Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύνδεσε το τηλέφωνο με το kies ( με το καλώδιο) και δες αν θα σου δώσει την αναβάθμιση .

 

οκ...ξεκιναω να το κανω..

με τα δεδομενα επαφες κλπ τι κανω??

θα τα χασω η μπορω να τα σωσω καπως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ...ξεκιναω να το κανω..

με τα δεδομενα επαφες κλπ τι κανω??

θα τα χασω η μπορω να τα σωσω καπως?

Αν δεν κάνεις factory reset δεν χάνονται ,αλλά διάβασε εδω για να είσαι προετοιμασμένος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις factory reset δεν χάνονται ,αλλά διάβασε εδω για να είσαι προετοιμασμένος .

 

Γιατι οταν παω να κανω αναβαθμιση λογισμικου μου λεει οτι το "GT - I9100" δεν υποστηριζει την λειτουργια???

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μπαινεις σε λαθος μενου, αλλα δεν εχει σημασια, ετσι κι αλλιως για το κινητο σου δεν υπαρχει διαθεσιμη επισημη αναβαθμιση, οπως ακριβως σου λεει το προγραμμα. Άρα, κανεις υπομονη ή...θαρρος και περνας μια μονος σου!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδία βάλτε άφορα την 4.1.2 ακολουθώντας τις οδηγίες δεν θα έχετε πρόβλημα. Η 4.0.3 ήταν άθλια...

Εγώ επειδή δεν είχα πολύ χρόνο να ξαναστήνω το κινητό δεν εκανα κανένα wipe και μέχρι στιγμης δεν έχω κανένα πρόβλημα... Πάντως τα wipe όπως λένε και οι πιο έμπειροι συστήνονται. Από διαχείρηση μπαταρίας σαφώς η 4.1.2 είνια καλύτερη και τέρμα και τα κοληματα...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία βάλτε άφορα την 4.1.2 ακολουθώντας τις οδηγίες δεν θα έχετε πρόβλημα. Η 4.0.3 ήταν άθλια...

Εγώ επειδή δεν είχα πολύ χρόνο να ξαναστήνω το κινητό δεν εκανα κανένα wipe και μέχρι στιγμης δεν έχω κανένα πρόβλημα... Πάντως τα wipe όπως λένε και οι πιο έμπειροι συστήνονται. Από διαχείρηση μπαταρίας σαφώς η 4.1.2 είνια καλύτερη και τέρμα και τα κοληματα...

 

:)

Aν κάποιος είναι ευχαριστημένος από τη smoothness και την ταχύτητα της 4.0.3 (!) γιατί να μην βάλει την 4.0.4 και να βάλει την 4.1.2? Δεν σε αμφισβητώ φίλε, αλλά πολλοί γράφουν ότι είναι μπαταριοφάγα! Εμένα προτεραιότητά μου είναι να έχω λίγη καλύτερη μπαταρία και ας μην είναι τόσο γρήγορο (που ακόμα και τώρα γρήγορο το βλέπω) όπως λέτε! Σε σχέση με την 4.0.4 τί αισθητά βελτιωμένο έχει η 4.1.2? Ευχαριστώ πολύ και πάλι

υγ: Την sim και την εξωτερική κάρτα μνήμης να τα βγάλω όταν κάνω την αναβάθμιση ε? (έχω κάνει backup ό,τι θέλω στο ΚΙΕS)

Τα Ελληνικά θα εμφανίζονται από μόνα τους μετά στις επαφές και στα μηνύματα ή πρέπει να κατεβάσω κάτι?

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα παιδες.

Επανερχομε μετα το παντελως αδικο μπαν που εφαγα.

 

Και απ' οτι βλεπω ακομα να λαβουμε την επισημη 4.1.2 οι unbranded συσκευες(Ελλας το μεγαλειο σου ή καλυτερα samsung hellas το μεγαλειο σου)

 

Τελικα οντως στην samsung hellas δεν το π... απλα αλλα αστα να πανε.

Συμπεριφερωνται σαν 2 εντελως ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιριες η samsung european απο την samsung hellas....

 

Τι να πω και δεν το βλεπω να αλλαζει αυτο το σκηνικο....

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι κερδιζει η samsung hellas αν αγορασει ο οποιοσδηποτε περισσοτερες συσκευες απο τις cosmote & vodafone απ' οτι σκετες τις συσκευες.

 

Samsung hellas ειναι αυτη τι να κανουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα παιδες.

Επανερχομε μετα το παντελως αδικο μπαν που εφαγα.

 

Και απ' οτι βλεπω ακομα να λαβουμε την επισημη 4.1.2 οι unbranded συσκευες(Ελλας το μεγαλειο σου ή καλυτερα samsung hellas το μεγαλειο σου)

 

Τελικα οντως στην samsung hellas δεν το π... απλα αλλα αστα να πανε.

Συμπεριφερωνται σαν 2 εντελως ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιριες η samsung european απο την samsung hellas....

 

Τι να πω και δεν το βλεπω να αλλαζει αυτο το σκηνικο....

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι κερδιζει η samsung hellas αν αγορασει ο οποιοσδηποτε περισσοτερες συσκευες απο τις cosmote & vodafone απ' οτι σκετες τις συσκευες.

 

Samsung hellas ειναι αυτη τι να κανουμε....

 

Μην αρχιζεις παλι με αυτο το θεμα...να χαρεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα παιδες.

Επανερχομε μετα το παντελως αδικο μπαν που εφαγα.

 

Και απ' οτι βλεπω ακομα να λαβουμε την επισημη 4.1.2 οι unbranded συσκευες(Ελλας το μεγαλειο σου ή καλυτερα samsung hellas το μεγαλειο σου)

 

Τελικα οντως στην samsung hellas δεν το π... απλα αλλα αστα να πανε.

Συμπεριφερωνται σαν 2 εντελως ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιριες η samsung european απο την samsung hellas....

 

Τι να πω και δεν το βλεπω να αλλαζει αυτο το σκηνικο....

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι κερδιζει η samsung hellas αν αγορασει ο οποιοσδηποτε περισσοτερες συσκευες απο τις cosmote & vodafone απ' οτι σκετες τις συσκευες.

 

Samsung hellas ειναι αυτη τι να κανουμε....

 

Εγώ πιστεύω ότι είναι και θέμα προώθησης των νέων συσκευών. Αν κάποιος έχει συμβόλαιο ας πούμε και παίρνει επιδοτήσεις συσκευής σε κάθε ανανέωση γιατί να πάρει το S3 ή το S4 αν το S2 που έχει ήδη έχει κι αυτό την 4.1.2 ή την 4.2.2. Γιατί αν το δεις καθαρά, πέρα από τις αναβαθμίσεις στην ταχύτητα του επεξεργαστή, την κάμερα και τη μνήμη RAM, το βασικό που έχουν να προσφέρουν οι καινούριες συσκευές είναι οι αναβαθμίσεις στις εκδόσεις Android. Οπότε σου λέει η Samsung Hellas θα την καθυστερήσω όσο πάει την αναβάθμιση ώστε ν' ανεβάσω τις πωλήσεις των καινούριων συσκευών και μετά θα την δώσω σε όσους κακόμοιρους (εμάς δηλαδή!) την περιμένουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα παιδες.

Επανερχομε μετα το παντελως αδικο μπαν που εφαγα.

 

Και απ' οτι βλεπω ακομα να λαβουμε την επισημη 4.1.2 οι unbranded συσκευες(Ελλας το μεγαλειο σου ή καλυτερα samsung hellas το μεγαλειο σου)

 

Τελικα οντως στην samsung hellas δεν το π... απλα αλλα αστα να πανε.

Συμπεριφερωνται σαν 2 εντελως ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ εταιριες η samsung european απο την samsung hellas....

 

Τι να πω και δεν το βλεπω να αλλαζει αυτο το σκηνικο....

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι κερδιζει η samsung hellas αν αγορασει ο οποιοσδηποτε περισσοτερες συσκευες απο τις cosmote & vodafone απ' οτι σκετες τις συσκευες.

 

Samsung hellas ειναι αυτη τι να κανουμε....

 

Καλώς ήρθες σύντροφε, θα αργήσει ακόμη αυτό που θέλεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι είναι και θέμα προώθησης των νέων συσκευών. Αν κάποιος έχει συμβόλαιο ας πούμε και παίρνει επιδοτήσεις συσκευής σε κάθε ανανέωση γιατί να πάρει το S3 ή το S4 αν το S2 που έχει ήδη έχει κι αυτό την 4.1.2 ή την 4.2.2. Γιατί αν το δεις καθαρά, πέρα από τις αναβαθμίσεις στην ταχύτητα του επεξεργαστή, την κάμερα και τη μνήμη RAM, το βασικό που έχουν να προσφέρουν οι καινούριες συσκευές είναι οι αναβαθμίσεις στις εκδόσεις Android. Οπότε σου λέει η Samsung Hellas θα την καθυστερήσω όσο πάει την αναβάθμιση ώστε ν' ανεβάσω τις πωλήσεις των καινούριων συσκευών και μετά θα την δώσω σε όσους κακόμοιρους (εμάς δηλαδή!) την περιμένουν ακόμα.

 

Τότε γιατί vodafone, cosmote branded εχουν 4.1 και τα unbranded όπου είναι και της wind είναι στξν 4.0.3;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι είναι και θέμα προώθησης των νέων συσκευών. Αν κάποιος έχει συμβόλαιο ας πούμε και παίρνει επιδοτήσεις συσκευής σε κάθε ανανέωση γιατί να πάρει το S3 ή το S4 αν το S2 που έχει ήδη έχει κι αυτό την 4.1.2 ή την 4.2.2. Γιατί αν το δεις καθαρά, πέρα από τις αναβαθμίσεις στην ταχύτητα του επεξεργαστή, την κάμερα και τη μνήμη RAM, το βασικό που έχουν να προσφέρουν οι καινούριες συσκευές είναι οι αναβαθμίσεις στις εκδόσεις Android. Οπότε σου λέει η Samsung Hellas θα την καθυστερήσω όσο πάει την αναβάθμιση ώστε ν' ανεβάσω τις πωλήσεις των καινούριων συσκευών και μετά θα την δώσω σε όσους κακόμοιρους (εμάς δηλαδή!) την περιμένουν ακόμα.

Ναι γιατι ομως αυτοτο κανουν ΜΟΝΟ στην samsung hellas και ΟΧΙ σε ολες τις αλλες samsung αντιπροσωπειες που ειχαν ηδη δωσει στο κοινο την 4.1.2 απο τον ιανουαριο?

 

Τότε γιατί vodafone, cosmote branded εχουν 4.1 και τα unbranded όπου είναι και της wind είναι στξν 4.0.3;;;

Για τον απλουστατο λογο οτι η samsung hellas μαλλον εχει κανει συμφωνεια με την cosmote & vodafone δεν ειναι αλλωστε τυχαιο που και σε πολλα αλλα της μοντελα ερχονται πρωτα στις cosmote & vodafone πρωτα και μετα στα unbranded κινητα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι ομως αυτοτο κανουν ΜΟΝΟ στην samsung hellas και ΟΧΙ σε ολες τις αλλες samsung αντιπροσωπειες που ειχαν ηδη δωσει στο κοινο την 4.1.2 απο τον ιανουαριο?

 

Γιατί είσαι στο Ελλαδιστάν, γι αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες ακομα χωρες κτλ που δεν την εχουν παρει ακομα την 4.1.2 και ειναι ακομα pending. Δεν εχει μονο η ελλαδα τετοιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι ομως αυτοτο κανουν ΜΟΝΟ στην samsung hellas και ΟΧΙ σε ολες τις αλλες samsung αντιπροσωπειες που ειχαν ηδη δωσει στο κοινο την 4.1.2 απο τον ιανουαριο?

 

 

Για τον απλουστατο λογο οτι η samsung hellas μαλλον εχει κανει συμφωνεια με την cosmote & vodafone δεν ειναι αλλωστε τυχαιο που και σε πολλα αλλα της μοντελα ερχονται πρωτα στις cosmote & vodafone πρωτα και μετα στα unbranded κινητα....

 

Tην vodafone και την κάθε εταιρία την νοιάζει πολύ λιγότερο από ότι την κατασκευάστρια το πόσο θα υποστηριχθεί μια συσκευή. Αυτή να πουλάει συσκευές θέλει και να χει αρκετούς στο δίκτυο. Δεν κερδίζει ο πάροχος...Εγώ δεν είπα μπράβο η vodafone που μου έδωσε πιο νωρίς από τους άλλους την ics & jb....Χώρια ότι τον 2ο χρόνο που έχω το sgs2 είμαι στην wind....δεν σκέφτομαι ότι από εδώ και πέρα δεν θα πάρω αναβάθμιση γρήγορα...

 

 

Και πίσω στο προηγούμενο σχόλιο, όταν έχεις δώσει την 4.0.4 και έπειτα την jb σε όσα έχουν cosmote & vodafone δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο να δώσουν και στους υπόλοιπους...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες ακομα χωρες κτλ που δεν την εχουν παρει ακομα την 4.1.2 και ειναι ακομα pending. Δεν εχει μονο η ελλαδα τετοιο προβλημα.

 

Απλώς εδώ παρατηρείται συνεχώς αυτό το ζήτημα. Και δεν είναι μόνο η Samsung που το κάνει. Παλιά που είχα το LG Optimus 2x θυμάμαι να ξεροσταλιάζουμε για τη 2.3.4 και άλλες χώρες να την παίρνουν μήνες πριν. Anyway, όταν είναι να τη δώσουν θα τη δώσουν. Όποιος δεν μπορεί να περιμένει υπάρχουν πάντα οι Nordic. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε (αλλά ούτε και να κράζουμε αυτούς που θέλουν να το συζητήσουν...). Στο φινάλε φινάλε είτε γκρινιάξουμε δω είτε όχι δεν πρόκειται να τη δώσουν νωρίτερα!

Link to comment
Share on other sites

Λεω να φλασαρω την σκανδιναβική 4.0.4. Έχει μεγάλη διαφορά στη μπαταρία ?

 

Ταπεινή αλλά ακριβή συμβουλή, πάρε μια αυθεντική μπαταρία 2000mA ταιριάζει μια χαρά με την JB :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς δωσε μου ενα link να την δω

 

 

Αν θυμάμαι καλά δεν επιτρέπονται διαφημίσεις, κάνε ένα ψάξιμο στο skroutz και θα τη βρεις. ;)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: επειδή θα δώσω το κινητό στον αδερφό μου, λέω από την 4.0.4 custom που φοράω τώρα να του βάλω μια επίσημη jelly μιας και ο αδερφός μου δεν πολυψάχνεται με τα κινητά οπότε λέω να του το δώσω official. Πέρα από 3 wipes χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ή μόνο αυτά και μετά ξεκινάω με odin κανονικά;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: επειδή θα δώσω το κινητό στον αδερφό μου, λέω από την 4.0.4 custom που φοράω τώρα να του βάλω μια επίσημη jelly μιας και ο αδερφός μου δεν πολυψάχνεται με τα κινητά οπότε λέω να του το δώσω official. Πέρα από 3 wipes χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ή μόνο αυτά και μετά ξεκινάω με odin κανονικά;

 

Βάλε αυτή που θες και κάνε μετά τα 3 wipes και είσαι οκ.

Αν και γιατί δε του το αφήνεις έτσι;

Τόσο καιρό σου δουλεύει μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή που θες και κάνε μετά τα 3 wipes και είσαι οκ.

Αν και γιατί δε του το αφήνεις έτσι;

Τόσο καιρό σου δουλεύει μια χαρά :)

 

Στράτο με τη Rom σου δουλεύει παραπάνω από μια χαρά... Δυο τρεις φορές έκανα κάτι πειραματισμούς αλλά δεν κράτησα καμία rom παραπάνω από δύο μέρες.. Πάντα γυρνούσα στην pulse. Απλά είπα να το έχει με jellybean ο αδερφός. Δεν ξέρω αν θα του το κάνω σίγουρα. θα δω..

Άντε... σε λίγες μέρες θα σε ζαλίζω με το SIV μου... :D

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware LSY, με build date 31/5, αλλά μικρότερο αριθμό στην changelist. Περίεργα πράγματα.:p

 

Για ποια χώρα;:p

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...