Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα το samsung galaxy pro y και οποτε προσπαθω να μπω σε δικτυο wi fi γραφει ληψη ip και μετα λεει αποσυνδεση.ετσι δε μπορω να μπω internet .εν τω μεταξυ αλλοι φιλοι μου με android κινητα μπαινουν .ξερει κανεις τι φταιει? μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι?παρακαλω βοηθεια!

 

"λάθος κωδικό" μυρίζει. Επειδή γράφεις με αστεράκια όταν περνάς κωδικό μηπως τον γράφεις ελληνικά? Γυρνάς το πληκτρολόγιο Αγγλικά? (alt GR). Οταν γράφεις κωδικό για wifi, έχει "τικ" να βλέπεις τι γραφεις. πάτα το ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό λέμε, οτι ΔΕΝ κλειδώνει/σβήνει η οθόνη οταν μιλάς! Απλά απενεργοποιείται (σβήνει προσωρινά ΟΧΙ κλειδώνει) οταν πλησιάζεις το τηλ σου στο αφτί σου λογω του proximity sensor. Απομακρίνοντάς το μετά από 1 δευτερόλεπτα ανάβει πάλι για να σου δώσει την δηνατότητα να τερματίσεις πχ την κλήση (πατόντας το κόκκινο κουμπί) ή να ενεργοποιήσεις την ανοικτή ακρόαση. ΑΡΑ ΠΩΣ θα το έκανες αν εμπαινε σε κατάσταση lock? Πως θα τερμάτιζες την κλήση αν "κλειδωνε" η οθόνη!?! Ανεξάρτητο ειναι αυτό από το αν εχεις ορίσει το πλαινό να κλείνει την κλείση.

 

Μολις το φερεις μπροστά σου (και ενώ μιλάς) η οθόνη ΑΝΑΒΕΙ πάλι και έτσι μπορεις α) να δεις τον χρονο που μιλάς, β) να τερματίσεις την κλήση γ) να βάλεις ανοικτή ακρόαση και... Δ) να πατήσεις το home (στο "σπιτάκι" κουμπί, δεν ξερω για το back-βελάκι δεν το δοκίμασα) και να βγείς στην κεντρική οθόνη όπου πας σε επαφές κτλ.

 

Όπως λέει και η διαφήμηση.. Τι δεν καταλαβαίνεις? :) Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτό σε εσένα.. τι μπορεί να έχει γίνει με τις ρυθμίσεις σου δεν ξερω..

 

Εχει δικιο ο φιλος, μην εισαι τοσο επιθετικος.

 

Αν μιλας αρκετη ωρα, η οθονη κλειδωνει και μετα δεν γινεται να ξεκλειδωσει εκτος αν πατησεις το πληκτρο on/off και τερματιζοντας αναγκαστικα την κληση.

 

Το επαθα αρκετες φορες οταν μιλουσα με ακουστικα και απενεργοποιηση την ρυθμιση.

 

Φανταζομαι δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανουμε assign καποιο κουμπι για τερματισμο κλησης ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανουμε assign καποιο κουμπι για τερματισμο κλησης ετσι?

 

Ρυθμίσεις -> Προσβασιμότητα -> Τερμ.κλ.με το πλήκτ.ενερ για να κλείνει από το πλήκτρο κλειδώματος της οθόνης.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βάζω τόνους από το πληκτρολόγιο?

Ευχαριστώ.

μπορείς

κρατάς πατημένο το πλήκτρο και συο εμφανίζει στην οθόνη το γράμμα με τόνο οπότε το πατάς και γράφεται

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μου βγάζει όμως ξένους χαρακτήρες με τόνους. Εχω κάποια ρύθμιση λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μου βγάζει όμως ξένους χαρακτήρες με τόνους. Εχω κάποια ρύθμιση λάθος?

μήπως δεν έχεις στα ελληνικά το πληκτρολόγιο?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε, οτι ΔΕΝ κλειδώνει/σβήνει η οθόνη οταν μιλάς! Απλά απενεργοποιείται (σβήνει προσωρινά ΟΧΙ κλειδώνει) οταν πλησιάζεις το τηλ σου στο αφτί σου λογω του proximity sensor. Απομακρίνοντάς το μετά από 1 δευτερόλεπτα ανάβει πάλι για να σου δώσει την δηνατότητα να τερματίσεις πχ την κλήση (πατόντας το κόκκινο κουμπί) ή να ενεργοποιήσεις την ανοικτή ακρόαση. ΑΡΑ ΠΩΣ θα το έκανες αν εμπαινε σε κατάσταση lock? Πως θα τερμάτιζες την κλήση αν "κλειδωνε" η οθόνη!?! Ανεξάρτητο ειναι αυτό από το αν εχεις ορίσει το πλαινό να κλείνει την κλείση.

 

Μολις το φερεις μπροστά σου (και ενώ μιλάς) η οθόνη ΑΝΑΒΕΙ πάλι και έτσι μπορεις α) να δεις τον χρονο που μιλάς, β) να τερματίσεις την κλήση γ) να βάλεις ανοικτή ακρόαση και... Δ) να πατήσεις το home (στο "σπιτάκι" κουμπί, δεν ξερω για το back-βελάκι δεν το δοκίμασα) και να βγείς στην κεντρική οθόνη όπου πας σε επαφές κτλ.

 

Όπως λέει και η διαφήμηση.. Τι δεν καταλαβαίνεις? :) Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτό σε εσένα.. τι μπορεί να έχει γίνει με τις ρυθμίσεις σου δεν ξερω..

εγω σε ευχαριστω που ασχοληθηκες μαζι μου αλλα οταν μιλαω δεν εχω το τηλεφωνο στο μαγουλο μου για να κλεινει η οθονη απο την επαφη απλα το κινητο ειναι μακρια μου γιατι μιλαω με ασυρματο ακουστικο,οταν λοιπον περασει καποια ωρα και η οθονη σβησει δεν πα να το πεταξεις και κατω αν δεν πατηθει το πλαινο πληκτρο δεν ανοιγει με τιποτα αν λοιπον εχεις ενεργοποιησει την επιλογη να τερματιζεις τις κλησεις σου με το πλαινο πληκτρο τοτε παπαλα,αυτο εγω ρωτησα και φαινεται δεν το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ή μαλλον με επιβεβαιωσε ο φιλος ποιος πανω γιατι θα εβγαινα και τρελλος ή φαντασιοπληκτος

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν έχεις στα ελληνικά το πληκτρολόγιο?

 

Έχω Ελληνικά, γράφει κανονικά αλλά όταν πατάω παρατεταμένα μου βγαζει τονισμένα αγγλικά γράμματα.

Έχω απενεργοποιήσει το πληκτρολόγιο οθόνης και τα άλλα τα έχω όπως ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Ελληνικά, γράφει κανονικά αλλά όταν πατάω παρατεταμένα μου βγαζει τονισμένα αγγλικά γράμματα.

Έχω απενεργοποιήσει το πληκτρολόγιο οθόνης και τα άλλα τα έχω όπως ήταν.

ναι τελικά δίκιο έχεις λατινικούς χαρακτήρες βγάζει

εγώ το είχα δοκιμάσει με το "ι" και μου φάνηκε ότι το έβγαζε κανονικά αλλά στα άλλα γράμματα βγάζει αγγλικά

 

edit:

το έχεις κι εσύ στα αγγλικά το κινητό όπως κι εγώ ε? :)

αν το βάλεις στα Ελληνικά θα δουλεύει σωστά αυτό που είπα πιο πάνω με τους τόνους.

Edited by atrias
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο φιλος, μην εισαι τοσο επιθετικος.

 

Αν μιλας αρκετη ωρα, η οθονη κλειδωνει και μετα δεν γινεται να ξεκλειδωσει εκτος αν πατησεις το πληκτρο on/off και τερματιζοντας αναγκαστικα την κληση.

 

Το επαθα αρκετες φορες οταν μιλουσα με ακουστικα και απενεργοποιηση την ρυθμιση.

 

Φανταζομαι δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανουμε assign καποιο κουμπι για τερματισμο κλησης ετσι?

Δεν είχα ύφος επιθετικό. Τουλάχιστον δεν ήθελα να έχω.. :( Να "τονίσω" ήθελα κάποια πράγματα όχι να μαλώσω.. Βοηθάμε εδώ δεν μαλώνουμε :rolleyes:

 

Δεν θυμάμαι να μου έχει κλειδώσει ποτέ η οθόνη όσο και να έχω μιλήσει (40 λεπτά κλήση). Τουλάχιστον με απλή χρήση τηλεφώνου, δεν έχω δοκιμάσει με handsfree τοση ώρα, αλλα ουτε και με handfree θυμάμαι για μικρές κλείσεις κατι τέτοιο. Δεν ξερω γιατί συμβαίνει σε εσάς :confused: (!?) Τι να πώ ίσως δεν το έχω παρατηρήσει..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ύφος επιθετικό. Τουλάχιστον δεν ήθελα να έχω.. :( Να "τονίσω" ήθελα κάποια πράγματα όχι να μαλώσω.. Βοηθάμε εδώ δεν μαλώνουμε :rolleyes:

 

Δεν θυμάμαι να μου έχει κλειδώσει ποτέ η οθόνη όσο και να έχω μιλήσει (40 λεπτά κλήση). Τουλάχιστον με απλή χρήση τηλεφώνου, δεν έχω δοκιμάσει με handsfree τοση ώρα, αλλα ουτε και με handfree θυμάμαι για μικρές κλείσεις κατι τέτοιο. Δεν ξερω γιατί συμβαίνει σε εσάς :confused: (!?) Τι να πώ ίσως δεν το έχω παρατηρήσει..

 

Ισως εγω παρεξηγησα το υφος σου τοτε, κανενα προβλημα. :)

 

Ναι χωρις ακουστικα δεν συμβαινει. Αλλα με ακουστικα και με bluetooth συμβαινει δυστυχως!

 

Εγω παραπανω ρωτουσα μηπως γινεται να κανουμε assign καποιο αλλο πληκτρο εκτος απο το on/off. Αλλα μαλλον δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root τη συσκευή θα μπορέσει να πάρει την όποια μελλοντική αναβάθμιση ή πρέπει να επανέλθει στην πρότερη κατάσταση για να αναβαθμιστεί μετά;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root τη συσκευή θα μπορέσει να πάρει την όποια μελλοντική αναβάθμιση ή πρέπει να επανέλθει στην πρότερη κατάσταση για να αναβαθμιστεί μετά;

 

Τις παίρνει κανονικά δεν έχεις πρόβλημα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τις παίρνει κανονικά δεν έχεις πρόβλημα.

 

Για ρουταρισμα απαιτείται οπωσδήποτε δημιουργία παρτισιον στην sd; Το ρωτάω, αν παίζει ρόλο το μέγεθος της κάρτας μια που έχω 32αρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραπανω ρωτουσα μηπως γινεται να κανουμε assign καποιο αλλο πληκτρο εκτος απο το on/off. Αλλα μαλλον δεν γινεται.

Υπάρχει ένα πρόγραμμα αλλα δεν ξέρω αν δουλευει.. Αυτό κάνει τα πλήκτρα της φωνής στα πλάγια και ΑΠΑΝΤΗΣΗ και για ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ. Υποτίθεται βοηθάει όταν φοράw γάντια (καθώς τότε δεν δουλευει καμια capasitive οθόνη) αλλα αν δουλευει βοηθάει και σε αλλες περιπτώσεις.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόγραμμα αλλα δεν ξέρω αν δουλευει.. Αυτό κάνει τα πλήκτρα της φωνής στα πλάγια και ΑΠΑΝΤΗΣΗ και για ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ. Υποτίθεται βοηθάει όταν φοράw γάντια (καθώς τότε δεν δουλευει καμια capasitive οθόνη) αλλα αν δουλευει βοηθάει και σε αλλες περιπτώσεις.

 

Ευχαριστω!

 

Θα την δοκιμασω και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα root με το update.zip έβαλα και μια εφαρμογή superuser από το market και.... όπως ήταν είναι. Όταν ανοίγω την εφαρμογή superuser είναι αδεια. Επίσης δεν μπορώ να στείλω εφαρμογές στην κάρτα sd όπως νόμιζα οτι θα έκανα. Όπως ήταν είναι οτ τηλέφωνο. Τελικά έκανα root ή δεν έκανα!!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ζητήσω βοήθεια σε ένα μεγάλο πρόβλημα που με κάνει να σκέφτομαι να επιστρέψω στις 2 συσκευές αν και δεν το θέλω καθόλου...

Αν και δεν έχω διαβάσει σε προηγούμενο post κάτι αντίστοιχο και μάλλον είμαι ο μόνος που το αντιμετωπίζω ελπίζω να βρεθεί μια λύση.

Τις μισές φορές που επιχειρούν να με καλέσουν στην 2η sim τους βγάζει μήνυμα "Ο συνδρομητής βρίσκεται εκτός δικτύου" κάτι το οποίο το κάνει που και που ακόμα και όταν με καλούν στη sim1. Σημειώνω πως όλες τις φορές που έχει συμβεί αυτό είχα full σήμα.

Είναι φοβερά ενοχλητικό και φυσικά δε μπορώ να κρατήσω το τηλέφωνο αν συνεχιστεί αυτο...

Κατά τ'άλλα βρίσκω τη συσκευή υπέροχη αν και με προβληματίζει ελαφρώς και η αντοχή της μπαταρίας της μια που ζορίζεται για να κρατήσει μια ολόκληρη μέρα.

 

Σώστε με παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο σου dual sim κινητό έ? :)

Ετσι είναι ολα τα dual standby. δες τι γίνεται

 

Κάνεις αυτό. Αν και αυτό ειναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.

 

Υ.Γ. Υπάρχουν και dual active (μιλάν και οι δυο ΣΙΜ) αλλα ειναι ελάχιστα και δεν ξέρω αν βγαίνουν ακόμα. Έχω καιρό να δώ.. :(

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Το έχω διαβάσει 2-3 φορές ολόκληρο το thread αλλά με έκπληξή μου παρατήρησα πως όταν μιλάω στην μια κάρτα και με καλούν στην άλλη μου, χτυπάει κανονικά σαν δεύτερη γραμμή. Άρα μάλλον για dual active δεν φαίνεται?

Το πρόβλημα που αναφέρω στο πρώτο post το αντιμετωπιζω όταν δε μιλάω σε καμία γραμμή! Απλά με καλούν και τους λέει πως είμαι εκτός δικτύου.

Βρήκα μια ρύθμιση χτες βράδυ στη διαχείριση καρτών που λέει "Λήψη εισερχομένων κλήσεων μέσω άλλης κάρτας SIM κατά τη χρήση υπηρεσίας δεδομένων". Ήταν απενεργοποιημένη και την ενεργοποίησα. Ίσως έφταιγε αυτό αλλά δεν το έχω εξακριβώσει ακόμα... Ίσως και να λέω χαζομάρες :)

 

Όσον αφορά τη μπαταρία, τη φόρτισα χτες πριν κοιμηθώ, σε 30 δευτερόλεπτα μετά την αποσύνδεση από το φορτιστή μου έδειχνε 90% και μόλις ξύπνησα ήταν στο 66%. Δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 2 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει 2-3 φορές ολόκληρο το thread αλλά με έκπληξή μου παρατήρησα πως όταν μιλάω στην μια κάρτα και με καλούν στην άλλη μου, χτυπάει κανονικά σαν δεύτερη γραμμή. Άρα μάλλον για dual active δεν φαίνεται?

Αποκλείεται.. εκτός αν εχεις προώθηση από τον ένα αριθμό στον άλλο (when unreachable/μη προσβάσιμο). Αυτό κάνω και εγώ. Εκτός ισως αν οι φίλοι σου που δεν σε βρίσκουν στη μία γραμμή σε παίρνουν στην άλλη.

 

Το πρόβλημα που αναφέρω στο πρώτο post το αντιμετωπιζω όταν δε μιλάω σε καμία γραμμή! Απλά με καλούν και τους λέει πως είμαι εκτός δικτύου.

Αυτό ή είναι ελάττωμα του δικτύου (πχ με wu συμβαίνει σε αστικές περιοχές, και ΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ σήμα, κορεσμένο δίκτυο) ή ελαττωματική συσκευή.

Όσον αφορά τη μπαταρία, τη φόρτισα χτες πριν κοιμηθώ, σε 30 δευτερόλεπτα μετά την αποσύνδεση από το φορτιστή μου έδειχνε 90% και μόλις ξύπνησα ήταν στο 66%. Δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 2 λεπτά!

Οπως θα δείς σε παραπάνω post μου εμένα και με καλή χρήση (30+ λεπτά ομιλίας καθε μερα) κρατάει ΧΑΛΑΡΑ 4-5 μέρες (130-150 ώρες) αλλά μόνο 2g, ελάχιστο wifi, μεσαία φωτεινότητα και κλειστός ο αισθητήρας προσανατολισμού και GPS . Δες το task manager μπας και τρέχει καμια εφαρμογή (βαλ'το στην πρώτη οθόνη να το ελέγχεις) και σου τρώει μπαταρία. Αν όχι μάλλον έχεις διαρροή (ελαττωματική συσκευή).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και πάλι, μόνο εσύ ασχολείσαι μαζί μου για την ώρα :)

 

Αποκλείεται.. εκτός αν εχεις προώθηση από τον ένα αριθμό στον άλλο (when unreachable/μη προσβάσιμο). Αυτό κάνω και εγώ. Εκτός ισως αν οι φίλοι σου που δεν σε βρίσκουν στη μία γραμμή σε παίρνουν στην άλλη.

 

Οι προωθήσεις είναι απενεργοποιημένες. Για τους φίλους που δε με βρίσκουν στη μια γραμμή και με παίρνουν στην άλλη δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά όπως και να'χει τον δεύτερο αριθμό τον χρησιμοποιεί μόνο η κοπέλα μου και καλεί κανονικά όταν μιλάω με κάποιον στον πρώτο.

 

Αυτό ή είναι ελάττωμα του δικτύου (πχ με wu συμβαίνει σε αστικές περιοχές, και ΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ σήμα, κορεσμένο δίκτυο) ή ελαττωματική συσκευή.

 

Με την προηγούμενη συσκευή δεν το αντιμετώπιζα ποτέ, τώρα για 50% πιθανότητα δε νομίζω να φταίει το δίκτυο, φοβάμαι κι εγώ μην έχει πρόβλημα η συσκευή και για να με καθησυχάσει κάποιος απευθύνθηκα στο forum :P

Για τη ρύθμιση που βρήκα δε μου σχολίασες κάτι όμως.. Δεν έχει σχέση? Από τη στιγμή που την επέλεξα έχω 100% επιτυχία. Ελπίζω να μην είναι τυχαίο...

 

Οπως θα δείς σε παραπάνω post μου εμένα και με καλή χρήση (30+ λεπτά ομιλίας καθε μερα) κρατάει ΧΑΛΑΡΑ 4-5 μέρες (130-150 ώρες) αλλά μόνο 2g, ελάχιστο wifi, μεσαία φωτεινότητα και κλειστός ο αισθητήρας προσανατολισμού και GPS . Δες το task manager μπας και τρέχει καμια εφαρμογή (βαλ'το στην πρώτη οθόνη να το ελέγχεις) και σου τρώει μπαταρία. Αν όχι μάλλον έχεις διαρροή (ελαττωματική συσκευή).

 

Ναι, το διάβασα και μου φαίνεται απίστευτο! Πρέπει να έχεις πάρει την καλύτερη συσκευή που βγήκε από το εργοστάσιο ως τώρα, όπου και να έψαξα δεν είδα κάποιον για να λέει για πάνω από 2 μέρες αυτονομία. Βέβαια η περίπτωσή μου είναι στο άλλο άκρο. Θα ελέγξω το τι τρέχει και καταναλώνει μπαταρία που να μπορώ να το εξολοθρεύσω γιατί δε μου αρέσει η ιδέα της ελαττωματικής συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και πάλι, μόνο εσύ ασχολείσαι μαζί μου για την ώρα :)

 

 

 

Οι προωθήσεις είναι απενεργοποιημένες. Για τους φίλους που δε με βρίσκουν στη μια γραμμή και με παίρνουν στην άλλη δεν κατάλαβα τι εννοείς αλλά όπως και να'χει τον δεύτερο αριθμό τον χρησιμοποιεί μόνο η κοπέλα μου και καλεί κανονικά όταν μιλάω με κάποιον στον πρώτο.

Κοιτα το κινητό είπαμε έιναι dual standby, όχι active. Ισχύουν όσα είπαμε (οταν μιλάς η αλλη γραμμή είναι εκτός). Δώσε εσύ μια εξήγηση πως έχεις δευτερη γραμμή από την αλλη γραμμή όταν μιλάς στην μία? :wacko:

 

Με την προηγούμενη συσκευή δεν το αντιμετώπιζα ποτέ, τώρα για 50% πιθανότητα δε νομίζω να φταίει το δίκτυο, φοβάμαι κι εγώ μην έχει πρόβλημα η συσκευή και για να με καθησυχάσει κάποιος απευθύνθηκα στο forum :P

Για τη ρύθμιση που βρήκα δε μου σχολίασες κάτι όμως.. Δεν έχει σχέση? Από τη στιγμή που την επέλεξα έχω 100% επιτυχία. Ελπίζω να μην είναι τυχαίο...

δεν ξέρω αν εχει πρόβλημα η συσκευή σου, δεν το απέκλεισα. Πολλές φορές φταίνε οι SIM (ειδικά της COSMOTE ολο προβλήματα κάνουν με πολλά τηλέφωνα). Δοκίμασε να τις αλλάξεις θέση (την 1 στο 2 και αναποδα) και καθαρησέ τες (τρίψε το μπρούτζο ελαφρά να εχουν καλύτερη αγωγιμότητά). Εγώ εχω 2 wind, δεν εχω προβλήματα

Ναι, το διάβασα και μου φαίνεται απίστευτο! Πρέπει να έχεις πάρει την καλύτερη συσκευή που βγήκε από το εργοστάσιο ως τώρα, όπου και να έψαξα δεν είδα κάποιον για να λέει για πάνω από 2 μέρες αυτονομία. Βέβαια η περίπτωσή μου είναι στο άλλο άκρο. Θα ελέγξω το τι τρέχει και καταναλώνει μπαταρία που να μπορώ να το εξολοθρεύσω γιατί δε μου αρέσει η ιδέα της ελαττωματικής συσκευής.

δεν νομίζω να εχω σουπερ συσκευή και αλλοι δηλώνουν αυτή την αυτονομία. Μαλλον δεν εχουμε ιδιο προφιλ χρήσης. :( Αμα παίζεις με το κινητό και τα έχεις ολα ανοιγμένα (wifi, 3G, wireless DATA, widgets που κάνουν update κάθε τόσο) ολα αυτά ειναι CPU. ;)

Βρήκα μια ρύθμιση χτες βράδυ στη διαχείριση καρτών που λέει "Λήψη εισερχομένων κλήσεων μέσω άλλης κάρτας SIM κατά τη χρήση υπηρεσίας δεδομένων".

αυτό τωρα το είδα. Εγώ το εχω στα αγγλικά, το βρήκα, αλλα δεν μοιαζει να αφορά το dual active. Ισως όμως φταίει (οταν ειναι on) για τις χαμένες κλείσεις σου. Αναφαίρεται σε χρήση δεδομενων (κινητής τηλεφωνίας) που όπως έχω πει έχω ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ (μονο wifi εχω για data) οπότε δεν εχω άποψη. Εγώ δεν το εχω ενεργοποιημένω. Οταν το κανω κλικ με προειδοποιεί για "πιο αργή μετάδοση δεδομένων". Ισως εχει να κάνει με το οτι μια κάρτα ειναι 3g και η άλλη 2g. δεν ξέρω, το έκανα δοκιμή και στις κλείσεις δεν κάνει τίποτα! Παραμένει dual standby (και πως αλλιώς αφού είναι hardware θέμα).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να παιζω τα τραγουδια που εχω στην καρτα μνημης συνεχεια το ενα μετα το αλλο,χρησιμοποιω τον player που ειχε το κινητο,γινεται αυτο;ή πρεπει να κατεβασω κατι αλλο,δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απλα θελω συνεχεια να παιζουν τα τραγουδια που εχω σε ενα φακελλο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...