Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν δεν υπάρχουν συμβατά θέματα με το jkay 13.3.9
Στράτο καλησπέρα και καλή χρονιά :) Σχετικά με αυτό που αναφέρεις, να θεωρήσω πως έχει να κάνει με την έκδοση XWKK5? (για την ΧWKL1 υπάρχει κανονικά υποστήριξη της 13.3.9 για θέματα κλπ.) Σχεδιάζεις να αλλάξεις τη ROM σε XWKL1?

 

Πρώτη μέρα με Pulse.

 

34 λεπτά ομιλία, 27 λεπτά διάφορα βίντεο youtube μέσω 3G (τέρμα ήχος), 15 λεπτά media player (τέρμα ήχος), 6 λεπτά browsing με 3G / H και λίγο gmail.

 

Brightness πάντα στο 100% (δεν βάζω auto) και data πάντα on.

 

Συνολικό up time 7 ώρες και είμαι στο 58%. Δηλαδή αν το σκίζω συνέχεια έτσι χωρίς να το αφήνω να χαλαρώσει, μου βγάζει 15-16 ώρες. Not Bad @ all :)

Άλλαξες κάτι σε σχέση με τα προεγκατεστημένα ή όχι; (πχ kernel, modem κλπ?) Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στράτο υπάρχει? και ελληνικο TTS. για το κινητό μας

Ευχαριστώ

 

Το έψαξα πάλι και δε βρήκα τίποτα.Μόνο το svox που είναι εμπορικό.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από μένα. Το ΤΤS τι είναι παιδιά ;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Text To Speech.Μετατροπή κειμένου σε ομιλία.

 

Στράτο καλησπέρα και καλή χρονιά :) Σχετικά με αυτό που αναφέρεις, να θεωρήσω πως έχει να κάνει με την έκδοση XWKK5? (για την ΧWKL1 υπάρχει κανονικά υποστήριξη της 13.3.9 για θέματα κλπ.) Σχεδιάζεις να αλλάξεις τη ROM σε XWKL1?

 

Δεν έχει αλλάξει το κείμενο γιατί μόνο ένα θέμα έχω βρει για 13.3.9.

Εγώ δε βλέπω καμία υποστήριξη στην KL1.Όλα σχεδόν τα θέματα είναι για 13.2.

Επίσης θα βγει 13.4 (ήταν να βγει σήμερα).

Υπάρχει συνεχής αλλαγή εκδόσεων και για αυτούς που θέλουν να αλλάζουν themes, η καλύτερη επιλογή είναι rom με υποστήριξη 13.2.

Επίσης κανείς δε λέει, είτε από άγνοια είτε για άλλους λόγους, ότι τα θέματα παίζουν και στις 2 εκδόσεις κανονικά εάν είναι ίδιο το jkay με αυτό του θέματος.

Δοκίμασε και μόνος σου.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω σκοπό να αλλάξω την version.

Σκοπός είναι να δουλεύει το τηλέφωνο μας άψογα.Σε αυτό δεν έχει να προσφέρει τίποτα παραπάνω η KL1 από την KK5.

Επίσης η μεγαλύτερη υποστήριξη αυτή τη στιγμή είναι στην ΚΚ5.Δε νομίζω να προχωρήσει (μπορεί και να κάνω λάθος) η KL1 και καμία άλλη 2.3.6, από τη στιγμή που είναι προ των πυλών το ICS.

Ο μοναδικός λόγος αλλαγής έκδοσης αυτή τη στιγμή, είναι αυτός που είπε πριν λίγες μέρες ο φίλος Te_Salat.

 

 

*To Jkay 13.4 βγήκε τελικά σήμερα. :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα βρεθηκε το προβλημα, απεγκατεστησα το autostarts εγκατεστησα 2 φορες συνεχομενα το αρχειο του Στρατου για το social και τωρα δουλευει μια χαρα

 

Πολυ καλη η δουλεια σου Στρατο και δεν εχω βρει κανενα ψεγαδι μεχρι τωρα..Μπραβο σου...

 

 

Μετά από 3 ημέρες με την Pulse μπορώ να πω μόνο καλά λόγια...

 

Μπράβο Στράτο, πολύ καλή δουλειά με πάρα πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας και της συσκευής...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες κάτι σε σχέση με τα προεγκατεστημένα ή όχι; (πχ kernel, modem κλπ?)

 

Όχι, όπως είναι, απλά έβγαλα κάποια περιττά πράγματα και freezαρα κάποια άλλα με το autostarts. Στα process που τρέχουν εχω μόνο 5 που τρώνε 110MB ram. Με σκληρή χρήση, βιντεο φώτο κλπ πάνω από 12 ώρες δεν βγάζω. Με φυσιολογική χρήση είμαι στις 23 ώρες.

 

Σήμερα περιμένω την 2000mah original της Samsung για να έχω με σκληρή χρήση ολόκληρη την μέρα.

 

Όσον αφορά στην rom, φίλε είναι άψογη και πίστεψε με τις τελευταίες μέρες έχω κάνει τρελά test drives με πιτσιρίκια, γιορτές κλπ. ΜΟΝΑΔΙΚΟ μείον είναι στο home screen η εναλλαγή μεταξύ των οθονών καμιά φορά σκαλώνει και χρειάζεται δύο touch κουνόντας το δάχτυλο για να μετακινηθεί σε προηγούμενη οθόνη.

 

Πέραν αυτού, η rom είναι Keeper για πολύυυυυυυυυ καιρό. Ουτε FC ούτε κανένα πρόβλημα απολύτως. ICS μόνο όταν όλα θα δουλεύουν άψογα όπως αυτή.

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

H νέα JKay 13.4 είναι συμβατή τόσο με την ΚΚ5 όσο και με την KL1 αλλά στα links του xda, στον σχετικό φάκελο δεν βρίσκω θέματα για deodexed, ούτε υπάρχει κάπου το εκτελέσιμο για την 13.4... Που θα τα βρούμε αυτά; :worry:
Link to comment
Share on other sites

H νέα JKay 13.4 είναι συμβατή τόσο με την ΚΚ5 όσο και με την KL1 αλλά στα links του xda, στον σχετικό φάκελο δεν βρίσκω θέματα για deodexed, ούτε υπάρχει κάπου το εκτελέσιμο για την 13.4... Που θα τα βρούμε αυτά; :worry:

 

Δεν τα έχει ακόμα έτοιμα ο jkay, πιστεύω σύντομα θα είναι διαθέσιμα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

H νέα JKay 13.4 είναι συμβατή τόσο με την ΚΚ5 όσο και με την KL1 αλλά στα links του xda, στον σχετικό φάκελο δεν βρίσκω θέματα για deodexed, ούτε υπάρχει κάπου το εκτελέσιμο για την 13.4... Που θα τα βρούμε αυτά; :worry:

 

Δεν τα έχει ακόμα έτοιμα ο jkay, πιστεύω σύντομα θα είναι διαθέσιμα :)

 

Σωστότατα :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20916140&postcount=6106

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στράτο, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα της θερμοκρασίας και ήθελα να σε ρωτήσω...

 

Πιστεύεις ότι πρέπει να κατεβάσω κάτι και να την παρακολουθώ? Θέλω να πω δεν έχω κάνει OC και είμαι με την PULSE όπως ακριβώς την έχεις εσύ (δηλαδή όχι άλλον kernel) απλά ξηλωμένα κάποια πράγματα.

 

Συνολικά και καθημερινά έχω Heavy use και αν έχω χρόνο τότε μπορεί το βράδυ να παίξω 1 ώρα wheres my water ή/και NFS...

 

Πιστεύεις ότι πρέπει να κατεβάσω temp monitor ή απλά θα αγχωθώ περισσότερο?

 

Ευχαριστώ !!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το εκτελέσιμο γίνεται με αυτό?: XWKL1_JKay_Stock_Deluxe_ThemeV13_4_deodexed.zip (φαντάζομαι μέσω recovery...)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στράτο, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα της θερμοκρασίας και ήθελα να σε ρωτήσω...

 

Πιστεύεις ότι πρέπει να κατεβάσω κάτι και να την παρακολουθώ? Θέλω να πω δεν έχω κάνει OC και είμαι με την PULSE όπως ακριβώς την έχεις εσύ (δηλαδή όχι άλλον kernel) απλά ξηλωμένα κάποια πράγματα.

 

Συνολικά και καθημερινά έχω Heavy use και αν έχω χρόνο τότε μπορεί το βράδυ να παίξω 1 ώρα wheres my water ή/και NFS...

 

Πιστεύεις ότι πρέπει να κατεβάσω temp monitor ή απλά θα αγχωθώ περισσότερο?

 

Ευχαριστώ !!!

 

Αν παίζεις παιχνίδια κ.λ.π. σίγουρα θα ζεσταθεί και είναι φυσιολογικό.

Άμα δεν αισθάνεσαι το κινητό σου "ενοχλητικά ζεστό" να μην ασχοληθείς.Που είμαι σίγουρος ότι δε συμβαίνει.

 

Θα ακούσεις διάφορες γνώμες γι αυτό που θα σου πω, αλλά είναι προσωπική μου συμβουλή.Βγάλε το autostart.

 

Το εκτελέσιμο γίνεται με αυτό?: XWKL1_JKay_Stock_Deluxe_ThemeV13_4_deodexed.zip (φαντάζομαι μέσω recovery...)

 

Αν έχεις υπομονή όταν βγάλει τα θέματα o jkay θα το κυκλοφορήσω.Aν δεν έχεις, βάλε αυτό- με recovery.

Έχει όμως τα stock εικονίδια μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζεις παιχνίδια κ.λ.π. σίγουρα θα ζεσταθεί και είναι φυσιολογικό.

Άμα δεν αισθάνεσαι το κινητό σου "ενοχλητικά ζεστό" να μην ασχοληθείς.Που είμαι σίγουρος ότι δε συμβαίνει.

 

Θα ακούσεις διάφορες γνώμες γι αυτό που θα σου πω, αλλά είναι προσωπική μου συμβουλή.Βγάλε το autostart.

 

Ευχαριστώ Στράτο. Δεν βάζω monitor τότε.

 

Όσον αφορά στο autostart έχω γίνει expert. Είναι αγαπημένο και δεν φεύγει με τίποτα..... απομακρύνει με τον πιο σωστό τρόπο αυτά που δεν θα έπρεπε να ξεκινάνε in the first place. Το έχω ήδη εγκατεστημένο σε 3 συσκευές. Με χειρουργικά σωστή παραμετροποίηση, είναι θαυμάσιο πρόγραμμα

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη κάποιοι ρωτάτε για το αν θα υπάρξει νεα Pulse, νομίζω οτι δεν υπάρχει κάτι σημαντικο για οποιαδηποτε βελτίωση, ώστε να δικαιολογεί την δημιουργία νέας ρομ.

Λογικα αυτο θα γίνει όταν δοθει το πρώτο επίσημο ICS firmware.

Έχοντας δοκιμασει αρκετα πράγματα, τα περιθώρια βελτιώσεων έχουν στενεψει. Όχι μόνο σε ρομ αλλα και σε kernels.

 

Ακόμα και η ICS δεν φέρνει επαναστατικές αλλαγές. Ειδικα στα σημεία που χρειάζονταν βελτίωση όπως το software της καμερας, δεν έχει γίνει τίποτα.

Επίσης έχω την εντύπωση οτι οι developers, τουλάχιστον στις πρώτες εκδοσεις του ICS, θα έχουν πολυ δουλεια ώστε να το βελτιώσουν και να το φέρουν στα επίπεδα των σημερινών official rom απο άποψη αυτονομίας και πιθανώς θερμοκρασίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Στράτο. Δεν βάζω monitor τότε.

 

Όσον αφορά στο autostart έχω γίνει expert. Είναι αγαπημένο και δεν φεύγει με τίποτα..... απομακρύνει με τον πιο σωστό τρόπο αυτά που δεν θα έπρεπε να ξεκινάνε in the first place. Το έχω ήδη εγκατεστημένο σε 3 συσκευές. Με χειρουργικά σωστή παραμετροποίηση, είναι θαυμάσιο πρόγραμμα

 

Εσύ μπορεί να έχεις γίνει expert, αυτό δε ξέρω κατά πόσο είναι.

Είναι απαράδεκτο να αποφασίζει για μένα το οποιοδήποτε πρόγραμμα χωρίς να με ρωτήσει.

Διάβασε από εδώ και κάτω.Δεν είναι πολλά posts.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3924065#post3924065 μέχρι και το 193

Και δε τα βγάζει από τη μνήμη αυτά που του λες.Τα κάνει rename για να μη τα βρίσκει το σύστημα.

--------------------------

 

Εύστοχος όπως μας συνηθίζει ο Te_salat :)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να έχεις γίνει expert, αυτό δε ξέρω κατά πόσο είναι.

Είναι απαράδεκτο να αποφασίζει για μένα το οποιοδήποτε πρόγραμμα χωρίς να με ρωτήσει.

Διάβασε από εδώ και κάτω.Δεν είναι πολλά posts.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3924065#post3924065 μέχρι και το 193

Και δε τα βγάζει από τη μνήμη αυτά που του λες.Τα κάνει rename για να μη τα βρίσκει το σύστημα.

--------------------------

 

Εύστοχος όπως μας συνηθίζει ο Te_salat :)

 

Ναι το ξέρω ότι δεν τα απομακρύνει. Μπορούμε να πούμε ότι τα κάνει "freeze" καλύτερα. Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Κατά κύριο λόγο έχω απενεργοποιήσει μόνο MAPS, SAMSUNG ACCOUNT, MARKET, MTP & FOTACCOUNT κατά την εκκίνηση και άλλα events που τα κάνουν trigger ενώ δεν χρειάζεται.

 

Αλλά δεν θέλω να σου χαλάσω το πολύ ωραίο thread με την άψογη ROM οπότε δεν αναλύω άλλο :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε για την προσπαθεια σου, συγχαρητηρια. Και ακομα πιο πολλα μπραβο για το πως χειριζεσαι το ζητημα των donations...

:respect:

 

Και παλι θερμα συγχαρητηρια και καλη συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τις απόψεις σας περί freeze σε εφαρμογές που εκκινούν μόνες τους (όλα προς βελτίωση αυτονομίας, επιδόσεων κλπ.) αναρωτιέμαι: freeze ή uninstall? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε για την προσπαθεια σου, συγχαρητηρια. Και ακομα πιο πολλα μπραβο για το πως χειριζεσαι το ζητημα των donations...

:respect:

 

Και παλι θερμα συγχαρητηρια και καλη συνεχεια :)

 

Μετά την πρωινή σου ανάλυση έχεις και τη δική μου εκτίμηση :D

Σ' ευχαριστώ πολύ.

 

Διαβάζοντας τις απόψεις σας περί freeze σε εφαρμογές που εκκινούν μόνες τους (όλα προς βελτίωση αυτονομίας, επιδόσεων κλπ.) αναρωτιέμαι: freeze ή uninstall? :worry:

 

Μόνος σου απαντάς.Όταν ρίχνεις στο τραπέζι την επιλογή uninstall σημαίνει ότι δε σου είναι χρήσιμη.Οπότε τι το συζητάς. UNINSTALL

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι παντα ετσι διοτι πχ δεν θελω να τρεχει το maps αλλα μπορει να το χρειαστω οπως το χρεαστηκα καποια στιγμη και απλα το τρεχω. Το autostarts δεν επιτρεπει στο προγραμμα να τρεχει συνεχεια, πχ skype, αλλα οποτε το κλικαρω εγω...

 

για εμενα αυτο ειναι σημαντικο

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι παντα ετσι διοτι πχ δεν θελω να τρεχει το maps αλλα μπορει να το χρειαστω οπως το χρεαστηκα καποια στιγμη και απλα το τρεχω. Το autostarts δεν επιτρεπει στο προγραμμα να τρεχει συνεχεια, πχ skype, αλλα οποτε το κλικαρω εγω...

 

για εμενα αυτο ειναι σημαντικο

 

Μα σε μια εφαρμογή που τη χρειάζεσαι δε τίθεται θέμα uninstall.

Ελπίζω μιας και ανέφερες το maps να είδες ότι έχω βάλει και 6.0.3 με ελληνική πλοήγηση. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια...μολις δοκιμασα την 1.3...μου φαινεται παααρα πολυ καλη....αλλα αποψη μου καλο θα ηταν να εκανες(αν εχεις το χρονο)ενα θεματακη στην φιλοσοφια της στοκ...οπως εχει κανει ο λεομαρ με το revolution theme....ετσι για να ξεχωριζει λιγο....συγχαρητηρια για την δουλεια σου...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια...μολις δοκιμασα την 1.3...μου φαινεται παααρα πολυ καλη....αλλα αποψη μου καλο θα ηταν να εκανες(αν εχεις το χρονο)ενα θεματακη στην φιλοσοφια της στοκ...οπως εχει κανει ο λεομαρ με το revolution theme....ετσι για να ξεχωριζει λιγο....συγχαρητηρια για την δουλεια σου...

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.Καλή χρονιά να έχουμε πάνω απ' όλα με υγεία :)

Ο leomar γενικώς έχει και ένα ολόκληρο team από πίσω του, που τον υποστηρίζει.

Εδώ ότι βλέπεις....είμαι εγώ με μένα :)

Υπάρχει όμως στα σκαριά κάποιο θέμα που ετοιμάζεται με κάποιο φίλο που προσφέρθηκε (σε χρώμα μπλε)

 

-------------------------------------------------------------

 

PULSE 1.4 UPGRADE

 

Οι αναβαθμίσεις Pulse 1.2 Pulse 1.3 αντικαθίστανται από την 1.4

Οι ήδη χρήστες των 1.2 - 1.3 μπορούν να μεταβούν στην 1.4 , εγκαθιστώντας μόνο το Pulse Upgrade 1.4

 

Pulse Upgrade 1.4

 

Pulse Upgrade 1.4

Περιλαμβάνει την αναβάθμιση 1.1 και προσθέτει τo καινούριo jkay deluxe 13.4.1

Θα πρέπει να προηγηθεί απεγκατάσταση του jkay deluxe 13.2 (για τους χρήστες της 1.0 - 1.1)

Σε περίπτωση που το jkay εμφανίσει σφάλμα μετά το upgrade, κάνουμε εκκαθάριση δεδομένων του Deluxe Settings, από τη διαχείριση εφαρμογών, στις ρυθμίσεις του κινητού μας.

Εάν έχετε εγκαταστήσει κάποιο θέμα, μην εγκαταστήσετε την 1.4, αλλά την 1.1, μέχρις ότου το συγκεκριμένο θέμα που εγκαταστήσατε, αναβαθμιστεί στην καινούρια έκδοση του Jkay.

Προς το παρόν δεν υπάρχουν συμβατά θέματα με το jkay 13.4.1

 

Αναμένεται ενημέρωση του θέματος στην αρχική σελίδα από moderator.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο να σε ρωτήσω, εγώ που δεν χρησιμοποιώ jkay deluxe (δεν έχω δει καν τι είναι καθώς μου αρέσει όπως είναι το κινητό) υπάρχει κάπου το apk να το απεγκαταστήσω?

 

Μπορώ να το κάνω άφοβα? Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να πάω στην 1.4 από την 1.3 ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα ήδη:up:

 

Ελπίζω απροβλημάτιστα :)

 

Στράτο να σε ρωτήσω, εγώ που δεν χρησιμοποιώ jkay deluxe (δεν έχω δει καν τι είναι καθώς μου αρέσει όπως είναι το κινητό) υπάρχει κάπου το apk να το απεγκαταστήσω?

 

Μπορώ να το κάνω άφοβα? Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να πάω στην 1.4 από την 1.3 ?

 

Όλες οι custom rom το έχουν.Έιναι ενσωματωμένο στη rom.

Ή είσαι ο μόνος με custom rom που δε το χρησιμοποιεί ή το χρησιμοποιείς και δε ξέρεις τι είναι :)

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278

Αν ισχύει το πρώτο, μόλις καταλάβεις τι σου προσθέτει, θα το λατρέψεις.

Και τώρα το έχεις.Προχώρα άφοβα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι custom rom το έχουν.Δε βγαίνει.Έχει ενσωματωθεί στη rom

Ή είσαι ο μόνος με custom rom που δε το χρησιμοποιεί ή το χρησιμοποιείς και δε ξέρεις τι είναι :)

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278

Αν ισχύει το πρώτο, μόλις καταλάβεις τι σου προσθέτει, θα το λατρέψεις.

Και τώρα το έχεις.Προχώρα άφοβα.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν σε ζαλίζω. Τρώει μπαταρία ή/και ram ή όχι ? (εννοώ αν το χρησιμοποιήσω, το ότι δεν βγαίνει δεν με πειράζει)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...