Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

πιο πολυ αυτο με ενδιεφερε γιατι ηταν ανυσηχητικο να βλεπεις ατομα να λενε πολλα διαφορετικα προβληματα που ειχαν μετα το update!

Τωρα το οτι δεν θα παρει JB.... ε,τι να κανουε, ετσι και αλλιως, μετα απο λιγο καιρο θα βγει παλι αλλο λειτουργικο και θα θεωρειται παλιο και το JB!

Ετσι παει!

 

Η τιμη του βλεπω δεν πεφτει παντως κατω απο 200 πουθενα στο skroutz!

αν εχει δει καποιος καλυτερη τιμη καπου ασ μας ειδοποιησει! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα το βρεις πουθενα αυτή τη στιγμή κάτω από 200 ευρώ.. Και 200 ευρώ είναι πάρα πολύ καλή τιμή, αν σκεφτείς ότι στην αρχή το πουλούσαν 270..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

πιο πολυ αυτο με ενδιεφερε γιατι ηταν ανυσηχητικο να βλεπεις ατομα να λενε πολλα διαφορετικα προβληματα που ειχαν μετα το update!

Τωρα το οτι δεν θα παρει JB.... ε,τι να κανουε, ετσι και αλλιως, μετα απο λιγο καιρο θα βγει παλι αλλο λειτουργικο και θα θεωρειται παλιο και το JB!

Ετσι παει!

 

Η τιμη του βλεπω δεν πεφτει παντως κατω απο 200 πουθενα στο skroutz!

αν εχει δει καποιος καλυτερη τιμη καπου ασ μας ειδοποιησει! :)

 

προβλήματα δεν θα έχεις αν κρίνω από εμένα που το πήρα σχεδόν όταν έφτασε Ελλάδα (και έχω κάνει και 4 official update) , αν προσέξεις να κάνεις καλές πρώτες φορτίσεις και να κάνεις και το update πριν πειράξεις το τηλ θα είσαι μια χαρά , τώρα αν τύχει κάτι (που δεν νομίζω ) το forum εδώ είναι και σε βοηθάμε ...

 

και ένα μικρό edit μιας και το θυμήθηκα , αυτό (στο antutu το sole έχει περίπου 7200 kai quadrant 2900

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

εμένα ήταν.. και νομίζω και άλλων ήταν, είχε αναφερθεί παλιά.. αλλά δεν υπάρχει θέμα και λόγοι ανησυχίας εφόσον δίνουν εγγύηση αντιπροσωπίας ;)

 

***

ναι έχεις δίκιο, τώρα θυμήθηκα ότι το είχα ακούσει κι άλλη φορά που το έλεγαν τα παιδιά εδώ μέσα!

πάντως όπως λες και εσύ μικρή σημασία έχει καθώς όλα διορθώνονται! ;)

 

Η εταιρία Mobilehellas δεχετε επιδοτήσεις απο ποιες εταιρίες κινητής ?

 

ξέρω ότι μόνο με το πρόγραμμα της cosmote συνεργάζεται η mobailhellas!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τα παραεισαγωγης.

Το δικο μου γραφει στο κουτι EN/ELλλα δεν εχει 160χαρακτηρες(ασχετα αν εγω το εφτιαξα:lol: ) μηπως ειναι παραεισαγωγης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τα nfc tags.Οταν φερνω τα tags πισω απο το κινητο μου εμφανιζει στην οθονη ''συλλεχθηκε νεα ετικετα'' αλλα δεν εχω καποια δυνατοτητα να ρυθμισω τις ενεργειες που θα κανει.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε αυτην την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jwsoft.nfcactionlauncher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qd3NvZnQubmZjYWN0aW9ubGF1bmNoZXIiXQ..

 

έχει και μια η sony, αλλά αυτη είναι καλύτερη ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια..πήρα το sole πριν 5 μέρες και η μπαταρία δεν μου κρατάει καθόλου..η πωλήτρια στην ηλεκτρονικη που το πηρα μου ειπε να το αφήσω αρκετές ώρες να φορτίσει πριν το άνοιξω για πρώτη φορα..έτσι και έκανα..το έχω συνέχεια συνδεδεμένο στο skype όλη μέρα..μπορει ν α φταίει αυτο???τι να κάνω???????????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια..πήρα το sole πριν 5 μέρες και η μπαταρία δεν μου κρατάει καθόλου..η πωλήτρια στην ηλεκτρονικη που το πηρα μου ειπε να το αφήσω αρκετές ώρες να φορτίσει πριν το άνοιξω για πρώτη φορα..έτσι και έκανα..το έχω συνέχεια συνδεδεμένο στο skype όλη μέρα..μπορει ν α φταίει αυτο???τι να κάνω???????????

 

Που σημαινει WIFI / 3G ανοιχτο, συχρονισμοι λογαριασμων, κανα Widget καιρου, mail κτλ.. Και αυτα ολη μερα κιολας? Ε ποσο θες να σου κραταει η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

το 3G έχω ανοιχτό όλη μέρα...αυτό με τον καιρό το βρήκα και το έκλεισα...υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να είναι ανοιχτό και να μν το ξέρω??επίσης όταν κοιτάω απο τις ρυθμίσεις τι καταναλώνει μπαταρία μου βγάζει πρώτο με 70% την προβολή δλδ φωτεινότητα και οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

τι φωτεινότητα έχεις στο κινητό?

και πόσο σου κρατάει?

 

γενικά αν το έχεις στο full λογικό είναι να τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία.

facebook έχεις? αν ναι απο τις ρυθμίσεις βάλε το ρεφρεση interval να γίνεται never, και να το κάνεις εσύ όποτε θες.

το 3g γενικά τρώει μπαταρία. άσε τα data ανοιχτά και βαλε το δίκτυο σε 2g, νομίζω για skype αρκεί. αν οχι το αλλάζεις πάλι.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω facebook...το twitter ανοίγω από το κινητό...υπάρχει κάτι αντίστοιχο να κάνω εκέι???τν φωτεινότητα τν έβαλα στο πιο χαμηλό που έχει επίτηδες μήπως αλλάξει κάτι...κρατάει το πολύ 8 ώρες...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση android είσαι ? Πάντως με 3g ανοιχτό όλη μέρα δε νομίζω να έχεις επιλογές για βελτίωση της αυτονομίας.
Link to comment
Share on other sites

στην αρχική που έχει όταν το παίρνεις...δεν έχω αλλάξει κάτι......απλά σας ρώτησα στην περίπτωση που υπήρχε κάποιο πρόβλημα η που έκανα εγώ κάτι λάθος στο φόρτισμα στην αρχη να το έψαχνα...αφού φταίει μόνο το 3G εντάξει...............τα data να τα αφήσω κανονικά ανοιχτά???????

ευχαριστώ...

 

να σας πω επίσης οτι έτυχε να το φορτίσω κανονικά μέχρι να φτάσει 100% και όταν το έβγαλα από τν πρίζα πήγα για ύπνο που σημαίνει ότι δεν κουνή8ηκε το κινητο όλο το βράδυ....ε το πρωί είχε κλέισει απο μπαταρία...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω εισαι στην 2.3.3. Πήγαινε λίγο ρυθμίσεις -- > σχετικά με το τηλέφωνο και δες ποια έκδοση φοράει . αναβάθμισε σε εκδοση 4.0.4. Κατέβασε το Pc companion και σύνδεσε το κινητό σου για να κάνεις την αναβάθμιση. Η διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας ειναι αισθητή. Υπάρχει και σχετική λειτουργία εξοικονομησης όσο η οθόνη παραμένει κλειστή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι 2.3.7 ήθελα να πω. Κατέβασε στον υπολογιστή σου το pc companion της Sony. Πατα στο Google θα στο βγάλει. Αφού το εγκαταστησεις θα συνδέσεις το κινητό σου στον υπολογιστή και το πρόγραμμα θα σου βγάλει ειδοποίηση για αναβάθμιση. Μετά ακολουθείς οδηγίες
Link to comment
Share on other sites

οκ πάντως τώρα βρήκα στο κινητό την εξοικονόμηση ενέργειας...και τα έβαλα όλα ανενεργά...αν μπορείς να καταλάβεις τι λέω...θα δω αν αλλάξει κάτι...

ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια..πήρα το sole πριν 5 μέρες και η μπαταρία δεν μου κρατάει καθόλου..η πωλήτρια στην ηλεκτρονικη που το πηρα μου ειπε να το αφήσω αρκετές ώρες να φορτίσει πριν το άνοιξω για πρώτη φορα..έτσι και έκανα..το έχω συνέχεια συνδεδεμένο στο skype όλη μέρα..μπορει ν α φταίει αυτο???τι να κάνω???????????

 

Γιατί υπάρχουν ακόμα αυτοί οι πωλητές που ζουν ακόμα στην εποχή του 3210? Άκου εκεί κλειστό και αρκετές ώρες φόρτισης..

Δεν βρέθηκε ποτέ κανείς όλα αυτά τα χρόνια να τους ενημερώσει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!νεο μελος αλλα παρακολουθω παρα πολυ καιρο διαφορα θεματα που συζητατε κ απαντησεις.βασικα το προβλημα μου ηταν οτι πηρα προσφατα το sole κ ενω εψαχνα ενα καλο task killer διαβασα οτι δε κανουν κ ιδιαιτερα τπτ ισα ισα που χαλανε τα ιδια ρομ για να λειτουργουν οποτε εσβησα το es κ κρατησα ενα απλα να υπαρχει γτ ειναι πιο απλο,το memory cleaner γτ δεν εχει εξτρα καρτελες κ ρυθμισεις ουτε δουλευει συνεχως οπως τα αλλα,οταν θες το ανοιγεις λεει δουλευει αυτο πατας clean κ το κλεινεις (δε ξερω αν κανει δουλεια οντως παντως ποτε ποτε κατι κλεινει).το θεμα ειναι οτι καποια στιγμη μου εβγαλε ενημερωση να κατεβασω το advisor antivirus (οχι απ το play store,συνδεσμος μεσω ιντερνετ μπηκε) το οποιο μου εκανε αυτοματα scan κ βρηκε εναν ιο,τεσπα δεν το κατεβασα μετα γτ εχω βαλλει το κιν.να μη δεχεται προγραματα κ εφαρμογες αν δεν ειναι απ το androit κ απεκλεισε αυτοματα την εφαρμογη.ενεργοποιησα το mc afee που ειχε μεσα το sole δοκιμαστικα κ εκανα scan δεν βρηκε τπτ.τελικα εχω ιο να παθω καρδια ή οκ!?

 

Ευχαριστω τον φιλο sxr που με ενημερωσε οτι το μνμ μου ειχε διαγραφει γτ ειχα γραψει στα greeklish δε το χα δει.Περα απ το προηγουμενο προβλημα εχω τωρα κ ενα αλλο...εκανα αναβαθμηση απο 2.3.7 gb σε ics 4.η διαδικασια εγινε οκ αλλα απο τοτε σα να μου φαινεται οτι κολαει,ειναι βαρια η εκδοση ics 4 γενικα ή παρελειψα κατι μετα?ενα παιδι γραφει οτι πρεπει μετα να κανω επαναφορα εργοστ.ρυθμισεων ακομη κ να το ανοιξω παλι κ να τα ξαναρυθμισω ολα οτι θελω...να το κανω ή αλλο ειναι το θεμα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνε clean install. Αφού αναβαθμισες ήδη σε icecream, κάνε διαγραφή εσωτερικής μνήμης και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. μετά κλείσε πάλι το κινητό σου και ξαναεγκατεστησε την τελευταία έκδοση με το SEUS
Link to comment
Share on other sites

σορρυ απλα επειδη δεν ειμαι κ τοσο χακερ μαυτα κ σχετικος πως θα κανω κανω την τελευταια εκδοση με seus?τι εννοεις?βασικα μπικα λιγο να δω τι ειναι κ λεει κλεινοθμε το κιν. συνδεουμε το usb στο pc παταμε παρατεταμενα το πληκτρο 'c' κ συνδεουμε τη σησκευη.οκ!?αυτο?σορρυ σε πριζω αλλα δε ξερω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...