Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω χάσει τα ακουστικά του, εκείνα τα άσπρα. Βρήκα κάτι της Samsung στα mediamarkt που κάνουν, αλλά κοστίζουν 14,99 ευρώ. Δεν θέλω να πληρώσω το 1/10 της αξίας της συσκευής σε handsfree!! Καμμιά ιδέα;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω χάσει τα ακουστικά του, εκείνα τα άσπρα. Βρήκα κάτι της Samsung στα mediamarkt που κάνουν, αλλά κοστίζουν 14,99 ευρώ. Δεν θέλω να πληρώσω το 1/10 της αξίας της συσκευής σε handsfree!! Καμμιά ιδέα;;;[/Q

 

μπες στο ebay και παρε ενα με 2 ευρω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως σβηνει σε κανεναν το τηλ.ξαφνικα?.Το λεω γιατι μου το κανει τουλαχιστον 1 με 2 φορες τη μερα:mad:αν εχει γινει σε καποιον ας το πει να βρω τη λυση αν ειναι να το παω στο service η μηπως ειναι καποια εφαρμογη!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασε κάποιος το ίγο?Τι ανάλυση έχει η οθόνη παιδιά?Βλέπω δυο περιπτώσεις 400 x 240 pixels, 2.6 inches (~179 ppi pixel density)

και 320 x 240 pixels?

Link to comment
Share on other sites

@john2004. Ευχαριστώ. Αν είναι εύκολο, κάποιος να γράψει τον ακριβή κωδικό του handsfree που περιλαμβάνεται στην συσκευασία; Ευχαριστώ.

@stal, εμένα δεν μου σβήνει αλλά χάνει συχνά το gprs. Πριν το πας στο σερβις δεν παίρνεις ένα τηλεφ στην σαμσουνγκ;

Edited by alieus
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασε κάποιος το ίγο?Τι ανάλυση έχει η οθόνη παιδιά?Βλέπω δυο περιπτώσεις 400 x 240 pixels, 2.6 inches (~179 ppi pixel density)

και 320 x 240 pixels?

 

Το γνωστό λάθος του gsmarena. η οθόνη είναι 320Χ240 (4:3), πώς θα μπορούσε να είναι 400Χ240 (τι αναλογία θα ήταν? 4,5:3?)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το gprs χανόταν λόγω battery saver. Ίσως ήταν μέσα στις επιλογές να το κλείνει για οικονομία, δεν το έψαξα. Το έβγαλα και δεν ξαναβάζω άλλο. Μόνο για μπελά είναι αυτές οι εφαρμογές. Είχα και παλιότερα android και τα ίδια Παντελάκη μου... Όμως αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι συνδεθώ στο Kies. Μίλησα με την σαμσουνγκ και μου είπε να κάνω καθαρή εγκατάσταση του Kies και να κλείσω antivirus firewall κλπ. Πράγματι δούλεψε μια δυο φορές και μετά τα ίδια. Βαρέθηκα να εκτελώ την λειτουργία της διάγνωσης κλπ.

Συνδέεστε άνετα στο Kies; Ξαναρώτησα αλλά δεν μπήκε κανείς στον κόπο...

Link to comment
Share on other sites

Το gprs χανόταν λόγω battery saver. Ίσως ήταν μέσα στις επιλογές να το κλείνει για οικονομία, δεν το έψαξα. Το έβγαλα και δεν ξαναβάζω άλλο. Μόνο για μπελά είναι αυτές οι εφαρμογές. Είχα και παλιότερα android και τα ίδια Παντελάκη μου... Όμως αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι συνδεθώ στο Kies. Μίλησα με την σαμσουνγκ και μου είπε να κάνω καθαρή εγκατάσταση του Kies και να κλείσω antivirus firewall κλπ. Πράγματι δούλεψε μια δυο φορές και μετά τα ίδια. Βαρέθηκα να εκτελώ την λειτουργία της διάγνωσης κλπ.

Συνδέεστε άνετα στο Kies; Ξαναρώτησα αλλά δεν μπήκε κανείς στον κόπο...

 

Φίλε μου το Kies δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά αν το θες για μεταφορά αρχείων, δες το AirDroid από το market που πραγματικά τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εγκατεστησα το dont panic ενα προγραμμα για GPS που μου εδωσε ενας φιλος αλλα τιποτα δεν το ετρεχε ενω σε αυτον πηγαινε σφαιρα(βεβαια ειχε οθονη 3'')ξερετε κατι και αν παιζει κανα προγραμματακι για GPS για αυτο το κινητο;επισης εβαλα ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο και δε χτυπησε το εχει δοκιμασει κανεις;ειναι οντως ετσι ή πρεπει να κανω καποια ρυθμιση(αν οντως ειναι ετσι ειναι μεγαλη χαζομαρα δεν εχει βασικα πραγματα που υποστηριζουν το κινητα των20€) Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο άλλον ενα πανευτυχή κάτοχο, το S2 βλέπω να αποσύρετε αν το μικρούλι με βγάζει στο θέμα μπαταριας.

Μια χαζή ερώτηση: γιατί ολα τα προγραμματακια τρέχουν landscape, ενω την αυτόματη περιστροφή την έχω OFF?

Link to comment
Share on other sites

..εβαλα ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο και δε χτυπησε το εχει δοκιμασει κανεις;ειναι οντως ετσι ή πρεπει να κανω καποια ρυθμιση(αν οντως ειναι ετσι ειναι μεγαλη χαζομαρα δεν εχει βασικα πραγματα που υποστηριζουν το κινητα των20€)

σε κανένα smartphone (android, iphone, windows, κλπ) δεν χτυπάει το ξυπνητήρι αν είναι κλειστό το κινητό.

μοναδική εξαίρεση τα symbian της nokia και δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει για όλα τα symbian αυτό.

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εγκατεστησα το dont panic ενα προγραμμα για GPS που μου εδωσε ενας φιλος αλλα τιποτα δεν το ετρεχε ενω σε αυτον πηγαινε σφαιρα(βεβαια ειχε οθονη 3'')ξερετε κατι και αν παιζει κανα προγραμματακι για GPS για αυτο το κινητο;επισης εβαλα ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο και δε χτυπησε το εχει δοκιμασει κανεις;ειναι οντως ετσι ή πρεπει να κανω καποια ρυθμιση(αν οντως ειναι ετσι ειναι μεγαλη χαζομαρα δεν εχει βασικα πραγματα που υποστηριζουν το κινητα των20€)

 

τα ξυπνητήρια είναι "πρόγραμμα" στα εξυπνα κινητά. Πρέπει να τρέχει το λειτουργικό για να δουλεψουν αρα πρέπει να είναι ανοιτκό το κινητό. Αυτά που χτυπάνε σβηστά είναι "απλά" κινητά που το ξυπνητήρι είναι ενσωματομένα να το πούμε στο BIOS του κινητού.

 

Μπορείς να βάλεις το κινητό σου σε flightmode και έτσι να δουλευει το ξυπνητήρι. Το κινητό μένει Ανοικτό χωρίς να λειτουργουν οι SIM, είναι το ίδιο απλό με το να το κλείνεις.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις,οντως symbian ειχα πριν και λειτουργουσε το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο,ας ειναι ομως η λυση για flight mode ειναι πολυ καλη,εχω αλλη μια ερωτηση θελω να εχω ηχους με δονηση ταυτοχρονα αλλα και οταν το βαζω στο αθορυβο θελω να μενει η δονηση χωρις να πηγαινω να κανω παλι ρυθμιση απ'ότι ειδα δεν γινεται αν εχεις επιλεξει ηχο+δονηση και γυρισεις σε αθορυβη λειτουργια η δονηση δεν υπαρχει,μονο αν εχεις επιλεξει ηχο μονο τοτε στην αθορυβη υπαρχει η δονηση αν κανω λαθος διορθωστε με
Link to comment
Share on other sites

το εχει Rootαρει κανείς με επιτυχία?

Παλέβω με το V4 απο τους αρχηγούς του XDA αλλά εις μάτην..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805560

Link to comment
Share on other sites

το εχει Rootαρει κανείς με επιτυχία?

Παλέβω με το V4 απο τους αρχηγούς του XDA αλλά εις μάτην..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805560

 

 

download file from

 

http://translate.googleusercontent.c...dYSQAPcw8a5BtQ

 

its easy

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις,οντως symbian ειχα πριν και λειτουργουσε το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο,ας ειναι ομως η λυση για flight mode ειναι πολυ καλη,εχω αλλη μια ερωτηση θελω να εχω ηχους με δονηση ταυτοχρονα αλλα και οταν το βαζω στο αθορυβο θελω να μενει η δονηση χωρις να πηγαινω να κανω παλι ρυθμιση απ'ότι ειδα δεν γινεται αν εχεις επιλεξει ηχο+δονηση και γυρισεις σε αθορυβη λειτουργια η δονηση δεν υπαρχει,μονο αν εχεις επιλεξει ηχο μονο τοτε στην αθορυβη υπαρχει η δονηση αν κανω λαθος διορθωστε με
\

 

εγω εχω περασει αυτην την εφαρμογη για προφιλ, νομιζω θα σε βολεψει κ σενα. εχει κ widjet στην οθονη για να βλεπεισ πιο προφιλ εχεισ, κ στο δειχνει κ πανω στην μπαρα με το αντιστοιχο εικονιδιο Simple Spound Profile Widget

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις,οντως symbian ειχα πριν και λειτουργουσε το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο,ας ειναι ομως η λυση για flight mode ειναι πολυ καλη,εχω αλλη μια ερωτηση θελω να εχω ηχους με δονηση ταυτοχρονα αλλα και οταν το βαζω στο αθορυβο θελω να μενει η δονηση χωρις να πηγαινω να κανω παλι ρυθμιση απ'ότι ειδα δεν γινεται αν εχεις επιλεξει ηχο+δονηση και γυρισεις σε αθορυβη λειτουργια η δονηση δεν υπαρχει,μονο αν εχεις επιλεξει ηχο μονο τοτε στην αθορυβη υπαρχει η δονηση αν κανω λαθος διορθωστε με

Λάθος κανεις αν καταλαβα δηλαδη τι λές :). Κατέβασε από πάνω το σειρώμενο μενού (αυτό που έχει το wifi από πάνω) και πάτα το σήμα της δόνησης. Θα μπεί στο αθόριο ΜΟΝΟ με δόνηση!

Εναλλακτικά πάτα το πλήκτρο κάτω φωνή μέχρι να φτάσει στο 0.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα και εγω χθες το απλο βεβαια και οχι το duos τωρα αν το μετανιωσω δε ξερω που για 30-40 ευρω δε πηρα το duos. υπαρχει καμια θηκη σηλικονης για το κινητακι; ειχα δει πριν μερες στο πλαισιο αλλα δεν υπαρχει πλεον.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα και εγω χθες το απλο βεβαια και οχι το duos τωρα αν το μετανιωσω δε ξερω που για 30-40 ευρω δε πηρα το duos. υπαρχει καμια θηκη σηλικονης για το κινητακι; ειχα δει πριν μερες στο πλαισιο αλλα δεν υπαρχει πλεον.

 

Σιλικόνης δεν πιστεύω να παίζει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανα προγραμμα χαρτων και πλοηγησης για το συγκεκριμενο υπαρχει που να το εχει δοκιμασει καποιος και να παιζει αξιολογα και αν ναι που το βρισκουμε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Adobe Flash υποστηρίζει?(να βλέπω online TV Video κ.λ.π) To έχει δοκιμάσει κάποιος?Διότι στο youtube είδα ένα βιντεάκι ότι δεν υποστηρίζει αλλά στα specs διαβάζω σε διάφορα sites και στο gsmarena ότι υποστηρίζει. Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

 

δεν παίζει το λινκ, μπορεί κάποιος να μας βάλει το link Να το Rootάρουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...