Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε windows 7...που θα βρω τα drivers?

 

Φίλε δοκίμασες να ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb απο τις επιλογές για προγραμματιστές; Εμένα στον υπολογιστή που έχω πρόβλημα με αυτόν τον τρόπο εντοπίζει σωστό driver!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προβλημα το εμφανιζει μονο με το SEUS.Με pc companion συνδεεται κανονικα...Το προβλημα το βγαζει τη διαρκεια που παταω volume down και το συνδεω με το USB...:(
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Root σε 30sec :lol:

 

1.συνδεση κινητου σε PC (win7) μετα την αναβαθμιση σε ICS για να κατεβασει νεους drivers

2.Απο εδώ κατεβάζουμε τη V13 εκδοση.

3.Αποσυμπιεζουμε με το 7zip και τρεχουμε το εκτελέσιμο (bat) ως απλοι χρηστες (οχι αντμινιστρεητορ)

4.Επιλεγουμε 1 Normal

5.Sto κινητο θα ανοιξει η εφαρμογη backup&restore και δινουμε restore (εχω αγγλικη γλωσσα)

6.Απο κει και περα δεν κανουμε τιποτα τα κανει ολα μονο του (επανεκκινηση και φλασαρισμα)

7.Περιμενουμε να ανοιξει μονο του το κινητο (μενει για λιγο μαυρη η οθονη μεχρι να ανοιξει).

 

use @ your own risk....

 

Παιδιά κολλάω στην διαδικασία.Ενώ τα κάνω όλα σωστά μέχρι εκείνη την στιγμή πατάω επαναφορά,την κάνει αλλά μετά δεν κάνει ούτε επανεκκίνηση το κινητό ούτε συνεχίζει την διαδικασία.Μένει στο running!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

εντοπισμο σφαλματων usb εχεις ενεργοποιησει?

 

Ναι...το εντοπισμος σφαλμ.USB ειναι τικαρισμενο!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην συνδέεις ταυτόχρονα το USB καλώδιο με το κουμπί έντασης!! Πάτα για 1-2 δευτερόλεπτα το κουμπί έντασης και μετά σύνδεσε το!! Ίσως να μην είναι αυτό το πρόβλημα, αλλά σε εμένα μόνο έτσι δούλευε ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην συνδέεις ταυτόχρονα το USB καλώδιο με το κουμπί έντασης!! Πάτα για 1-2 δευτερόλεπτα το κουμπί έντασης και μετά σύνδεσε το!! Ίσως να μην είναι αυτό το πρόβλημα, αλλά σε εμένα μόνο έτσι δούλευε ;)

 

Ουτε καν :P

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια παρατηρηση για το θεμα μπαταρια, ελπιζω να μη κουραζω.. Λοιπον η μπαταρια εχει βελτιωθει φοβερα με τα εξης 2 tricks που δοκιμασα.

1ον απενεργοποιηση glove mode

2ον αντικατασταση του φοντου της οθονης κλειδωματος απο εικονα αρκετα υψηλης αναλυσης σε απλο φοντο ενος χρωματος (μαυρο). Ανοιγω συχνα το κινητο στη lock screen για να δω την ωρα και φανταστηκα οτι μπορει να παιζει καποιο ρολο..(με γραφικα στοιχεια οπως τα widgets)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σας!

 

Ψάχνω αυτές τις μέρες να αγοράσω καινούριο κινητό και τείνω προς το Xperia Sole.

Μιας και θα είναι όμως το πρώτο μου android κινητό μετά από χρόνια πίστης στα nokia symbian (με τελευταίο το N95 - το οποίο δε θα άλλαζα αν δε χαλούσε), μου δημιουργήθηκαν μερικές απορίες :p

 

Αν κατάλαβα καλά λοιπόν, αγοράζοντας το κινητό θα έχει την έκδοση gb ενώ η τελευταία δυνατή είναι η ics.

Έχω αποφασίσει να αναβαθμίσω, κι απ' ότι κατάλαβα δε θα έχει κολλήματα αν ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες:

Ο καλυτερος τροπος ειναι ο εξης:

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP (αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

 

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ~350ΜΒ και ειμαστε ετοιμοι.

 

Αν εχω ξεχασει τιποτα, ας συμπληρωσει καποιος.:)

 

Επίσης αποφάσισα να το κάνω root.

Πρώτα κάνω update και μετά root;

Αν κάτι πάει στραβά, μπορώ λογικά να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα το παρεις καινουργιο, με το που ανοιξεις το κινητο κανεις το βημα 1 και μετα το 5. Με την προυποθεση βεβαια οτι θα σου εχει ερθει το Update.

 

Root κανεις μετα, αφου περασεις την ICS.

Link to comment
Share on other sites

ειναι νορμαλ στο πρωτο λεπτο (ουτε) που ανοιγω το κινητο να κατεβαινει στο 99% η μπαταρια;

χθες στη μιση ωρα μου πηγε στο 82% :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα μια βοήθεια σε όσον αφορά τη σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή. Έχω κάνει εγκατάσταση το PC Companion αλλά δεν βρίσκει drivers. Όταν είχα GB τους βρήκε αμέσως. Τώρα με ICS τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα σας!

 

Ψάχνω αυτές τις μέρες να αγοράσω καινούριο κινητό και τείνω προς το Xperia Sole.

Μιας και θα είναι όμως το πρώτο μου android κινητό μετά από χρόνια πίστης στα nokia symbian (με τελευταίο το N95 - το οποίο δε θα άλλαζα αν δε χαλούσε), μου δημιουργήθηκαν μερικές απορίες :p

 

σε αυτά τα λεφτά, το sole είναι το καλύτερο. η ICS θα σου έρθει λογικά αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος τροπος ειναι ο εξης:

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP (αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ~350ΜΒ και ειμαστε ετοιμοι.

 

Αν εχω ξεχασει τιποτα, ας συμπληρωσει καποιος.:)

 

press and hold both: the power button & volume up

Αυτο δηλαδη?

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-->Αποθηκευτικος χωρος-->Εκκαθ. εσωτερικης μνημης.

 

Ευχαριστω,κανω τωρα το update με pccompanion και θα παω σε αλλο υπολογιστη να το κανω με το SEUS

(η πλακα θα ειναι να μου βγαζει το σφαλμα που εχω στον δικο μου υπολογιστη,και στον αλλο :wacko:)

Edited by thomadaki
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι τρέχει με κάποιους με το θέμα της μπαταρίας, εγώ με την gb έπεφτα το βράδυ για ύπνο και ξυπνούσα το πρωί και είχα μόνο 2% απώλεια κάθε βράδυ για 3 μήνες που έχω το κινητό. Απο την προηγούμενη δευτέρα που πέρασα την ics χάνω γύρω στο 30% κάθε βράδυ και τι δεν έχω κάνει, έχω απενεργοποιήσει την χρήση γαντιών, ρύθμιση Δικτύου σε 2g αυτόματη φωτεινότητα, απενεργοποιείσα τοποθεσίες, συγχρονισμός και και, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

γράφουν άτομα τα οποία έχουν τις ίδιες αποδόσεις που είχα εγώ σε gb και έχουν αυτοί σε ics και άτομα που δεν πιστεύουν ότι υπάρχει τέτοια αυτονομία γιατί δεν την έχουν δει ποτε.

Ας μας απαντήσουν Αυτοί που λένε ότι η μπαταρία πάει το ίδιο και καλύτερα με ics, τι απώλεια ειχαν το βράδυ, γιατί αν χάνανε 30% σε ένα βραδυ με gb και χάνουν το ίδιο και τώρα, τότε ναι, τους φαίνεται ίδια η αυτονομία της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι τρέχει με κάποιους με το θέμα της μπαταρίας, εγώ με την gb έπεφτα το βράδυ για ύπνο και ξυπνούσα το πρωί και είχα μόνο 2% απώλεια κάθε βράδυ για 3 μήνες που έχω το κινητό. Απο την προηγούμενη δευτέρα που πέρασα την ics χάνω γύρω στο 30% κάθε βράδυ και τι δεν έχω κάνει, έχω απενεργοποιήσει την χρήση γαντιών, ρύθμιση Δικτύου σε 2g αυτόματη φωτεινότητα, απενεργοποιείσα τοποθεσίες, συγχρονισμός και και, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

γράφουν άτομα τα οποία έχουν τις ίδιες αποδόσεις που είχα εγώ σε gb και έχουν αυτοί σε ics και άτομα που δεν πιστεύουν ότι υπάρχει τέτοια αυτονομία γιατί δεν την έχουν δει ποτε.

Ας μας απαντήσουν Αυτοί που λένε ότι η μπαταρία πάει το ίδιο και καλύτερα με ics, τι απώλεια ειχαν το βράδυ, γιατί αν χάνανε 30% σε ένα βραδυ με gb και χάνουν το ίδιο και τώρα, τότε ναι, τους φαίνεται ίδια η αυτονομία της μπαταρίας...

 

Την αναβάθμιση την έκανες με τον τρόπο που προτείνεται στις προηγούμενες σελίδες ή απλά την πέρασες απο πάνω ? Δεν είναι φυσιολογικό να χάνεις σε αδράνεια 30% σε καμία συσκευή. Ή δεν έχει κάτσει καλά το isc ή κάποια εφαρμογή σου ρουφάει το αίμα !!!

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιοι αναφέρουν ότι το ακουστικό δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό.

Πόσο σοβαρό πρόβλημα είναι αυτό;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...