Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλει root για να γίνει?Aν όχι μπορεί κάποιος να μου δείξει πως γίνεται με έναν οδηγό με screenshots?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει root για να γίνει?Aν όχι μπορεί κάποιος να μου δείξει πως γίνεται με έναν οδηγό με screenshots?

 

Μπηκες στην διαδικασια να ανοιξεις το λινκ που ποσταρε ο φιλος; Αν ναι πως γινεται να μην διαβασες το.........

Requirements:

Rooted.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες μολις διαβασα για Οκτωμβριο τα εβαλα ολα κατω και αρχισα ..Τωρα τα εχω δοκιμασει ολα το κινητο σαν να ελευθερωθηκε!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μπηκες στην διαδικασια να ανοιξεις το λινκ που ποσταρε ο φιλος; Αν ναι πως γινεται να μην διαβασες το.........

Requirements:

Rooted.

Δεν το είδα γιατί βαριόμουν να τα διαβάσω όλα..:pΚρίμα που θέλει root.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα γιατί βαριόμουν να τα διαβάσω όλα..:pΚρίμα που θέλει root.:cry:

 

Καλησπερα παιδια.Εχω διαβασει ολα τα ποστς για το κινητο κ ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω.Το κινητακι δειχνει καταπληκτικο.Καποιοι φιλοι εχουν ανεβασει φωτο για την χρηση της μπαταριας τους.Αυτο ειναι ανουσιο ομως καθως δειχει που καταναλωσανε τη μπαταρια και οχι ποσες ωρες ηταν π.χ. η οθονη ενεργοποιημενη, ποση ωρα μιλησανε, ποση ωρα το wifi ανοιχτο, κτλ.αυτο θελω να δω και την επομενη μερα το παραγγελνω.Δηλαδη θα ηθελα να βγαζει 20 ωρες η μπαταρια με την οθονη ενεργοποιημενη 3-4 ωρες, 1 ωρα ομιλιας κ 3 ωρες το wifi συνδεδεμενο και καμια 20αρια sms .Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου το διευκρινιζατε αυτο.Το εχετε αρκετοι το κινητο.Ριξτε μια ματια.Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού στις φωτογραφίες που ανεβάζουν τα παιδιά δείχνει πόσο τους κράτησε η μπαταρία και από κάτω το ποσοστό χρήσης της κάθε λειτουργίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω διαβασει ολα τα ποστς για το κινητο κ ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω.Το κινητακι δειχνει καταπληκτικο.Καποιοι φιλοι εχουν ανεβασει φωτο για την χρηση της μπαταριας τους.Αυτο ειναι ανουσιο ομως καθως δειχει που καταναλωσανε τη μπαταρια και οχι ποσες ωρες ηταν π.χ. η οθονη ενεργοποιημενη, ποση ωρα μιλησανε, ποση ωρα το wifi ανοιχτο, κτλ.αυτο θελω να δω και την επομενη μερα το παραγγελνω.Δηλαδη θα ηθελα να βγαζει 20 ωρες η μπαταρια με την οθονη ενεργοποιημενη 3-4 ωρες, 1 ωρα ομιλιας κ 3 ωρες το wifi συνδεδεμενο και καμια 20αρια sms .Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου το διευκρινιζατε αυτο.Το εχετε αρκετοι το κινητο.Ριξτε μια ματια.Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Πάρε να δεις πως έχει η κατάσταση αυτή τη στιγμή στο κινητό μου.

Η οθόνη σε μεγάλα διαστήματα λειτουργουσε σε υψηλή φωτεινότητα καθώς λειτουργουσε κάτω από το φως του ήλιου. Επίσης όταν δεν υπήρχε Wi-Fi είχα ανοιχτά τα mobile data οπότε σκέψου ότι ξόδευε κ αυτό κάμποση ενέργεια. Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η κοπέλα μου θέλει να πάρει κινητό και είναι ανάμεσα στο xperia sole και u.

 

To u έχει το πλεονέκτημα της δεύτερης κάμερας και του ότι αλλάζει προσόψεις, ενώ δεν εξέχει η οθόνη (κάτι που κι εγώ το βρίσκω πολύ άσχημο).

Το sole πάλι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και είναι και λίγο φτηνότερο.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα του sοle ώστε να αξίζει περισσότερο απ'το u?

Γιατί κατα τ'άλλα μου φαίνονται πανομοιότυπα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η κοπέλα μου θέλει να πάρει κινητό και είναι ανάμεσα στο xperia sole και u.

 

To u έχει το πλεονέκτημα της δεύτερης κάμερας και του ότι αλλάζει προσόψεις, ενώ δεν εξέχει η οθόνη (κάτι που κι εγώ το βρίσκω πολύ άσχημο).

Το sole πάλι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και είναι και λίγο φτηνότερο.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα του sοle ώστε να αξίζει περισσότερο απ'το u?

Γιατί κατα τ'άλλα μου φαίνονται πανομοιότυπα.

 

να κάνω και εγώ την ερώτηση μου το κινητό έχει αλφαριθμητικό πληκτρολογιο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η κοπέλα μου θέλει να πάρει κινητό και είναι ανάμεσα στο xperia sole και u.

 

To u έχει το πλεονέκτημα της δεύτερης κάμερας και του ότι αλλάζει προσόψεις, ενώ δεν εξέχει η οθόνη (κάτι που κι εγώ το βρίσκω πολύ άσχημο).

Το sole πάλι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και είναι και λίγο φτηνότερο.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα του sοle ώστε να αξίζει περισσότερο απ'το u?

Γιατί κατα τ'άλλα μου φαίνονται πανομοιότυπα.

 

Το μεγαλυτερο μειονεκτειμα του u είναι πως δεν παίρνει κάρτα μνήμης,άσε που εχει μικρότερη οθόνη...το σολε αξίζει περισσότερο από το u

Link to comment
Share on other sites

Πάρε να δεις πως έχει η κατάσταση αυτή τη στιγμή στο κινητό μου.

Η οθόνη σε μεγάλα διαστήματα λειτουργουσε σε υψηλή φωτεινότητα καθώς λειτουργουσε κάτω από το φως του ήλιου. Επίσης όταν δεν υπήρχε Wi-Fi είχα ανοιχτά τα mobile data οπότε σκέψου ότι ξόδευε κ αυτό κάμποση ενέργεια. Ελπίζω να βοήθησα

 

Αδερφε αψογα.Προφανως κ ικανοποιει τις αναγκες μου.Απ οτι καταλαβαινω τις βγαζει ανετα τις 18 ωρες με μπολικη χρηση.Παιζει να εχει απ τις καλυτερες αυτονομιες.εφυγα σφαιρα να το παραγγειλω!σ ευχαριστω φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η κοπέλα μου θέλει να πάρει κινητό και είναι ανάμεσα στο xperia sole και u.

 

To u έχει το πλεονέκτημα της δεύτερης κάμερας και του ότι αλλάζει προσόψεις, ενώ δεν εξέχει η οθόνη (κάτι που κι εγώ το βρίσκω πολύ άσχημο).

Το sole πάλι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και είναι και λίγο φτηνότερο.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα του sοle ώστε να αξίζει περισσότερο απ'το u?

Γιατί κατα τ'άλλα μου φαίνονται πανομοιότυπα.

 

Το Sole έχει υποδοχή κάρτας microsd.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο μειονεκτειμα του u είναι πως δεν παίρνει κάρτα μνήμης,άσε που εχει μικρότερη οθόνη...το σολε αξίζει περισσότερο από το u

Aυτό είναι μεγάλο μειονέκτημα.

 

Δύσκολη απόφαση λοιπόν.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι μεγάλο μειονέκτημα.

 

Δύσκολη απόφαση λοιπόν.

 

Ρώτα την κοπέλα σου αν της αρκούν τα 4GB,αν της αρκούν πάρε το u ειδικά για κοπέλα είναι και γ@μω αλλά αν δεν της φτάνουν πάρτης ένα άσπρο sole με καμία ωραία θηκούλα και είσαι κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Αφού διάβασα όλες τις σελίδες, τελικά αποφάσισα να αποκτήσω το sole και αύριο θα το έχω στα χέρια μου! Θα ήθελα να κάνω 2 ερώτησεις και να ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη αν είναι αφελείς! Είναι συμβατή με το sole κάρτα μνήμης από το xperia mini που έχω αποθηκευμένες εφαρμογές, για να μην τις ξανακατεβάζω; Και αν είναι συμβατή πρέπει να της κάνω format πριν την βάλω; Ευχαριστώ για το χρόνο σας :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!

Εχω βαλει το κινητο για την πρωτη του φορτιση (απενεργοποιημενο), ενω προηγουμενως το πηγα στα 10% της μπαταριας του.

Ξερω οτι μολις φτασει 100% πρεπει να το αφησω αλλες 2 ωρες, αλλα το θεμα ειναι οτι δε ξερω ποτε θα φτασει 100%.. Εχει γινει πρασινο το led και το εικονιδιο της μπαταριας ειναι ακινητο και γεματο..

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Αφού διάβασα όλες τις σελίδες

 

:confused::confused::confused::worry::blink:

 

 

@neoliam μόλις φτάσει 100% είναι ανώφελο να το φορτίζεις παραπάνω.

(δεν ξερω να σου απαντησω για το που βλεπεις αν εχει φορτισει)

Link to comment
Share on other sites

@AngelosDim

Στον οδηγο του zxr λεει οτι στην πρωτη φορτιση πρεπει να το αφησεις και 2 ωρες παραπανω να φορτιστει, αφου φτασει 100% http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Δεν ξερω, θα τ αφησω λιγο παραπανω για καλο και για κακο

Link to comment
Share on other sites

@AngelosDim

Στον οδηγο του zxr λεει οτι στην πρωτη φορτιση πρεπει να το αφησεις και 2 ωρες παραπανω να φορτιστει, αφου φτασει 100% http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Δεν ξερω, θα τ αφησω λιγο παραπανω για καλο και για κακο

 

Σύμφωνα με την εταιρία δεν έχει νόημα όπως αντίστοιχα παραπάνω παραμονή στη φορτιση δεν καταστρέφει τη μπαταρία. Όπως και να έχει, καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους! Αφού διάβασα όλες τις σελίδες, τελικά αποφάσισα να αποκτήσω το sole και αύριο θα το έχω στα χέρια μου! Θα ήθελα να κάνω 2 ερώτησεις και να ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη αν είναι αφελείς! Είναι συμβατή με το sole κάρτα μνήμης από το xperia mini που έχω αποθηκευμένες εφαρμογές, για να μην τις ξανακατεβάζω; Και αν είναι συμβατή πρέπει να της κάνω format πριν την βάλω; Ευχαριστώ για το χρόνο σας :-)

Αν η καρτα σου ειναι micro sd κανει και για το sole. Καλο ειναι να την βαλεις στο sole αφου πρωτα διαγραψεις(διαμορφωση) τα παντα απο μεσα οποτε παρε backup την micro cd σου στο pc σου. Να επαναφερεις μονο μουσικη, βιντεο και φωτογραφιες.

Καλησπέρα και απο μένα!

Εχω βαλει το κινητο για την πρωτη του φορτιση (απενεργοποιημενο), ενω προηγουμενως το πηγα στα 10% της μπαταριας του.

Ξερω οτι μολις φτασει 100% πρεπει να το αφησω αλλες 2 ωρες, αλλα το θεμα ειναι οτι δε ξερω ποτε θα φτασει 100%.. Εχει γινει πρασινο το led και το εικονιδιο της μπαταριας ειναι ακινητο και γεματο..

Καμια ιδεα?

Αν και δεν εχω το sole πιστευω να ειναι το ιδιο στο θεμα φορτισης.... Αν το φορτιζεις κλειστο και πατησεις για μια στιγμη το κουμπι on σου βγαζει την εικονα με τη μπαταρια, οταν εχει μεσα ενα κεραυνο παει να πει οτι ακομα φορτιζει και οταν εχει μονο τη μπαταρια πρασινη παει να πει οτι εχει φορτισει 100%

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση..

Διαβασα πριν καποιες σελιδες οτι κατι παιζει με το κοκκινο sola, κατι για παραεισαγωγη ειπε ενας παλικαρος..

Τι εννοει με αυτο?

Μουφα δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση..

Διαβασα πριν καποιες σελιδες οτι κατι παιζει με το κοκκινο sola, κατι για παραεισαγωγη ειπε ενας παλικαρος..

Τι εννοει με αυτο?

Μουφα δηλαδη?

 

Παραεισαγωγης σημαινει οτι δεν το φερνει η ελληνικη αντιπροσωπια αλλα κυκλοφορει σε αλλες χωρες και τα καταστηματα το φερνουν απεξω στην Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...