Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Ericsson T39


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πραγματικα ενα απο τα πιο υπεροχα κινητα...Δεν ηθελα να το αλλαξω με τιποτα!Ο λογο που αναγκαστηκα ηταν η πτωση απο το μπαλκονι του 2ου οροφου...Αλλα ακομη και τοτε που επεσε, εξωτερικα δε φανηκε να ειχε κανενα προβλημα!Εσωτερικα ομως η διαγνωση ηταν ρηγμα στη πλακετα με κοστος αντικαταστασης της αρκετα υψηλο για εναν φοιτητη τοτε...Κριμα! Και ηταν πραγματικα ιδιαιτερα συμπαθες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα παλι δε μου αρεσαν τα Ericsson. Πολυ μικρη η οθονη βρε αδερφε. Εκει που ενα εικονομύνημα στο 3330 μου εμφανιζονταν μεγαλο και εντυπωσιακο, στα Ericsson εμοιαζε με μικρη μουτζουριτσα που με το ζορι καταλαβαινες τι ηταν. Παντως πολυ πρωτοποριακο το MP3 που ειχε, αν και επειδη ηταν εξτρα μαλλον λιγοι καταλαβαν οτι υπήρχε.
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα καλύτερα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου. Η ποιότητα κατασκευής ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα ήταν αξεπέραστη. Δυστυχώς το "σκότωσα" σε κινητάδικο του κέντρου για λίγα € σε μια περίοδο παρατεταμένης αφραγκίας... :cry: Θα μου άρεσε πάντως η ιδέα να βρω ένα και να το χρησιμοποιούσα πάλι.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο κινητο ... αριστη ληψη ... αριστη αυτονομια ... ηταν και τριμπαντο οποτε το χρησιμοποιουσα και στην Αμερικη :)

 

ειχα αγορασει και 2 μεγαλες μπαταριες....τελεια

 

...το εχω ακομα και ειναι σε αριστη κατασταση :D

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κινητό έρωτας! απλά! δεν κατάφερα να το αποκτήσω, αλλα και με το t68i μια χαρά περάσαμε! εκτός από φανατικός ericcson-ας είχα πάρει και την λεγόμενη communicam! απίστευτες εποχές! χμμμ νομίζω ναι και το Mp3Player που πρίζωναν από κάτω.

 

άλλες ερωτικές εποχές... σαν να αναπολεί κανείς την μουσική του '90 !!!

 

 

:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το link. Ακόμα προσπαθώ να δουλέψει στα windows 7. Αν φέρω τις επαφές μου από το outlook στο Τ39 κάνω πάρτυ!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παλι δε μου αρεσαν τα Ericsson. Πολυ μικρη η οθονη βρε αδερφε. Εκει που ενα εικονομύνημα στο 3330 μου εμφανιζονταν μεγαλο και εντυπωσιακο, στα Ericsson εμοιαζε με μικρη μουτζουριτσα που με το ζορι καταλαβαινες τι ηταν. Παντως πολυ πρωτοποριακο το MP3 που ειχε, αν και επειδη ηταν εξτρα μαλλον λιγοι καταλαβαν οτι υπήρχε.

 

Δηλαδη σου φαινοταν αυτό εντυπωσιακο

http://www.profitzone.ru/wp-content/uploads/2010/02/Nokia-3310-on-eBay.jpg

 

Και αυτό δεν σου ελεγε τιποτα???

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9d/T39ljusstake.jpg

 

Δεν ηταν το κλασικο φθηνο ericsson με οθονη μιας γραμμης,

Η οθονη του ηταν 4ων γραμμων με πολύ μικρα pixel και εβγαζε πολύ ωραιες σκιες,

Η αναλυστη του ηταν τοσο καλη για την εποχη που όταν κοιτουσες νοκια ηταν σαν να βλεπεις μια φωτογραφια 50x50 pixel μεγενθυμενη στα 500x500pixel

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό. Από τα καλύτερα ever. Δεν ήταν στην κατοχή μου, αλλά το γνωρίζω καλά από τον ξάδερφό μου.

Πολύ καλή ποιότητα συσκευής/σήματος/μπαταρίας. Το έχει και σήμερα σε άριστη κατάσταση.

Εκείνη την εποχή εγώ ξεχώριζα από τα ...νοκιοειδή με το S45 της Siemens, ενώ παράλληλα είχα και το Τ20s.:love::p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Και πανω που εψαχνα ακουστικα για το κινητο δοκιμαζω τα MW600 της sony και συνδεθηκαν κανονικα παρακαλω. Δουλευει και η αναγνωριση! Ζω ιστορικες στιγμες :D
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό τηλέφωνο,από τα καλύτερα.

Έχω ακόμα το πρώτο πού είχα αγοράσει και με extended battery παρακαλώ πολύ κι έχω κι αλλά 2 ολοκαίνουρια

Υπέροχο και πολύ ποιοτικό.και το πληκτρολόγιό άνετο,αυτά ήταν κινητά κύριοι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παλιά βγαίναν λίγα μοντέλα και όλα είχαν ποιότητα και κάποιο target group που ¨πηγαίνανε"

ποιότητα όχι μόνο σε υλικά , αλλά και σε software που ήταν ολοκληρωμένο...χωρίς άπειρα bugs!

 

για να μην πούμε για αυτονομία και σήμα!

 

τέλιο κινητάκι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...