Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλά, έχω τυφλωθεί και δεν μπορώ να δω το Link για την 1.6????????:wacko::wacko::wacko:

 

ακομη έιναι χωρις το jkay deluxe γιαυτο δεν την ανεβασε ο Στρατος ακομη.Αν την θέλεις χωρις το jkay στειλε του μηνυμα να σου δώσει λινκ

 

.ps θέλω να κατεβάσω το jkay απο xda .η pulse ειναι odexed η Deodexed ;

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακομη έιναι χωρις το jkay deluxe γιαυτο δεν την ανεβασε ο Στρατος ακομη.Αν την θέλεις χωρις το jkay στειλε του μηνυμα να σου δώσει λινκ

 

.ps θέλω να κατεβάσω το jkay απο xda .η pulse ειναι odexed η Deodexed ;

 

Δεν υπάρχει συμβατό αυτή τη στιγμή deluxe settings.Όταν είναι έτοιμο θα το βάλω εγώ μην ανησυχείς :)

 

Αφου μαθουμε αν ειναι odexed η deodexed περναμε ολα τα zip αρχεια που δινει ετσι μεσω recovery;;;

 

Πάντα deodexed.Κανονικά μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα πάντως τελικά την 1,6 πάνω από την 1,5 χωρίς factory reset μόνο με τα δύο wipe και δούλευε μια χαρά αλλά μου έλειπε τόσο το deluxe που έκανα πάλι το restore από το nandroid backup που είχα πάρει...πως να το κάνουμε έχουμε καλομάθει...έμεινε βέβαια το modem xkl1 το οποίο μου φαίνεται ότι είναι κατα τι καλύτερο από αυτό της κκ5 περιμένουμε λοιπόν όλοι.....:D
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ερωτηση ρε παιδια. Στην πρωτη σελιδα πως εβαλες κατω 5 εικονιδια αντι για 4? και στο θεμα το pulse blue circle version πως εχει 6 συντομευσεις (wifi ,δεδομενα gps και λοιπα.. ) ?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ερωτηση ρε παιδια. Στην πρωτη σελιδα πως εβαλες κατω 5 εικονιδια αντι για 4? και στο θεμα το pulse blue circle version πως εχει 6 συντομευσεις (wifi ,δεδομενα gps και λοιπα.. ) ?

 

1. Είναι ο τροποποιημένος launcher του petsasj που υποστηρίζει 5 εικονίδια στο μενού των εφαρμογών και στο dock.

Το γράφει και στο 1ο post.

2. Είναι από το deluxe settings

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συμβατό αυτή τη στιγμή deluxe settings.Όταν είναι έτοιμο θα το βάλω εγώ μην ανησυχείς :)

 

ναι φιλε ειδα XWKL1 και το συγχισα με την XWKL1 τώρα ειδα το Next thing on my to do list: Release JKay Deluxe v13.6 for XWLA4 :)

 

edit.XWLA4 - JKay Deluxe v13.6 - How the SGS2 should be! 2012-02-15 ειναι ετοιμο αρα συντομα θα το έχουμε και απο τον Στρατο

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως για jkay βλεπω μονο για odexed rom ,δεν εχει βγει για μας...Εκτος αν κανω λαθος και μπαινει και στα odexed και στα deodexed.....Και απ'οτι διαβασα λεει πως θα το βγαλει αυριο...Τωρα εννοει η σημερα το βραδυ η αυριο το βραδυ..... Edited by sothrhsgr
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως για jkay βλεπω μονο για odexed rom ,δεν εχει βγει για μας...Εκτος αν κανω λαθος και μπαινει και στα odexed και στα deodexed.....Και απ'οτι διαβασα λεει πως θα το βγαλει αυριο...Τωρα εννοει η σημερα το βραδυ η αυριο το βραδυ.....

 

για τώρα μόνο για odexed υπαρχει κατι ειπε ο jkay για restore και θα ανεβασει και για deodexed ,λιγη υπομονη :) δεν νομιζω να αργησει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγήκε για deodex (χωρίς θέματα), θα καθυστερήσει λίγο το deluxe themes, γιατί υπάρχουν 1-2 bugs (μικρά και μπορεί να μη τα καταλάβετε καν) ακόμα.

Μπορείτε όμως να το εγκαταστήσετε από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Στρατο ο jkay εβγαλε και την 13.6.2 οπου λεει οτι εχει διορθωσει αυτα τα 2 bugs που ειχε....

 

Παρακολουθώ το θέμα συνεχώς ;)

Σε κάθε περίπτωση η ρομ θα ανέβει σήμερα το απόγευμα, γιατί δε μπορώ να κάνω upload από τη δουλειά :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το θέμα συνεχώς ;)

Σε κάθε περίπτωση η ρομ θα ανέβει σήμερα το απόγευμα, γιατί δε μπορώ να κάνω upload από τη δουλειά :)

 

Άντε και έχω καιρό να φλασάρω και έχω πάθει στέρηση! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντε και έχω καιρό να φλασάρω και έχω πάθει στέρηση! :lol:

 

Θα συνεχιστούν τα στερητικά σου σύνδρομα, γιατί βρέθηκαν κι άλλα bugs στο deluxe settings :O

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, πέρασα με cwm recovery (χωρίς data wipe, μόνο cache και dalvick) πάνω από την 1.5 την καινούρια ICS XXLPH deodexed και cf-rooted (http://simplisticrom.blogspot.com/), και όλα παίζουν κανονικά. Δεν χάθηκαν ρυθμίσεις, data, τίποτα και επομένως δεν χρειάστηκε καν titanium restore. :)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τους φίλους που έχουν ήδη κατεβάσει τη rom

Προσθήκη Jkay 13.6.3 στην Pulse 1.6 ΧWLA4.

Οι υπόλοιποι, ολόκληρη τη ρομ, το απόγευμα :)

 

Υ.Γ. Το πρώτο άνοιγμα του τηλεφώνου θα καθυστερήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τους φίλους που έχουν ήδη κατεβάσει τη rom

Προσθήκη Jkay 13.6.3 στην Pulse 1.6 ΧWLA4.

Οι υπόλοιποι, ολόκληρη τη ρομ, το απόγευμα :)

 

Υ.Γ. Το πρώτο άνοιγμα του τηλεφώνου θα καθυστερήσει :)

 

Ευχαριστούμε ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Η Pulse 1.6 βασισμένη στην XWKL4 που θα κυκλοφορήσει σήμερα, θα έχει τις εξής διαφορές με την 1.5 :

 

Jkay deluxe settings 13.6.3

Maps 6.3.0 με Ελληνική πλοήγηση

Δε θα περιέχεται πλέον ο τροποποιημένος launcher του petsaj, αλλά θα υπάρχει ξεχωριστό mod, για όσους θέλουν να τον εγκαταστήσουν.

 

Επίσης τα mods του dialer (noise reduction,increasing ring), θα είναι καινούρια, βασισμένα στον LA4 dialer.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, δηλαδή εγώ που είμαι με την 1.3 και καταευχαριστημένος, αν κάνω την κίνηση (που δεν νομίζω αλλά λέμε τώρα) να πάω στην 1.6

 

1. Αλλάζω kernel με την νέα?

2. Αλλάζω dialer?

 

Το 1 & 2 έχουν ουσιαστική διαφορά προς το καλύτερο από αυτά που έχω τώρα?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, δηλαδή εγώ που είμαι με την 1.3 και καταευχαριστημένος, αν κάνω την κίνηση (που δεν νομίζω αλλά λέμε τώρα) να πάω στην 1.6

 

1. Αλλάζω kernel με την νέα?

2. Αλλάζω dialer?

 

Το 1 & 2 έχουν ουσιαστική διαφορά προς το καλύτερο από αυτά που έχω τώρα?

 

Ποιον dialer και ποιον kernel έχεις;

Αυτούς που έχω μέσα;

Link to comment
Share on other sites

PULSE ROM - 1.6 - [JKAY 13.6.3] Android 2.3.6 XWLΑ4

 

http://img35.imageshack.us/img35/1396/sc20120217180752.png http://img688.imageshack.us/img688/5784/sc20120217180451.png

 

Rooted, zipaligned, deodexed.

 

Βασίζεται στην έκδοση XWLΑ4 της Samsung με modem XXKL1 και kernel CF-Root XWLA4.

Σε ποιους απευθύνεται αυτή η rom.

Σε όσους θέλουν να παραμείνουν στην original φιλοσοφία, αλλά θέλουν να μεταβούν σε custom rom για διάφορους λόγους.

Η rom είναι καθαρή και ανοιχτή σε οποιαδήποτε mods υπάρχουν για την έκδοση της (LA4),

εκτός από εκείνα που είναι αυστηρά για κάποια συγκεκριμένη rom.

Το ίδιο ισχύει για τα Themes, αρκεί να είναι συμβατά με το αντίστοιχο jkay deluxe που περιέχεται στη ROM (13.6.3)

Άρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως βάση να φέρουμε το κινητό στα δικά μας μέτρα.

Είναι η καλύτερη επιλογή για την πρώτη μας custom rom.

 

Ποιες είναι οι διαφορές με την original:

 

Έχουν αφαιρεθεί τα:

ftm.apk

fts.apk

gamehub.apk

socialhub.apk

musichub.apk

readershub.apk

htmlviewer.apk

phonesky.apk

samsungim.apk

sevenengine.apk

snsaccountfb.apk

snsaccountli.apk

snsaccountms.apk

snsaccounttw.apk

snsdisclaimer.apk

snsimagecache.apk

snsprovider.apk

syncmldm.apk

kobo.apk

fotaclient.apk

 

Σε κάθε περίπτωση ότι αφαιρέθηκε μπορεί να ξαναπροστεθεί.

 

Τι έχει προστεθεί-αλλαχθεί.

 

1. Yποστήριξη Jkay settings 13.6.3

2. CF-Root Kernel

3. bootanimation Pulse, διάφανα widget για ρολόι και καιρό και οι default screens.

4. AngryGps.apk

5. CWM Manager

6. AdFree

7. Google talk με υποστήριξη βίντεοκλήσης

8. Maps 6.3.0 με Ελληνική πλοήγηση

9. Διάφανο Weather widget

10. Διάφανο Email widget

11. Διάφανο Digital clock widget

Οι διαφορές είναι ελάχιστες με την original και έτσι δε θα ξενίσουν κάποιον που βάζει πρώτη φορά custom rom.

 

Σε ποιους δεν απευθύνεται.

Σε όποιον κάνει εγκατάσταση ότι βρει μπροστά του και μετά έχει απορίες γιατί δε του παίζει αυτό, εκείνο.

Οποιαδήποτε παρατήρηση πάνω ΣΤΗ ROM, δεκτή.

 

Η εγκατάσταση γίνεται από recovery mode αφού πρώτα το τηλέφωνο μας είναι CF-rooted.

Οδηγός εγκατάστασης για οποιαδήποτε custom rom υπάρχει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

H rom δεν είναι full wipe.

 

DOWNLOAD PULSE ROM 1.6 - Jkay 13.6.3

Mirror link

 

Πριν την εγκατάσταση της Pulse 1.6 θα πρέπει να προηγηθεί απεγκατάσταση του Jkay deluxe settings 13.2 αν υπάρχει.Με νεότερες εκδόσεις του δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

----------------------------------------

Επειδή κάποιοι φίλοι με ρώτησαν αν μπορούν να κάνουν donate για να υποστηρίξουν την ROM, μπορούν να το κάνουν ως εξής.

Στείλτε τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ στο 54020.Χρέωση:Σταθερό 2,28 Ευρώ/κλήση, κινητό 2,46 Ευρώ/SMS

Κάνοντας ένα παιδί χαρούμενο, γίνομαι κι εγώ και αποδίδω καλύτερα.

Άλλοι τρόποι στήριξης του χαμόγελου του παιδιού (χωρίς την προμήθεια των τηλεφωνικών εταιρειών, οπότε ακόμα καλύτερα) υπάρχουν εδώ: ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΑΣ

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη της ROM και του ΧΑΜΟΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

*UPDATED 17/2/2012*

Διάφορα mods-patches

 

Noise reduction Off Απενεργοποιεί τη συγκεκριμένη λειτουργία για όσους έχουν πρόβλημα με echo στις κλήσεις.

Non Increasing Ring Το κουδούνισμα ξεκινάει από την ένταση που έχουμε επιλέξει και όχι βαθμιαία.

Noise Reduction Οff + Non Increasing Ring Συνδυασμός των 2 παραπάνω mods.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Επιλέγουμε ένα από τα 3 παραπάνω, γιατί το κάθε ένα, καταργεί το άλλο.

Hellas GPS fix Για ευκολότερο κλείδωμα του GPS στην Ελλάδα. Για άλλες χώρες μπορείτε να μου ζητήσετε και θα βάλω (Είναι ενσωματωμένο στην 1.6)

Transparent Email Widget Διάφανο Email Widget (Είναι ενσωματωμένο στην 1.6)

Transparent Digital Clock Widget Διάφανο ψηφιακό ρολόι (ενσωματωμένο σε όλες τις εκδόσεις της Pulse)

Transparent Weather Widget Διάφανο Widget καιρού (ενσωματωμένο σε όλες τις εκδόσεις της Pulse)

Pulse XWLA4 Social Hub Το Social Hub που έχει αφαιρεθεί από την stock rom

 

Pulse Blue Version 1.6

 

Για τους φίλους που ζητάνε μια διαφορετική απόχρωση από το πράσινο

Μπλε εικονίδια, status bar, διάφανο μπλε widget "Φηφιακό ρολόι"

 

http://img267.imageshack.us/img267/8755/sc20120217181358.png http://img821.imageshack.us/img821/2744/sc20120217181426.png

 

Εγκατάσταση από recovery mode επάνω από την Pulse 1.6

 

Pulse Blue Version 1.6

 

Pulse Blue Circle Version 1.6

Ίδια με την Pulse Blue Version, αλλά με διαφορετικό εικονίδιο μπαταρίας

 

http://img813.imageshack.us/img813/5429/sc20120217182919.png http://img839.imageshack.us/img839/9813/sc20120217182959.png

 

Εγκατάσταση από recovery mode επάνω από την Pulse 1.6

Pulse 1.5 Blue Circle Version

 

Τα παραπάνω mods τα έχω δημιουργήσει εγώ και η ευθύνη καλής ή όχι λειτουργίας, είναι δική μου.

Η εγκατάσταση τους γίνεται από recovery mode.

 

Εναλλακτικά, μόντεμ μπορείτε να κατεβάσετε όποιο θέλετε από το XDA Modem Collection.

 

Πληκτρολόγιο Swype Ελληνο-Αγγλικό Swype 3.26.92.35548

Πριν την εγκατάσταση του καινούριου Swype, απεγκαθιστούμε το προηγούμενο και με τον file manager που χρησιμοποιούμε,

βεβαιωνόμαστε ότι δεν υπάρχει στο φάκελο /system/lib το αρχείο libSwypeCore.so

Αν υπάρχει το διαγράφουμε και προχωρούμε στην εγκατάσταση.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Επειδή αυτή η έκδοση του Swype είναι μεταφορά από το Galaxy Note, ενδέχεται να παρουσιαστούν προβλήματα.

 

 

Για την εγκατάσταση Themes δίνουμε προσοχή στις οδηγίες εγκατάστασης που δίνει ο κάθε δημιουργός και προσέχουμε να ταιριάζει η έκδοση jkay deluxe themes του θέματος που θέλουμε να εγκαταστήσουμε, με την έκδοση που περιέχει η ROM.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Θα ενημερωθούν αργότερα το 1ο και το 2ο post και θα προστεθούν mirror links
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε Στρατο να σαι καλα...Πανω που πηγα να σε ρωτησω ποτε θα την βγαλεις γιατι απο τοτε που εκανα της 2 αναβαθμισεις απο το μαρκετ σημερα ειχα 4 fc απο της 12 το μεσημερι και ηθελα να κανω καθαρη εγκατασταση.....Δεν μπορω να καταλαβω τι φταει ,και μπορει να εκανε και αλλα fc οταν δεν κοιταγα το κινιτο γιατι κλεινει ανοιγει χωρις να χρειαζεται να βαλω pin και ετσι δεν καταλαβαινω τι γινεται αμα δεν το κοιταω.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...