Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα εχω official rom και θελω να περασω την συγκεκριμενη, ελπιζω να βγαλω ακρη γιατι δεν κατεχω το επαγγελμα του ρουτ και μου φαινετε βουνο το ολο θεμα ρουτ κοστομ κλπ....!!! μια ερωτηση τα mods πως τα περναω? η ρομ εχει καποιο προβλημα λειτουργει οκ? ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα εχω official rom και θελω να περασω την συγκεκριμενη, ελπιζω να βγαλω ακρη γιατι δεν κατεχω το επαγγελμα του ρουτ και μου φαινετε βουνο το ολο θεμα ρουτ κοστομ κλπ....!!! μια ερωτηση τα mods πως τα περναω? η ρομ εχει καποιο προβλημα λειτουργει οκ? ευχαριστω!!!

 

Καλησπέρα :)

Ο οδηγός του φόρουμ για το root είναι πολύ αναλυτικός και όταν τελειώσεις θα δεις ότι τελικά είναι πολύ απλό.

Υπόψιν ότι θα κάνεις τη διαδικασία του cf-root.

Όταν κάνεις το cf-root, το recovery mode (εκκίνηση του τηλεφώνου πατώντας VOLUME UP+HOME+POWER) θα αλλάξει και από εκεί μπορείς να επιλέγεις με browse τα mods,roms κ.λ.π. που θες να εγκατασταθούν.

Το αν έχει πρόβλημα η rom ας το απαντήσουν άλλοι :)

Σε κάθε περίπτωση με την αλλαγή του recovery μπορείς έτσι κι αλλιώς να μεταβείς πολύ εύκολα από ρομ σε ρομ, αν νομίζεις ότι έχει κάποιο πρόβλημα ή δε σου αρέσει.

Μη ξεχάσεις όταν την εγκαταστήσεις μετά να κάνεις factory reset (γίνεται και μέσα από το recovery mode) και φυσικά να έχεις πάρει backup πρωτίστως! :)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο καλησπέρα,

 

Μήπως υπάρχει η έκδοση του dialer που έχει η rom σου αλλά με την προσθήκη call recording?

 

Προσωπικά το βρίσκω ασύλληπτα χρήσιμο καθώς καθημερινά δέχομαι οδηγίες, διευθύνσεις και νούμερα που δεν προλαβαίνω να σημειώσω στον δρόμο, ενώ ένα recording θα έλυνε τα χέρια.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Στράτο καλησπέρα,

 

Μήπως υπάρχει η έκδοση του dialer που έχει η rom σου αλλά με την προσθήκη call recording?

 

Προσωπικά το βρίσκω ασύλληπτα χρήσιμο καθώς καθημερινά δέχομαι οδηγίες, διευθύνσεις και νούμερα που δεν προλαβαίνω να σημειώσω στον δρόμο, ενώ ένα recording θα έλυνε τα χέρια.

 

Καλησπέρα.

Οι dialers που κυκλοφορούν με call recording είναι παλιά έκδοση και μάλιστα η ίδια (είναι από android 2.3.4 του criskelo).

Παίρνουν τον συγκεκριμένο και του προσθέτουν ότι άλλο θέλουν.Non increasing mod,noise reduction off κ.λ.π.

Οπότε αν έχεις βρει κάποιον που σε ενδιαφέρει, τον βάζεις κατευθείαν.

Φυσικά θα είναι παλιότερος από τον dialer που έχεις τώρα.

Επίσης μπορείς να κάνεις recording και με εφαρμογή από το market.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Ο οδηγός του φόρουμ για το root είναι πολύ αναλυτικός και όταν τελειώσεις θα δεις ότι τελικά είναι πολύ απλό.

Υπόψιν ότι θα κάνεις τη διαδικασία του cf-root.

Όταν κάνεις το cf-root, το recovery mode (εκκίνηση του τηλεφώνου πατώντας VOLUME UP+HOME+POWER) θα αλλάξει και από εκεί μπορείς να επιλέγεις με browse τα mods,roms κ.λ.π. που θες να εγκατασταθούν.

Το αν έχει πρόβλημα η rom ας το απαντήσουν άλλοι :)

Σε κάθε περίπτωση με την αλλαγή του recovery μπορείς έτσι κι αλλιώς να μεταβείς πολύ εύκολα από ρομ σε ρομ, αν νομίζεις ότι έχει κάποιο πρόβλημα ή δε σου αρέσει.

Μη ξεχάσεις όταν την εγκαταστήσεις μετά να κάνεις factory reset (γίνεται και μέσα από το recovery mode) και φυσικά να έχεις πάρει backup πρωτίστως! :)

ok ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Maps 6.2.0 Με πλοήγηση για Ελλάδα

Κάνουμε Εκκαθάριση δεδομένων με Titanium και απεγκατάσταση των Χαρτών.

Εγκαθιστούμε το αρχείο Maps_6.2.0_Pulse.zip από recovery και reboot.

Credits : Brut.all , stian230

 

DOWNLOAD LINK 1

DOWNLOAD LINK 2

Link to comment
Share on other sites

Στράτο καλησπέρα, που είναι η 1,6????? την δοκιμάζεις μήπως γιατί δεν τη βλέπω κάπου,,,:cry:
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Στράτο καλησπέρα, που είναι η 1,6????? την δοκιμάζεις μήπως γιατί δεν τη βλέπω κάπου,,,:cry:

 

Είναι έτοιμη, χωρίς jkay προς το παρόν και βασίζεται στην XWLA4.

Σε λίγες μέρες θα μπει και το jkay deluxe και θα την βγάλω.

Είναι η μοναδική που έχω δοκιμάσει και αξίζει τη μετάβαση από την ΚΚ5.

Αν κάποιος θέλει να την δοκιμάσει χωρίς το jkay, αρκεί να το ζητήσει :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε Στρατο ξαναέκανα εγκατασταση την 1.5 οπως μου είπες .Τώρα ειναι καλύτερα τα πράγματα αλλα πάλι οχι οπως με την 1.4.

Μετά απο 1 μερα 3 ώρες και 44 λεπτά η μπαταρία είναι στο 56%.Αλλα η μονη χρήση που έκανα ήταν 2 τελεφωνηματα 2-3 λεπτά το καθένα.

Αν έχεις ανεβασμενη καπου την 1.6 και δέν είναι κόπος στειλε μου λινκ να την κατεβασω για να συγκρινω με και χωρις το jkay

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στρατο οι φοτο που ζητησες ,Μετα απο 40 λεπτα που εβαλα το BetterbatteryStats

και νομιζω η μπαταρια απο 53/54% στο 50%

http://img337.imageshack.us/img337/3741/sc20120214010819.pnghttp://img80.imageshack.us/img80/2/sc20120214010828.pnghttp://img685.imageshack.us/img685/2458/sc20120214010845.pnghttp://img688.imageshack.us/img688/6628/sc20120214010917.pnghttp://img24.imageshack.us/img24/4027/sc20120214010952.png

 

θα δοκιμασω τώρα την 1.6

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι έτοιμη, χωρίς jkay προς το παρόν και βασίζεται στην XWLA4.

Σε λίγες μέρες θα μπει και το jkay deluxe και θα την βγάλω.

Είναι η μοναδική που έχω δοκιμάσει και αξίζει τη μετάβαση από την ΚΚ5.

Αν κάποιος θέλει να την δοκιμάσει χωρίς το jkay, αρκεί να το ζητήσει :)

 

Στρατο εχω μια απορια που το βλεπω συνεχεια ,αυτα kk5 xwla4 τι ειναι ακριβως.....;;;Δωσε ρομ στο λαο.....

Link to comment
Share on other sites

Στρατο εχω μια απορια που το βλεπω συνεχεια ,αυτα kk5 xwla4 τι ειναι ακριβως.....;;;Δωσε ρομ στο λαο.....

 

Είναι ας πούμε ο "αριθμός παραγωγής" της Samsung.

Η XWLA4 είναι πιο καινούρια δημιουργία της Samsung από την ΧWΚΚ5.

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που κατέβασαν την 1.6, αν και είναι NO FULL WIPE, προτείνεται να γίνουν τα 3 wipes κανονικά πριν την εγκατάσταση και factory reset μετά, λόγω αλλαγής έκδοσης.
Link to comment
Share on other sites

back to normal με την 1.6 η μπαταρια 10 ώρες και επεσε μονο 4%.Αντε να βγει και με τo jkay να την δοκιμασουμε.Ποιο ωραιο interface στην 1.6 και πιστευω ειναι πιο γληγορη απο τις πιο παλιες.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω την κατεβασα αλλα θελω να ρωτησω κατι ,αμα εγκαταστησω αυτην την 1.6 και μετα θελω να περασω με το jkay θα πρεπει παλι να κανω εγκατασταση με τα 3 wipes;;Γιατι δεν την παλευω να κανω καθαρη εγκατασταση και τωρα και μετα......
Link to comment
Share on other sites

Εγω την κατεβασα αλλα θελω να ρωτησω κατι ,αμα εγκαταστησω αυτην την 1.6 και μετα θελω να περασω με το jkay θα πρεπει παλι να κανω εγκατασταση με τα 3 wipes;;Γιατι δεν την παλευω να κανω καθαρη εγκατασταση και τωρα και μετα......

 

Θα την περάσεις από πάνω κανονικά.

 

Και τώρα αν θες μη κάνεις wipe.

Εγώ την έβαλα πάνω από την 1.5 με μόνο τα 2 wipes (όχι factory reset) για να μη χρειαστεί να ξαναπεράσω backup κ.λ.π. και μόνο το swype χρειάστηκε διαγραφή δεδομένων από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών, γιατί έβγαζε fc.

Υπόθεση δευτερολέπτων δηλαδή.

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιληφθεί τίποτε άλλο.

Γι αυτό λέω συνίσταται και όχι απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ από το πρωι έχω κάνει τα τρια wipe για να περάσω την 1,6 δύο φορές και την πέρασα δυο φορές αλλά έχει κάποιο πρόβλημα στην έναρξη δηλαδη στην αρχική ρύθμιση του τηλ ενώ ζητάει να βάλεις το λογαριασμό σου μετα το ξαναζητάει και ενώ βάζεις πάλι τα στοιχέια σου λέει ΄΄οτι είσαι συνδεδεμένος ήδη!!! αλλά δεν αφήνει να προχωρήσεις...οπότε ξανά wipe ξανα πέρασμα και τη δεύτερη φορα πάτησα αρχικά παράβλεψη στο λογαριασμό google και πάτησα σύνδεση στη δεύτερη φορά που μου ζήτησε να συνδεθώ και τωρα μπήκε...αλλά απογοητεύτικα...θα κανω restore το backup τα υπόλοιπα δεν τα δοκίμασα να πω την αλήθεια..θα περιμένω να μπει και το jkay..απλά στράτο δες το σε παρακαλώ γιατί και factory reset που έκανα μετά τα τρία wipe ξανά το ίδιο κόλλημα στην αρχή έβγαλε..αυτά τα ολίγα...
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πριν 5-10 λεπτα την εβαλα μονο με τα 2 wipe και ως τωρα δεν εχω κανενα προβλημα την αισθανομαι λιγο πιο γρηγορη αλλα μπορει να ειναι η ιδεα μου....Τωρα απο μπαταρια θα δειξει αν και δεν μπορω να ειμαι αντιπροσωπευτικος γιατι φοραω και αλλον κερνελ και οχι αυτον που δινει ο Στρατος....
Link to comment
Share on other sites

εγώ από το πρωι έχω κάνει τα τρια wipe για να περάσω την 1,6 δύο φορές και την πέρασα δυο φορές αλλά έχει κάποιο πρόβλημα στην έναρξη δηλαδη στην αρχική ρύθμιση του τηλ ενώ ζητάει να βάλεις το λογαριασμό σου μετα το ξαναζητάει και ενώ βάζεις πάλι τα στοιχέια σου λέει ΄΄οτι είσαι συνδεδεμένος ήδη!!! αλλά δεν αφήνει να προχωρήσεις...οπότε ξανά wipe ξανα πέρασμα και τη δεύτερη φορα πάτησα αρχικά παράβλεψη στο λογαριασμό google και πάτησα σύνδεση στη δεύτερη φορά που μου ζήτησε να συνδεθώ και τωρα μπήκε...αλλά απογοητεύτικα...θα κανω restore το backup τα υπόλοιπα δεν τα δοκίμασα να πω την αλήθεια..θα περιμένω να μπει και το jkay..απλά στράτο δες το σε παρακαλώ γιατί και factory reset που έκανα μετά τα τρία wipe ξανά το ίδιο κόλλημα στην αρχή έβγαλε..αυτά τα ολίγα...

 

Αυτό είναι θέμα της google και μου συμβαίνει σε όλες τις ρομ, αν έχω επιλέξει να έχω backup στους servers τις και να το επαναφέρω όταν στήνω το κινητό.Πάντα κάνω παράβλεψη και το βάζω μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό όσες ρομ σε όσα κινητα είχα, λέω μήπως είναι κάποιο bug και θέλει έλεγχο, γιαυτό το ανέφερα...ας δοκιμάσει κάποιος με τρια wipe να επιβεβαιώσει αν είναι...
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό όσες ρομ σε όσα κινητα είχα, λέω μήπως είναι κάποιο bug και θέλει έλεγχο, γιαυτό το ανέφερα...ας δοκιμάσει κάποιος με τρια wipe να επιβεβαιώσει αν είναι...

 

Θα το κοιτάξω για σιγουριά και από το σπίτι, μήπως χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση official LA4 πρώτα και μετά την custom, γιατί έχει αρκετές διαφορές από την ΚΚ5.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό όσες ρομ σε όσα κινητα είχα, λέω μήπως είναι κάποιο bug και θέλει έλεγχο, γιαυτό το ανέφερα...ας δοκιμάσει κάποιος με τρια wipe να επιβεβαιώσει αν είναι...

 

εκανα εγκατασταση με 3 wipes και δεν εχω καποιο προβλημα.Ξαναδοκιμασε μπορει κατι να πηγε στραβα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...