Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok όλα πήγαν καλώς. εμφανίστηκε το cyber shot...

ευχαριστώ. Ελπίζω να τραβάει ακόμα καλύτερες φωτογραφίες τώρα.

 

βέβαια μέσα στο σκάλισμα, μου έβγαλε μήνυμα πως υπάρχει νέα διαθέσιμη ενημέρωση συστήματος (6.1.1.Β.1.54). Το θέμα είναι πως αυτή την έκδοση φοράει το κινητό...

φέξε μου και γλίστρησε δηλαδή.

να το αφήσω έτσι να υπάρχει; να κάνω κάτι;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην κάνεις τίποτα γιατί μπορεί να χάσεις το root

 

Θα βάλεις καμία custom rom τώρα?(παρόμοια διαδικασία είναι)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στην αρχή τον τρόπο για να μπορείς να στέλνεις μηνύματα 160 χαρακτήρων, αλλά αναφέρει κάτι για Nordic, που δεν γνωρίζω.Μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει κάποιος απλός/εύκολος τρόπος να στέλνουμε μηνύματα 160 χαρακτήρων με το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στην αρχή τον τρόπο για να μπορείς να στέλνεις μηνύματα 160 χαρακτήρων, αλλά αναφέρει κάτι για Nordic, που δεν γνωρίζω.Μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει κάποιος απλός/εύκολος τρόπος να στέλνουμε μηνύματα 160 χαρακτήρων με το κινητό;

 

Νομίζω(δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορείς να στείλεις μυνήματα με 160 χαρακτήρες) μπορείς αν βάλεις κάποια 3η εφαρμογή για μυνήματα π.χ. go sms(ή κάπως έτσι)

 

Για μπασε με στο κλίμα. Τι θα χάσω και τι θα κερδίσω.

 

Το κινητό σου θα είναι lag-free θα έχεις περισσότερες δυνατότητες,νεα εμφάνιση,και το smooth στο Θεό...Δεν χάνεις τίποτα...Μπορεί αυτά που σου είπα να φαίνονται λίγα αλλά μπορείς να βάλεις και άλλα λίγα mod....Μπορεί και αυτά να σου φαίνονται λίγα αλλά στην ουσία δεν είναι διότι είναι πάρα πολύ σημαντικά..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στην αρχή τον τρόπο για να μπορείς να στέλνεις μηνύματα 160 χαρακτήρων, αλλά αναφέρει κάτι για Nordic, που δεν γνωρίζω.Μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει κάποιος απλός/εύκολος τρόπος να στέλνουμε μηνύματα 160 χαρακτήρων με το κινητό;

 

βάλε ή το handcent sms ή το go sms

και τα δυο εχουν ρυθμιση για την ελληνικη γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

 

Το κινητό σου θα είναι lag-free θα έχεις περισσότερες δυνατότητες,νεα εμφάνιση,και το smooth στο Θεό...Δεν χάνεις τίποτα...Μπορεί αυτά που σου είπα να φαίνονται λίγα αλλά μπορείς να βάλεις και άλλα λίγα mod....Μπορεί και αυτά να σου φαίνονται λίγα αλλά στην ουσία δεν είναι διότι είναι πάρα πολύ σημαντικά..

Ωραία, για πες μου από που να αρχίσω; Δεν έχω ασχοληθεί αλλά διαβάζοντας τυχαία κάποιος έλεγε πως χάνονται λειτουργίες όπως nfc ή δεν ξέρω τι άλλο.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, για πες μου από που να αρχίσω; Δεν έχω ασχοληθεί αλλά διαβάζοντας τυχαία κάποιος έλεγε πως χάνονται λειτουργίες όπως nfc ή δεν ξέρω τι άλλο.

 

Δεν κατάλαβεσ πολύ καλά.Χάνονται με κάποιες συγκεκριμένες ρομ.Θα σου εξηγήσω άυριο όμως.Αν θες να δοκιμάσεις μόνος σου στην πρώτη σελίδα έχει έναν οδηγό που λέει cwm/custom rom

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162832 δοκίμασε να βάλεις αυτή.

 

Παιδιά όποιος θέλει ας δοκιμάσει την εφαρμογή Xcore απενεργοποιεί και ενεργοποιεί(όποτε θέλετε εσείς) τον 1 πυρήνα για εξοικονόμιση ενέργειας!

Link to comment
Share on other sites

αν η ρομ είναι stock based, δεν χάνεται καμία λειτουργία (ούτε nfc, ούτε floating touch)

αν είναι CM based (γράφει στον τίτλο CM ή FXP) τότε χάνεις το floating touch. το nfc λειτουργεί πλέον στις τελευταίες build της CM, αλλά έχω διαβάσει ότι υπάρχουν προβλήματα (πχ δεν κλείνει)

Link to comment
Share on other sites

εγώ με την 54, stock δηλαδή όταν κλείνω το airplane mode, ανοίγει παράλληλα το wifi... καραμπάγκ του κερατά...

 

Το ιδιο παθαινω και εγω στο S.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περασα την Cybershot Mod 4.7.2 αλλα η αναλυση μου εμφανιζει την παρακατω εικονα ετσι πρεπει να ειναι?

 

http://img526.imageshack.us/img526/4668/device20130327.png' alt='device20130327.png'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαδικασία root για το sole ποια ειναι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

περασα την Cybershot Mod 4.7.2 αλλα η αναλυση μου εμφανιζει την παρακατω εικονα ετσι πρεπει να ειναι?

 

Link to comment
Share on other sites

η καμερα που εχουμε ειναι ομως 5mp και μας δινει μονο 3mp στα 16:9?

 

Ναι έτσι είναι αλλά διαφορά δεν υπάρχει ή τουλάχιστον είναι μηδαμινή...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βγάλω αρκετές φωτογραφίες για να δω διαφορά.

πάντως έχω την "αίσθηση" πως τραβούσε καλύτερες φωτογραφίες με gingerbread...μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια, αλλά παρατηρώ πολύ κόκκο με ice..

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βγάλω αρκετές φωτογραφίες για να δω διαφορά.

πάντως έχω την "αίσθηση" πως τραβούσε καλύτερες φωτογραφίες με gingerbread...μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια, αλλά παρατηρώ πολύ κόκκο με ice..

εχει κοκκινοκοκο

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα το κινητο μου xperia sola στο pc μεσω του usb και το μονο που εκανε ειναι να μου βγαλει τον sony companion (που τελικα δεν μπορεσα να κανω install - γιατι μου εβγαζε error) και να φορτιζει. Ουσιαστικα δλδ ο υπολογιστης μ δεν καταλαβαινε το κινητο κ ετσι δεν μπορω να βαλω ουτε μουσικη, ουτε βιντεος ουτε τπτ!

 

ΚΑΜΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?

 

Υ.Γ. ΤΟ ειχα ξανα - συνδεσει πριν καμνα μηνα κ ειχε δουλεψει μια χαρα, τοτε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα το κινητο μου xperia sola στο pc μεσω του usb και το μονο που εκανε ειναι να μου βγαλει τον sony companion (που τελικα δεν μπορεσα να κανω install - γιατι μου εβγαζε error) και να φορτιζει. Ουσιαστικα δλδ ο υπολογιστης μ δεν καταλαβαινε το κινητο κ ετσι δεν μπορω να βαλω ουτε μουσικη, ουτε βιντεος ουτε τπτ!

 

ΚΑΜΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?

 

Υ.Γ. ΤΟ ειχα ξανα - συνδεσει πριν καμνα μηνα κ ειχε δουλεψει μια χαρα, τοτε.

 

Κατέβασε την εφαρμογή airdroid από το play και ακολούθησε τις οδηγίες...Δεν θα χρειάζεσαι ούτε καλώδια ούτε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή airdroid από το play και ακολούθησε τις οδηγίες...Δεν θα χρειάζεσαι ούτε καλώδια ούτε τίποτα!

 

Αυτή είναι η λύση που προτείνεις? Και αν χρειαστεί να κάνει ένα Update ή μία επιδιόρθωση με το Airdroid θα την κάνει?

 

Άλλαξε θύρα USB και ξανα δοκίμασε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα μικρό προβληματάκι. Προσπαθώ εδώ και πόση ώρα να κάνω root στην έκδοση .54. Ακολουθώ όλες τις οδηγίες που υπάρχουν στον οδηγό αλλά μου λέει ότι δεν μπορεί να βρει τους drivers του κινητού. Τις έκανα εγκατάσταση από έναν φάκελο που έχει αλλά πάλι τίποτε. Καμιά βοήθεια???

Την αναγνωρίζει τη συσκευή στην αρχή αλλά όταν την σβήνω για να την βάλω σε flashmode εκει δεν την βρίσκει.

Edited by christos_86
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...