Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια , επειδη δεν εχω ιδεα πως γινεται η αναβαθμιση, λετε να το παω σε κανεναν Γερμανο να μου την κανει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περνας την 4.0.

Κανεις factory reset και format την sd καρτα.

Πας στο SEUS και ξαναπερνας την 4.0

 

Ολα αυτα, ΑΦΟΥ παρεις backup τα δεδομενα σου.

 

Ας κάνει καλύτερα αρχικά back up τα δεδομένα και μετά κατευθείαν SEUS. Πλέον το SEUS δίνει δυνατότητα καθαρής εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

και με αυτό κανεις το update. δεν χρειάζεται να πας στον γερμανό ...

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανεις factory reset και format την sd καρτα.

.

Μπορεί κάποιος να μου αξηγήσει πώς;

Ή σου δίνει το seus την δυνατότητα για "clean install";

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην καρτέλα απόρρητο στην επιλογή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων υπάρχει και επιλογή διαγραφής της SD
Link to comment
Share on other sites

κάτσε ντε πρώτα να βγει το update. ακόμα δεν έχει βγει τίποτα :P

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

κάτσε ντε πρώτα να βγει το update. ακόμα δεν έχει βγει τίποτα :P

 

ε για οταν βγει λεω ντε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δύσκολο συνδέεις το τηλέφωνο με το pc και απλά ακολουθείς τα βήματα. αν τα βρείς κάπου μπαστούνια πόσταρε στο νήμα ;)

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλοδεχούμενη η αναβάθμιση...αλλά διαβάζοντας λίγο και αυτό http://developer.sonymobile.com/2012/03/30/learn-about-the-technical-differences-between-gingerbread-and-ics/ σου λένε ότι ενώ θα πάρεις ICS ίσως τελικά να θέλεις να μείνεις με την GingerBread γιατί πολύ απλά τα 512ΜΒ RAM ζορίζονται

γιατί όπως λέει και το άρθρο... "ICS was developed with Galaxy Nexus in mind, which is based on a TI platform with dual-core processor and 1GB RAM." προσοπική μου άποψη αν το είχα διαβάσει αυτό από τον Μάρτιο μάλλον θα περίμενα να πάρω το XPERIA P

Edited by GsM
Link to comment
Share on other sites

Από όλα τα χαρακτηριστικά εμένα με έχει ενθουσιάσει αυτό το glove mode. Τα σπασε το feature!!! Ναι, οκ στην Ελλάδα ζέστη έχουμε, αλλά τι γίνεται όταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κρυώνεις και ρε παιδί μου ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΓΑΝΤΙ!!!!!! :) Κατενθουσιάστηκα!!
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια... άντε να έρθει κι απο δω... εννοείται οτι θα κάνω clean install για να μην πάθω ο,τι έπαθε το Neo V κτλ που την πέρασαν απο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα παιδια απο προσωπικη αποψη, πιστευω η 4.0 ειναι βαρυτερη σαν εκδοση και οχι τοσο smooth οσο η 2.3. Βεβαια ειναι ομορφοτερη. Ολα αυτα απο την εμπειρια μου σε neo v και s2 . Μακαρι να κανω λαθος με το sole. Θα δειξει. Παντως εγω θα περιμενω καιρο για το update .
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σήμερα παρατήρησα ένα πολύ εκνευριστικό ζουζούνισμα στο ακουστικό κάθε φορα που μιλάνε από την άλλη μεριά της γραμμής...το έχετε και εσείς?? συμβαίνει σε όλες τις κλήσης και το παρατήρησα σήμερα.... :(:(

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να βγάλει την ζελατίνα; Αν ναι,πώς;

Φοβάμαι να βάλω πινέζα για να μην γρατζουνίσω την οθόνη...

Edited by AngelosDim
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να βγάλει την ζελατίνα; Αν ναι,πώς;

Φοβάμαι να βάλω πινέζα για να μην γρατζουνίσω την οθόνη...

 

Η Εργοστασιακή δεν ειναι σαν τα κοινά προστατευτικά οθόνης. Ειναι πιο λεπτή. Σου προτείνω να μην την βγάλεις. Εγώ έβαλα απο πάνω μία anti-glare και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ζελατίνα εκτός από την πρώτη που είχε πάνω με τη μισάωρη φόρτιση και δεν το έχω καταλάβει ακόμη?

εχει ναι !!

 

 

Πφφ...Δεν το είχα παρατηρήσεις και παρήγγειλα επιπλέον screen-protector... :mad:

δεν πειράζει χαμένη δεν πάει θα σου χρειαστεί αργότερα σίγουρα

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

καλα μην ξαναρχισουμε παλι με την ζελατινα...εχει γραφτει στο thread τοοοοοσες φορες..αλλα νομιζω πρεπει να βαζουμε επιπλεον screen protector γιατι εμενα μου εκανε κατι γρατζουνιτσες..
Link to comment
Share on other sites

καλα μην ξαναρχισουμε παλι με την ζελατινα...εχει γραφτει στο thread τοοοοοσες φορες..αλλα νομιζω πρεπει να βαζουμε επιπλεον screen protector γιατι εμενα μου εκανε κατι γρατζουνιτσες..

 

δεν ειναι καλυτερα να βγαλουμε την εργοστασιακη και να βαλουμε την αλλην τη ζελατινα? δεν θα μειωθει η ανταποκριση του κινητου με το αγγιγμα με 2 ζελατινες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...