Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είσαι τεράστιος Στράτο. Δουλεύει άψογα τώρα. Πάω να κάνω replace το καινούριο στο zip της 1.3 rom σου που έχω στον σκληρό μου για παν ενδεχόμενο :)

 

Κακώς έχεις την 1.3.Βάλε την 1.4 που έχει το αναβαθμισμένο jkay και βάλε εκεί το καινούριο gtalk.

Δε θα χάσεις τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κακώς έχεις την 1.3.Βάλε την 1.4 που έχει το αναβαθμισμένο jkay και βάλε εκεί το καινούριο gtalk.

Δε θα χάσεις τίποτα :)

 

done ! Πάντως και με το υπάρχον jkay (έχω αφήσει 3 εικονίδια on top + crt effect που λατρεύω) είμαι οκ. Δηλαδή δεν χρειάζομαι κάτι άλλο. Ομολογώ ότι η ROM σου είναι απλά τέλεια και δεν χρειάζεται να ξανασχοληθώ ! Τα κάνει όλα

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Τα κάνει όλα και συμφέρει :D

Για να δούμε τι θα κάνουμε και με το ΙCS 4. ( Pulse 2 ίσως; )..:happy:

Αν και βλέπω να μένουμε για λίγο καιρό στο 2.3 γιατί Google,Samsung δε μας τα λένε καλά.

 

*Θα κανονίσω και με moderator να προσθέσει το gtalk και στο 2ο post και στο επόμενο update, θα ενσωματωθεί.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτη η ρομ αν επιτρέπεται???

παγωτο??:lol::lol::lol:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1436817

Παγωτό μες στον χειμώνα..έχω μετρήσει ήδη 3 στο xda:eek:

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1436817

Παγωτό μες στον χειμώνα..έχω μετρήσει ήδη 3 στο xda:eek:

 

Sent from Galaxy

 

αντε στρατο σιγα σιγα να ετοιμαζεσαι....:lol::lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στράτο δεν μπορώ να συνδεσω με τίποτα στικακι στο κινητό..

Φοράω τον κερνελ του τούρκου..

Κανείς άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα;

Sent from my SGII

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στράτο δεν μπορώ να συνδεσω με τίποτα στικακι στο κινητό..

Φοράω τον κερνελ του τούρκου..

Κανείς άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα;

Sent from my SGII

 

Καλημέρα, όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αλλά ευθύνεται ο κερνελ γι'αυτή την δουλειά και όχι το ρομ ;) (με CF, echo και N.E.A.K όλα οκ που έχω δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιμετώπισα πρώτη φορά θέμα με την θερμοκρασία της συσκευής.

 

Άνοιξα ένα site, άνοιγα παράλληλα άλλα παράθυρα, τα έκλεινα, έπειτα χάζευα στο site, πάταγα links κλπ και ξαφνικά, μετά από κανα 7λεπτο.... η φωτεινότητα έπεσε αισθητά

 

Πάω στα settings να την ρυθμίσω και δεν με άφηνε να μετακινήσω το slider, μου το ξαναγύριζε στην μέση. Σκέφτηκα να κάνω ένα reboot να στρώσει, αλλά τότε είδα ότι έλεγε "brightness has been reduced to prevent overheating"

 

Οκ λογικό, αλλά δεν έκανα και τίποτε σκληροπηρηνικό... απλά γρήγορο browsing χωρίς να τρέχει τίποτε από πίσω.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αλλά ευθύνεται ο κερνελ γι'αυτή την δουλειά και όχι το ρομ ;) (με CF, echo και N.E.A.K όλα οκ που έχω δοκιμάσει)

 

Ε μαμοτι μου ούτε με cf δουλεύει:(

Λες να πείραξα κάτι και να μην το κατάλαβα;

 

Sent from my SGII

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιμετώπισα πρώτη φορά θέμα με την θερμοκρασία της συσκευής.

 

Άνοιξα ένα site, άνοιγα παράλληλα άλλα παράθυρα, τα έκλεινα, έπειτα χάζευα στο site, πάταγα links κλπ και ξαφνικά, μετά από κανα 7λεπτο.... η φωτεινότητα έπεσε αισθητά

 

Πάω στα settings να την ρυθμίσω και δεν με άφηνε να μετακινήσω το slider, μου το ξαναγύριζε στην μέση. Σκέφτηκα να κάνω ένα reboot να στρώσει, αλλά τότε είδα ότι έλεγε "brightness has been reduced to prevent overheating"

 

Οκ λογικό, αλλά δεν έκανα και τίποτε σκληροπηρηνικό... απλά γρήγορο browsing χωρίς να τρέχει τίποτε από πίσω.

 

Μήπως κάποια από τα site ή κάποιο Plugin σε αυτά σου δημιούργησε πρόβλημα? Εγώ με 15 λεπτά dead space και ίσα που άρχισα να νιώθω χλιαρή την συσκευή...

 

Ε μαμοτι μου ούτε με cf δουλεύει:(

Λες να πείραξα κάτι και να μην το κατάλαβα;

 

Sent from my SGII

 

Χμμμ δεν νομίζω, έβαλες κανένα περίεργο script (τύπου thunderbolt) ή μήπως έχεις πειράξει τα volt της usb (voltage control) ή κάτι τέτοιο? Επίσης τι περίπτωση υπάρχει να τα έπαιξε το OTG καλώδιο σου, ή το στικάκι? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα τσεκαρισμενο, μετα απο παρατήρηση/ μελέτη/ που λέει και ο Γιωργαρας ο Σαλονικιος :lol:

Η ΚΚ5 δουλεύει 3-4 βαθμούς παραπάνω απο την KJ3 η οποία ειναι η καλυτερη στο θέμα αυτο.

Δεν έχω βέβαια αντιμετοπισει καποιο πρόβλημα με την Pulse. Απλα το έχω παρατηρησει και με official KK5.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ε μαμοτι μου ούτε με cf δουλεύει:(

Λες να πείραξα κάτι και να μην το κατάλαβα;

 

Sent from my SGII

 

Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι τικαρισμενο καταλαθος το usb debug? Η το φλασακι να ειναι ntfs?

 

Στρατο πολυ καλη δουλεια παρεπιπτοντως συγχαρητηρια :-)

Link to comment
Share on other sites

Με έπιασε το μικρόβιο σήμερα που ρεπάρω και άλλαξα 2-3 ρομ,τώρα είμαι με pulse 1.4 blue.

Καταπληκτική ρομ,πάει σφαίρα χωρίς λάγκ,δε βγάζει κιχ όπως και να το δουλέψω.

 

Πως εγκαθιστώ τα mod's του 2ου ποστ;:)

Edited by efarmostis

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι τικαρισμενο καταλαθος το usb debug? Η το φλασακι να ειναι ntfs?

 

Στρατο πολυ καλη δουλεια παρεπιπτοντως συγχαρητηρια :-)

Για πες μου λίγο από που μπορώ να το τσεκάρω αυτό;

Το δεύτερο δεν παίζει....

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου λίγο από που μπορώ να το τσεκάρω αυτό;

Το δεύτερο δεν παίζει....

 

Το κλασσικο Ρυθμισεις - Εφαρμογες - Αναπτυξη - Εντοπισμος σφαλματων usb, μου εχει τυχει να εχω προβλημα με φλασακι εξαιτιας του γι'αυτο ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Το κλασσικο Ρυθμισεις - Εφαρμογες - Αναπτυξη - Εντοπισμος σφαλματων usb, μου εχει τυχει να εχω προβλημα με φλασακι εξαιτιας του γι'αυτο ρωτησα.

 

Μπα τίποτα φιλε μου.

Προφανώς χάλασε το καλώδιο για το στικακι η κάτι άλλο παίζει.

Θα το δοκιμάσω και σε άλλη συσκευή αύριο αν δεν δουλέψει ούτε εκεί είμαστε οκ αλλιώς έχω κάνει κάτι λάθος εγώ..

Sent from my SGII

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αντιμετώπισα πρώτη φορά θέμα με την θερμοκρασία της συσκευής.

 

Άνοιξα ένα site, άνοιγα παράλληλα άλλα παράθυρα, τα έκλεινα, έπειτα χάζευα στο site, πάταγα links κλπ και ξαφνικά, μετά από κανα 7λεπτο.... η φωτεινότητα έπεσε αισθητά

 

Πάω στα settings να την ρυθμίσω και δεν με άφηνε να μετακινήσω το slider, μου το ξαναγύριζε στην μέση. Σκέφτηκα να κάνω ένα reboot να στρώσει, αλλά τότε είδα ότι έλεγε "brightness has been reduced to prevent overheating"

 

Οκ λογικό, αλλά δεν έκανα και τίποτε σκληροπηρηνικό... απλά γρήγορο browsing χωρίς να τρέχει τίποτε από πίσω.

 

Μήπως το είχες και στο φορτιστή την ίδια στιγμή;

Πάντως τα θέματα υπερθέρμανσης είναι κατά πάσα πιθανότητα από kernel

 

Ε μαμοτι μου ούτε με cf δουλεύει:(

Λες να πείραξα κάτι και να μην το κατάλαβα;

 

Sent from my SGII

 

Αν και δε μπορώ να καταλάβω το γιατί, δεν έχει και την τρελή συμβατότητα με στικάκια το κινητό μας.Μη σου πω το αντίθετο....:(

Αν έχεις και κανένα άλλο ή κανενός φίλου δοκίμασε το.

 

Απόλυτα τσεκαρισμενο, μετα απο παρατήρηση/ μελέτη/ που λέει και ο Γιωργαρας ο Σαλονικιος :lol:

Η ΚΚ5 δουλεύει 3-4 βαθμούς παραπάνω απο την KJ3 η οποία ειναι η καλυτερη στο θέμα αυτο.

Δεν έχω βέβαια αντιμετοπισει καποιο πρόβλημα με την Pulse. Απλα το έχω παρατηρησει και με official KK5.

 

Μόνο με την KF3 είχα πρόβλημα υπερθέρμανσης .Από τότε κανένα.

 

Στρατο πολυ καλη δουλεια παρεπιπτοντως συγχαρητηρια :-)

 

Ευχαριστώ τα μάλα :D

 

Με έπιασε το μικρόβιο σήμερα που ρεπάρω και άλλαξα 2-3 ρομ,τώρα είμαι με pulse 1.4 blue.

Καταπληκτική ρομ,πάει σφαίρα χωρίς λάγκ,δε βγάζει κιχ όπως και να το δουλέψω.

 

Πως εγκαθιστώ τα mod's του 2ου ποστ;:)

 

Από recovery mode όπως πέρασες και τη ρομ :)

 

Συγνώμη για την καθυστέρηση των απαντήσεων, αλλά σήμερα είχα εργασίες εκτός Αθηνών :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε μπορώ να καταλάβω το γιατί, δεν έχει και την τρελή συμβατότητα με στικάκια το κινητό μας.Μη σου πω το αντίθετο....:(

Αν έχεις και κανένα άλλο ή κανενός φίλου δοκίμασε το.

 

 

 

 

στρατο μια χαρα τα παει με τα στικακια! γενικα εγω δεν ειχα προβλημα μεχρι σημερα!(και πριν μια βδομαδα που το χρειάστηκα ολα δουλευαν ρολοι...)

δοκιμασα πανω απο 3 και δεν τα διαβαζει!

θα το δοκιμασω αυριο και σε αλλο γαλαξια το ανταπτορακι και θα σου πω!

προφανώς χαλασε ο ανταπτορας(ειναι απο αυτους τους φτηνούς που πουλανε στο ebay..).

αν δουλεψει σε αλλο γαλαξια τοτε κατι εχω κανει εγω απο τα πολλα "βγαλε" "βαλε":lol:

το περιεργο παντως ειναι οτι το ανταπτορακι οταν το συνδεεω στο κινητο αναβοσβηνει το φωτακι του! απλα δεν διαβαζει το στικακι!

τελος παντων θα επανέλθω στο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

στρατο μια χαρα τα παει με τα στικακια! γενικα εγω δεν ειχα προβλημα μεχρι σημερα!(και πριν μια βδομαδα που το χρειάστηκα ολα δουλευαν ρολοι...)

δοκιμασα πανω απο 3 και δεν τα διαβαζει!

θα το δοκιμασω αυριο και σε αλλο γαλαξια το ανταπτορακι και θα σου πω!

προφανώς χαλασε ο ανταπτορας(ειναι απο αυτους τους φτηνούς που πουλανε στο ebay..).

αν δουλεψει σε αλλο γαλαξια τοτε κατι εχω κανει εγω απο τα πολλα "βγαλε" "βαλε":lol:

το περιεργο παντως ειναι οτι το ανταπτορακι οταν το συνδεεω στο κινητο αναβοσβηνει το φωτακι του! απλα δεν διαβαζει το στικακι!

τελος παντων θα επανέλθω στο θεμα...

 

Είχε παρόμοιο πρόβλημα και ο stinger νομίζω και του έστειλαν άλλο adaptor και δούλεψε.

Κι αυτός από ebay, όπως και οι περισσότεροι βέβαια :happy:

Πάντως θέμα με τα στικάκια υπάρχει.Όχι σε μένα, αλλά αν γκουγκλάρεις θα βρεις πολλές αναφορές :)

Link to comment
Share on other sites

Είχε παρόμοιο πρόβλημα και ο stinger νομίζω και του έστειλαν άλλο adaptor και δούλεψε.

Κι αυτός από ebay, όπως και οι περισσότεροι βέβαια :happy:

Πάντως θέμα με τα στικάκια υπάρχει.Όχι σε μένα, αλλά αν γκουγκλάρεις θα βρεις πολλές αναφορές :)

 

Ναι, ήταν καθαρά θέμα OTG, με το καινούργιο είναι σφαίρα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...