Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη Τελευεταια,εχει ελληνικα παντου.ειναι αυτη που ειχα πριν παω σε 4.0.3δοκιμασμενη.το κινιτο μου ειναι γερμανικο αυτην ειχα και την αναγνωριζει και το kies

 

Οκ!

Την κατέβασα και μέσα περιέχει ένα αρχείο με το όνομα:

I9100XWLA4_I9100XXKI4_I9100DBTKH1_HOME.tar.md5

Αρκεί μόνο αυτό? Θέλω να πω δεν πειράζει που δεν θα διαλέξω κάποιο αρχείο στο odin στη θέση PHONE και CSC?

Να κάνω και ένα full reset πριν να ξεκινήσω την διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ!

Την κατέβασα και μέσα περιέχει ένα αρχείο με το όνομα:

I9100XWLA4_I9100XXKI4_I9100DBTKH1_HOME.tar.md5

Αρκεί μόνο αυτό? Θέλω να πω δεν πειράζει που δεν θα διαλέξω κάποιο αρχείο στο odin στη θέση PHONE και CSC?

Να κάνω και ένα full reset πριν να ξεκινήσω την διαδικασία?

 

Ναι κανε ενα full reset kai μετα στο odin στη θεση PDA Βαζεις το 1 και μοναδικο αρχειο tipota allo.ΣΥΓΝΩΜΗ ΛΑΘΟΣ οχι στο phone sto PDA ΤΟ Βαζεις

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανε ενα full reset kai μετα στο odin στη θεση PHONE Βαζεις το 1 και μοναδικο αρχειο tipota allo

 

Οκ! Ευχαριστώ!

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω το αποτέλεσμα!! :p

Link to comment
Share on other sites

Η LPS έχει τα έχτρα εφέ πού έχει η XXLPH που είδα εδώ://www.youtube.com/watch?v=0pRb-fKaeU0, δηλαδή στην κεντρική οθόνη και στο μενού που κάνει αυτά τα εφέ από οθόνη σε οθόνη μου άρεσαν αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ!

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω το αποτέλεσμα!! :p

 

Το έκανα όπως λένε οι οδηγίες.

Το odin το αναγνώρισε κανονικά (αυτό το κίτρινο κουτάκι) και η διαδικασία τελείωσε χωρίς κάποιο πρόβλημα. (μου έβγαλε ένα PASS! μέσα σε ένα πράσινο κουτί.)

Έκανε reboot και το κινητό. Με έβγαλε σε μια σελίδα που λέει πατήστε στο android για να ξεκινήσετε αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω γιατί μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα:

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Ενημέρωση λογισμικού (διαδικασία com.wssyncmldm). Προσπαθήστε ξανά.

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Πλαίσιο Υπηρεσιών Google (διαδικασία com.google.process.gapps). Προσπαθήστε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όπως λένε οι οδηγίες.

Το odin το αναγνώρισε κανονικά (αυτό το κίτρινο κουτάκι) και η διαδικασία τελείωσε χωρίς κάποιο πρόβλημα. (μου έβγαλε ένα PASS! μέσα σε ένα πράσινο κουτί.)

Έκανε reboot και το κινητό. Με έβγαλε σε μια σελίδα που λέει πατήστε στο android για να ξεκινήσετε αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω γιατί μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα:

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Ενημέρωση λογισμικού (διαδικασία com.wssyncmldm). Προσπαθήστε ξανά.

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Πλαίσιο Υπηρεσιών Google (διαδικασία com.google.process.gapps). Προσπαθήστε ξανά.

 

Μπήκα σε recovery mode, έκανα wipe και μετά άνοιξε κανονικά.

Τώρα είμαι σε 2.3.6

Πριν το full reset δεν έγινε από το recovery αλλά από τις ρυθμίσεις. Μπορεί να έφταιγε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε recovery mode, έκανα wipe και μετά άνοιξε κανονικά.

Τώρα είμαι σε 2.3.6

Πριν το full reset δεν έγινε από το recovery αλλά από τις ρυθμίσεις. Μπορεί να έφταιγε αυτό?

Ναι γιαυτο σου ειχα πει full wipe γιατι η 4.ο.3 εχει αλλον Bootloader.φαντασου να εβαζες αυτη που ηθελες δεν τα σου ανοιγε καθολου και θα ηθελε να περασεις τον παλιο Bootloader.Γιαυτο χρειαζεται παντα ενα nandroid backup

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτο σου ειχα πει full wipe γιατι η 4.ο.3 εχει αλλον Bootloader.φαντασου να εβαζες αυτη που ηθελες δεν τα σου ανοιγε καθολου και θα ηθελε να περασεις τον παλιο Bootloader.Γιαυτο χρειαζεται παντα ενα nandroid backup

 

Full wipe είχα την εντύπωση ότι ήταν το reset που γίνεται από τις ρυθμίσεις!

Τώρα θα δουλεύει κανονικά? Δεν θα μου κάνει κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω αργει γιατι πρωτα την παιρνουν για να τη δοκιμασουν

 

Ναι ,είναι και νηστεία αυτές τις μέρες και έχει κρέας η ICS ,γι αυτό αργούν.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Full wipe είχα την εντύπωση ότι ήταν το reset που γίνεται από τις ρυθμίσεις!

Τώρα θα δουλεύει κανονικά? Δεν θα μου κάνει κάποιο πρόβλημα?

 

Τωρα εμαθες μην ανησυχεις εβαλες τη καλιτερη GB που υπαρχει.Αν το κανεις και root και 1 nandroid backup akoma καλιτερα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εμαθες μην ανησυχεις εβαλες τη καλιτερη GB που υπαρχει.Αν το κανεις και root και 1 nandroid backup akoma καλιτερα

 

Είναι γεγονός ότι όσο περισσότερο ασχολούμαι με το Android τόσο περισσότερα μαθαίνω για αυτό!

Στο ICS που είχα έκανα root με αυτή την απλή μέθοδο: λινκ

Το ροοτ στις GB γίνεται ακόμη με την μέθοδο των ιnsecure/unsecure kernel(κάπως έτσι λεγόταν αν θυμάμαι καλά) ή έχει βγει κάποια πιο εύκολη/απλή μέθοδος όπως αυτήν στο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι όσο περισσότερο ασχολούμαι με το Android τόσο περισσότερα μαθαίνω για αυτό!

Στο ICS που είχα έκανα root με αυτή την απλή μέθοδο: λινκ

Το ροοτ στις GB γίνεται ακόμη με την μέθοδο των ιnsecure/unsecure kernel(κάπως έτσι λεγόταν αν θυμάμαι καλά) ή έχει βγει κάποια πιο εύκολη/απλή μέθοδος όπως αυτήν στο λινκ?

 

Ναι θελει τον αντιστοιχο CF ROOT Kernel,.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 εδω μεσα υπαρχει.ειναι κατω κατω πριν τις ICS.η LA4 ειναι

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η LPS έχει καμία οπτική διαφορά από την LPQ όπως έχει η XXLPH , δηλαδή στην κεντρική οθόνη της XXLPH και στο μενού που κάνει κάποια τα εφέ αλλάζοντας από οθόνη σε οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η LPS έχει καμία οπτική διαφορά από την LPQ όπως έχει η XXLPH , δηλαδή στην κεντρική οθόνη της XXLPH και στο μενού που κάνει κάποια τα εφέ αλλάζοντας από οθόνη σε οθόνη.

 

Ειμαι με την LPS και οπτικα που λες ειναι ιδια με τηνLPQ.tωρα για την LPH δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελει τον αντιστοιχο CF ROOT Kernel,.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 εδω μεσα υπαρχει.ειναι κατω κατω πριν τις ICS.η LA4 ειναι

 

Αυτό εδώ: CF-Root-SGS2_XW_OXA_LA4-v5.0-CWM5.zip ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Δοκιμασα την εκδοση του Λουξεμβουργου.Ειναι η XWLP4 και βασιζεται στην XXLPS.

Ειναι νομιζω αρκετα καλυτερη απο την LPQ και εχει στην μπαρα αναζητησης των επαφων Αγγλικα και Ελληνικα!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Δοκιμασα την εκδοση του Λουξεμβουργου.Ειναι η XWLP4 και βασιζεται στην XXLPS.

Ειναι νομιζω αρκετα καλυτερη απο την LPQ και εχει στην μπαρα αναζητησης των επαφων Αγγλικα και Ελληνικα!!!:)

 

ειναι ακριβως ιδιες απλα αλλαζει η χωρα.Και γω με LPS eimai αρκετα ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Δοκιμασα την εκδοση του Λουξεμβουργου.Ειναι η XWLP4 και βασιζεται στην XXLPS.

Ειναι νομιζω αρκετα καλυτερη απο την LPQ και εχει στην μπαρα αναζητησης των επαφων Αγγλικα και Ελληνικα!!!:)

 

Για Ελλάδα πάντα προτιμότερες από πλευράς γλώσσας είναι οι XW εκδόσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα επανέφερα το τελευταίο backup που είχα κρατήσει απο gingerbread για να τσεκάρω κάποια πράγματα.

Κυριότερο ήταν η θερμοκρασία.

Βρίσκομαι στο Cairo όπου αυτές τις μέρες έχουμε πολυ ζέστη. 37c σήμερα.

Λοιπόν η συσκευη ζεστενονταν αρκετά όσο βρισκόμουν σε μη κλιματιζομενους χώρους. Ακόμα και στην τσέπη χωρίς να κάνω τίποτα έπαιζε στους 33c. Με λίγο tapatalk και μια ματιά σε Facebook πήγαινε στους 38. Στο αυτοκίνητο με τον φορτιστη χωρίς να κάνω τίποτα έπιανε 44.

 

Πέρασα το backup στον δρόμο για να δώ την συμπεριφορά σε παρόμοιες συνθήκες.

Όπως ξέρετε τα widgets μετράνε θερμοκρασία μπαταρίας, η οποία δείχνει κατα κάποιο τροπο στο περίπου και την θερμοκρασία της συσκευής.

Με την gingerbread ενώ το widget μου έδειχνε παραπλήσια θερμοκρασία με της ics, η συσκευη ήταν πολυ πιο δροσερή στο πίσω μέρος (δίπλα στην κάμερα). Αυτο κατα την δική μου λογική σημαινει ότι ο επεξεργαστής θερμένεται περισσότερο με το ics.

Πιστεύω μόλις πιάσουν οι ζεστες στην Ελλάδα θα το διαπιστώσετε κι εσείς.

Οι ως τώρα εκδοσεις του ics έχουν παρόμοια συμπεριφορά ως προς την θερμοκρασία με την αρχική rom όταν είχε κυκλοφορήσει το SGS2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω προσεξει και εγω γιατι παντα τσεκαρω τις θερμοκρασιες και νομιζα πως ηταν η ιδεα μου...Αλλα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι πως με ginger με συνδεμενο φορτιστη εχω φτασει και 52 βαθμους ενω με ics ποτε δεν εχω δει πανω απο 48 βαθμους (στην μπαταρια παντα) και αυτο για μισο λεπτο το εδειξε και επεσε 1 βαθμο κατω...Αλλα αυτο που λες με τον επεξεργαστη το εχω νιωσει οντως πιο ζεστο απ'οτι σε ginger....
Link to comment
Share on other sites

ειναι ακριβως ιδιες απλα αλλαζει η χωρα.Και γω με LPS eimai αρκετα ικανοποιημενος

 

Για Ελλάδα πάντα προτιμότερες από πλευράς γλώσσας είναι οι XW εκδόσεις.

 

Ετσι ειναι ακριβως!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω το ICS 4 για να έχει ελληνικά πρέπει να κατεβάσω αυτό που λέει open Europe

ή επειδή έχω vodafone πρέπει να να περιμένω να βγει το ICS 4 Greece(Vodafone)

respect
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...