Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστουμε Στρατο να σαι καλα...Πανω που πηγα να σε ρωτησω ποτε θα την βγαλεις γιατι απο τοτε που εκανα της 2 αναβαθμισεις απο το μαρκετ σημερα ειχα 4 fc απο της 12 το μεσημερι και ηθελα να κανω καθαρη εγκατασταση.....Δεν μπορω να καταλαβω τι φταει ,και μπορει να εκανε και αλλα fc οταν δεν κοιταγα το κινιτο γιατι κλεινει ανοιγει χωρις να χρειαζεται να βαλω pin και ετσι δεν καταλαβαινω τι γινεται αμα δεν το κοιταω.....

 

Διάβασα ότι εσύ και κάποιος άλλος μόλις κατεβάσατε updates από το μάρκετ (1 ήταν το maps), είχατε προβλήματα.

To τελευταίο Maps περιλαμβάνεται στη ρομ, οπότε δε θα σου κάνει Update (αν φταίει αυτό είσαι οκ).

Αν έχεις πάρει όμως backup της όποιας εφαρμογής σου δημιουργεί το πρόβλημα, όταν το επαναφέρεις μπορεί να στο ξανακάνει.

 

φίλε Στράτο σαν βάση χρησιμοποιείς την XWKL4 ή την XWLA4, την πρώτη δεν την βρίσκω πουθενά εκτός κιαν δεν κοιτάζω σωστά :blink:

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση!

Ορθογραφικά λάθη πολλαπλασιασμένα Χ copy/paste που τώρα διορθώθηκαν :D

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση!

Ορθογραφικά λάθη πολλαπλασιασμένα Χ copy/paste που τώρα διορθώθηκαν :D

 

Σ ευχαριστώ, ο μόνος λόγος που ρώτησα είναι ότι πάντα περνάω πρώτα την off;icial και πάνω σ αυτή την custom για να αποφύγω τυχόν δυσλειτουργίες ( που γα να πω την αλήθεια είχα στην 1.5 και δεν ήξερα που να τις αποδώσω τλπ)

 

To ρημάδι το rapidshare πάλι down είναι ......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα συμβατό με την 1.6;

 

Δε νομίζω.Πάντα τα θέματα αργούν λίγο.

Βγάζει ο Jkay καινούριο deluxe και τα θέματα ακολουθούν.

 

*Το rapidshare ήταν για λίγα λεπτά down (σύνηθες φαινόμενο τελευταία!)

*Προστέθηκε mirror link για την rom

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.6, άψογη όπως και και 1.3, 1.4 - δεν μπορώ να πω το ιδιο και για την 1.5, αν και την έβαλα 2 φορές δεν μου έκατσε καλά. Απο τις καλύτερες ρομ, αξίζει κάποιος να την δοκιμάσει.

Στρατο ελπίζω να μην βαρεθεις και να συνεχίσεις με ICS όταν βγει η επισημη, είμαι σίγουρος οτι θα κανεις μια ΠΟΛΥ καλή ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.6, άψογη όπως και και 1.3, 1.4 - δεν μπορώ να πω το ιδιο και για την 1.5, αν και την έβαλα 2 φορές δεν μου έκατσε καλά. Απο τις καλύτερες ρομ, αξίζει κάποιος να την δοκιμάσει.

Στρατο ελπίζω να μην βαρεθεις και να συνεχίσεις με ICS όταν βγει η επισημη, είμαι σίγουρος οτι θα κανεις μια ΠΟΛΥ καλή ρομ :)

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Αρκεί να είναι καλή και η "επίσημη" όταν κυκλοφορήσει :happy:

Κάνω μια πρόβλεψη....Η πρώτη πραγματικά σταθερή που θα κυκλοφορήσει, θα είναι LR....Ούτε LP, ούτε LQ

Link to comment
Share on other sites

Στράτο συγχαρητήρια για τη ρομ είναι απλά καταπληκτική! να σε ρωτήσω κάτι μπορώ να χρησιμοποιήσω τον twlauncher του petzaj που είναι όμως για την kl1 ή θα υπάρχει πρόβλημα? κάτι ανέφερες ότι θα ετοιμάσεις κάποιο mod..είναι λόγω ασυμβατότητας?Επίσης πως μπορούμε να έχουμε call record υπάρχει κάποιο άλλο mod? σε ευχαριστώ και πάλι...
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Στρατο εισαι τελιος , εκανα καθαρη εγκατασταση και εδω και ενα 8ωρο δεν ειχα κανενα fc.Τωρα τι ακριβως εφταιγε ενας θεος ξερει....Προς το παρον ειμαι πολυ καλα......
Link to comment
Share on other sites

Στράτο συγχαρητήρια για τη ρομ είναι απλά καταπληκτική! να σε ρωτήσω κάτι μπορώ να χρησιμοποιήσω τον twlauncher του petzaj που είναι όμως για την kl1 ή θα υπάρχει πρόβλημα? κάτι ανέφερες ότι θα ετοιμάσεις κάποιο mod..είναι λόγω ασυμβατότητας?Επίσης πως μπορούμε να έχουμε call record υπάρχει κάποιο άλλο mod? σε ευχαριστώ και πάλι...

 

Εγώ τον έβαλα και δουλεύει μέχρι στιγμής χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δε θα είναι ενσωματωμένος για να υπάρχει η stock φιλοσοφία.Όποιος θέλει μπορεί να τον βάλει μετά.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει κάτι για το call record.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3988161#post3988161

Υπάρχει εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1222368

Μπορείς να βάλεις και το Omega files και να κατεβάζεις ότι θες από εκεί.Έχει και το call recorder :)

 

Στρατο εισαι τελιος , εκανα καθαρη εγκατασταση και εδω και ενα 8ωρο δεν ειχα κανενα fc.Τωρα τι ακριβως εφταιγε ενας θεος ξερει....Προς το παρον ειμαι πολυ καλα......

 

Κατεβάσατε διαφορετικά άτομα, την ίδια μέρα με διαφορετικές ρομ τα ίδια update σε 2 υποτιθέμενα σταθερές και γνωστές εφαρμογές (google maps,adobe flash) και σας τρέλαναν στα fc και restarts.

Είναι η απόδειξη ότι τα πάντα γίνονται και όλες οι εφαρμογές δε κάθονται το ίδιο σε όλα τα τηλέφωνα μιας και δεν είχαν όλοι το ίδιο πρόβλημα όταν κατέβασαν τα updates :worry:

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στράτο τα ώραία εικονίδια στις ρυθμίσεις και στους φακέλλους? ήταν πολύ όμορφα στις προηγούμενες ρομ...είναι δυνατόνα να τα έχουμε πάλι?
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έβαλα και δουλεύει μέχρι στιγμής χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δε θα είναι ενσωματωμένος για να υπάρχει η stock φιλοσοφία.Όποιος θέλει μπορεί να τον βάλει μετά.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει κάτι για το call record.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3988161#post3988161

Υπάρχει εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1222368

Μπορείς να βάλεις και το Omega files και να κατεβάζεις ότι θες από εκεί.Έχει και το call recorder :)

 

 

 

Κατεβάσατε διαφορετικά άτομα, την ίδια μέρα με διαφορετικές ρομ τα ίδια update σε 2 υποτιθέμενα σταθερές και γνωστές εφαρμογές (google maps,adobe flash) και σας τρέλαναν στα fc και restarts.

Είναι η απόδειξη ότι τα πάντα γίνονται και όλες οι εφαρμογές δε κάθονται το ίδιο σε όλα τα τηλέφωνα μιας και δεν είχαν όλοι το ίδιο πρόβλημα όταν κατέβασαν τα updates :worry:

 

Στράτο πια έκδοση tw έβαλες γιατί εγώ δοκίμασα 2-3 και μου τα έκαναν όλα άνω κάτω ;ς

 

Sent from a Galaxy far far away

Link to comment
Share on other sites

Στράτο τα ώραία εικονίδια στις ρυθμίσεις και στους φακέλλους? ήταν πολύ όμορφα στις προηγούμενες ρομ...είναι δυνατόνα να τα έχουμε πάλι?

 

Τα εικονίδια είναι και σε αυτήν και στις προηγούμενες τα stock.Μήπως είχες εγκαταστήσει κάτι και στα είχε αλλάξει;

Έχεις κανένα screenshot να δω ποια λες;

 

Στράτο πια έκδοση tw έβαλες γιατί εγώ δοκίμασα 2-3 και μου τα έκαναν όλα άνω κάτω ;ς

 

Sent from a Galaxy far far away

 

Αυτόν που είχαν και οι προηγούμενες εκδόσεις.Τον ανέβασα εδώ

https://rapidshare.com/files/3039575566/ModdedTwLauncher.zip

http://www.4shared.com/zip/vYwmVNWQ/ModdedTwLauncher.html

 

Αν εννοείς ότι στα έκανε άνω κάτω στην ταξινόμηση, είναι φυσιολογικό.Πρέπει να τα ξαναφτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Το notification box εχει ενα προβληματακι στην οριζοντια προβολή.. theme bugaki, τπτ τραγικο!http://img.tapatalk.com/58da5b40-a88b-74e9.jpg
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Στρατό αυτό σου έλεγα..για τα εικονίδια του launcher..στην καινούργια έκδοση που είχε ο petsaj είχε αλλά εικονίδια για φακέλλους...και στις ρυθμίσεις επεξεργασίας του launcher..σε ευχαριστώ για το upload...:)
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον είμαι στραβός μου δείχνεις ακριβώς το πρόβλημα; :D
Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει αφού λύθηκε το "ζήτημα" όλα καλά αλλά αν θές βάλε από τη σελίδα του petsaj τον launcher και δες τις διαφορές με αυτόν που ανέβασες..
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει αφού λύθηκε το "ζήτημα" όλα καλά αλλά αν θές βάλε από τη σελίδα του petsaj τον launcher και δες τις διαφορές με αυτόν που ανέβασες..

 

Ούτε που το είχα παρατηρήσει ότι έχει διαφορά στα εικονίδια, γιατί τόσο καιρό χρησιμοποιώ μόνο αυτόν.

Και τώρα έβαλα τη ρομ και κατευθείαν τον launcher του :)

Link to comment
Share on other sites

Στρατο το v2 domination έγινε συμβατό με την pulse,η κάνω λάθος;

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Στρατο το v2 domination έγινε συμβατό με την pulse,η κάνω λάθος;

 

Σωστά.Όπως πάντα το domination προηγείται των υπολοίπων :)

Έχω την εντύπωση ότι θα βγει σύντομα καινούριο jkay deluxe και .....πάλι απ' την αρχή :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καταπληκτική η ROM αλλά από όταν την πέρασα δεν μπορώ να συνδεθώ στο kies, δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το κινητό καθόλου, ούτε σαν καρτα μνήμης.
iPhone 5 iPad Air BB Q10
Link to comment
Share on other sites

Κ

αλησπέρα, καταπληκτική η ROM αλλά από όταν την πέρασα δεν μπορώ να συνδεθώ στο kies, δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το κινητό καθόλου, ούτε σαν καρτα μνήμης.

 

Στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη πρέπει να μην είναι τικαρισμένος ο εντοπισμός σφαλμάτων για να το δει το kies.Αν είναι τικαρισμένο πας στην notication bar και πατας στο usb ενεργοποίηση και το βλέπει σαν κάρτα.Έτσι είναι σε ΟΛΕΣ τις ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τικαρισμένο

 

Σε πολλές custom το αφαιρούν το Kies επειδή είναι "άχρηστο". Εγώ δε το έχω πειράξει καθόλου.

Τίκαρε τον εντοπισμό σφαλμάτων και δες αν το αναγνωρίζει στη notification bar.

Link to comment
Share on other sites

Στη notification το αναγνωρίζει και γράφει προετοιμασία MTP στον υπολογιστή δεν το αναγνωρίζει
iPhone 5 iPad Air BB Q10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...