που μου λες;

 

υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές, και με το power toggles που έχω εγώ στην μπάρα που κατεβαίνει γίνεται φακός και με εφαρμογή της sony απο το xperia go που είχα τσιμπήσει απο το xda και από το play store έχει άπειρα που το κάνουν ...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές, και με το power toggles που έχω εγώ στην μπάρα που κατεβαίνει γίνεται φακός και με εφαρμογή της sony απο το xperia go που είχα τσιμπήσει απο το xda και από το play store έχει άπειρα που το κάνουν ...

 

ΟΚ Μακάρι να είναι έτσι.

Είμαι έτοιμος να γυρίσω στα "πάτρια εδάφη" ξανά!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Με τη βοηθεια των παραπάνω post καταφερα και πέρασα την ics , αυτό που δεν έχω καταφέρει είναι να κάνω root τη συσκευή.Το λειτουργικό μου στο pc ειναι XP. Καμιά βοήθεια;

 

Καμιά βοήθεια και απο 'δω ρε παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια και απο 'δω ρε παιδιά!!

 

Και εγω xp εχω αλλα μια χαρα εκανα root!!Το μονο που δεν μπορυσα να κανω ειναι mount την μνημη αλλα τελικα με το ρουτ λυθηκε το θεμα!Κανε install to SUS και Sony PC Companion για να παρεις τα drivers.Για να παρεις τα drivers ομως κανε μια δοκιμη σε ενα απο αυτα πχ επιδιορθωση λογισμικου για να ανιχνευση την συσκυη και μολις την βρει μην προχορισεις στην επιδιορθωση!!;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Έχω απενεργοποιήσει την κίνηση δεδομένων και έχω ρυθμίσει το κινητό σε gsm only.Παρ'ολα αυτά κατά κάποιο περίεργο τρόπο μου τρώει κάρτα.Ένω έχω και λεπτά και χρόνο ομιλίας προς what's up χαλάω κάρτα χωρίς να κάνω άλλα τηλέφωνα.Καμιά ιδέα;

 

Υπάρχει περίπτωση να αργεί να ενεργοποιηθεί η "απενεργοποίηση δεδομένων" και να κάνει synchronisation;Γιατί πριν λίγο που το άνοιξα χωρίς να έχω ανοίξει wi-fi μου έβγαλε ενημερώσεις από mail...

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι για μισο λεπτο να ανοιξω τα δεδομενα μου εχει φαει 5+ Mbs.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την Εξοικονομηση Ενεργειας, το μονο που με χαλαει και με εκανε να την απενεργοποιησω ειναι οτι δεν αφηνει το handcent sms να εχει ειδοποιηση LED οταν η οθονη ειναι ανενεργη.

Εχει συμβει σε καποιον το παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

gps από μόνο του δεν τρώει data.

πχ αν εχεις καποιο πρόγραμμα πλοήγησης που λειτουργεί offline δεν θα χρεωθείς (δοκιμασε να δεις οτι λειτουργει χωρις sim)

το google maps ομως πχ, θέλει ταυτόχρονα gps και δεδομενα, οπότε χρεώνεσαι. αν δεν έχεις ενεργοποιήσει τα δεδομενα νομιζω δεν βρισκει τοποθεσια.

μπορείς να εχεις 2g+data enabled αλλα ειναι πιο αργο

Link to comment
Share on other sites

gps από μόνο του δεν τρώει data.

πχ αν εχεις καποιο πρόγραμμα πλοήγησης που λειτουργεί offline δεν θα χρεωθείς (δοκιμασε να δεις οτι λειτουργει χωρις sim)

το google maps ομως πχ, θέλει ταυτόχρονα gps και δεδομενα, οπότε χρεώνεσαι. αν δεν έχεις ενεργοποιήσει τα δεδομενα νομιζω δεν βρισκει τοποθεσια.

μπορείς να εχεις 2g+data enabled αλλα ειναι πιο αργο

 

Νομίζω πως και το maps μπορεί να δουλέψει μόνο με gps.. Ή οχι?

Πάντως σίγουρα δεν τρώει δεδομένα το gps..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να το παρω? μου αρεσει πολυ σαν κινητο αλλα μηπως να περιμενω για κατι πιο καινουριο?ρωταω γιατι απ'οτι διαβασα βγαζει μερικα προβληματα με την αναβαθμηση! Edited by pantelis_87
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να το παρω? μου αρεσει πολυ σαν κινητο αλλα μηπως να περιμενω για κατι πιο καινουριο?ρωταω γιατι απ'οτι διαβασα βγαζει μερικα προβληματα με την αναβαθμηση!

 

Βγάζει προβλήματα μόνο σε όσους δεν κάνουν clean install το κινητό ειναι ότι καλύτερο για τα λευτα του πάρτο άφοβα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να το παρω? μου αρεσει πολυ σαν κινητο αλλα μηπως να περιμενω για κατι πιο καινουριο?ρωταω γιατι απ'οτι διαβασα βγαζει μερικα προβληματα με την αναβαθμηση!

 

 

μην σε αγχώνει η αναβάθμιση! αν το πάρεις καινούργιο θα είναι ακόμα πιο εύκολο να κάνεις σωστή αναβάθμιση!

καλό είναι να το δεις από κοντά για να σου φύγουν όλες οι απορίες!

το κινητό είναι ΑΣΤΈΡΙ και θα το διαπιστώσεις από μόνος σου!

κάνε αυτό που σου λέει ο φίλος μας Nero55 πιο πάνω (clean install) και θα είσαι ok !

 

η τιμή του είναι πολύ καλή για τις δυνατότητες που έχει το ίδιο το κινητό!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να το βρω αυτο για τη μπαταρια screenshot 182 σελιδα(διαχειρηση ενεργειας)?ειναι ics 4.0.4

 

που μπορω να το βρω αυτο για τη μπαταρια screenshot 182 σελιδα(διαχειρηση ενεργειας)?ειναι ics 4.0.4

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το πρωί κατά τις 8 να έχω 97% και τώρα να έχω 12% με:

5ω 42λ οθόνη 73%

23λ κλήσεις 5%

Android system cpu total 21m 56s ,cpu foreground 3m 46s ,keep awake 1h 13m 33s 5%

Facebook -------------- 19m 18s,----------------15m 10,------------1h 21m 5%

Android os --------------41m 36s 5%

Cell Standby 14h 13m 44s 3%

Wi-Fi running 5h57m 25s 2%

Mediaserver cpu total 10m 11s keep awake 15m 15s 2%

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να το βρω αυτο για τη μπαταρια screenshot 182 σελιδα(διαχειρηση ενεργειας)?ειναι ics 4.0.4

 

αλλη μια...?

 

ειναι ενσωματωμένο στην ics

ειναι ενσωματωμένο στην ics

ειναι ενσωματωμένο στην ics

:) :) :)

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια...?

 

ειναι ενσωματωμένο στην ics

ειναι ενσωματωμένο στην ics

ειναι ενσωματωμένο στην ics

:) :) :)

 

στη σελιδα 181 εχει μια φωτο κ αναφερονται σε οικονιδιο η απαντηση στη σελιδα 182 σχολιο 2718 λεει (((εξοικονομηση ενεργειας ειναι για κοιτα αν ειναι τικαρισμενο στο διαχειριση ενεργειας. παντως καλο κανει οχι κακο)))που να ψαξω για να το τικαρω?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....εχω μια φιλη που εχει αυτο το μυρμήγκι και μου λεει οτι μεσω οτα δεν της εχει βγαλει ακομη την ics.τι παιζει?

αν το βαλει στο update service λετε να βγαλει Update αλλιως πως μπορει να το κανει?

Link to comment
Share on other sites

μην σε αγχώνει η αναβάθμιση! αν το πάρεις καινούργιο θα είναι ακόμα πιο εύκολο να κάνεις σωστή αναβάθμιση!

καλό είναι να το δεις από κοντά για να σου φύγουν όλες οι απορίες!

το κινητό είναι ΑΣΤΈΡΙ και θα το διαπιστώσεις από μόνος σου!

κάνε αυτό που σου λέει ο φίλος μας Nero55 πιο πάνω (clean install) και θα είσαι ok !

 

η τιμή του είναι πολύ καλή για τις δυνατότητες που έχει το ίδιο το κινητό!

 

πηγα και το παραγγειλα σημερα..την παρασκευη θα το εχω !!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....εχω μια φιλη που εχει αυτο το μυρμήγκι και μου λεει οτι μεσω οτα δεν της εχει βγαλει ακομη την ics.τι παιζει?

αν το βαλει στο update service λετε να βγαλει Update αλλιως πως μπορει να το κανει?

http://talk.sonymobile.com/thread/53822

εδω μπορει να βρει αν εχει αναβαθμιση και να συνδεσει το κινητο στο pc companion η στο seus ωστε να το αναβαθμισει.ΟΤΑ δεν θα ερθει:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...