Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω.Την ειχα περασει πριν πολυ καιρο χωρις να εχω ιδεα τι ειναι το clean install(ακομα δεν ξερω πως γινεται:p) και με βαλανε σε σκεψεις post που διαβασα σε αυτο το thread.Παντως την ειχα κανει την επομενη μερα που πηρα το κινητο οποτε δεν νομιζω να ειχα εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω περασει στο κινητο την ics αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειχα κανει clean install.Πως μπορω να το τσεκαρω ή να την ξαναπερασω?Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα αναφερω καλου κακου οτι εχω κανει root στο κινητο.Ευχαριστω!

 

Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω.Την ειχα περασει πριν πολυ καιρο χωρις να εχω ιδεα τι ειναι το clean install(ακομα δεν ξερω πως γινεται:p) και με βαλανε σε σκεψεις post που διαβασα σε αυτο το thread.Παντως την ειχα κανει την επομενη μερα που πηρα το κινητο οποτε δεν νομιζω να ειχα εφαρμογες.

 

Με λιγα λογια, δεν εκανες clean install:p

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το θετεις εχεις ενα δικιο:p Αν clean install ειναι να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν την περασω υπαρχει μια περιπτωση να το ειχα κανει.Υπαρχει δυνατοτητα να το τσεκαρω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Τροπος να το τσεκαρεις δεν υπαρχει. Αν περασες την ICS μεσω PC Companion και μετα ΔΕΝ χρησιμοποιησες το SEUS για την καθαρη εγκατασταση, τοτε δεν εχεις κανει clean install.

 

Αν δεν εχει σημαντικα κοληματα το κινητο σου και εφοσν εχεις κανει root οπως ειπες, δεν χρειαζεται να το κανεις τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το seus δεν το χρησιμοποιησα,οποτε....ΔΕΝ.Σοβαρα κοληματα δεν τρωει αλλα δεν μου φαινεται και τοσο γρηγορο οσο διαβαζω οτι ειναι. Αν χρησιμοποιησω το seus θα ειναι ενταξει? Πριν κανω την αναβαθμιση ξανα, να σβησω τις εφαρμογες απο το κιν ή να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινας με το βημα 3, αφου φυσικα κανεις backup. Και θα χασεις το ROOT, οποτε πρεπει να το ξανακανεις.

 

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP (αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

 

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ~350ΜΒ και ειμαστε ετοιμοι.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

 

Συγνωμη για το πρηξιμο αλλα εχω αλλη μια ερωτηση.Ξεκινησα να κανω αυτα που μου ειπες αλλα υπαρχει η τελευταια εκδοση την οποια δεν την ειχα περασει,οποτε λογικα θα μου περασει αυτη,σωστα?Αν εχω καταλαβει καλα ομως δεν θα μπορω να κανω root μετα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εκδοση θα σου περασει. Root μπορεις να κανεις με αυτο τον τροπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424298#post4424298
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι.Απο τις δυο επιλογες που μου εβγαλε,να διατηρησει ή οχι τα προσωπικα μου δεδομενα επελεξα την δευτερη,ελπιζω να εκανα σωστα!
Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει καιρος και δεν θυμαμαι:O Σκοπος ειναι να μην διατηρηθει τιποτα ωστε να περαστει η ICS καθαρη στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιησουμε το nfc σε cm based rom?

Στη nova συγκεκριμένα (την οποία την κατέβασαν σήμερα από το xda :-\) αλλά αν υπάρχει τρόπος για firedroid η για κάποια παρόμοια φαντάζομαι θα κάνει..

Στην ultimate για παράδειγμα είχα φλασαρει το nfc από την αρχή brain..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. μπορεί κάποιος χρησιμοποιώντας κάποιον root explorer να μου στείλει εδώ το official widget του walkman ?
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βρεις κάτι καλύτερο :

 

https://www.dropbox.com/s/kwqi7g1pfcfdkos/MUXIC%20AND%20CLOCK%20WIDGET.zip

 

Αυτά τα είχε ανεβάσει ο developer της ultimate αν δεν κάνω λάθος και είναι για φλασαρισμα νομίζω, όχι για install

Link to comment
Share on other sites

ναι το αρχείο ηταν για φλασάρισμα αλλά έβγαλα μόνο το αρχείο για τη μουσική και το εγκατέστησα χειροκίνητα :) Μια χαρά σαν το stock είναι.

 

Παιδιά βγήκε η version 3 από το launcher του Z.

Τον δοκίμασα πολύ καλό. Στην αρχή επέλεξα την έκδοση με το αυτόματο rotation αλλά το 5χ4 app drawer δούλευε 4χ4

Η έκδοση χωρίς αυτόματο rotation δουλεύει άψογα με διάταξη 5x4

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχει παρατηρήσει κανένας κόλλημα στο bleutooth με ics?

 

Όταν έχω συνδεδεμένο το ακουστικό (VH410) ενώ το χρησιμοποιώ μια χαρά για ώρες καμιά φορά μου νεκρώνει ενώ όλα δείχνουν καλώς. Πάω στο μαμίσιο πολυwidget του sole και απενεργοποιώ την σύνδεση bluetooth. Πάω μετά να την ενεργοποιήσω και πάλι και δεν κάνει τπτ............ απλά δεν ενεργοποιείται. Κλείνω το κινητό και το ξανα ανοίγω και όλα κομπλέ..........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε η version 3 από το launcher του Z.

Τον δοκίμασα πολύ καλό. Στην αρχή επέλεξα την έκδοση με το αυτόματο rotation αλλά το 5χ4 app drawer δούλευε 4χ4

Η έκδοση χωρίς αυτόματο rotation δουλεύει άψογα με διάταξη 5x4

 

Εβαλα αυτο:

 

Auto rotation disabled versions - For HDPI with 5x4 app drawer

 

Ξεκινησε το κινητο με μαυρη οθονη. Παω στις ρυθμισεις αλλα δεν βρισκω το Xperia Home για να κανω clear data. Που κρυφτηκε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε η version 3 από το launcher του Z.

Τον δοκίμασα πολύ καλό. Στην αρχή επέλεξα την έκδοση με το αυτόματο rotation αλλά το 5χ4 app drawer δούλευε 4χ4

Η έκδοση χωρίς αυτόματο rotation δουλεύει άψογα με διάταξη 5x4

 

εχει gestures Κοσμά?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ok thanks.δεν τον έχω δουλέψει καθόλου για αυτό σε ρώτησα. θα τον δοκιμάσω ;) :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλε χωρίς rotation όμως για να έχεις app drawer 5x4 ;) και επίσης φλάσαρε και τα widget και wallpapers :) Εκανε καλή δουλειά ο developer.
Link to comment
Share on other sites

ωραία. θξ για τις πληροφορίες. θα το δοκιμάσω αύριο βραδυ που θα έχω χρόνο

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει στο settings / apps / all ?

Τέρμα κάτω λογικά

 

Οχι και απο οτι διαβαζω εχουν κι αλλοι το ιδιο θεμα με την version 3. Επισης διαβαζω και για restart συσκευων μετα την εγκατασταση.

 

Εμενα πλεον το κινητο δεν ανοιγει. Κολλαει στο Xperia. Μπας και εχει κανενας τον μαμα launcher ή κανα link να τον κατεβασω μπας και γλυτωσω το format.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...