Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά πλάκα κάνετε; ακούω για 4,5 ακόμα και 7 μέρες(!!) χωρίς φόρτιση. Το δικό μου πάντα με φόρτιση ενώ είναι ανοιχτό, λίγα τηλέφωνα και λίγο wifi με βγάζει οριακά 2 μέρες. Πάντως το κινητάκι είναι super και προσφέρει ότι υπόσχεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε λέει να πέσει και η τιμή να πάρω ακόμα ένα. Η Wind ακόμα 139 το έχει. Τέτοια τηλεφωνάκια θα τα ψάχνουμε και δεν θα τα βρίσκουμε σε λίγο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Δε λέει να πέσει και η τιμή να πάρω ακόμα ένα. Η Wind ακόμα 139 το έχει.

Γιατί να πέσει, αφού ήταν από την αρχή super η τιμή. Να θυμίσω ότι το galay y pro το παλιό (1 SIM) πουλιόταν από τους άλλους 169€ όταν έφερε η wind το duos με 139€!!!

Τέτοια τηλεφωνάκια θα τα ψάχνουμε και δεν θα τα βρίσκουμε σε λίγο καιρό.

Γιατί το λες αυτό? Βγάζουν και οι άλλοι (sony, HTC) 2SIM android δείγμα ότι η αγορά θέλει τέτοια.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

πολυ απογοητευμενος απο το τηλεφωνο, το εχω σχεδον 4μηνες απ'όταν κυκλοφορησε.

λιγη ram και κολωνει με 3-4 εφαρμογές ανοιχτες, δεν υποστηριζει voice over data οποτε προγραμματα σαν το viber δεν δουλεουν στο συγκεκριμένο κινητο... κ χαλια μπαταρία.

ηδη ψαχνω αντικαταστάτη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό? Βγάζουν και οι άλλοι (sony, HTC) 2SIM android δείγμα ότι η αγορά θέλει τέτοια.

 

Είδα τα μοντέλα. Δεν ήξερα ότι η sony μπήκε στα dual sim. Πάντως απ' ό,τι τα κόβω, με τίποτε δεν θα είναι κάτω από 2 κατοστάρικα.

Link to comment
Share on other sites

ας δουλεύει σωστά κι ας κάνει 2 κατοστάρικα

SONY είναι εξάλλου!

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

πολυ απογοητευμενος απο το τηλεφωνο, το εχω σχεδον 4μηνες απ'όταν κυκλοφορησε.

λιγη ram και κολωνει με 3-4 εφαρμογές ανοιχτες, δεν υποστηριζει voice over data οποτε προγραμματα σαν το viber δεν δουλεουν στο συγκεκριμένο κινητο... κ χαλια μπαταρία.

ηδη ψαχνω αντικαταστάτη.

Τι θα πεί δεν υποστηρίζει voice over data? :confused: Που το ειδες αυτό? :wacko: Δεν υπάρχει ειδική τεχνολογία voice over data. Δεν είναι πρωτόκολλο το voice over data ωστε να μην υποστιρίζεται. Είναι θέμα εφαρμογής τι στέλενει στα data που χρησιμοποιεί. Γιατί μια χαρά δουλεύει το skype από όσο ακούω.. (προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ αλλα όλοι εδώ λενε ότι δουλεύει). Ειναι θέμα πιο πολύ παρόχου και ποσο καλό QoS έχει.

Το άλλο με την μπαταρία. Ε όχι και χάλια μπαταρία.. Θέλεις να ανεβάσω screenshots με 4-5ήμερα να πιστείς :p

 

Το ίδιο τηλέφωνο έχουμε? :ninja:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Αγόρασα και εγώ το εν λόγω κινητό και μετά από μια βδομάδα χρήσης έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Αρχικά μου φάνηκε εξαιρετικά δύσχρηστο στο να πάρω ένα τηλέφωνο και γενικότερα αυτό το μεικτό leyboard/μικρη touch screen με παίδευαν. Τώρα αρχίζω να συνηθίζω. Πέρασα και χάρτες της sygic και μου φαίνεται πως δουλεύουν καλά. Ωστόσο μετά από ορισμένες εφαρμογές που πέρασα, η μνήμη του κινητού έχει σχεδόν εξαντληθεί. Μήπως φταίει που δεν το έχω κάνει root? Λέτε να το κάνω τώρα και αν ναι θα χάσω τις εγκατεστημένες εφαρμογές μου; Επίσης δεν ξέρω αν μπορώ όπως με το symbian να ανοίγω κάποια εφαρμογή που απαιτεί σύνδεση και να με ρωτάει αν θέλω wifi ή gprs και να διαλέγω πάροχο. Δεν έχω καταφέρει να το βρω αυτό. Επίσης δε γνωρίζω αν θα πρέπει να έχω τικάρει την επιλογή λήψη εισερχόμενων κλήσεων μέσω άλλης κάρτας sim κατά τη χρήση δεδομένων. Τέλος, έχω μεγάλο θέμα με την αυτονομία. Μου βγάζει 2 μέρες σκάρτες. Ακουω κάτι 5ήμερα και θα ήθελα να πιάσω και γω αυτό το νούμερο. Υποψιάζομαι ότι έχω πολλές υπηρεσίες στο startup όπως skype, facebook gtalk klp κ δεν ξέρω πως να τις βγάλω. Η φωτεινότητα είναι μειωμένη, σύνδεση σε 2g δίκτυο και γενικά μιλάω ελάχιστα. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα μου ήταν πολύτιμος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω περιπου μια βδομαδα την συσκευη τηυν πηρα απλα επειδη ηθελα dual κινητο οταν παω να αποθηκευσω μια νεα επαφη μου βγαζει μηνυμα οτι το ονομα ειναι μεγαλο κ δεν μπορει να αποθηκευτει!!υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω περιπου μια βδομαδα την συσκευη τηυν πηρα απλα επειδη ηθελα dual κινητο οταν παω να αποθηκευσω μια νεα επαφη μου βγαζει μηνυμα οτι το ονομα ειναι μεγαλο κ δεν μπορει να αποθηκευτει!!υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτο?

 

κανεις αποθηκευση στην sim που το όνομα ΔΕΝ μπορεί να ειναι μεγαλο. κανε στο τηλεφωνο και δεν θα εχεις προβλημα

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πεί δεν υποστηρίζει voice over data? :confused: Που το ειδες αυτό? :wacko: Δεν υπάρχει ειδική τεχνολογία voice over data. Δεν είναι πρωτόκολλο το voice over data ωστε να μην υποστιρίζεται. Είναι θέμα εφαρμογής τι στέλενει στα data που χρησιμοποιεί. Γιατί μια χαρά δουλεύει το skype από όσο ακούω.. (προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ αλλα όλοι εδώ λενε ότι δουλεύει). Ειναι θέμα πιο πολύ παρόχου και ποσο καλό QoS έχει.

Το άλλο με την μπαταρία. Ε όχι και χάλια μπαταρία.. Θέλεις να ανεβάσω screenshots με 4-5ήμερα να πιστείς :p

 

Το ίδιο τηλέφωνο έχουμε? :ninja:

 

ουτε το skype ουτε το viber δουλευει... ακους αλλα δεν ακουγεσαι.. υπαρχει θέμα εκεί με όλα τα προγραμμα οταν μεταδίδουν voice.

αλλο σοβαρο θεμα: τα 256mb ram ειναι πολυ λιγα κ σερνεται το κινητό, το multi tasking ειναι σχεδον ανυπαρκτο.

οσο αφορα τη μπαταρια ειναι καλη μονο για entry users.. για medium-high users κυριως στο talktime ειναι για κλαμματα.

 

περιμενω κ εγω το Xperia tipo dual

συγκριση μεταξυ των 2 ανταγωνιστών HTC Desire V & Xperia tipo dual http://www.phonearena.com/phones/compare/Sony-Xperia-tipo-dual,HTC-Desire-V/phones/7152,7139

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

ουτε το skype ουτε το viber δουλευει... ακους αλλα δεν ακουγεσαι.. υπαρχει θέμα εκεί με όλα τα προγραμμα οταν μεταδίδουν voice.
TΤι να πώ, Δεν καταλαβαίνω αλλα παιδιά εδώ λενε οτι δουλευει (Για βιντεοκλίση δεν ξερω). Μηπως σε εσένα δεν τρέχει απλα και όχι σε όλους? Τι δίκτυο είσαι? Με wifi έχεις θέμα ή με 3g?

Πάντως οταν γρίσω απο διακοπές θα το δοκιμάσω και ο ίδιος.

για medium-high users κυριως στο talktime ειναι για κλαμματα.

εξαντλώ κάθε μηνα ένα 600άρι πακέτο για q/wind, και ένα συμβόλαιο 180'' και με καλούν και άλλοι (άλλο τόσο να πω?). δλδ 800Χ2=1600 λεπτά ομιλίας δλδ 1600/30 =53 λεπτά τη μέρα (ομιλία). Αντε δεν με καλούν οι άλλοι ούτε τα 600 είναι 600 (3 λεπτα) οπότε σου λέω 30' εγώ. 30 λεπτά τη μέρα και κρατάει 4-5 ημέρες. Δεν είναι άσχημο ουτε ο "μέσος" χρήστης μιλάει παραπάνω νομίζω. Εσύ ποσο μιλάς τη μερα?

Μηπως κανεις αλλα πράγματα που ρίχνουν την διάρκεια.. Πχ wifi, internet κτλ Τοτε αλλαζει. Σαν τηλέφωνο κρατάει 4-5 μερες όχι σαν τηλέφωνο ΚΑΙ η/υ.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ειμαι επαγγελματιας με μεγαλη κ ταυτοχρονη χρηση φωνης κ δεδομενων/προγραμματων.

το συγκεκριμενο τηλεφωνο ειναι value for money κυριως για τις 2σιμ ,αλλα για μεσαια-μεγαλη χρηση δεν κανει, τοσο απο μπαταρια, οσο κ απο ram/επεξεργαστή.

 

επισης οπως προειπα δεν δουλευει σωστα με προγραμμτα που μεταδιδουν φωνη over data, τοσο μεσω wifi οσο κ 3g.

 

ειναι ενα entry level smartphone, τιμιο μεν για τα χρηματα του αλλά για χρηστες χωρίς μεγαλες απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι φίλοι που έχουν ανάγκες πέραν των δυνατοτήτων του συγκεκριμένου κινητού και απ' ό,τι φαίνεται είναι γνώστες του αντικειμένου, γιατί το αγόρασαν; Δεν φαινόταν από τις προδιαγραφές του ότι δεν τους εξυπηρετεί;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Εάν διαγράψω εφαρμογές συστήματος όπως έιναι το google maps, latitude (προφανώς μέσω root) και άλλες που δεν με ενδιαφέρουν, μόλις γίνει επαναφορά στις εργοστασιακές θα επιστρέψουν στις θέσεις τους?:ninja:

Mε ενδιαφέρει να τα σβήσω αλλά να υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρω σε περίπτωση που πρέπει να στείλω το τηλέφωνο για οποιοδήποτε σέρβις - επισκευή.

 

 

Απαντάω μόνος μου σε περίπτωση που ενδιαφέρεται άλλος.

 

Αν γίνει διαγραφή εφαρμογής system δεν μπορείς να την ανακτήσεις εκτός και αν ξαναπεράσεις εκ νέου την rom. Επειδή δεν θέλω να μπλέξω με τέτοιες διαδικασίες μιας και stock rom δεν βρήκα θα δοκιμάσω το freeze app που έχει μέσα το Link2sd:happy:

 

Ξαφνικά είδα περίεργη συμπεριφορά από τη μπαταρία. Δεν κρατούσε πάνω από 2 μέρες ενώ το κινητό ήταν απλά στην αναμονή και μόλις την έβγαζα από τη φόρτιση έπεφτε αμέσως από το 100% στο 90%. Δοκίμασα calibration και τώρα μετά τη φόρτιση έπεσε στο 95%. Θα του κάνω ένα άδειασμα και θα ξαναφορτίσω κλειστό, ενώ θα το παρακολουθώ τις επόμενες μερες. Γενικά δεν μιλάω πολύ ούτε το χρησιμοποιώ τρελά. Το μόνο που έχω επάνω είναι 3 στάνταρ εφαρμογές (sms backup, link2sd και battery monitor) και μια κάρτα 4GB. Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στη ζέστη η συμπεριφορά του ή του ήρθε ξαφνικά "κάτι"?:(

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Johny κλασικο πρόβλημα της μπαταριας του συγκεκριμενου κινητου αυτο που αναφερεις.. εντος 2-3μηνών χρήσης ξεκιναει σταθερη απωλεια αποδοσης.

στους 4+ μηνες που ειμαι εγω η μπαταρια εχει περιπου χασει περιπου 25%της αποδοσης της.

 

παιδια το ξαναλεω, προκεται για ενα τιμιο value for money κινητο με 2σιμ, αλλά έως εκεί, μην περιμενετε θαυματα απο αυτό.

δεν προκεται για κινητο για χρηστες με μεγαλες απαιτησεις.

βασικα οντας κατοχος 4+ μηνες θα ελεγα οτι δεν απευθυνεται ούτε καν σε χρηστες με μεσαιες απαιτήσεις, ιδίως απο αποψη αποδοσης επεξεργαστη+ram.

και καλά κανει η samsung και δεν θα το αναβαθμισει σε ics διοτι με 256mb ram απλά ισα-ισα που θα ανοιγει!

Ευτυχως πάντως που το διαθετει σε αυτη τη τιμη διοτι αν επρόκετο για κινητο ανω των 200ευρώ θα επρόκειτο για συσκευή φιάσκο.

εξυπνα όμως η samsung λανσαριστηκε πρώτη σε 3G dual-sim κινητά android.. αλλά θέλει δουλειά ακόμη κ ο ανταγωνισμός (htc, sony) ήδη απάντησε.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Σϊγουρα δεν περίμενα θαύματα αλλά μια μπαταρία να ξεκινά από τις 5+ μέρες και ξαφνικά να βρίσκεται στις 2 χωρίς καθόλου χρήση ως smartphone είναι πιστεύω μεγάλο φάουλ. Γενικά δεν έχω παράπονο από το τηλέφωνο και δεν έχω μετανιώσει ούτε σεντ που έδωσα. Λίγο όμως με χάλασε η μπαταρία γιατί ήταν πολύ κοντά στα δεδομένα του παλιού μου κινητού και τώρα έχει ξεφύγει κατα πολύ (προς το χειρότερο).

 

Όσον αφορά τη συσκευή σαν συσκευή για μένα είναι άψογη και καλύπτει τις λίγες ανάγκες που έχω από ένα smartphone. Δηλαδή την πλοήγηση στο ιντερνετ και τον πλοηγό για το δρόμο (έβαλα το iGo και είμαι υπερικανοποιημένος) καθώς και κάποιες μικρές εφαρμογές που δεν έχω ακόμα περάσει και φυσικά sms και τηλέφωνα όπως ένα κλασσικό τηλέφωνο. Το ότι το μισό και βάλε android market αποτελείται από εφαρμογές τις οποίες δεν υποστηρίζει δεν με ενδιαφέρει καθόλου, πλην του flash player το οποίο επίσης δεν υποστηρίζεται. Λίγο έχω ένα θέμα με το εσωτερικό ακουστικό το οποίο παρουσιάζει ένα τρίξημο εάν δυναμώσω την ένταση, πράγμα το οποίο οφείλεται λογικά σε hardware πρόβλημα, οπότε και σκέφτομαι να το στείλω με εγγύηση εάν το καλύψει. Κανονικά πρέπει να το καλύψει αλλά ποτέ δεν ξέρεις, οπότε θα συμβιβαστώ με τη λύση αυτού και θα αποδεχτώ την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Τέλος, από την πρώτη μου επαφή με το android έχω να πώ ότι όπως και το Linux θέλει αρκετή δουλειά ακόμα. Για παράδειγμα χοντρές πατάτες που μπορείς να κάνεις στο λογισμικό δεν αναιρούνται με επαναφορά αλλά θέλουν πέρασμα της rom η οποία επίσης δεν διατίθεται. Σήμερα μόλις ανακάλυψα ότι από το προηγούμενο "format" είχαν μείνει μπλοκαρισμένες οι διαφημίσεις από το adfree το οποίο όμως δεν είχα εγκαταστήσει ξανά από τότε. :worry: Δοκίμαζα να ενεργοποιήσω μια εφαρμογή και δεν γινόταν με καμία κυβέρνηση. Μόλις πέρασα το adfree και έκανα επαναφορά των hosts μπόρεσα να δουλέψω. Θυμάμαι τις εποχές με τα wm5 και 6 όπου για πλάκα σβήναμε όλο το λειτουργικό από μέσα και με ένα restore γινόταν και πάλι λουκούμι. (Μια λειτουργία που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να κάνει το system restore του android).

 

Άσχετο, αλλά υποτίθεται ότι έκανα root για να περνάω τις εφαρμογές στην sd. Το κινητό όμως το κάνει από μόνο του και unrooted και χωρίς το link2sd. Υπάρχει κάποιο θέμα με το zip αρχείο ή κάνω κάτι λάθος?

Edited by Johnny_Nik

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

κανεις αποθηκευση στην sim που το όνομα ΔΕΝ μπορεί να ειναι μεγαλο. κανε στο τηλεφωνο και δεν θα εχεις προβλημα

 

Και παλι ξανα ρωταω πως το κανω αυτο?

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Και παλι ξανα ρωταω πως το κανω αυτο?

Ευχαριστω εκ τον προτερων

To έχεις ρυθμίσει να σώζει στην SIM (by default) οπότε δεν σε ρωτάει και τα σώζει εκεί με αποτέλεσμα να μην σε αφήνει να γράψεις πολλά γράμματα.

 

Θα πάς στις επαφές, και ενώ είσαι μεσα στις επαφές θα πατήσεις το κουμπί "μενού" (το αριστερότερο κουμπί) μετά θα διαλέξεις "Περισσότερα" και μετά τέρμα κάτω (δεν φαίνεται κανε scrol) το "ρυθμίσεις". Εκεί θα βρείς το "Αποθήκευση επαφών σε".. Βάλ'το

"πάντα ερώτηση" ¨η "τηλέφωνο".

Εύκολο? ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

To έχεις ρυθμίσει να σώζει στην SIM (by default) οπότε δεν σε ρωτάει και τα σώζει εκεί με αποτέλεσμα να μην σε αφήνει να γράψεις πολλά γράμματα.

 

Θα πάς στις επαφές, και ενώ είσαι μεσα στις επαφές θα πατήσεις το κουμπί "μενού" (το αριστερότερο κουμπί) μετά θα διαλέξεις "Περισσότερα" και μετά τέρμα κάτω (δεν φαίνεται κανε scrol) το "ρυθμίσεις". Εκεί θα βρείς το "Αποθήκευση επαφών σε".. Βάλ'το

"πάντα ερώτηση" ¨η "τηλέφωνο".

Εύκολο? ;)

Σωστος ο φιλος!!!παντως με ζοριζει λιγακι σαν νεα συσκευη αλλα οσο περναει ο καιρος και το συνιθιζω το γουσταρω ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου καλο σου Σαββατοβραδο

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται έχουμε εξελίξεις στο θέμα custom ROM:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1652866

 

Είναι αρχικά για το Galaxy Y Duos, αλλά με fixes υποστηρίζει και το Y Pro Duos.

Keysmith λαμβάνεις;;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται έχουμε εξελίξεις στο θέμα custom ROM:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1652866

 

Είναι αρχικά για το Galaxy Y Duos, αλλά με fixes υποστηρίζει και το Y Pro Duos.

Keysmith λαμβάνεις;;; :rolleyes:

λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλα δεν βάζω "μαγειρεμένες" rom όταν αυτή που έχω μου κάνει μια χαρά την δουλειά. Θα έβαζα ΄μόνο αν το κινητό το είχα για παιχνίδι (πχ κανα zTE blade) και η μαμά εταιρία δεν έβγαζε update και εφόσον η ROM που είχε δεν με ικανοποιούσε (πχ το ZTE blade πάει καλύτερα με 2.3 μαγειρεμένη).

 

Για να καταλάβεις ούτε root δεν το έχω κάνει (και γιατί να το κανω) και οι εφαρμογές που του βάζω, πριν τις βάλω διαβάζω πάντα τις αγγλικές κριτικές (καθώς οι ελληνικές είναι πολύ λιγότερες) και πάντα προσέχω τα δικαιώματα τους (τι ζητάνε).

Έτσι το κινητάκι πάει μια χααρααααα... και εγώ κάνω την δουλειά μου.

 

(το ίδιο κάνω και στα windows μου, αφού πάρω ένα laptop πρώτα βγάζω (την σαβούρα που κουβαλάνε).. και σπάνια βάζω προγράμματα και μονο αυτά που "πρέπει" ;)

 

Υ.Γ. Οποιος θέλει το πειράζει, αλλά μετά μην ρωτάει γιατί κολλάει και η μπαταρία αδειάζει σε μια μέρα. Βέβαια μπορεί να του κάτσει και να παίζει καλύτερα.. Ρίσκα είναι αυτά :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλα δεν βάζω "μαγειρεμένες" rom όταν αυτή που έχω μου κάνει μια χαρά την δουλειά. Θα έβαζα ΄μόνο αν το κινητό το είχα για παιχνίδι (πχ κανα zTE blade) και η μαμά εταιρία δεν έβγαζε update και εφόσον η ROM που είχε δεν με ικανοποιούσε (πχ το ZTE blade πάει καλύτερα με 2.3 μαγειρεμένη).

 

Για να καταλάβεις ούτε root δεν το έχω κάνει (και γιατί να το κανω) και οι εφαρμογές που του βάζω, πριν τις βάλω διαβάζω πάντα τις αγγλικές κριτικές (καθώς οι ελληνικές είναι πολύ λιγότερες) και πάντα προσέχω τα δικαιώματα τους (τι ζητάνε).

Έτσι το κινητάκι πάει μια χααρααααα... και εγώ κάνω την δουλειά μου.

 

(το ίδιο κάνω και στα windows μου, αφού πάρω ένα laptop πρώτα βγάζω (την σαβούρα που κουβαλάνε).. και σπάνια βάζω προγράμματα και μονο αυτά που "πρέπει" ;)

 

Υ.Γ. Οποιος θέλει το πειράζει, αλλά μετά μην ρωτάει γιατί κολλάει και η μπαταρία αδειάζει σε μια μέρα. Βέβαια μπορεί να του κάτσει και να παίζει καλύτερα.. Ρίσκα είναι αυτά :)

 

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου ότι η εργοστασιακή ROM είναι μια χαρά, δεν έχω παράπονο...Ειδικά αν το κάνεις root. Η αλήθεια είναι πως ίσως να μην έχει μεγάλη διαφορά με την μαγειρεμένη, αλλά είναι και αυτό μια εξέλιξη όπως και να το κάνεις!

 

Πότε θα φτιάξουν επιτέλους το Go SMS Pro να δουλεύει με τα κινητά DUOS? :cry:

Edited by Livagoth
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδιά,θα ηθελα να δημιουργησω ενα προφιλ πχ οικογενεια και εκει να βαλω καποιες επαφες που οταν το ενεργοποιω οι υπολοιπες να μην χτυπανε,,μπορει να γινει αυτο;ευχαριστω

 

καποιος να γνωριζει κατι γι αυτο που εγραψα παραπανω;επισης χθες μου ζητησε και εκανε αναβαθμιση λογισμικου δεν ξερω τι μπορει να αλλαξε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...