Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υ.Γ. Να πεις στον Νικόλαο ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ότι το εν καιρώ γράφεται με Ω.

Είναι και στην εξυπηρέτηση πελατών....

 

Ελπίζω να μην είναι και υπεύθυνος για τη διάθεση του firmware γιατί μας βλέπω να παίρνουμε καμιά jeli bin στο τέλος :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα φιλοτιμηθηκαν μεα απο 6 μηνες σε σχεση με αλλες χωρες να δωσουν την 4.1.2 για τις unbranded συσκευες????

 

Μπα πως το παθαν???????

 

Τι να πει κανεις για την ελληνικη samsung..... Μονο το καλιο αργα παρα ποτε μπορει να πει...

 

Αν λοιπον εβαλε κανεις την επιισιμη 4.1.2 στο unbranded κινητο του ας μας πει εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλοτιμηθηκαν μεα απο 6 μηνες σε σχεση με αλλες χωρες να δωσουν την 4.1.2 για τις unbranded συσκευες????

 

Μπα πως το παθαν???????

 

Τι να πει κανεις για την ελληνικη samsung..... Μονο το καλιο αργα παρα ποτε μπορει να πει...

 

Αν λοιπον εβαλε κανεις την επιισιμη 4.1.2 στο unbranded κινητο του ας μας πει εντυπωσεις.

 

Πολύ χλωμό το κόβω να έχει αρχίσει η αναβάθμιση στις unbranded, μάλλον στις branded αναφερόταν ο Νικόλαος..:p

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια, αλλα καπου μαλλον εχω χασει την μπαλα... ή δεν εχω καταλαβει κατι καλα...

 

Τι εντυπωσεις δηλαδη περιμενουμε απο καποιον που εχει unbranded συσκευη και επισημη 4.1.2???

 

Εγω που εχω unbranded συσκευη και περασα την 4.1.2 με Odin τι "λιγοτερο" βλεπω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια, αλλα καπου μαλλον εχω χασει την μπαλα... ή δεν εχω καταλαβει κατι καλα...

Τι εντυπωσεις δηλαδη περιμενουμε απο καποιον που εχει unbranded συσκευη και επισημη 4.1.2???

Εγω που εχω unbranded συσκευη και περασα την 4.1.2 με Odin τι "λιγοτερο" βλεπω?

 

Δεν είναι το "λιγότερο", ίσως μάλιστα να έχεις και "περισσότερο" περνώντας μια πιο νέα έκδοση άλλης χώρας που πιθανότατα η Ελλάδα δεν..

 

Για τους περισσότερους είναι καθαρά το θέμα της εγγύησης..;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το "λιγότερο", ίσως μάλιστα να έχεις και "περισσότερο" περνώντας μια πιο νέα έκδοση άλλης χώρας που πιθανότατα η Ελλάδα δεν..

 

Για τους περισσότερους είναι καθαρά το θέμα της εγγύησης..;)

 

Ναι, το φανταστηκα αυτο... Απλα αλλο η ΕΠΙΣΗΜΗ επισημη για να εχουμε εγγυηση κι αλλο η επισημη για να δουμε πως θα ειναι... Αφου την βλεπουμε καθε ημερα!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια βασικη διαφορα ομως φιλε αν βαλεις αλλης χωρας επισιμη ρομ.

 

Το οτι για να μπορεις να κανεις o.t.a. αναβαθμιση πρεπει να αλλαξεις υποχρεωτικα και το sales code και για να το κανεις αυτο σε οποιαδηποτε 4.1.2 πρεπει να κανεις ρουτ το κινητο και μερικα ρουτ ισως ΛΕΩ ΙΣΩΣ δεν ειναι και τοσο bugs free οσο τα επισημα.

 

Βεββαια υπαρχει και η αλλη λυση να αλλαξεις το sales code ΠΡΙΝ περασεις την οποια επισημη 4.1.2 απο την 4.0.3 με αποτελεσμα να μην χρειαζεσαι ρουτ οταν περασεις την οποια 4.1.2 αφου θα εχεις ηδη αλλαξει το sales code σε eur.

 

Τι να πω οαο αφορα τα παραπανω δεν ειναι ξεκαθαρο τιποτα ακομα......

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια βασικη διαφορα ομως φιλε αν βαλεις αλλης χωρας επισιμη ρομ.

 

1 Το οτι για να μπορεις να κανεις o.t.a. αναβαθμιση πρεπει να αλλαξεις υποχρεωτικα και το sales code και για να το κανεις αυτο σε οποιαδηποτε 4.1.2 πρεπει να κανεις ρουτ το κινητο και

2 μερικα ρουτ ισως ΛΕΩ ΙΣΩΣ δεν ειναι και τοσο bugs free οσο τα επισημα.

 

Βεββαια υπαρχει και η αλλη λυση να αλλαξεις το sales code ΠΡΙΝ περασεις την οποια επισημη 4.1.2 απο την 4.0.3 με αποτελεσμα να μην χρειαζεσαι ρουτ οταν περασεις την οποια 4.1.2 αφου θα εχεις ηδη αλλαξει το sales code σε eur.

 

Τι να πω οαο αφορα τα παραπανω δεν ειναι ξεκαθαρο τιποτα ακομα......

 

1. Από την στιγμή που μπήκες στη διαδικασία να βάλεις μία άλλη ρομ μέσω Odin, δεν υπάρχει νόημα για OTA.

Βάζεις ξανά με Odin την όποια καινούρια βγει.

2. Για να λες ίσως, πρέπει να συνάντησες κάτι.Για πες μας σε ποια μέθοδο βρήκες κάποιο bug.Μη μου πεις μόνο "κάπου το διάβασα..."

Kαι βέβαια δεν υπάρχει επίσημο root :worry:

Link to comment
Share on other sites

1. Από την στιγμή που μπήκες στη διαδικασία να βάλεις μία άλλη ρομ μέσω Odin, δεν υπάρχει νόημα για OTA.

Βάζεις ξανά με Odin την όποια καινούρια βγει.

2. Για να λες ίσως, πρέπει να συνάντησες κάτι.Για πες μας σε ποια μέθοδο βρήκες κάποιο bug.Μη μου πεις μόνο "κάπου το διάβασα..."

Kαι βέβαια δεν υπάρχει επίσημο root :worry:

Το εχω πει και σε παλιοτερα μου ποστ οτι το κινητο μου με nordic 4.1.2 sales code nee και με ρουτ "PhilZ-cwm6-XWLSS-OXX-5.05.0-signed.zip" ειχα καποια κολληματα και μετα επανεκινησεις σε κουλους χρονους οταν ετρεχα το spirit ui radio ή οταν ετρεχα το παιχνιδι real racing 3 ή ακομα και οταν ετρεχα ακομα ποιο απλες εφαρμογες που δεν ηταν και τοσο βαριες.

Και καποιοι που ρωτησα στο xda μου ειπαν οτι ισως φταιει το ρουτ αφου ειχα κανει οταν προτωεγκατεστησα την ρομ ολα τα wipes/factory defaults.

 

Και ενας λογος παραπανω που λεω οτι ΙΣΩΣ φταιει το ρουτ ειναι οτι με μαμα 4.0.3 και χωρις κανενα ρουτ δεν μου παρουσιαζε κανενα τετοιο προβλημα το κινητο με ακριβως τα ιδια προγραμματα περασμενα ετσι....

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πει και σε παλιοτερα μου ποστ οτι το κινητο μου με nordic 4.1.2 sales code nee και με ρουτ "PhilZ-cwm6-XWLSS-OXX-5.05.0-signed.zip" ειχα καποια κολληματα και μετα επανεκινησεις σε κουλους χρονους οταν ετρεχα το spirit ui radio ή οταν ετρεχα το παιχνιδι real racing 3 ή ακομα και οταν ετρεχα ακομα ποιο απλες εφαρμογες που δεν ηταν και τοσο βαριες.

Και καποιοι που ρωτησα στο xda μου ειπαν οτι ισως φταιει το ρουτ αφου ειχα κανει οταν προτωεγκατεστησα την ρομ ολα τα wipes/factory defaults.

 

Και ενας λογος παραπανω που λεω οτι ΙΣΩΣ φταιει το ρουτ ειναι οτι με μαμα 4.0.3 και χωρις κανενα ρουτ δεν μου παρουσιαζε κανενα τετοιο προβλημα το κινητο με ακριβως τα ιδια προγραμματα περασμενα ετσι....

 

Εχουμε ακριβως τα ιδια και μου εχει κολλησει κι εμενα 2-3 φορες. Μια φορα μαλιστα δεν αναβε με τιποτα και αναγκαστηκα να επαναφερω το πιο προσφατο nandroid backup μου...Το κακο ειναι να κολλαει συνεχεια... Μην δινεις τοση σημασια, αν καποια εφαρμογη (υποθετεις οτι) δημιουργει προβληματα, βγαλ'την... Εγω ετσι κανω, ΟΠΟΙΑ και αν ειναι αυτη...

 

Υ.Γ. οσο για την 4.0.3, μακαρι να ειχε προβληματα μονο με το root...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτά τα προβλήματα δε φταίει το root.

 

Προφανως, αυτο προσπαθω να πω στον φιλο fits13, οτι κατι αλλο φταιει, το οποιο ισως και να μην ανακαλυψει ποτε... Αν συμβαινει μια στο τοσο, δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα... Αν ομως γινεται συνεχεια.............. :(:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει κατανοητό μία και καλή. Το Root από μόνο του δεν επηρεάζει σε τίποτα το κινητό! Το μόνο που κάνει είναι να μας δίνει πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος.

Οποιαδήποτε αλλαγή κάνουμε μέσω του Root μπορεί να βελτιώσει το κινητό μας ή να το χαλάσει αν δεν γνωρίζουμε τι κάνουμε.

 

Έκλεισε το θέμα του Root!

 

Οποιαδήποτε αναφορά στο Root είναι Off Topic στο παρόν θέμα και θα αφαιρείται χωρίς προειδοποίηση!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και επισημα πλεον ξαναγυρισα στην 4.1.2

Δεν την παλευα με την 4.0.4, μου ελειπε η 412 και η γρηγοραδα της και ολα...θα μεινω με την 412 τλκ και ας παει να ρουφαει...:)

Link to comment
Share on other sites

Και επισημα πλεον ξαναγυρισα στην 4.1.2

Δεν την παλευα με την 4.0.4, μου ελειπε η 412 και η γρηγοραδα της και ολα...θα μεινω με την 412 τλκ και ας παει να ρουφαει...:)

 

...ημουν σιγουρος εστω κι αν δεν ειχα συμμετασχει στην συζητηση τοτε!!!!!!!!!:lol:

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και επισημα πλεον ξαναγυρισα στην 4.1.2

Δεν την παλευα με την 4.0.4, μου ελειπε η 412 και η γρηγοραδα της και ολα...θα μεινω με την 412 τλκ και ας παει να ρουφαει...:)

 

Σταθερός χαρακτήρας (σαν εμένα δηλαδή)..:lol:

 

Να σου πω την αλήθεια ρε'συ Φώτη; Την κατέβασα κι εγώ ξανά την lpy αλλά μόλις θυμήθηκα κάποια πραγματάκια (πχ τις συντομεύσεις στο κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων) που λείπουν στην ics λέω "βρε δεν το φορτιζω δυο φορές τη μέρα καλύτερα"..:p

Link to comment
Share on other sites

...ημουν σιγουρος εστω κι αν δεν ειχα συμμετασχει στην συζητηση τοτε!!!!!!!!!:lol:

 

Σταθερός χαρακτήρας (σαν εμένα δηλαδή)..:lol:

 

Να σου πω την αλήθεια ρε'συ Φώτη; Την κατέβασα κι εγώ ξανά την lpy αλλά μόλις θυμήθηκα κάποια πραγματάκια (πχ τις συντομεύσεις στο κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων) που λείπουν στην ics λέω "βρε δεν το φορτιζω δυο φορές τη μέρα καλύτερα"..:p

 

Οπως και να το δεις, απο JB σε ICS, με μιση καρδια γυρνας.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το δεις, απο JB σε ICS, με μιση καρδια γυρνας.

 

Εγώ κρατιέμαι στην jelly bean με κάτι περισσότερο από μια καρδιά και δυο νεφρά θα έλεγα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρατιέμαι στην jelly bean με κάτι περισσότερο από μια καρδιά και δυο νεφρά θα έλεγα..:lol:

 

Σκεφτομαι ομως, μηπως υπαρχουν jb απο αλλη χωρα που να εχουν καλυτερη αυτονομια...πχ αυτην την καινουργια XWLSW. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι ομως, μηπως υπαρχουν jb απο αλλη χωρα που να εχουν καλυτερη αυτονομια...πχ αυτην την καινουργια XWLSW. :rolleyes:

 

Στη θέση σου ίσως αυτήν να έβαζα σήμερα αλλά προφανώς έχεις κολλήσει κι εσύ με το ΝΕΕ σαν εμένα.. πάντως απ'ότι διάβασα στο xda κάποια στιγμή δεν βρήκαν διαφορές από lss σε lsw.. αν δεν δοκιμάσουμε και οι ίδιοι θα μου πεις..:p

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου ίσως αυτήν να έβαζα σήμερα αλλά προφανώς έχεις κολλήσει κι εσύ με το ΝΕΕ σαν εμένα.. πάντως απ'ότι διάβασα στο xda κάποια στιγμή δεν βρήκαν διαφορές από lss σε lsw.. αν δεν δοκιμάσουμε και οι ίδιοι θα μου πεις..:p

 

Και με την LSJ ετσι ελεγαν και εγω θυμαμαι ουρλιαζα πως ρουφαει κτλ πολυ και ολοι ελεγαν το αντιθετο οτι ειναι οκ και καποιος ειχε ποσταρει κιολας οτι του ειχε κρατησει 5 μερες. :lol:

 

Μετα βγηκε η LSN και εφτιαξε την δουλεια σε θεμα μπαταριας και μετα ηρθε η LSS.

Λογικα, καθε update που θα βγαινει, ολο και πιο πολυ θα φτιαχνουν την αυτονομια...πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ XWLSW παιζει και δεν μου αρεσει...που η Nordic δεν κανει τιποτα...μην μας προδωσει μονο αυτο δεν θελω. :lol:

 

Την καλησπερα μου!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ XWLSW παιζει και δεν μου αρεσει...που η Nordic δεν κανει τιποτα...μην μας προδωσει μονο αυτο δεν θελω. :lol:

Την καλησπερα μου!

 

Εγώ μάλλον ετοιμάζομαι για Αγγλική, βρίσκομαι τώρα σε ένα κόλλημα με το UCCW.. δεν μπορώ να ανοίξω καν τη συσκευή! Με το που βάζω το pin κολλάνε τα πάντα!:mad:

 

Edit:τελικά έκανα factory reset και στήσιμο ξανά απ'την αρχή, τι στο καλό συνεβει δεν μπορώ να καταλάβω, μόλις έβαλα ένα widget του uccw για τον καιρό άρχισαν να κολλάνε τα πάντα. Ίσως επειδή το έβαλα να παίρνει πληροφορίες από το ez weather που είχα ξεχάσει ότι το είχα βάλει να γίνεται hybernated στο greenify..τέλος καλό όλα καλά.

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον ετοιμάζομαι για Αγγλική, βρίσκομαι τώρα σε ένα κόλλημα με το UCCW.. δεν μπορώ να ανοίξω καν τη συσκευή! Με το που βάζω το pin κολλάνε τα πάντα!:mad:

 

Edit:τελικά έκανα factory reset και στήσιμο ξανά απ'την αρχή, τι στο καλό συνεβει δεν μπορώ να καταλάβω, μόλις έβαλα ένα widget του uccw για τον καιρό άρχισαν να κολλάνε τα πάντα. Ίσως επειδή το έβαλα να παίρνει πληροφορίες από το ez weather που είχα ξεχάσει ότι το είχα βάλει να γίνεται hybernated στο greenify..τέλος καλό όλα καλά.

 

Α, ρε αθανατο Android!!! Αν διαβασει ολα αυτα κανενα fan boy θα παει στο Θιβετ για διαλογισμο... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η Αγγλική καλή ? :) Η samsung ανακοίνωσε update για flagship device. Μπορέι να δούμε την 4.2 στα κινητά μας εντός 48 ωρών
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...