Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχω το απλο οχι το duos αλλα με το που το βγαζω απο την μπριζα και με μιση ωρα με wifi, ψαξιμο στο market και παιζοντας με εφαρμογες η μπαταρια παει στο 90% μηπως παιζει τιποτα; το 3g πως το κλεινω; ειναι συμβατη η μπαταρια του pro στο απλο που ειναι καλυτερη; Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

το 3g πως το κλεινω;

πας ρυθμίσεις-ασυρμ.επικοιν.και δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-χρηση μονο δικτυων 2G και τικαρεις την επιλογη αυτη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το απλο οχι το duos αλλα με το που το βγαζω απο την μπριζα και με μιση ωρα με wifi, ψαξιμο στο market και παιζοντας με εφαρμογες η μπαταρια παει στο 90% μηπως παιζει τιποτα; το 3g πως το κλεινω; ειναι συμβατη η μπαταρια του pro στο απλο που ειναι καλυτερη;

 

Τα ίδια κάνει και σε μένα μην σε απασχολεί. Γύρω στο 80-85% κρατάει σαν σκυλί.

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρει καμια θηκουλα ρε παιδια βλεπω τις διαστασεις του κινητου και οποια δω στο ιντερνετ, για πουγκι η για δερματινη μιλαω, δε κανει με βαση τις διαστασεις, κατι τετοιο π.χ. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006269 εχετε να προτεινετε τιποτα;

κατι ακομα οταν αποθηκευω επαφη μπορω μεχρι 5χαρακτηρες να ειναι το ονομα στα ελληνικα αλλαζει καπως;

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο το πάω στο service κάνει επανεκκινήσεις μόνο του, χάνει το σήμα κατά περιόδους και μου βγάζει μη διαθέσιμη την μία από τις δύο sim και μόλις το βγάλω από τον φορτιστή μου δείχνει φόρτιση 99%.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρει καμια θηκουλα ρε παιδια βλεπω τις διαστασεις του κινητου και οποια δω στο ιντερνετ, για πουγκι η για δερματινη μιλαω, δε κανει με βαση τις διαστασεις, κατι τετοιο π.χ. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006269 εχετε να προτεινετε τιποτα;

κατι ακομα οταν αποθηκευω επαφη μπορω μεχρι 5χαρακτηρες να ειναι το ονομα στα ελληνικα αλλαζει καπως;

εγω εχω παρει αυτην http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Valenta-Pocket-Case-Black-08-03-POCKET-BL08.htm απο το πλαισιο και ταιριαζει ακριβως στις διαστασεις μεχρι στιγμης πολυ καλη,για τις επαφες σου δοκιμασε να κανεις αποθηκευση των επαφων στο τηλεφωνο και οχι στην SIM και θα δεις που δε θα εχεις περιορισμο στα γραμματα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο το πάω στο service κάνει επανεκκινήσεις μόνο του, χάνει το σήμα κατά περιόδους και μου βγάζει μη διαθέσιμη την μία από τις δύο sim και μόλις το βγάλω από τον φορτιστή μου δείχνει φόρτιση 99%.

αυτο με τις δυο σιμ το ειχα παθει με ενα απλο samsung που εχω και χρειαζοταν να την κανω επανεκκινηση δεν εδωσα σημασια γιατι ηταν κινητο των 20 ευρω και πλεον δε μου χρειαζοταν και πολυ η δευτερη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

στο ebay έχει κάτι ωραίες

παράδειγμα αυτή

 

κι άλλες εδώ

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω δει, οπως ειδα και αυτα http://www.ebay.com/itm/10-x-LCD-Screen-Protector-Guard-Samsung-Galaxy-Y-Pro-B5510-/190640681793?pt=PDA_Accessories&hash=item2c6311f341 και http://www.ebay.com/itm/Black-Leather-pull-up-pouch-case-cover-Samsung-Galaxy-Y-Pro-B5510-/280744041228?pt=PDA_Accessories&hash=item415da61b0c , αλλα δε ξερω να παραγγελνω :/ εχετε βρει screen protector σε κανενα μαγαζι εδω;

Εγώ αύριο το πάω στο service κάνει επανεκκινήσεις μόνο του, χάνει το σήμα κατά περιόδους και μου βγάζει μη διαθέσιμη την μία από τις δύο sim και μόλις το βγάλω από τον φορτιστή μου δείχνει φόρτιση 99%.

εγω τι να πω που το βγαζω απο το ρευμα με 2g και καθολου χρηση σε μιση ωρα ειναι στο 94%

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

εγω τι να πω που το βγαζω απο το ρευμα με 2g και καθολου χρηση σε μιση ωρα ειναι στο 94%

Αυτό ειναι φυσιολογικό. Το κάνει και το δικό μου και μαλιστα αμέσως. Τελικά όμως κρατάει περί τις 5 μέρες οπότε no problem.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

οταν θελουμε να κανουμε προωθηση σε ενα μηνυμα(δηλαδη ενα μηνυμα που μας εχουν στειλει να το ξαναστειλουμε αυτουσιο καπου αλλου) πως γινεται;δεν εχω καταφερει να το βρω
Link to comment
Share on other sites

οταν θελουμε να κανουμε προωθηση σε ενα μηνυμα(δηλαδη ενα μηνυμα που μας εχουν στειλει να το ξαναστειλουμε αυτουσιο καπου αλλου) πως γινεται;δεν εχω καταφερει να το βρω

 

Πάτα παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα και θα σου βγάλει επιλογή προώθησης

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα και θα σου βγάλει επιλογή προώθησης
οκ αυτο ηταν με παιδεψε δε μπορουσα πουθενα να το βρω,ευχαριστω,κατι αλλο ξερουμε αν μπορει να παραμενει παραπανω ωρα ανοικτος ο φωτισμος της οθονης ; Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο καλό παλικάρι να κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή betscores να μου πει αν τρέχει?

Ευχαριστώ

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω νά πάρω την συσκευή . Σήμερα την ξανά είδα λάιβ. Έχει μουλτι τατσ οθόνη ? Τό igo τό έβαλε κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

οκ αυτο ηταν με παιδεψε δε μπορουσα πουθενα να το βρω,ευχαριστω,κατι αλλο ξερουμε αν μπορει να παραμενει παραπανω ωρα ανοικτος ο φωτισμος της οθονης ;

 

Ρυθμίσεις -> Οθόνη -> Λήξη χρονικού οθόνης

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω νά πάρω την συσκευή . Σήμερα την ξανά είδα λάιβ. Έχει μουλτι τατσ οθόνη ? Τό igo τό έβαλε κανείς ?

 

η οθόνη δεν ειναι Multitouch. Για την ακρίβια κατι περίεργο συμβαίνει. Κατα κάποιο τρόπο καταλαβαίνει την μια "φορά" κατευθυνσης αλλα οχι την άλλη. Για να το πω μη επιστημονικά η οθόνη ειναι κατι στην μέση (μεταξύ multi και απλής). Για να μην στεναχωρηθείς εσύ πες ΔΕΝ είναι..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ένας ακόμη ευτυχής κάτοχος πλέον! Άριστες οι πρώτες εντυπώσεις, αναμένετε απορίες μου αλλα και ότι καλό διαπιστώσω γενικά. :happy:

 

Ένα πρώτο και γρήγορο ερωτηματάκι. Themes υπάρχουν; που να αλλάζει τα εικονίδια φακέλων, χρώματα κλπ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ΣΟΣ έβαλα γλώσσα συστάματος ΑΓΓΛΙΚΑ και παρόλαυτα το default sto qwerty είναι τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ... παταω το sym GR , αλλάζει στα αγγλικά άλλα μόλις τελειώσω το γράψιμο στην εφαρμογή που είμαι ξαναγυρίζει αυτόματα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ...δηλαδή αν γράφω ένα εμαιηλ και το έχω γυρίσει μανουαλι στα αγγλικά μόλις το τελειώσω και θέλω να στείλω ένα γραπτό μήνυμα ή να ψάξω κάτι στον μπρόουζερ μου γυρίζει αυτόματα στα Ελληνικά και πρέπει να το ξαναγυρίσω και φτού απο την αρχή,,,Πήρα την αντιπροσωπεία και μου είπε ότι δεν γίνεται να κάνω κάτι..ότι έτσι είναι το λογισμικό, μπορούμε να κάνουμε καμιά χακιά??:blink::worry::(:mad::O

το τηλ το πήρα για επαγγελματικούς λόγους να γράφω κυρίως πολλά EMAILS όσο πιο γρήγορα (όταν γράφω δεν κοιτάω την οθόνη) οπότε καταλαβαίνεται το μέγεθος του προβλήματος, έχω στείλει κάτι αλαμπουρνέζικα.... :X:X:X:

Link to comment
Share on other sites

Ισως αμα βρεις firmware από άλλη χώρα να εγκαταστήσεις που κυκλοφορεί το κινητό. Δεν ξέρω αν βρείς, και αν γίνεται αλλα σου δείνω μια ιδέα. Στην αγγλία ή ΗΠΑ δεν νομίζω να κυκλοφορεί οπότε και νά βάλεις άλλο firmware από άλλη χώρα, πρόσεχε μην καταλήξεις πρώτη γλώσσα να είναι τα.. γεωργιανά ή η κοινή ινδική :P
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κατεβάσει μερικά free προγραμματάκια όπως παιχνίδια κλπ 20-30 περίπου και μου βγάζει τώρα "Δεν υπάρχει επαρκής διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος".

Τι πρέπει να κάνω; Τα προγράμματα που κατεβάζω απ'ότι έχω καταλάβει αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα των 4 gb που του έχω. Γιατί λοιπόν γράφει οτι δεν επαρκεί ο χώρος; Και κάτι άλλο. Διαθέσιμος χώρος στην αποθήκευση συστήματος(εσωτερική μνήμη) μου λέει 12,75mb μόνο!!! Πως μπορώ να στείλω αρχεία στην εξωτερική κάρτα ώστε να ελευθερώσω μνήμη;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστώ για την ιδέα και για την συμβουλή!

μήπως μέσω συστήματος αν αλλάξω καμιά επέκταση κανενός αρχείου και μπουν ντιφολτ τα αγγλικά... λέω τώρα κάτι δεν ακούγεται πολύ επιστημονικό αλλά καταλάβατε..!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

@giannakou Σα να πήρε το μάτι μου κάτι χτες, ότι κυκλοφοράει στις ΗΠΑ. Έψαχνα κάτι online shops και εκεί το είδα. Κοίτα και αυτήν την περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ΣΟΣ έβαλα γλώσσα συστάματος ΑΓΓΛΙΚΑ και παρόλαυτα το default sto qwerty είναι τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ... παταω το sym GR , αλλάζει στα αγγλικά άλλα μόλις τελειώσω το γράψιμο στην εφαρμογή που είμαι ξαναγυρίζει αυτόματα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ...δηλαδή αν γράφω ένα εμαιηλ και το έχω γυρίσει μανουαλι στα αγγλικά μόλις το τελειώσω και θέλω να στείλω ένα γραπτό μήνυμα ή να ψάξω κάτι στον μπρόουζερ μου γυρίζει αυτόματα στα Ελληνικά και πρέπει να το ξαναγυρίσω και φτού απο την αρχή,,,Πήρα την αντιπροσωπεία και μου είπε ότι δεν γίνεται να κάνω κάτι..ότι έτσι είναι το λογισμικό, μπορούμε να κάνουμε καμιά χακιά??:blink::worry::(:mad::O

το τηλ το πήρα για επαγγελματικούς λόγους να γράφω κυρίως πολλά EMAILS όσο πιο γρήγορα (όταν γράφω δεν κοιτάω την οθόνη) οπότε καταλαβαίνεται το μέγεθος του προβλήματος, έχω στείλει κάτι αλαμπουρνέζικα.... :X:X:X:

 

Λογικα με τοση χρηση θα "επρεπε" να κοιτας την οθονη και οχι το πληκτρολογιο. Η τουλαχιστον με το που ξεκινησεις να γραφεις δεν γινεται να κοιτας με την μια το πληκτρολογιο, κοιτας την οθονη να βεβαιωθεις οτι γραφεις και οτι δεν πατας πληκτρα στον αερα και μετα συνεχιζεις.

 

Παντως οσο περναει ο καιρος ( το ΠΟΛΥ μια βδομαδα ), με την χρηση, το πιθανοτερο + λογικοτερο ειναι οταν πληκτρολογεις να μην κοιτας καν τα πληκτρα αλλα κατευθειαν την οθονη, τυφλο συστημα με λιγα λογια. Ειναι πανευκολο ειδικα σε κινητα οπως αυτο που εχει hardware qwerty.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...