Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα στην απόκριση του Sole σε κάνενα σημείο της οθόνης.

 

δοκιμασε με τον φορτιστη συνδεδεμενο, αν και δεν νομιζω να το κανει σε ολους....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κανει και σ εμενα.αυτο που παρατηρησα ειναι οτι αν βαλεις τον δικο του φορτιστη εχουμε προβλημα.αν βαλεις αλλον φορτιστη οχι με usb αλλα να ειναι κατευθειαν το καλωδιο πανω στον φορτιστη το προβλημα λυνετε...επισης ακουμπαω το πανω μερος του κινητου στο κατω μερος του laptop(ανοιχτο) απο την μερια που ειναι το touch panel παρουσιαζει ακριβως το ιδιο προβλημα...κουφο? Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

λοιπον : συνολο 7 παρα κατι ωρες ενεργοποιημενης οθονης...1μιση ωρα κλησεις..λιγο πανω απο μιση ιντερνετ...και κανα μισαωρο παιχνιδακι...καλο??αρχιζω πλεον να ανακουφιζομαι αλλα θελω και τις αποψεις σας...το μονο θεμα πλεον ειναι το ακουστικο..εξαιρετικα χαμηλο..μονο ανοιχτη ακροαση οταν ειμαι εξω..αν κανω root υπαρχει τροπος βελτιωσης??ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με τον φορτιστη συνδεδεμενο, αν και δεν νομιζω να το κανει σε ολους....

 

Μου το κάνει και εμένα όταν το έχω στη μπρίζα αλλά μόνο όταν πάω να το ξεκλειδώσω,μετά είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και λειτούργησε κανονικά...

Δοκίμασε και το power toggle..

Έχω official ics rooted..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και λειτούργησε κανονικά...

Δοκίμασε και το power toggle..

Έχω official ics rooted..

 

...και γω official ics εχω χωρις ρουτ...περιεργο πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν επιλέγεις ποια εικονιδια θες, τικάρεις και τα δυο κουτάκια?

 

Οχι...μα στο νεξους μου και στο ray μου δε το κανω ετσι και την εχω μια χαρα την στατους μπαρ

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με τον φορτιστη συνδεδεμενο, αν και δεν νομιζω να το κανει σε ολους....

 

Δοκίμασα και λειτουργεί κανονικά. Δεν είχα πρόβλημα ούτε με το ξεκλείδωμα, έκανα και νέο ρεκορ στο basketball mania. :p

Link to comment
Share on other sites

Οχι...μα στο νεξους μου και στο ray μου δε το κανω ετσι και την εχω μια χαρα την στατους μπαρ

 

το εβγαλα τωρα.. αλλα όταν εβαζα το ενα απο τα δυο μονο, δεν εμπαινε.. οταν εβαζα το άλλο ή και τα δυο εμφανιζοταν.. δοκιμασε το ετσι ;)

Link to comment
Share on other sites

το εβγαλα τωρα.. αλλα όταν εβαζα το ενα απο τα δυο μονο, δεν εμπαινε.. οταν εβαζα το άλλο ή και τα δυο εμφανιζοταν.. δοκιμασε το ετσι ;)

 

οΚ θα το δω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

προς όσους έχουν βάλει custom recovery:

 

α) υπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς γίνεται να την περάσουμε?

β) μπορεί το κινητό να επανέλθει στην φυσιολογική κατάσταση μέσω pc companion, sus ή όποιον άλλο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

προς όσους έχουν βάλει custom recovery:

 

α) υπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς γίνεται να την περάσουμε?

β) μπορεί το κινητό να επανέλθει στην φυσιολογική κατάσταση μέσω pc companion, sus ή όποιον άλλο τρόπο?

 

Το α ερώτημα ψάχνω και εγώ !

Στο β απλά με το SEUS βγαίνουν όλα έτσι απλά :)

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Το αναγνωρίζει όμως το κινητό;

Απλά νομίζω πολλές σελίδες πίσω κάποιο παιδί είχε γράψει ότι έβγαζε μήνυμα για "τροποποιημενο" λογισμικό..

Link to comment
Share on other sites

Το αναγνωρίζει όμως το κινητό;

Απλά νομίζω πολλές σελίδες πίσω κάποιο παιδί είχε γράψει ότι έβγαζε μήνυμα για "τροποποιημενο" λογισμικό..

 

Το "τροποιημενο λογισμικο" το βγαζει μονο αν ξεκλειδωσεις τον bootloader επισημα απο τη sony.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

σας δουλευει το κουμπι για να τραβας φωτογρταφιες στο πλάι;

το ενεργοποιω απο το μενου, κι οταν το παταω για να βγαζω φωτο απλα εξαφανιζονται απο την οθονη ολες οι ενδειξεις για φλας, εκθεση κλπ αλλα δεν τραβαει φωτο. εχει κανεις καμια ιδεα τι φταιει;

the coldest of the cool
Link to comment
Share on other sites

σας δουλευει το κουμπι για να τραβας φωτογρταφιες στο πλάι;

το ενεργοποιω απο το μενου, κι οταν το παταω για να βγαζω φωτο απλα εξαφανιζονται απο την οθονη ολες οι ενδειξεις για φλας, εκθεση κλπ αλλα δεν τραβαει φωτο. εχει κανεις καμια ιδεα τι φταιει;

 

Θελει αρκετα δυνατο πατημα.Το παρατηρησα κ γω.

Link to comment
Share on other sites

το εβγαλα τωρα.. αλλα όταν εβαζα το ενα απο τα δυο μονο, δεν εμπαινε.. οταν εβαζα το άλλο ή και τα δυο εμφανιζοταν.. δοκιμασε το ετσι ;)

 

Ειχες δικιο τελικα.Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χαρά σας.

Χθές έκανα την παραγγελία μου και εγώ για το sole σε κόκκινο μαζί με το vh410 bluetooth headset.Πρώτη φορά σε smartphone μιας το μέχρι τώρα κινητό μου είναι το w595 από το 2008 ..... (πλάκα πλάκα το έχω τόσο πολύ; ) :)

Διάβασα πάρα πολύ για το sole και έχω κάποιες απορίες......

Εμένα θα έρθει με ICS ή με GB λειτουργικό ;

Ακόμη διάβασα οτι παίζει το κόκκινο να μην είναι ελληνικό ;

Link to comment
Share on other sites

Το α ερώτημα ψάχνω και εγώ !

Στο β απλά με το SEUS βγαίνουν όλα έτσι απλά :)

 

Ξεκλείδωτο Bootloader?Aμα θελετε με ξεκλείδωτο σας φτιαξω εγω τον οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χαρά σας.

Χθές έκανα την παραγγελία μου και εγώ για το sole σε κόκκινο μαζί με το vh410 bluetooth headset.Πρώτη φορά σε smartphone μιας το μέχρι τώρα κινητό μου είναι το w595 από το 2008 ..... (πλάκα πλάκα το έχω τόσο πολύ; ) :)

Διάβασα πάρα πολύ για το sole και έχω κάποιες απορίες......

Εμένα θα έρθει με ICS ή με GB λειτουργικό ;

Ακόμη διάβασα οτι παίζει το κόκκινο να μην είναι ελληνικό ;

 

Για το πρωτο δεν ειναινσιγουρο. Αν ειναι νεα παραβη πιθανον να φοραει ics.

Για το δευτερι, το κοκκινο δεν εχει εισαχθει επισημα στην Ελλαδα. Τουλαχιστον μεχρι προσφατα που ειχα δει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κοκκινο sole απο σκρουτζομαγαζο. Συμφωνα με το μαγαζι εχει 2 χρονια επίσημη εγγυηση.

Στη συσκευασία ειχε manual - εκτενες- στα ελληνικα ενω ειχε γρηγορο οδηγο για πολλες γλωσσες εκτος αγγλικων.

Επισης στη συσκευασια ελεγε IT,FR,DE

Ολα μια χαρα με το κινητο και για τα αγγλικα του και τα ελληνικα του.

 

Το λογισμικό που το συνοδευει (companion) βρηκε νεα εκδοση λειτουργικου (4.Χ.Χ) και με ρωτησε για εγκατασταση.

Το θεμα μου ειναι αν αξίζει η αναβαθμιση σε ICS, τι χανω και τι κερδίζω;

Τι λογο έχω να κανω αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωτο Bootloader?Aμα θελετε με ξεκλείδωτο σας φτιαξω εγω τον οδηγο.

 

αν σου ειναι ευκολο κάποια στιγμή ;)

 

btw, ίσως λίγο dumb question, αλλά στον bootloader δεν εχω πειράξει κάτι.. είναι κλειδωμένος από την σονυ?

φοράω επίσημη ics (rooted) με αναβάθμιση από sus

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο κάποια στιγμή ;)

 

btw, ίσως λίγο dumb question, αλλά στον bootloader δεν εχω πειράξει κάτι.. είναι κλειδωμένος από την σονυ?

φοράω επίσημη ics (rooted) με αναβάθμιση από sus

Ναι ειναι κλειδωμενος.Ανεβασα ολα οσα χρειαζεστε για το ξεκλειδωμα +το αρχειο με το κλειδωμα αμα το μετανιωσετε...

Απλα αποσυμπιεστε και εχει μεσα οδηγιες.http://www.2shared.com/file/F_G68TME/fastboot.html?

Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...