Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως εκανα τυφλοσουρτι ο,τι λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335820 ο φιλος μας, και ολα πηγαν μια χαρα.. ξεκλειδωσα τον BL σχετικα ευκολα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως εκανα τυφλοσουρτι ο,τι λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335820 ο φιλος μας, και ολα πηγαν μια χαρα.. ξεκλειδωσα τον BL σχετικα ευκολα..

Εγώ πάντως δεν μπήκα καθόλου στην διαδικασία να το ξεκλειδώσω, αλλά ο φίλος μας δυστυχώς δεν μπορεί να περάσει τους driver γενικά

Link to comment
Share on other sites

Ποια κατά τη γνώμη σας είναι η καλύτερη ρομ (από ταχύτητα και διάρκεια μπαταρίας) για το κινητακι μας;

 

Δύσκολη η ερώτηση σου!εγώ έχω δοκιμάσει experience v2 και jb του munjeni αλλά μετά από καμιά βδομάδα χρήσης της καθεμιάς ξαναγύρισα σε στοκ ics με ροοτ και τα tweaks που έχουμε στην αρχική και φυσικά απαραίτητη εφαρμογή το greenify η οποία δυστυχώς δεν υποστηρίζει gingerbread αλλιώς κατά πάσα πιθανότητα θα ήμουν σε gingerbread! Η πιο smooth και με καλύτερη αυτονομία μπαταρίας για μένα!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος μπορεί να μου πεί πως απεγκαθηστούμε μία rom ωστέ το κινητό να γυρίσει στο αρχικό του λειτουργικό???χρειάζεται απλά να περάσω την stock ή επιδιώρθωση με το pc companion????αν την αλλάξω στην αρχική θα εχω πίσω την εγγύηση και θα φύγει το root?απαντήστε κάποιος.........ευχαριστώ εκ των προτέρων....:)
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος μπορεί να μου πεί πως απεγκαθηστούμε μία rom ωστέ το κινητό να γυρίσει στο αρχικό του λειτουργικό???χρειάζεται απλά να περάσω την stock ή επιδιώρθωση με το pc companion????αν την αλλάξω στην αρχική θα εχω πίσω την εγγύηση και θα φύγει το root?απαντήστε κάποιος.........ευχαριστώ εκ των προτέρων....:)

 

Κανεις μια ειδιορθωση και ειναι καινουριο το κινητο με εγγυηση.. (αν δεν εχεις ξεκλειδωσει bootloader)

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΕ ΜΕ!

Eγκατεστησα χθες αυτη τη ρομ http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2288630 και μετα το "reboot system now" απο το CWM, το κινητο μου δεν ανοιξε ποτε.. Πατα το power up button και απλα κανει μια δονηση. Οταν το βαζω στο φορτιστη αναβει για λιγο κοκκινο LED και σβηνει σε λιγο...Στον Η/Υ Επισης...

 

ΣΩΣΤΕ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε τη στοκ με το flashtool!

Btw, την πρώτη φορά που οργάνωσε να την περάσω φλασαρα τον κερνελ χωρίς να έχω περάσει μέσα τη ρομ και έτσι σκάλωσε το κινητό.. Φλασαρα στοκ, μετά πέρασα στην εσωτερική μνήμη τη ρομ, μετά flash τον κερνελ και εγκατάσταση ρομ μέσω cwm

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε τη στοκ με το flashtool!

Btw, την πρώτη φορά που οργάνωσε να την περάσω φλασαρα τον κερνελ χωρίς να έχω περάσει μέσα τη ρομ και έτσι σκάλωσε το κινητό.. Φλασαρα στοκ, μετά πέρασα στην εσωτερική μνήμη τη ρομ, μετά flash τον κερνελ και εγκατάσταση ρομ μέσω cwm

Μπορεις να μου δωσεις link για stock και ενα καλο kernel?

Επισης εγω δεν flashara kernel..Mηπως αυτο εφταιγε?

Αν θα μπορουσες να μου πεις και ακριβως τι να κανω (για να μην την φαω ξανα), θα σου ημουν ευγνωμων...

 

EDIT: Εκανα flash την .54 , αλλα τωρα το κινητο δειχνει το Sony Logo ξανακανει reboot το κινητο συνεχως..

Δεν εχω unlocked bootloader με αποτελεσμα να πρεπει να κανω εγκατασταση καθε φορα το CWM μετα απο την εγκατασταση καποιας ROM. Τωρα ομως μπορω να βαλω CWM σε οffline mode?

Edited by StrikeFTW
Link to comment
Share on other sites

εφόσον δεν έχεις ξεκλείδωτο bootloader φαντάζομαι δημιουργήθηκε θέμα με την εγκατάσταση της άλλης rom, εφόσον είναι μόνο για ξεκλείδωτους!!

για να βάλεις άλλο kernel πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader!

Εφόσον λοιπόν δεν έχεις ξεκλειδώσει, αν έχεις ακόμα πρόβλημα κάνε επιδιόρθωση με το sus (sony update service) για να ισιώσει το κινητό!

Μετά, αποφάσισε αν θες να ξεκλειδώσεις bootloader ή όχι και ποσταρε για να σε βοηθήσουμε :)

Link to comment
Share on other sites

εφόσον δεν έχεις ξεκλείδωτο bootloader φαντάζομαι δημιουργήθηκε θέμα με την εγκατάσταση της άλλης rom, εφόσον είναι μόνο για ξεκλείδωτους!!

για να βάλεις άλλο kernel πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader!

Εφόσον λοιπόν δεν έχεις ξεκλειδώσει, αν έχεις ακόμα πρόβλημα κάνε επιδιόρθωση με το sus (sony update service) για να ισιώσει το κινητό!

Μετά, αποφάσισε αν θες να ξεκλειδώσεις bootloader ή όχι και ποσταρε για να σε βοηθήσουμε :)

Κατεβασα αυτο το προγραμμα και ακολουθησα τις οδηγιες του. Μολις ξεκειναει το κινητο (ανοιγει Πρασινο LED) τοτε μου λεει οτι το κινητο μου εχει το τελευταιο λογισμικο. Τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

καπου θα σου λεει οτι αν εχεις προβληματα να πατησεις επιδιόρθωση (repair) ή κάτι τέτοιο..
Link to comment
Share on other sites

καπου θα σου λεει οτι αν εχεις προβληματα να πατησεις επιδιόρθωση (repair) ή κάτι τέτοιο..

Το βρηκα, μεσω του PC Companion αλλα παλι μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο λογισμικο για το τηλεφωνο.

Συγκεκριμενα : http://i.imgur.com/SQl8JBs.jpg

 

 

EDIT : οκ το εφτιαξα. Κατεβασα απο εδω την Android 2.3 ROM και εκανα flash με το flash tool, απο εκει και περα το κινητο ανοιξε κανονικα.

Ευχαριστω για την προσπαθεια να με βοηθησεις charlie_pace4

Edited by StrikeFTW
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Οδηγίες για ρουτ υπάρχουν κάπου; αν είναι ευκολο ένα λινκ; Ευχαριστώ.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Δες στην πρώτη σελίδα!

 

Ευχαριστώ φίλε. Και να φανταστείς ότι τα είχα διαβάσει και δε τα παρατήρησα....

Μόνο εγώ τα κάνω αυτά!!!

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Αντιμετωπισα το προβλημα που ειδατε παραπανω παρ ολα αυτα το ξεπερασα.

Εβαλα τωρα Stock Firmware .54

Ειχα κανει root πριν, ειναι τωρα δυνατον να εφυγε το root και να ξαναθελει root?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Αντιμετωπισα το προβλημα που ειδατε παραπανω παρ ολα αυτα το ξεπερασα.

Εβαλα τωρα Stock Firmware .54

Ειχα κανει root πριν, ειναι τωρα δυνατον να εφυγε το root και να ξαναθελει root?

Παντα γινεται μην ανυσηχεις

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όταν βάζεις stock firmware χάνεται το ρουτ. Οπότε το ξανακάνεις και κανένα πρόβλημα!

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την experience innovation (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303405)

ή την Project XV-R http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2311414 ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα. Ενω την πρωτη φορα εκανα το root και ημουν μια χαρα τωρα οταν τρεχω το RunMe.bat μου λεει οτι πρεπει να εγκαταστησω τα drivers.

Τα εχω εγκαταστησει μεσω του Flashtool, χρειαζεται κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

pc companion εχεις στο pc?

επισης

μέσα στον φάκελο flashtool/drivers τρεξε το αρχειο που εχει και βαλε drivers για p,u,sola (ειναι ολοι μαζι σε μια επιλογη) και fastboot(ισως σου χρεαστει καποια στιγμη)

αν δεν μπουν με επιτυχια ποσταρε εδω και πες μου και τι λειτουργικο εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μήπως μπορείτε να προτείνεται κάποια καλή δοκιμασμένη rom;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μήπως μπορείτε να προτείνεται κάποια καλή δοκιμασμένη rom;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Για ics ή για jb?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...