Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν βγάλετε/βάλετε μπαταρία, δοκιμάστε να κρατήσετε πατημένο το power για μερικά δευτερόλεπτα ώστε να κάνει reset το κινητό. 99% θα κάνετε την δουλειά σας έτσι.

 

Και εμένα η 4.0.4 cosmote με έχει ταράξει στα blackouts τον τελευταίο μήνα και το σκέφτομαι να φάει ένα factory reset όλο δικό του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν βγάλετε/βάλετε μπαταρία, δοκιμάστε να κρατήσετε πατημένο το power για μερικά δευτερόλεπτα ώστε να κάνει reset το κινητό. 99% θα κάνετε την δουλειά σας έτσι.

 

Και εμένα η 4.0.4 cosmote με έχει ταράξει στα blackouts τον τελευταίο μήνα και το σκέφτομαι να φάει ένα factory reset όλο δικό του.

 

αυτο να σου πω την αληθεια δεν το εκανα.

οταν του περασα την 4.0.4,πριν και μετα ειχα κανει factory reset.

το μονο που δεν εκανα,ειναι format στην sdcard.

δεν ξερω απο εκει μηπως εγινε κανα μπερδεμα.

παντως ειναι η πρωτη φορα μεσα σε-σχεδον-ενα μηνα που το εκανε.

θα δειξει...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

χαιρετς το φορουμ. Ειμαι κατοχος Galaxy SII με τα εξης στοιχεια:

Έκδοση Android : 4..0.4

Έκδοση βασικού φάσματος : Ι9100BOLP7

Έκδοση Kernel : 3.0.15-I9100XWLPO-CL913058 dpi@HP19 #3 SMP PREEMPT Wed Jul 18

Αριθμός κατασκευής ΙΜΜ76D.BOLPM

Το κινητο ειναι Γερμανικο της T-Mobile και εχει τις κλασσικες αδιαφορες εφαρμογες. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο επισημο Ελληνικο firmware να του περασω (οχι καποιου παροχου), και αν αυτο γινεται απλα με το Odin. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

χαιρετς το φορουμ. Ειμαι κατοχος Galaxy SII με τα εξης στοιχεια:

Έκδοση Android : 4..0.4

Έκδοση βασικού φάσματος : Ι9100BOLP7

Έκδοση Kernel : 3.0.15-I9100XWLPO-CL913058 dpi@HP19 #3 SMP PREEMPT Wed Jul 18

Αριθμός κατασκευής ΙΜΜ76D.BOLPM

Το κινητο ειναι Γερμανικο της T-Mobile και εχει τις κλασσικες αδιαφορες εφαρμογες. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο επισημο Ελληνικο firmware να του περασω (οχι καποιου παροχου), και αν αυτο γινεται απλα με το Odin. Ευχαριστω

 

Μέσω Odin γίνεται το φλασαρισμα αλλά δυστυχώς η τελευταία επίσημη ελληνική είναι η 4.0.3 η οποία έχει πολλά προβλήματα και δεν την συνιστώ καθόλου!Σε 4.0.4 υπάρχουν της Vodafone και της cosmote αλλά δεν είναι καθαρές αφού έχουν μέσα τις δικές τους εφαρμογές!Θα σου πρότεινα αν μπεις στην διαδικασία του φλασαρισματος να προτιμήσεις ή την τελευταία σκανδιναβικη LPY ή την LQ2 οι οποίες είναι πολλοί καλές!Εγώ αυτή την στιγμή με LQ2 είμαι αρκετά ευχαριστημένος από θερμοκρασίες,μπαταρία κτλ.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετς το φορουμ. Ειμαι κατοχος Galaxy SII με τα εξης στοιχεια:

Έκδοση Android : 4..0.4

Έκδοση βασικού φάσματος : Ι9100BOLP7

Έκδοση Kernel : 3.0.15-I9100XWLPO-CL913058 dpi@HP19 #3 SMP PREEMPT Wed Jul 18

Αριθμός κατασκευής ΙΜΜ76D.BOLPM

Το κινητο ειναι Γερμανικο της T-Mobile και εχει τις κλασσικες αδιαφορες εφαρμογες. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο επισημο Ελληνικο firmware να του περασω (οχι καποιου παροχου), και αν αυτο γινεται απλα με το Odin. Ευχαριστω

 

Ισχύουν αυτά που είπε για τις ελληνικές ο προλαλήσας.

Μείνε εκεί που είσαι καλύτερα, μέχρι να έρθει επίσημα η 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Πριν βγάλετε/βάλετε μπαταρία, δοκιμάστε να κρατήσετε πατημένο το power για μερικά δευτερόλεπτα ώστε να κάνει reset το κινητό. 99% θα κάνετε την δουλειά σας έτσι.

 

Και εμένα η 4.0.4 cosmote με έχει ταράξει στα blackouts τον τελευταίο μήνα και το σκέφτομαι να φάει ένα factory reset όλο δικό του.

 

Και εμενα το ιδιο...και το χειροτερο ειναι οτι μετα το κρασαρισμα και το restart η ενδειξη της μπαταριας τρελενεται...τι να πω!!!!ελπιζω να αντεξω μεχρι την επισημη 4.1 αλλιως με βλεπω να περναω και εγω στον αστερισμό του ROOT!!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο...και το χειροτερο ειναι οτι μετα το κρασαρισμα και το restart η ενδειξη της μπαταριας τρελενεται...τι να πω!!!!ελπιζω να αντεξω μεχρι την επισημη 4.1 αλλιως με βλεπω να περναω και εγω στον αστερισμό του ROOT!!!!!:lol::lol::lol:

 

Κάποια εφαρμογή στο κρασάρει ή έχεις 4.0.3 που κρασάρει μόνη της :)

Κάνε αυτό για τη μπαταρία.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4458790#post4458790

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να αντεξω μεχρι την επισημη 4.1 αλλιως με βλεπω να περναω και εγω στον αστερισμό του ROOT!!!!!:lol::lol::lol:

 

Κι ο "γαλαξιας" της 4.0.4 (αν μπεις με τον σωστο τροπο) δεν ειναι ασχημος παντως..! :p

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο...και το χειροτερο ειναι οτι μετα το κρασαρισμα και το restart η ενδειξη της μπαταριας τρελενεται...τι να πω!!!!ελπιζω να αντεξω μεχρι την επισημη 4.1 αλλιως με βλεπω να περναω και εγω στον αστερισμό του ROOT!!!!!:lol::lol::lol:

Που και παλι δεν ειναι στανταρ οτι θα φτιαξουν τα προβληματα που εχεις ετσι.

Πολλοι εχουν περασει αλλες επισημες roms ή custom roms χωρις να αλλαξει κατι.

Βεββαια πολλοι λενε οτι δεν ειχαν θεμα με μια σωστη custom rom αλλα αυτο το ειδαν μετα απο δοκιμες καποιων custom roms και οχι μιας ή αν ηταν τυχεροι με την πρωτη custom rom που δοκιμασαν.

 

Εγω προσωπικα δοκιμασα μονο 4 επισημες ρομς και δεν ειδα γιατρεια με καμια απο αυτες τι να πω ισως ειμαι γκαντεμης, ισως δεν εχω ιδεα περι ρουτ ή rom ειτε δεν ξερω τι να πω.....

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στο κρασάρει ή έχεις 4.0.3 που κρασάρει μόνη της :)

Κάνε αυτό για τη μπαταρία.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4458790#post4458790

 

ευχαριστω πολυ στρατο!! !!!θα κανω αυτο που μου πεςγια τηνμπαταρια!!!!ειναι πολυ πιθανον γιατι μετα απο λιγο καιρο αρχισε να το κανει και νομιζω μετα απο κατι. update αρχισε να τα ψιλοπαιζει!! !!!κι ομως....εχω 4.0.4 cosmote!!!!μακαρι να ειχα 4.0.3 γιατι θα ηξερα τι φταιει!! !!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ξερουμε ποτε να αναμενουμε επισημη και σοβαρη 4.1.2??

 

Κανείς δε ξέρει.

Μόνο υποθέσεις και μάλιστα αβάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πως θα ειμαστε τελευταιοι στην ουρα...μαλλον προηγουνται τα S3 (ξεκινησε προχθες για την Ελλαδα), S3 mini, κυκλοφορια S2 plus κλπ

Το βασικο είναι οτι δεν υπαρχει καμια υποψια ακυρωσης - το αντιθετο μαλιστα.

Οπότε, υπομονη...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Yποθετω εννοεις οτι η 4.1.2 εχει καλυτερη χρηση μπαταριας απο την 4.0.4 σωστα?

 

Σε καμία περίπτωση δυστυχώς...

 

Η μπαταρία στην 4.1.2 (μιλάω πάντα για την έκδοση που διέρευσε) κυριολεκτικά στραγγίζει πριν καλά καλά το καταλάβεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσενα με τα ιδια ακριβως προγραμματα που ειχες με την 4.0.4 η 4.1.2 στραγγιζει ποιο γρηγορα την μπαταρια?

 

Ας εχει φτιαξει τα θεματα της 4.0.3 και ας τραβαει περισσοτερη μπαταρια στη χειροτερη αγοραζουμε καμια μεγαλυτερη.

 

Παντως στα χαρακτηριστηκα της 4.1.2 αναφερουν καλυτερη χρηση μπαταριας απο τις προηγουμενες εκδοσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσενα με τα ιδια ακριβως προγραμματα που ειχες με την 4.0.4 η 4.1.2 στραγγιζει ποιο γρηγορα την μπαταρια?

 

Ας εχει φτιαξει τα θεματα της 4.0.3 και ας τραβαει περισσοτερη μπαταρια στη χειροτερη αγοραζουμε καμια μεγαλυτερη.

 

Παντως στα χαρακτηριστηκα της 4.1.2 αναφερουν καλυτερη χρηση μπαταριας απο τις προηγουμενες εκδοσεις....

 

Της leaked; Περίεργο μου φαίνεται.

Για να τη φέρω σε ανεκτό επίπεδο, άλλαξα πυρήνα και έτρεξα και ένα fix για το media scanning...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα περιπου μηνα με cosmote 4.0.4,

εφαγε το πρωτο blackout.

αναγκαστικα βγαλε-βαλε μπαταρια.

ελπιζω να μην εχουμε συνεχεια..

 

Πριν βγάλετε/βάλετε μπαταρία, δοκιμάστε να κρατήσετε πατημένο το power για μερικά δευτερόλεπτα ώστε να κάνει reset το κινητό. 99% θα κάνετε την δουλειά σας έτσι.

 

Και εμένα η 4.0.4 cosmote με έχει ταράξει στα blackouts τον τελευταίο μήνα και το σκέφτομαι να φάει ένα factory reset όλο δικό του.

 

μου το εκανε παλι σημερα και επιασε το κολπακι που λες.

αντε να δουμε τι θα γινει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Οντως φιλε μου πολυς κοσμος που εχει το s2 περιμενει πως και πως την 4.1.2 να δει αν θα αλλαξει κατι πραγματικα ή οχι.

Εννοειτε κι εγω ειμαι ενας απο αυτους ετσι.

 

Ο καιρος θα δειξει αν αξιζε την τοση αναμονη η τελικη 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Οντως φιλε μου πολυς κοσμος που εχει το s2 περιμενει πως και πως την 4.1.2 να δει αν θα αλλαξει κατι πραγματικα ή οχι.

Εννοειτε κι εγω ειμαι ενας απο αυτους ετσι.

 

Ο καιρος θα δειξει αν αξιζε την τοση αναμονη η τελικη 4.1.2.

 

απ`οτι λενε τα παιδια που ξερουν το..συστημα,μαλλον θα αργησει πολυ..:!:

μακαρι να πεσουν εξω στις προβλεψεις τους...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

... και έτρεξα και ένα fix για το media scanning...

Αυτό το διαβάζω συνέχεια αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι αυτό το media scanning. Κανείς γνώστης;

Smile...
Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε παλι σημερα και επιασε το κολπακι που λες.

αντε να δουμε τι θα γινει...:mad:

 

απο 30% μπαταρια περιπου εχθες βραδυ,σημερα το πρωι off...

δεν μπορω να καταλαβω τι μου τρωει την μπαταρια.

το ιδιο μου ειχε κανει και με την 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...