Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro (B5510)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ξέρεις όμως ότι (σχεδόν) κανένα ανδρόιντ δεν εχει κουμπί άμεσης απάντησης τερματισμού κλήσης. Παρατήρησε οτι δεν υπάρχει "πράσινο" και "¨κόκκινο" κουμπί απάντησης. Η απάντηση σε κλήση γίνεται υποχρεωτικά με σύρσιμο του κουμπιού απάντησης που εμφανίζεται κατα την κλήση οπότε το touch δεν το γλυτώνεις. Ισως με κάποιον αλλο call manager ( από τους πολλούς) να μπορείς με απλό άγγιγμα να απαντίσεις σε κλήση αλλά πάλι και αυτό ειναι touch ενέργεια.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα!

Αγόρασα πριν μια βδομάδα το samsung galaxy Y pro GT-B5510 απο το ebay.

Μου παρουσιάζει ανα τακτά διαστήματα ένα σημάδι με θαυμαστικό (!) στο πάνω αριστερό μέρος τις οθόνης

και γράφει Η κάρτα SD αφαιρέθηκε απρόσμενα..! Δέν ξέρω τι φταίει! άλλαξα την κάρτα και πάλι τα ίδια! την έκανα φορμάτ και πάλι τα ίδια! είναι σπαστικό γιατί το κάνει αρκετές φορές μέσα στην μέρα!! διάβασα σε άλλα φόρουμ για ένα update αλλά το είχαν μόνο για ινδία και έλεγε οτί το επισκευάζει! ξέρετε κάτι σχετικό;;(http://androidforums.com/samsung-galaxy-y/491087-galaxy-y-keeps-rebooting-after-update.html)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες το κανει σε ολα τα κινητα μα μερικα μπορει να εχουν προβλημα και να θελει επισκευει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πως κάνουμε print screen; Το έχει καταφέρει κανείς;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!! Ειμαι νεος στην παρεα κ εντελως ασχετως(δεν μπορω να το κρυψω θα φανει)... Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο κ θελω να ρωτησω το εξης... οταν εχω δικτυο wifi κ του δωσω διευθυση στο gps(ειχε χαρτη εγκατηστημενο) χιλιομετρα ειναι η απποσταση κ τα λοιπα... Οταν δεν υπαρχει η συνδεση κ ειναι μονο με το δορυφορο του δινω τα στοιχεια κ δεν ανταποκρινεται... ερωτηση: πρεπει να εχω μονιμα wifi(η συνδεση στο ιντερνετ) ωστε να λειτουργει σαν gps? Τα gps των αυτοκινητων εχουν μονιμα συνδεση στο ιντερνετ κ σου βγαζουν τη διαδρομη? αν μπορειτε εξηγηστε μου μπας κ καταλαβω η αν μπορει να αλλαξει κατι... ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το πρόβλημα δεν είναι οτί το κάνει μια φορά που και πού! το κανει 5 φορές σε 3 ώρες!

να το πάω στο Σέρβις;; ξέρει μήπως κανείς κανέναν τρόπο να λυθεί! ??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!! Ειμαι νεος στην παρεα κ εντελως ασχετως(δεν μπορω να το κρυψω θα φανει)... Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο κ θελω να ρωτησω το εξης... οταν εχω δικτυο wifi κ του δωσω διευθυση στο gps(ειχε χαρτη εγκατηστημενο) χιλιομετρα ειναι η απποσταση κ τα λοιπα... Οταν δεν υπαρχει η συνδεση κ ειναι μονο με το δορυφορο του δινω τα στοιχεια κ δεν ανταποκρινεται... ερωτηση: πρεπει να εχω μονιμα wifi(η συνδεση στο ιντερνετ) ωστε να λειτουργει σαν gps? Τα gps των αυτοκινητων εχουν μονιμα συνδεση στο ιντερνετ κ σου βγαζουν τη διαδρομη? αν μπορειτε εξηγηστε μου μπας κ καταλαβω η αν μπορει να αλλαξει κατι... ευχαριστω!!!

το wifi/data βοηθάει δραματικά στο να πιάσει πιο γρήγορα σήμα το gps καθώς είναι a-gps. αυτό θα πεί οτι το κινητό "κατεβάζει" την τρέχουσα θέση των δορυφόρων και έτσι υπολογίζει πιο γρήγορα τη θέση. Ομοίως υποβοηθήται από την "σχετική" θεση που μπορέι να βρεί βασει των κυψελών της κινητής. Ασφαλώς και ΔΕΝ χρειάζεται να εχεις wifi ή αλλα data (3g, gprs) για να κλειδώσει το gps. Θα κλειδώσει απλά πιο αργά. Αφού κλειδώσει δεν θα εχεις για ολη την διαδρομη πρόβλημα. Ακόμα και να το κλήσεις για λίγο τα επόμενα κλειδώματα θα είναι σχετικά γρήγορα λογω μικρής μεταβολής της θέσης των δορυφόρων. Καταλαβες πως παει?

 

Υ.Γ. Πριν ξεκινίσεις από το σπίτι ενεργοποίησε λιγο τα data (wifi) να το βοηθήσεις με τις θέσεις και μετά κλείστα για το ταξίδι.

 

ξερει κανεις πως μπορουμε να βαλουμε το ICS locker theme αφου δεν λειτουργει το go locker

δοκίμασε ΑΛΛΗ sd.. μηπως και

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

1)το εχω δοκιμαση με δυο sd μαλλον θα περιμενο να βγει καταληλη εκδοση του ICS Γγια αυτο το κινητο

 

2)διαβασα σε μερικα site οτι το κινητο μας εχει φλας και δεν μιλουσαν για το duos τι γινεται?

Edited by diros
Link to comment
Share on other sites

1)το εχω δοκιμαση με δυο sd μαλλον θα περιμενο να βγει καταληλη εκδοση του ICS Γγια αυτο το κινητο

 

2)διαβασα σε μερικα site οτι το κινητο μας εχει φλας και δεν μιλουσαν για το duos τι γινεται?

1. χμμμ κακό αυτό.. Το ICS τί σχέση εχει??

2. Με τίποτα, υπάρχουν δυο αλλες παραλαγες δεν ξερω σε ποιες χώρες μια με πιο μεγάλη οθόνη και καλύτερη καμερα γνωστό ως galaxy Pro b7800 (δεν βλέπω φλας), και ενα με απλά καλύτερη οθόνη (οχι μεγαλύτερη) το galaxy m pro. Ισως ενα από αυτά εννωούν αν και δεν βλέπω φλας..

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/03/11x03078n73bawdmsbn.jpg

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

το wifi/data βοηθάει δραματικά στο να πιάσει πιο γρήγορα σήμα το gps καθώς είναι a-gps. αυτό θα πεί οτι το κινητό "κατεβάζει" την τρέχουσα θέση των δορυφόρων και έτσι υπολογίζει πιο γρήγορα τη θέση. Ομοίως υποβοηθήται από την "σχετική" θεση που μπορέι να βρεί βασει των κυψελών της κινητής. Ασφαλώς και ΔΕΝ χρειάζεται να εχεις wifi ή αλλα data (3g, gprs) για να κλειδώσει το gps. Θα κλειδώσει απλά πιο αργά. Αφού κλειδώσει δεν θα εχεις για ολη την διαδρομη πρόβλημα. Ακόμα και να το κλήσεις για λίγο τα επόμενα κλειδώματα θα είναι σχετικά γρήγορα λογω μικρής μεταβολής της θέσης των δορυφόρων. Καταλαβες πως παει?

 

Υ.Γ. Πριν ξεκινίσεις από το σπίτι ενεργοποίησε λιγο τα data (wifi) να το βοηθήσεις με τις θέσεις και μετά κλείστα για το ταξίδι.

 

 

δοκίμασε ΑΛΛΗ sd.. μηπως και

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Bασικα οταν δεν εχει wifi(η αν το κλεισω) κ μπω στον χαρτη που ειχε εγκατηστημενο το κινητο(τον εχει δωρεαν στο μαρκετ) κ του πω να δειξει την τοποθεσια μου, το κανει...μολις του δωσω εναν προορισμο που θελω να παω βγαζει ενα μπλε ταμπελακι κ λεει: ''λαβετε οδηγιες κατευθυνσης'', αλλα ποτε δεν φορτωνει... οση ωρα κ να το αφισω... μηπως εχει προβλημα? μηπως αυτος ο χαρτης που εχει το κινητο χρειαζεται ιντερνετ προκειμενου να μου υπολογισει τις διαδρομες? μπορει καποιος που εχει την ιδια συσκευη να μου πει αν εχει τα ιδια αποτελεσματα??? αν ειναι προβλημα να παω να το δουν... ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Bασικα οταν δεν εχει wifi(η αν το κλεισω) κ μπω στον χαρτη που ειχε εγκατηστημενο το κινητο(τον εχει δωρεαν στο μαρκετ) κ του πω να δειξει την τοποθεσια μου, το κανει...μολις του δωσω εναν προορισμο που θελω να παω βγαζει ενα μπλε ταμπελακι κ λεει: ''λαβετε οδηγιες κατευθυνσης'', αλλα ποτε δεν φορτωνει... οση ωρα κ να το αφισω... μηπως εχει προβλημα? μηπως αυτος ο χαρτης που εχει το κινητο χρειαζεται ιντερνετ προκειμενου να μου υπολογισει τις διαδρομες? μπορει καποιος που εχει την ιδια συσκευη να μου πει αν εχει τα ιδια αποτελεσματα??? αν ειναι προβλημα να παω να το δουν... ευχαριστω!!!

Μισο.. Δεν υπάρχει δωρεάν off line χάρτης στο μαρκετ. Σε ποια εφαρμογή αναφέρεσαι? Μου φάινεται η εφαρμογή σου είναι οι google maps (ναι είναι δωρεάν) ή κάτι που χρησιμοποιεί αυτούς που όμως ΔΕΝ ειναι off line, θέλουν διαρκώς internet για να δείχνουν το "επόμενο κομμάτι" (αν και υπάρχει μια δυνατότητα για αποθήκευση της κοντινής περιοχής). Βάλε κάποιο "κανονικό" πρόγραμμα πούφησης τύπου igo, navigon, sygic κτλ

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μισο.. Δεν υπάρχει δωρεάν off line χάρτης στο μαρκετ. Σε ποια εφαρμογή αναφέρεσαι? Μου φάινεται η εφαρμογή σου είναι οι google maps (ναι είναι δωρεάν) ή κάτι που χρησιμοποιεί αυτούς που όμως ΔΕΝ ειναι off line, θέλουν διαρκώς internet για να δείχνουν το "επόμενο κομμάτι" (αν και υπάρχει μια δυνατότητα για αποθήκευση της κοντινής περιοχής). Βάλε κάποιο "κανονικό" πρόγραμμα πούφησης τύπου igo, navigon, sygic κτλ

 

εναν ''κανονικο'' χαρτη που να λειτουργει offline(αρα να λειτουργει κ χωρις ιντερνετ) κ να εχει ελληνικο μενου? κ αν εχει χρεωση, ωστε να τον εγκαταστησω, να ειναι σχετικα χαμηλη...? ευχαριστω για την βοηθεια κ σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι λιγο στραβαδι στα κινητα...

Nαι εμενα εχει google maps... αυτος δουλευει μονο με ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

εναν ''κανονικο'' χαρτη που να λειτουργει offline(αρα να λειτουργει κ χωρις ιντερνετ) κ να εχει ελληνικο μενου? κ αν εχει χρεωση, ωστε να τον εγκαταστησω, να ειναι σχετικα χαμηλη...? ευχαριστω για την βοηθεια κ σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι λιγο στραβαδι στα κινητα...

Nαι εμενα εχει google maps... αυτος δουλευει μονο με ιντερνετ?

 

Ναι φιλε μου από ΠΑΝΤΑ το google maps (και στο PC που υπάρχει χρόνια, γραψε http://maps.google.com) δουλευει μονο με ιντερνετ. Μαλλον εισαι νεος στο χώρο Η/Υ. Καλύτερα να αρχίσεις από εδώ να διαβαζεις.

 

Για offline πρόγραμμα υπάρχουν πολλά αλλα δεν ξερω πιο δουλευει καλά στην συσκευή σου λογω κυρίως της οθόνης τους. Πηγενε στο market (από την αντίστοιχη εφαρμογή και εφόσον εχεις gmail account) και κατλεβασε καποιο δοκιμαστικά (δωρεάν για μερικές μερες) και οποιο σου αρέσει αγόρασε το.

 

sygin

navigon

igo

και αλλα

 

Ξαναλέω δεν εχω βάλει κανένα στην συσευή μου και δεν μπορώ να ξερω α) ποιο τρεχει σωστά β) ποιο ειναι καλό. Δες ΑΛΛΑ σχετικά θέματα στο forum με εφαρμογές γενικά..

 

EDIT: Το κινητό ξαναβγήκε στα 99€ από το public Τωρα που το ξεστοκάρουν ειναι καλή περίπτωση να το παρει καποιος σε αυτη την τιμή.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

1)ξερο για το Μ και δεν ηταν αυτο

 

2)ξερω πως μαλλον οχι αλλα μηπως υπαρχει τροπος να συνδεσουμε το κινητο με τον υπολογιστη και να μπουμε στο διαδικτιο απο το internet του υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εναν ''κανονικο'' χαρτη που να λειτουργει offline(αρα να λειτουργει κ χωρις ιντερνετ) κ να εχει ελληνικο μενου? κ αν εχει χρεωση, ωστε να τον εγκαταστησω, να ειναι σχετικα χαμηλη...? ευχαριστω για την βοηθεια κ σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι λιγο στραβαδι στα κινητα...

Nαι εμενα εχει google maps... αυτος δουλευει μονο με ιντερνετ?

 

Για προγράμματα πλοήγησης συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι η γραφή sms απαγορεύεται στο forum και post γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς επόμενη προειδοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα,εχω το galaxy y pro ,εχω ενα προβλημα και παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει...τον ευχαριστω.Κατεβαζω εφαρμογες απο το market η και απο το intenet και μου λεει συνεχεια οτι δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση σε usb η σε καρτα sd, τι συμβαινει?Eνω εχω τη 2gb δεν ξερω τι συμβαινει,περακαλω βοηθεια....
Link to comment
Share on other sites

Απο καποια στιγμη μου βγαζει αυτο αφοτου βαζω το πιν και δεν μπορω να μπω στη συσκευη καθολου.

Μολις χθες το αγορασα και δεν ξερω τι να κανω!

καλησπερα

εγω εβαλα κωδικο και εκανα λαθος σε καποιο νουμερο ,και δεν μπορω να τον βρω ,εσυ τι εκανες? ,η samsung μου ζηταει 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εγω εβαλα κωδικο και εκανα λαθος σε καποιο νουμερο ,και δεν μπορω να τον βρω ,εσυ τι εκανες? ,η samsung μου ζηταει 30 ευρω.

Τι κωδικός είναι αυτός? Σε τι ακριβώς αναφέρεσαι? Που τον έβαλες?

Πιθανή λύση. Ψάξε στο ιντερενετ για factory reset (γινεται σε ολα τα android). θα το κανεις καινούριο, θα χαθούν εφαρμογές και επαφές.. ΙΣΩΣ δουλέψει..

Πάντως για αυτό ειναι οι κωδικοί... Κανονικά είναι για να μη σπάνε και να ταλαιπωρούν τους κλέφτες και περίεργους! Την επόμενη φορά με προσοχή.. :O

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

λιπών root η super user είναι όταν το κινητό έχει ξεκλείδωτες ας πούμε χρίσεις admin και μπορείς να κάνεις πράγματα όπως να φορτώνεις λιγότερο μνήμη και να σκοτώνεις κατά επιλογή εφαρμογές που είναι προστατευόμενες .

 

1. Κατεβάστε αυτό το αρχείο εδω

2. Παρακαλώ αντιγράψτε το εξωτερική κάρτα SD σας?

3. Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας?

3. Boot σε ανάκαμψη : [volumeUp] + [Home] + [Power]

4. Εισάγετε μερικές φορές λάθος κωδικό πρόσβασης (δεν έχει σημασία τι) μέχρι να είναι σε ανάκαμψη είναι?

5. Επιλέξτε "Εφαρμογή update.zip"?

6. Επιλέξτε το αρχείο "update.zip"?

7. Κάνετε επανεκκίνηση του τηλεφώνου σας με την "επανεκκίνηση του συστήματος για την επιλογή τώρα».

δεν ξέρω αν έχεις κανει αναβάθμιση σε 2.3.6 μπορεί να μην γίνετε εγώ το έκανα με το που το πείρα !

Αυτο το λινκ δεν "παιζει" εχουμε το αρχειο από αλλου?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο το λινκ δεν "παιζει" εχουμε το αρχειο από αλλου?

 

Στο πρώτο ποστ του θέματος έχει μπει link για οδηγό root, εκείνο το Link παίζει :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω το qwerty keyboard να γραφει Ελληνικα ρε παιδια

το greek keyboard που εγκατεστησα γραφει μεν Ελληνικα

αλλα μονο μεσω touch keyboard και οχι του φυσικου πληκτρολογιου του τηλεφωνου

www.slackerxl.com Custom PC Creations
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω το qwerty keyboard να γραφει Ελληνικα ρε παιδια

το greek keyboard που εγκατεστησα γραφει μεν Ελληνικα

αλλα μονο μεσω touch keyboard και οχι του φυσικου πληκτρολογιου του τηλεφωνου

 

τι εννοείς?? Το qwerty γράφει ελληνικά από την μάνα του :(

 

Μάλιστα είναι η πρώτη γλώσσα γραφής και πρέπει να πατήσεις sys-gr να αλλαξει στα αγγλικά! Σε ποιο keyboard αναφέρεσαι? Τι το θές το touch keyboard, να σου κάνει την οθόνη μικρότερη?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro (B5510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...