Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια...μολις το πειρα και εγω.

μια ερωτηση για αρχη...υπαρχει τροπος να βαζουμε τις εφαρμογες που κατεβαζουμε στη καρτα μνημης και αν ναι,πος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο ειναι για το galaxy y .....oxi to galaxy y pro duos και το χειροτερο ειναι οτι θελει root

εχεις καποιο τροπο για root sto ypro duos??

 

σ ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντιση σου

 

 

και αλλη μια ερωτηση...μπορουμε να το κανουμε να γραφει αγγλικα χωρις να χρειαζεται καθε φορα να παταμε το sympol?

εχω ιδη αγγλικη γλωσσα αλλα αυτο παλι με ελληνικα αρχιζει........και αν ναι ..πως??

 

 

για gps to aura

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μολις το πειρα και εγω.

μια ερωτηση για αρχη...υπαρχει τροπος να βαζουμε τις εφαρμογες που κατεβαζουμε στη καρτα μνημης και αν ναι,πος?

 

εφόσον έχει android 2.3 μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιαδήποτε από αυτές τις εφαρμογές

https://market.android.com/search?q=app2sd&c=apps

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

εφόσον έχει android 2.3 μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιαδήποτε από αυτές τις εφαρμογές

https://market.android.com/search?q=app2sd&c=apps

 

+1! Ισχύει για όλα τα android

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει πει κάποιος ότι το βρήκε...δεν έχει έρθει ακόμα στα ράφια των καταστημάτων....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα δύο νήματα (του Υ PRO, και του σκέτου Υ) πρέπει να χωριστούν. Δεν εχουν καμία ομοιότητα για να "Συνεξαιτάζονται" (ούτε ίδια οθόνη ούτε ίδιο λογισμικό) μονο το ονομά τους μοιάζει για να μας μπερδεύει.

 

Αν το βλέπει κάποιος διαχειριστής και συμφωνεί ας το κάνει 2 νήματα please..

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εμπρος ρε παιδια πειτε κανα κολπακι..κανα χρησιμο προγραμματακι που βαλατε,καμια συμβουλη...δε μπορει,ολο και κατι θα εχετε σκαρωσει...

εγω ακομα δεν εχω καταφερει να το κανω να γραφει αγγλικα,εκτος και αν παταω το πληκτρο sym,αλλα θα το θελα μονιμα σε αγγλικα.:rolleyes:

 

περιμενω νεα σας

 

καλημερα σ ολους

Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα δεν εχω καταφερει να το κανω να γραφει αγγλικα,εκτος και αν παταω το πληκτρο sym,αλλα θα το θελα μονιμα σε αγγλικα.

Πραγματι αν και εχω αλλαξει τη γλώσσα πρώτη γλώσσα γραφης ειναιτα ελληνικά και δεν βλέπω καπου να ρυθμίζετε! Οσο για εφαρμογές εχει ένα καλό οδηγό το myphone

 

Εγω εχω να προτείνω 2

battery Circle για ενδειξη μπαταρίας, δεν εχει καμια διαφήμιση/απαιτίσεις και το βαζει το εικονίδιο ψηλά (στην γραμμή του μαμίσιου αλλαα ριστερά) να το βλέπεις παντα

flashlight AZAZE ΑΠΛΟ! ασπρίζει την οθόνη αντί φακού, καμία απαίτηση (διαφημίσεις κ αλλες βλακίες)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ετσι το πείρα εγώ από κατάστημα και τοις μετρητοίς σαν ελεύθερη συσκευή (χωρίς να μπω σε συμβόλαιο).

 

ποσο το πηρες φιλε; γιατι στο σκρουτζ φαινεται σε ενα καταστημα μονο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα δύο νήματα (του Υ PRO, και του σκέτου Υ) πρέπει να χωριστούν. Δεν εχουν καμία ομοιότητα για να "Συνεξαιτάζονται" (ούτε ίδια οθόνη ούτε ίδιο λογισμικό) μονο το ονομά τους μοιάζει για να μας μπερδεύει.

 

Αν το βλέπει κάποιος διαχειριστής και συμφωνεί ας το κάνει 2 νήματα please..

 

Eτοιμο.... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλήκτρο βιντεοκλήσης! Σε μια επαφή διαλέγεις αν θα κανεις κλήση, βιντεοκλήση ή SMS ανάλογα πιο κουμπί θα πατήσεις. Λογικά μονο η sim1 που ειναι 3G (ή αλλη νομιζω ειναι μονο 2G) θα κανει βιντεοκλήσεις.

 

τελικα κανει βιντεοκλησεις μονο απ'την πρωτη sim?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο η sim1 έχει αυτή τη δυνατότητα.

Οχι και στις 2 ΣΙΜ έχει αυτό το πλήκτρο και μάλιστα πατιέται. Δεν προχώρησα σε παραπάνω δοκιμή αλλά το πλήκτρο υπάρχει ΚΑΙ ΣΤΙΣ δυο ΣΙΜ και είναι το ίδιο και πατιέται κανονικά. Μηπως κατι τρέχει με την 2η ΣΙΜ σου? (πχ είναι frog που δεν εχει 3g?)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

To κινητό από εφαρμογές πέρα από gps πώς πάει? Υπάρχουν αρκετές συμβατές εφαρμογές? Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

To κινητό από εφαρμογές πέρα από gps πώς πάει? Υπάρχουν αρκετές συμβατές εφαρμογές?

Οτι εχω δοκιμασει από το μαρκετ παίζει κανονικά. Κάποιες λίγες τις παίζει σε "καθετα" ως προς το πώς κοιτάς. η οθόνη ειναι πρακτικά ιδια με του παλιού μινι, και μινι προ με οριζόντιο ομως προσανατολισμό (3:4 vs 4:3). Οτι επαιζε εκεί παίζει και εδώ θεωρητικά. Ισως σε παιχνίδια να έχεις πρόβλημα και σε κάποια μενού που θα κρύβονται σε καποιες λίγες εφαρμογές.

 

Βεβαια δεν ειναι πολύ βολική σε σχέση με μία μεγαλύτερη οθόνη ενω ουτε το touch της ειναι το καλύτερο. Το touchpad είναι ΑΠΑΡΑΙΤHΤΟ και σωτήριο στην χρήση του κινητού. Θεωρώ αυτό το εξάρτημα αναγκαίο σε κάθε είδους κινητό (ακόμα και σε αυτά χωρίς qwerty)

 

Τελος μυστήριο παραμένει σε εμένα αν ειναι multitouch. Νομιζα/ω δεν ειναι ειναι όπως του y pro 1, αλλά οχι.. Στους χάρτες ή και στην "εκθεση" δείχνει να αποκρίνεται μερικώς σαν multitouch. Λέω μερικώς γιατί μαλλον το κάνει προς μία κατεύθυνση (ζουμ ιν). Ισως είναι "ψευδο-multi" και να το καταλαβαίνει με άλλο τρόπο. Πάντως αν ειναι mutlitouch δεν ειναι καλό Multitouch, αλλά δεν χάλασε και ο κόσμος.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρία πώς πάμε?

το σκέφτομαι για 2η συσκευή γιατι το Galaxy S2 δεν μου κρατάει μέρα.. :(

Ψαχνω για ΤΗΛΕΦΩΝΟ που να κρατάει 2-3 μέρες (κοιτα να δεις που τα αυτονόητα πλέον φαίνονται παράλογα)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..πρεπει να βρουμε τροπο να κανουμε ροοτ το τηλ γιατι η μνημη λιγοστευει γρηγορα...και μπορει τα διαφορα προγραμματα οπως το app2sd να βαζουν μερικες εφαρμογες στην καρτα αλλα δεν φτανει...τη δουλεια που κανει το link2sd οταν φτιαξουμε extra partition,δεν την κανει κανενα....βεβαια θελει ροοτ.

εμπρος....βαλτε τα δυνατα σας :D

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρία πώς πάμε?

το σκέφτομαι για 2η συσκευή γιατι το Galaxy S2 δεν μου κρατάει μέρα.. :(

Ψαχνω για ΤΗΛΕΦΩΝΟ που να κρατάει 2-3 μέρες (κοιτα να δεις που τα αυτονόητα πλέον φαίνονται παράλογα)

 

δυσκολο να βρεις τηλ με διπλη σιμ κ λειτουργικο που να κραταει τοσο...

εμενα με σκληρη χρηση βγαζει μια μερα...αλλα ολη τη μερα ειμαι με το τηλ στο χερι...σε σχεση με αλλα που ειχα,καλα ειναι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

 

2η μέρα και από μένα. Μετάβαση από Samsung Galaxy S... Το κινητό για τη δουλειά που το θέλω ΤΑ ΣΠΑΕΙ!

Δεν θα αναφερθώ στα καλά που έχει, με κορυφαία την πρακτικότητα του να μην κουβαλάς 2 κινητά αλλά ένα το οποίο μάλιστα είναι Smartphone το οποίο έχει και δουλεύει ΑΨΟΓΑ το GPS (το δοκίμασα με το Sygic). Δεν θα αναφερθώ στα θετικά και για έναν ακόμα λόγο. Γιατί πρέπει να σιγουρευτώ με την πάροδο του χρόνου...

Θέλω όμως να πω τον προβληματισμό μου σε 2-3 πράγματα. Δεν είναι ότι έχει ασυμβατότητα σε προγράμματα αλλά ότι στο ΜΑΡΚΕΤ δεν βρίσκει κάποια προγράμματα. Δεν μπόρεσα για παράδειγμα να βρω το πρόγραμμα Perifereiakos για τη Θεσσαλονίκη, όπως επίσης και το Mathlab calc και άλλα 2-3 προγραμματάκια. Αλλιώς όπως είπα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πρακτικό!

 

Θα ξαναποστάρω όταν θα χρειαστεί να το φορτίσω. Έχουμε κλείσει 24ωρο ΣΥΝΕΧΩΣ ανοιχτό και πλέον ΣΥΝΕΧΩΣ ανοιχτό και το WiFi...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρία πώς πάμε?

το σκέφτομαι για 2η συσκευή γιατι το Galaxy S2 δεν μου κρατάει μέρα.. :(

Ψαχνω για ΤΗΛΕΦΩΝΟ που να κρατάει 2-3 μέρες (κοιτα να δεις που τα αυτονόητα πλέον φαίνονται παράλογα)

Η μπαταρία είναι ΣΟΥΠΕΡ! 2η φόρτηση και μου κράτησε 4,8 μέρες (112 ώρες) και το φόρτησα στο 16% με κανονικότατη χρήση με 2 SIM φορτωμένες. Προφίλ χρήσης μονο σαν τηλέφωνο αλλά αρκετή ομιλία λιγο ή καθόλου wifi, BT και κλειστό το 3G, δίκτυο Wind νέες SIM.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...